Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Επειδή αυριο θα πάω σε pc με windows να κάνω την αναβάθμιση και δεν ξέρω ποτε θα ξαναβρώ μηχάνημα με windows., μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός για root σε αυτή την έκδοση?

 

Αν το HBOOT του κινητού σου είναι 2.00.0002 και είσαι S-ON τότε πας ακολουθείς αυτό τον οδηγό των XDA:

Πρώτα πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader μέσω HTCDEV . (Ευκολη διαδικασία αφού έχει βημα-βημα οδηγό η HTC)

Ότι βοηθητικές λήψεις χρειαστείς θα τις βρεις, καθώς έχουν λίνκ για όλα. Απλά πρώτα διάβασε την διαδικασία και μετά προχώρα, αφού είσαι σίγουρος για τι κάνεις.

Έχεις κάποια custom rom κατά νου; Εγώ χτες το rootιασα το κινητό με ICE_DS 5.0. Ειναι μια καλή, και δέχεται παραμετροποιησεις.

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ΗΒΟΟΤ που το βλέπω? Δεν έχω κάποια κατά νου, θα ρίξω μια ματιά να δώ τι κυκλοφορεί, αλλιώς θα βάλω αυτη που είπες!
Link to comment
Share on other sites

simply astonishing αλλα στο παραπανω ποστ αναφερεις μονο τα προβληματα του νεου λογισμικου lol!

 

Μαλλον δεν διαβασες καλα.

HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ρε παιδια αυτο το link crashing....τι ακριβως συμβαινει δηλαδη?(κρασαρει η σελιδα? ..πως τι κανει δηλαδη?)

Ποιος το εχει και με ποια εκδοση και τι ειναι αυτο που παθαινει....γιατι αναφερεται κατι και δεν το εξηγηται...δεν μπορει να ειναι ο καθενας μεσα στο μυαλο σας και να καταλαβαινει τι θελετε να πειτε.

 

link crashing: Είσαι σε κάποιον messenger, πχ. Google Talk, σου στέλνει κάποιος ένα σύνδεσμο (πχ. για βίντεο απο το youtube), αν προσπαθήσεις να τον ανοίξεις πατώντας πάνω του, κρασάρει το app.

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στα μηνύματα, αν κάποιο μήνυμα περιέχει κάτι που το κινητό θεωρεί link (πχ. αριθμός τηλεφώνου, διεύθυνση web/email), ναι μεν το εμφανίζει μπλέ (επειδή είναι σύνδεσμος) αλλά δεν μπορείς να το πατήσεις για να το χρησιμοποιήσεις,

Εγώ αναβαθμίστηκα με το EU RUU (RUU_SAGA_ICS_35_S_HTC_EU_14.01.401.2_20.76.30.0835_3831.19.00.110_275068) και τα παραπάνω προβλήματα υπάρχουν. Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποίησε το WWE RUU;

 

Για το HBOOT / S-ON:

Με κλειστό το κινητό, κρατάς πατημένο το Volume Down και το ανοίγεις.

Πάνω πάνω φάινεται το S-ON/S-OFF status (locked, unlocked,relocked) και το ΗΒΟΟΤ version.

Edited by johann_k
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πανω πάνω γράφει σε ροζ πλαίσιο LOCKED αρα είναι S-ON ?

το ΗΒΟΟΤ λεει ΗΒΟΟΤ-2. 00. 0002

και απο κατω Radio-3822. 10. 08. 04_M

eMMC-boot

Aug 22 2011, 15:22:13

 

οπότε ποιόν οδηγό να ακολουθήσω? Αυτόν που λέει ο andrewschumi ?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και πανω πάνω γράφει σε ροζ πλαίσιο LOCKED αρα είναι S-ON ?

το ΗΒΟΟΤ λεει ΗΒΟΟΤ-2. 00. 0002

και απο κατω Radio-3822. 10. 08. 04_M

eMMC-boot

Aug 22 2011, 15:22:13

 

οπότε ποιόν οδηγό να ακολουθήσω? Αυτόν που λέει ο andrewschumi ?

Λογικά πρέπει να σου έγραφε αυτό:

LOCKED

SAGA PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-2.00.0002

RADIO-3822.10.08.04_M

eMMC-boot

Aug 22 2011 15:22:13

Το οποίο είναι ακριβώς ότι έγραφε και το δικό μου κινητό πριν την αναβάθμιση σε ICS Stock. Τσέκαρετο πρώτα πάλι. Θα σου πρότεινα να αναβαθμίσεις το κινητό σου σε ICS(με τους οδηγούς που έχουν γράψει άλλοι εδώ), ώστε να αναβαθμιστεί το radio σου(RADIO-3831.19.00110) στην τελευταία έκδοση, και μετά να κινηθείς μέσω του οδηγού που σου πόσταρα πιο πριν.

Κατα σειρά λοιπόν έχουμε:

1) αναβάθμιση σε ICS, 2) Ξεκλείδωμα Bootloader 3) Root με τον οδηγό...

Ξεκίνησε να κατεβάζεις αρχεία...:D

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

ωραία. για να περάσω την ics πρέπει: 1)ν κατεβάσω το αρχείο της rom, 2) να συνδέσω το κινητό με το htc sync 3) να τρεξω το αρχείο της rom . Χρειάζεται κάτι άλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπω αν είμαι s on η off? και γενικά η αναβάθμιση κάνει για όλα τα μαμά desire s? εμένα είναι από πλαίσιο πχ.

Και εγώ απο πλαίσιο είμαι και την έκανα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο πλαίσιο είμαι και την έκανα

 

ησουν s on η off?

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΓΟΝ!ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ

 

LOCKED

SAGA PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-2.00.0002

RADIO-3822.10.08.04_M

eMMC-boot

Aug 22 2011 15:22:13

 

ΤΙ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ?ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την οθόνη απλά δεν έχεις κάνει ακόμα την αναβάθμιση..

 

ΝΑΙ βρε τωρα εχει τις επιλογες

fastboot

recovery

simlock

image crc

 

ποια επιλεγω για να βγω απο αυτην την οθονη και να ξεκινησει το κινητο κανονικα?δεν θελω να κανω αναβαθμιση τωρα

Link to comment
Share on other sites

link crashing: Είσαι σε κάποιον messenger, πχ. Google Talk, σου στέλνει κάποιος ένα σύνδεσμο (πχ. για βίντεο απο το youtube), αν προσπαθήσεις να τον ανοίξεις πατώντας πάνω του, κρασάρει το app.

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στα μηνύματα, αν κάποιο μήνυμα περιέχει κάτι που το κινητό θεωρεί link (πχ. αριθμός τηλεφώνου, διεύθυνση web/email), ναι μεν το εμφανίζει μπλέ (επειδή είναι σύνδεσμος) αλλά δεν μπορείς να το πατήσεις για να το χρησιμοποιήσεις,

Εγώ αναβαθμίστηκα με το EU RUU (RUU_SAGA_ICS_35_S_HTC_EU_14.01.401.2_20.76.30.0835_3831.19.00.110_275068) και τα παραπάνω προβλήματα υπάρχουν. Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποίησε το WWE RUU;

 

Για το HBOOT / S-ON:

Με κλειστό το κινητό, κρατάς πατημένο το Volume Down και το ανοίγεις.

Πάνω πάνω φάινεται το S-ON/S-OFF status (locked, unlocked,relocked) και το ΗΒΟΟΤ version.

 

Παιδια καποιος αλλος που εκανε αναβαθμηση ειτε με την ΕU ειτε με την WWE και εχει το ιδιο προβλημα ή οχι;

Θα βοηθουσε πολυ...μηπως και δεν ειναι απο την αναβαθμηση ή μηπως η WWE δεν το κανει...να βγαλουμε κανενα συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ βρε τωρα εχει τις επιλογες

fastboot

recovery

simlock

image crc

 

ποια επιλεγω για να βγω απο αυτην την οθονη και να ξεκινησει το κινητο κανονικα?δεν θελω να κανω αναβαθμιση τωρα

 

fastboot και μετά reboot και μην γράφεις με κεφαλαία...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την wwe το crashing link bug υπάρχει?

μαλλον ναι.οποτε δεν κανω την αναβαθμιση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1868370

 

καλα ηθελα να ηξερα τωρα που ξερει το bug η htc γιατι δεν βγαζει και αλλη αναβαθμιση???

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος αλλος που εκανε αναβαθμηση ειτε με την ΕU ειτε με την WWE και εχει το ιδιο προβλημα ή οχι;

Θα βοηθουσε πολυ...μηπως και δεν ειναι απο την αναβαθμηση ή μηπως η WWE δεν το κανει...να βγαλουμε κανενα συμπερασμα.

 

Εγω εκανα την παραπανω αναβαθμιση και απο αυτα που γραφει ο φιλος παραπανω δεν εχω εντοπισει μια χαρα ανοιγουν τα λινκ στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο αλλα και τα νουμερα στα μηνυματα...... μου δινει επιλογες τι θελω να κανω ....κληση αποθηκευση...διαγραφη μεχρι στιγμης τιποτε δεν κρασαρει οσο για μνημη δεν παιζετε σχεδον μονιμα πανω απο 200 και η μπαταρια πολυ καλυτερη.. το sense ελαφρως πιο αργο αλλα ολα τα υπολοιπα πολυ καλυτερα θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την παραπανω αναβαθμιση και απο αυτα που γραφει ο φιλος παραπανω δεν εχω εντοπισει μια χαρα ανοιγουν τα λινκ στο ηλεκτρονικο ταχυδρομειο αλλα και τα νουμερα στα μηνυματα...... μου δινει επιλογες τι θελω να κανω ....κληση αποθηκευση...διαγραφη μεχρι στιγμης τιποτε δεν κρασαρει οσο για μνημη δεν παιζετε σχεδον μονιμα πανω απο 200 και η μπαταρια πολυ καλυτερη.. το sense ελαφρως πιο αργο αλλα ολα τα υπολοιπα πολυ καλυτερα θα ελεγα.

Εσυ φιλε μου ποια εβαλες την ΕU ή την WWE?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ φιλε μου ποια εβαλες την ΕU ή την WWE?

 

Την WWE εχω βαλει γιατι την αναβαθμιση την εκανα την προηγουμενη Παρασκευη και αυτη ηταν που υπηρχε στο σιτε της htc :D

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη WWE εχω βαλει γιατι την αναβαθμιση την εκανα την προηγουμενη Παρασκευη και αυτη ηταν που υπηρχε στο σιτε της htc :D
κατέβασε την εφαρμογή whatsapp και Πες να σου στείλουν ένα λινκ όχι τηλεφωνο και δες αν κρασαρει. Στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο ΔΕΝ υπάρχει το bug αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Την WWE εχω βαλει γιατι την αναβαθμιση την εκανα την προηγουμενη Παρασκευη και αυτη ηταν που υπηρχε στο σιτε της htc :D

 

Και οι δυο(EU και WWE) ειναι απο το side της Htc..απλως η EU ανεβηκε για της 2 πρωτες μερες κατεβηκε και μετα ανεβηκε η σαν WWE.

Τωρα αν υπαρχη διαφορα και ποια ειναι δεν γνωριζω προσωπικα.

Η EU ειναι 404ΜΒ ενω η WWE 403MB(μηπως υπαρχη καποια ψιλοδιορθωση ή μηπως αφαιρεθηκε κατι απο την πρωτη).Εγω εχω κατεβαση και της δυο και ακομα βρισκομαι σε αναμονη για τετοιες λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε την εφαρμογή whatsapp και Πες να σου στείλουν ένα λινκ όχι τηλεφωνο και δες αν κρασαρει. Στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο ΔΕΝ υπάρχει το bug αυτό!

αυτο ακριβως εχω κανει με αλλες εφαρμογες οχι με το whatsup οπως με βιντεακια και ιστοσελιδες ....δεν εχω κανενα λογο να πω κατι που δεν το κανει... αλλα και με μηνυματα δοκιμασα απο αλλο κινητο και δεν κρασαρει με τιποτε !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως εχω κανει με αλλες εφαρμογες οχι με το whatsup οπως με βιντεακια και ιστοσελιδες ....δεν εχω κανενα λογο να πω κατι που δεν το κανει... αλλα και με μηνυματα δοκιμασα απο αλλο κινητο και δεν κρασαρει με τιποτε !!!!!!!!!

δοκίμασε colornote η whatsapp .......

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως εχω κανει με αλλες εφαρμογες οχι με το whatsup οπως με βιντεακια και ιστοσελιδες ....δεν εχω κανενα λογο να πω κατι που δεν το κανει... αλλα και με μηνυματα δοκιμασα απο αλλο κινητο και δεν κρασαρει με τιποτε !!!!!!!!!

 

δοκιμασε πλιζ με whatsapp για να ξερουμε τελικα αν υπαρχει η οχι αυτο το bug!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!! να ρωτήσω κατι βρε παιδιά και αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει.....απο χθές ενω είναι στην αναμονή(μαύρη οθόνη) ξαφνικά ανάβει μόνο του δείχνει την κινούμενη ταπετσαρία και σβήνει το κάνει πολλές φορές μεσα στην μέρα....τι μπορεί να συμβαίνει???
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε πλιζ με whatsapp για να ξερουμε τελικα αν υπαρχει η οχι αυτο το bug!

η colornote ......εμενα το έκανε και μετά διορθωθηκε!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...