Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι ασχετο...

Υπαρχει τροπος να παρω τα tags του Shazam στον υπολογιστη?

Εκανα λογαριασμο στο σαζαμ αλλα δεν βρισκω που να τον εισαγω στο τηλ.

η εστω ξερετε που υπαρχει το database στο τηλ ωστε να τα παρω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα ευτυχώς. Φαίνεται σταθερό το ics και το sense 3.6 είναι οκ χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με το 3.0.

Ομως έχω σπαστεί αφάντατα με την διαγραφή όλων των περιεχομένων καθώς και των επαφών. Απίστευτη προχειρότητα

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

με σχεδον ολες τις custom 3.6 rom και τωρα και με την original αντιμετωπίζω προβληματα τυπου freeze.. και πρεπει να κανω hard restart καθε φορα, μου συμβενει αρκετα συχνα!

εχει τυχει και σε κανεναν αλλον?

Ξαναπερασα την endymion και φυσικα κανενα προβλημα (τρομερη rom:cool:)

 

 

ΥΣ παντα κανω clean install εχω βαλει το τελευταιο radio και νεο hboot (7xxxxxx)

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα ευτυχώς. Φαίνεται σταθερό το ics και το sense 3.6 είναι οκ χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με το 3.0.

Ομως έχω σπαστεί αφάντατα με την διαγραφή όλων των περιεχομένων καθώς και των επαφών. Απίστευτη προχειρότητα

 

Το να σου κάνει διαγραφή των προγραμμάτων είναι λογικό αφού δεν είναι ΟΤΑ η αναβάθμιση και δίνεται μέσω RUU. Όσον αφορά για τις επαφές δεν τις είχες συγχρονίσει με το gmail account ;.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι για πιο λογο την ειχανε για 1,5 μερα και μετρα την βγαλανε?

Ρωτησε κανενας που πηρε τηλεφωνο την Htc?

Τελικα η εγγυηση οντως ισχυει???

Link to comment
Share on other sites

Εάν δέν κάνω λάθος μάλλον την ξαναέβαλαν είναι αυτή ;;

 

http://www.htcdev.com/devcenter/downloads/P30

 

..καθυστερεί λίγο να ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι για πιο λογο την ειχανε για 1,5 μερα και μετρα την βγαλανε?

Ρωτησε κανενας που πηρε τηλεφωνο την Htc?

Τελικα η εγγυηση οντως ισχυει???

 

Αν γυρίσεις μια σελίδα πίσω,ο φίλος Apitsakis το λέει ξεκάθαρα,ότι ισχύει κανονικά!!! ;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ρώτησα και μου είπανε ισχύει εφόσον αυτή η ROM έχει ανέβει στο site τους. Tώρα όποιος άλλος θέλει ας μιλήσει και αυτός
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την RUU_SAGA_ICS_35_S_HTC_EU_14.01.401.2_20.76.30.0835_3831.19.00.110_275068 και μόλις ξεκίνησε ... επανέρχομαι με εντυπώσεις!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ρώτησα και μου είπανε ισχύει εφόσον αυτή η ROM έχει ανέβει στο site τους. Tώρα όποιος άλλος θέλει ας μιλήσει και αυτός

Eδω φιλε μου δεν πιστευουμε την ιδια την ιδια την Htc(θα παρω αυριο τηλεφωνο προσωπικα και θα τους κανω οπως κανουνε και αυτοι..........καλημερα...η κληση σας για λογους ποιοτητας θα καταγραφη..η εγγυηση ισχυει ή οχι μετα την αναβαθμηση σε ICS?)

Η παραθεση να πω οτι δεν πηγαινε στο μηνυμα αυτο του apitsaki αλλα στο προηγουμενο post του φιλου petros 11 (οτι αφου το ειπε ο apitsakis)

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που δουλεύει καλά το ICS. Εγώ, παράλληλα, ως φαίνεται δεν κατάφερα να το κάνω unroot όμως αφού κλείδωσα το fastboot του πέρασα την RUU (το λες και θαύμα!!!!!) με ΗΒΟΟΤ 02. Η ασταμάτητη επανεκκίνηση συνεχίζεται αλλά πλέον το έφερα εντός εγγύησης. Εκτός του super1click, όταν κάνετε root πείτε τον τρόπο ρε παιδιά.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα.σημερα εβαλα το παγωτο.ειναι πολυ πολυ καλο εμφανισιακα.κατω στα soft keys κανει φακελους μεχρι 4 εικονιδια(πολυ χρησιμο).το μονο μειον ειναι με το ενσωματωμενο gps δεν κλειδωνει δορυφορους.κατα τα αλλα ευκολες ειναι και οι ρυθμισεις.για οτι νεοτερο ενημερωνω.η εκδοση ειναι 4.0.4 και το sense 3.6.και εχει γρηγορο restart.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό που fixαρει δορυφόρους κάτω από 5 λεπτά την πρώτη φορά η αν βρεθείς σε άλλο μέρος μακριά από εκεί που κλείδωσε τελευταία φορα. γι'αυτό βοηθήστε το λίγο, είτε ανοίγοντας τα δεδομένα, είτε κατεβάζοντας κάποιο προγραμματάκι από το play που αναβαθμίζει συστηματικά τις θέσεις των δορυφόρων. εγώ προσωπικά έχω κατεβασει το GPS status και κλειδώνει στα 10 με 15 δευτερόλεπτα

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

Το να σου κάνει διαγραφή των προγραμμάτων είναι λογικό αφού δεν είναι ΟΤΑ η αναβάθμιση και δίνεται μέσω RUU. Όσον αφορά για τις επαφές δεν τις είχες συγχρονίσει με το gmail account ;.
Εννοείται πως τις είχα κάνει προηγουμένως όπως και backup των εφαρμογών

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να αποταθειτε στον αντιπρόσωπο δίνοντας του το ΙΜΕ για να σας πει αν η συσκευή σας δέχεται την αναβάθμιση.

 

Η παλιά έκδοση είχε κωδικό περιοχής EU, δηλαδή Ευρώπη. Η νέα έκδοση που ανέβηκε στο htcdev έχει πλέον κωδικό περιοχής WWE, δηλαδή World Wide Edition, οπότε λογικά απευθύνεται σε όλα τα Desire S ανεξαρτήτως IMEI.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσεις μια σελίδα πίσω,ο φίλος Apitsakis το λέει ξεκάθαρα,ότι ισχύει κανονικά!!! ;)

 

Λοιπον......Κυριε Petro 11 και προς πληροφορηση των υπολοιπων..

Πριν λιγη ωρα επικοινωνησα με την επισημη Htc και ζητησα να μιλησω υπευθυνα με καποιον.

Η απαντηση μεσω αυτου ειναι η εξης:

Η αναβαθμηση ICS Android 4.04 που υπαρχη στο side της Htc ειναι εκδοση ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ και απεθυνεται σε Developers(δεν απευθυνεται στο ευρη κοινο..αλλιως θα γινοταν κανονικα μεσω ΟΤΑ ..να πω οτι τους διαβασα και τι ακριβως κατεβασα απο το side τους RUU_SAGA_ICS_35_S_HTC_EU_14.01.401.2_20.76.30.0835_3831.19.00.110_275068)...μπορει με την εγκατασταση της να αφαιρεση βασικες εφαρμογες και λειτουργιες του κινητου)οπως και ταυτοχρονα ΘΕΤΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΕΩΣ

Λογια ξεκαθαρα και χωρις υπαινιγμους.....Ο επομενος παρακαλω για τηλεφωνημα να δουμε αν βγαλουμε ακρη..... :lol:

Ευχαριστω.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντός εγγύησης . Είναι το ίδιο θέμα με το Desire με έκδοση 2.3.3 είχε δοθεί μέσω HTC DEV. Αυτό όποιος είχε Desire (το απλό) ας το επιβεβαιώσει.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο επικοινωνησα με την HTC 00800126878 αποτι με ενημερωσαν αυτη ειναι μια επισημη αναβαθμιση και αποτι μου ειπε μεχρι στιγμης μαλλον δεν θα υπαρξει ασυρματη απευθεινετε ομως σε χρηστες με εμπειρια γιατι υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργουν καποιες εφαρμογες οπως παραδειγμα το facebook η πχ. η αποστολη mms η κατι αλλο οποτε ενας απλος χρηστης δεν θα μπορει να το επιδιορθωση .

Οσο για την εγγυηση κρατησε το κινητο μου και επε οτι θα μου απαντησει καποιο υπευθυνος για το θεμα της εγγυησης.

Αποτι καταλαβαινετε αλλη ενημερωση για το κινητο μας μαλλον δεν θα υπαρξει συμφωνα με τα λεγομενα αλλα και το ρισκο να κανει καποιος αυτη την αναβαθμιση και να τρεχει σε servis εστω και εντος εγγυησης μαλλον ειναι ενα θεμα ......τι λετε..???????????

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο επικοινωνησα με την HTC 00800126878

Με το ιδιο νουμερο μιλησα και γω και με συνδεσανε με αρμοδιο και ηταν απολυτα ξεκαθαρος σε οτι προανεφερα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Με το ιδιο νουμερο μιλησα και γω και με συνδεσανε με αρμοδιο και ηταν απολυτα ξεκαθαρος σε οτι προανεφερα παραπανω.

 

Δεν αμφισβητωω οτι ειπες ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ....... προχωραμε .....η μενουμε με την GB εγω μαλλον θα το τολμησω..!!!!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω καταλάβει ότι για ένα απλό χρήστη καλλίτερα να περιμένει.........?

 

Εγω σας λεω να δοκιμασετε την αναβαθμιση. Αξιζει πραγματικα.

Τα πολλα λογια λογια ειναι περιττα.

HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...