Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
λίγο υπομονή να κάνουμε πιστεύω θα το πάρουμε το παγωτό

 

Λίγο... δύσκολο, πολύ... σίγουρα και βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποια Desire S έχουν κυκλοφορήσει με ένα chip το οποίο "χαλασμένο". Δηλαδή, δουλεύει, αλλά αν γίνουν κάποιες συγκεκριμένες ενέργειες μπορούν να το οδηγήσουν σε μόνιμη καταστροφή. Κατ' αρχήν ας δούμε πώς βρίσκουμε ποιο chip φοράει η συσκευή μας:

Ανοίγουμε ένα terminal στη συσκευή μας, είτε τρέχουμε το ADB στο pc και δίνουμε την εξής εντολή:

cat /sys/devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/name

 

Αν σας βγάλει M4G2DE τότε έχετε το "χαλασμένο" chip(όπως κι εγώ). Τώρα, αυτά που πρέπει να προσέξουμε σύμφωνα με το xda:


  • Ποτέ δεν κατεβάζουμε ταυτόχρονα πολλές εφαρμογές από το market. Ακόμη και 2 εφαρμογές θα μπορούσαν να μας χαλάσουν τη συσκευή.


  • Ποτέ δεν χρησιμοποιούμε την επιλογή "Αναβάθμιση όλων" από το market.


  • Όποτε φλασάρετε μια νέα ROM χρησιμοποιήστε το Titanium προτού εγκαταστήσετε το λογαριασμό του Google. Αυτό θα βοηθήσει ώστε να μη προσπαθήσει το market να επαναφέρει τις εφαρμογές απευθείας.


  • Ποτέ δεν βγάζουμε απότομα τη μπαταρία!! Αν θέλουμε να κάνουμε επανεκκίνηση είτε μέσω των εντολών ADB κι αν η μόνη λύση είναι να βγει, τότε, τη βγάζουμε και περιμένουμε τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα μέχρι να τη ξαναβάλουμε.

εδώ είναι και το σχετικό link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1268447

Έκανα μια κλήση στην αντιπροσωπεία η οποία δεν ήξερε τίποτα και λέει ότι αν υπάρχει πρόβλημα θα το εντοπίσει η arvatto. Προς ενημέρωσή σας, να πω ότι το Legend μου είχε πάει στην Arvatto από το service της Θεσσαλονίκης, για αλλαγή touch screen και μου το επέστρεψαν χωρίς καμιά αλλαγή... Όταν τους πήρα τηλέφωνο για να μάθω τι διεργασίες έγιναν στο κινητό, είπαν ότι έκαναν αναβάθμιση κι ότι το έλεγξαν και δούλευε άψογα...

Φανταστείτε τι θα πουν για το chipάκι...

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

λίγο υπομονή να κάνουμε πιστεύω θα το πάρουμε το παγωτό

 

Θα την πάρει. Από όσο κατάλαβα από την απάντηση τους δηλαδή...Τρώνε άγριο κράξιμο από πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

Βάζουν σάλτσα πολύ. Μετά μπορεί να πουν τελικά η συσκευή δεν μπορεί να τρέξει σωστά και για την καλύτερη χρήση προς όφελος των πελατών δεν θα αναβαθμιστεί η συσκευή.

Η συσκευή μπορεί άνετα να αναβαθμιστεί αν το θέλουν.

Μακάρι να δωθει η αναβάθμιση.

 

Ναι σε μένα το απάντησαν αλλά εγώ τους ρώτησα γιατί δεν πείρα ακόμα την τελευταία sense 3.0 2.3.5.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια Desire S έχουν κυκλοφορήσει με ένα chip το οποίο "χαλασμένο". Δηλαδή, δουλεύει, αλλά αν γίνουν κάποιες συγκεκριμένες ενέργειες μπορούν να το οδηγήσουν σε μόνιμη καταστροφή. Κατ' αρχήν ας δούμε πώς βρίσκουμε ποιο chip φοράει η συσκευή μας:

Ανοίγουμε ένα terminal στη συσκευή μας, είτε τρέχουμε το ADB στο pc και δίνουμε την εξής εντολή:

cat /sys/devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/name

 

Αν σας βγάλει M4G2DE τότε έχετε το "χαλασμένο" chip(όπως κι εγώ). Τώρα, αυτά που πρέπει να προσέξουμε σύμφωνα με το xda:


  • Ποτέ δεν κατεβάζουμε ταυτόχρονα πολλές εφαρμογές από το market. Ακόμη και 2 εφαρμογές θα μπορούσαν να μας χαλάσουν τη συσκευή.


  • Ποτέ δεν χρησιμοποιούμε την επιλογή "Αναβάθμιση όλων" από το market.


  • Όποτε φλασάρετε μια νέα ROM χρησιμοποιήστε το Titanium προτού εγκαταστήσετε το λογαριασμό του Google. Αυτό θα βοηθήσει ώστε να μη προσπαθήσει το market να επαναφέρει τις εφαρμογές απευθείας.


  • Ποτέ δεν βγάζουμε απότομα τη μπαταρία!! Αν θέλουμε να κάνουμε επανεκκίνηση είτε μέσω των εντολών ADB κι αν η μόνη λύση είναι να βγει, τότε, τη βγάζουμε και περιμένουμε τουλάχιστον 30 δευτερόλεπτα μέχρι να τη ξαναβάλουμε.

εδώ είναι και το σχετικό link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1268447

Έκανα μια κλήση στην αντιπροσωπεία η οποία δεν ήξερε τίποτα και λέει ότι αν υπάρχει πρόβλημα θα το εντοπίσει η arvatto. Προς ενημέρωσή σας, να πω ότι το Legend μου είχε πάει στην Arvatto από το service της Θεσσαλονίκης, για αλλαγή touch screen και μου το επέστρεψαν χωρίς καμιά αλλαγή... Όταν τους πήρα τηλέφωνο για να μάθω τι διεργασίες έγιναν στο κινητό, είπαν ότι έκαναν αναβάθμιση κι ότι το έλεγξαν και δούλευε άψογα...

Φανταστείτε τι θα πουν για το chipάκι...

 

Και το έχω και αυτά που λέει να μην κάνουμε τα έχω κάνει άπειρες φορές!!!

Εμένα παντός αυτή η εντολή δεν μου γεμίζει το μάτι από ότι βλέπω μας εκτυπώνει το περιεχόμενο του αρχείου name !!!

Ακολούθησα με την εφαρμογή root explorer το μονοπάτι που λέει και άνοιξα το αρχείο σαν txt και μου εμφάνισε πάλι το M4G2DE!!!

Για όσους ενδιαφέρονται εδώ λέει τι ακριβώς κάνει η cat http://en.wikipedia.org/wiki/Cat_%28Unix%29 και http://el.wikipedia.org/wiki/Cat_%28Unix%29

Από ότι διάβασα στο link που έδωσες στο xda λένε ότι δεν έχουν όλα τα chip πρόβλημα αλλά καλό είναι να προσέχουμε!! Λες να έχουμε σοβαρό πρόβλημα;;;

Edited by relios

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Και το έχω και αυτά που λέει να μην κάνουμε τα έχω κάνει άπειρες φορές!!!

Εμένα παντός αυτή η εντολή δεν μου γεμίζει το μάτι από ότι βλέπω μας εκτυπώνει το περιεχόμενο του αρχείου name !!!

Ακολούθησα με την εφαρμογή root explorer το μονοπάτι που λέει και άνοιξα το αρχείο σαν txt και μου εμφάνισε πάλι το M4G2DE!!!

Για όσους ενδιαφέρονται εδώ λέει τι ακριβώς κάνει η cat http://en.wikipedia.org/wiki/Cat_%28Unix%29 και http://el.wikipedia.org/wiki/Cat_%28Unix%29

Από ότι διάβασα στο link που έδωσες στο xda λένε ότι δεν έχουν όλα τα chip πρόβλημα αλλά καλό είναι να προσέχουμε!! Λες να έχουμε σοβαρό πρόβλημα;;;

 

Αδερφέ έτσι όπως τα λες είναι.. το περιεχόμενο του αρχείου(υποτίθεται) ότι είναι το όνομα του chip. Πράγματι αυτό λένε, στο xda ότι δεν έχουν όλα πρόβλημα..

Προσωπικά πιστεύω ότι αν ακολουθήσουμε αυτά που λένε, δεν θα έχουμε πρόβλημα.. το μέγα πρόβλημα είναι ότι μεν η αντιπροσωπεία πετάει αετό αλλά κι η htc δε, δεν έχει βγάλει μια επίσημη ανακοίνωση να ξέρουμε τι να κάνουμε...

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά!

μετά από 3 απροβληματιστους μήνες χρήσης του κινητού, και ενώ συνεχίζει και παίζει ρολόι κατά τα άλλα, από χτες όταν πατάω το κουμπί ΟΝ-ΟFF, δε μου βγάζει το παράθυρο με τις επιλογές "επανεκκίνηση, Σβήσιμο κλπ"

Το κουμπί πατιέται μεν, αλλά απλώς ενεργοποιέι την οθόνη. Έβγαλα την μπαταρία και πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα;?

 

Επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησης φιλε μου εφοσον δεν επανερχεται με κανενα αλλο τροπο.

 

 

Mε την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, χάνω δεδομένα; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Mε την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, χάνω δεδομένα; :cry:

 

Αυτα που εχεις στην SD σου όχι... παιδια το κινητό σηκώνει SD class 10;;Γιατί το απλό το Desire δεν την υποστήριζε....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχεις στην SD σου όχι... παιδια το κινητό σηκώνει SD class 10;;Γιατί το απλό το Desire δεν την υποστήριζε....

 

Δεν βλέπω τον λόγο να μην την υποστηρίζει. Εκτός αν είναι καμιά περίεργη κινέζικη "10 class".

Link to comment
Share on other sites

Αν σας βγάλει M4G2DE τότε έχετε το "χαλασμένο" chip(όπως κι εγώ). Τώρα, αυτά που πρέπει να προσέξουμε σύμφωνα με το xda:


  • Ποτέ δεν κατεβάζουμε ταυτόχρονα πολλές εφαρμογές από το market. Ακόμη και 2 εφαρμογές θα μπορούσαν να μας χαλάσουν τη συσκευή.


  • Ποτέ δεν χρησιμοποιούμε την επιλογή "Αναβάθμιση όλων" από το market.

 

Κι εμένα έβγαλε M4G2DE αλλά τα δύο παραπάνω τα έχω κάνει χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα. Προσωπικά πιστεύω πως το πρόβλημα είναι περιορισμένο σε λίγες συσκευές και έχει διογκωθεί στο xda χωρίς λόγο.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έβγαλε M4G2DE αλλά τα δύο παραπάνω τα έχω κάνει χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα. Προσωπικά πιστεύω πως το πρόβλημα είναι περιορισμένο σε λίγες συσκευές και έχει διογκωθεί στο xda χωρίς λόγο.

 

Μακάρι :what:

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε το κινητό μας μόνο root,με την επίσημη ROM μπορούμε να περνούμε τις επίσημες αναβαθμίσεις της Htc;;Τις οποίες αναβαθμίσεις,λέμε τώρα....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

χρειαστικε μια βδομαδα πιεσματος και κραξιματος..για να μας πουν οτι ξεκινησαν οι δοκιμες...μπραβο σε οσους συμμετηχαν!! ελπιζω να ακουσουμε καλα νεα!! προτεινω ομως να μην τους αφισουμε ετσι!! απο κοντα :P
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ έτσι όπως τα λες είναι.. το περιεχόμενο του αρχείου(υποτίθεται) ότι είναι το όνομα του chip. Πράγματι αυτό λένε, στο xda ότι δεν έχουν όλα πρόβλημα..

Προσωπικά πιστεύω ότι αν ακολουθήσουμε αυτά που λένε, δεν θα έχουμε πρόβλημα.. το μέγα πρόβλημα είναι ότι μεν η αντιπροσωπεία πετάει αετό αλλά κι η htc δε, δεν έχει βγάλει μια επίσημη ανακοίνωση να ξέρουμε τι να κάνουμε...

 

Όπως τα λες είναι στον κόσμο της η HTC και αυτό που κάνουμε να την ζαλίζουμε για να πάρουμε μια αναβάθμιση είναι τραγικό!!! Απο την στιγμή που δίνει 2 χρόνια εγγύηση έπρεπε να υποστηρίζει και την ανάπτυξη του και όχι να σου λέει όταν είσαι root είσαι εκτός εγγύησης!!! Είμαι εκτός εγγύησης γιατί δεν ασχολείστε με το κινητό που βγάλατε πριν 7 μήνες!!! Κάποια κινητά δεν έχουν πάρει ακόμα το Sense 3 ενώ έπρεπε να έχουμε ήδη όλοι το 3.5!! Πρέπει να καταλάβουν ότι το Android είναι ελεύθερο λογισμικό και δεν πρέπει να μας στερούν τις αναβαθμίσεις του!!!

Το μόνο που έχουμε είναι να προσέχουμε από εδώ και πέρα!!! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την ενημέρωση πολύ χρήσιμη!!

Edited by relios

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο την στιγμή που δίνει 2 χρόνια εγγύηση έπρεπε να υποστηρίζει και την ανάπτυξη του και όχι να σου λέει όταν είσαι root είσαι εκτός εγγύησης!!!

 

Είναι και αυτό μια άποψη αν και κανείς δεν υποσχέθηκε διετές support και απορώ πως κάποιοι το θεωρούν δεδομένο.

 

Ωστόσο αυτό είναι άλλο θέμα εντελώς και θα παρακαλέσω να επιστρέψουμε στα του Desire S και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό μια άποψη αν και κανείς δεν υποσχέθηκε διετές support και απορώ πως κάποιοι το θεωρούν δεδομένο.

 

Δεν είπα ότι περιμένω από την HTC να αναβαθμίζει για 2 χρόνια το τηλέφωνο μας!! Απλά έχουν περάσει 7 μήνες από την κυκλοφορία του και δεν ξέρουμε αν θα πάρουμε το ISC ενώ θα το πάρουν κατώτερες συσκευές από το Desire S... Πρέπει να κάνει και αυτή σωστά την δουλειά της!!!

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως φαίνεται εχω κι εγώ Desire S με προβληματικό τσιπακι. Χωρίς να εχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα ως τωρα, έκανα χτες "αναβάθμιση όλων" από το market και μόλις ολοκληρώθηκε, το κινητό επανεκκινησε και κόλλησε στη λευκή οθόνη της HTC. Επειδή όσο κι αν περίμενα δεν γινόταν τίποτα, αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία. Από τότε κολλάει είτε στην οθόνη της HTC όταν το ανοίγω, είτε στην οθόνη του HBOOT όταν επιχειρώ hard reset to factory settings. Αύριο θα το παω στην Arvato στον Κηφισό και ελπίζω να βγει άκρη γιατί είναι κρίμα να βγει άχρηστο ένα καινούργιο και ακριβό κινητό σαν αυτό. Πολύ γκαντεμια πάντως γιατί και στο παλιό μου απλό Desire υπήρχε ελαττωματικη μητρική και έτρεχα για service. :(

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι στον κόσμο της η HTC και αυτό που κάνουμε να την ζαλίζουμε για να πάρουμε μια αναβάθμιση είναι τραγικό!!! Απο την στιγμή που δίνει 2 χρόνια εγγύηση έπρεπε να υποστηρίζει και την ανάπτυξη του και όχι να σου λέει όταν είσαι root είσαι εκτός εγγύησης!!! Είμαι εκτός εγγύησης γιατί δεν ασχολείστε με το κινητό που βγάλατε πριν 7 μήνες!!! Κάποια κινητά δεν έχουν πάρει ακόμα το Sense 3 ενώ έπρεπε να έχουμε ήδη όλοι το 3.5!! Πρέπει να καταλάβουν ότι το Android είναι ελεύθερο λογισμικό και δεν πρέπει να μας στερούν τις αναβαθμίσεις του!!!

Το μόνο που έχουμε είναι να προσέχουμε από εδώ και πέρα!!! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την ενημέρωση πολύ χρήσιμη!!

 

Μα από θέμα hardware δεν υπάρχουν διαφορές.. Δίκιο έχεις, αλλά.. ας ελπίσουμε ότι δεν θα μας βγάλει πρόβλημα κι ότι θα πάρουμε κ το 3.5 :rolleyes:

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι στον κόσμο της η HTC και αυτό που κάνουμε να την ζαλίζουμε για να πάρουμε μια αναβάθμιση είναι τραγικό!!! Απο την στιγμή που δίνει 2 χρόνια εγγύηση έπρεπε να υποστηρίζει και την ανάπτυξη του και όχι να σου λέει όταν είσαι root είσαι εκτός εγγύησης!!! Είμαι εκτός εγγύησης γιατί δεν ασχολείστε με το κινητό που βγάλατε πριν 7 μήνες!!! Κάποια κινητά δεν έχουν πάρει ακόμα το Sense 3 ενώ έπρεπε να έχουμε ήδη όλοι το 3.5!! Πρέπει να καταλάβουν ότι το Android είναι ελεύθερο λογισμικό και δεν πρέπει να μας στερούν τις αναβαθμίσεις του!!!

Το μόνο που έχουμε είναι να προσέχουμε από εδώ και πέρα!!! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την ενημέρωση πολύ χρήσιμη!!

 

Σωστός. Να έχουμε όλοι το Sense 3.5 και την 2.3.5 έκδοση. Εγώ έχω ακόμα το Sense 3.0 και την έκδοση 2.3.4 (HTC EVO 3D). Aλλά με διαβεβαίωσαν ότι θα πάρω κατευθείαν το ICS, μετά από κάποιους μήνες. Γιατί δεν παίρνω αυτή τη στιγμή όμως το sense 3.5 και την 2.3.5 ;. ΟεΟ ;..Και ποιο Sense δηλαδή...το Spb Mobile Shell UI, με τη νέα του έκδοση, έχω 3D περιβάλλον στην αρχική οθόνη. Βέβαια ακόμα είναι σε πειραματικό στάδιο. Σύντομα όμως θα το βελτιώσουν. Αλλά καλά μας κάνουν. Κάθε 6 μήνες πηγαίνουμε και τα σκάμε τα φράγκα...

Link to comment
Share on other sites

δυσαρεστημενος απο το τηλεφωνο δεν ειμαι!!! αυτο που λες apitsakis με το sense το αναρωτιεμαι απο τοτε που παρουσιασαν το rhyme ( αν δεν κανω λαθος ) που ενω ειναι ιδιο τηλεφωνο...κοπια!! αυτο τρεχει το 3.5...και εμεις ακομα τρεχαμε το 2.0!! εκει χωλενει η εταιρια!! Οσο περιμεναμε πχ για καποιο αλλο υpdate θα μπορουσαν να προσαρμοσουν το sense δεν ειναι και τοσο δυσκολο ποια!! Εμενα προσωπικα ειναι τελευταια μου συσκευη HTC και απλα λογο περιοδου δεν μου επιτρεπεται να αλλαζω συσκευη καθε 6 μηνες γιαυτο και ειμαι ακομα εδω!! :P

 

μια ερωτηση...εσας το open/restart σας καθυστερει?? γιατι πριν το update τα εκανε σφαιρα...τωρα απλα σερνεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχεις δικιο για οτι λες και εγω το ιδιο υποστηριζω και τους εστειλα email λεγωντας τους οτι εαν θελουν να ειναι μεγαλη εταιρεια να υποστηριζουν τα προιοντα τους διαφορετικα σε λιγο θα τα αγοραζουν οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως φαίνεται εχω κι εγώ Desire S με προβληματικό τσιπακι. Χωρίς να εχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα ως τωρα, έκανα χτες "αναβάθμιση όλων" από το market και μόλις ολοκληρώθηκε, το κινητό επανεκκινησε και κόλλησε στη λευκή οθόνη της HTC. Επειδή όσο κι αν περίμενα δεν γινόταν τίποτα, αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία. Από τότε κολλάει είτε στην οθόνη της HTC όταν το ανοίγω, είτε στην οθόνη του HBOOT όταν επιχειρώ hard reset to factory settings. Αύριο θα το παω στην Arvato στον Κηφισό και ελπίζω να βγει άκρη γιατί είναι κρίμα να βγει άχρηστο ένα καινούργιο και ακριβό κινητό σαν αυτό. Πολύ γκαντεμια πάντως γιατί και στο παλιό μου απλό Desire υπήρχε ελαττωματικη μητρική και έτρεχα για service. :(

 

Παντως επειδη εχουν περαση απο τα χερια μου αρκετα Desire S ειχα παρατηρηση διαφορες μεταξυ τους και στην ταχυτητα που φορτωναν της σελιδες στο ιντερνετ και στην ευκρεινια της οθονης με την εργοστασιακη ρομ και με τα ιδια προγραμματα φορτωμενα...

Μολις πριν λιγο εκανα και εγω ως συνηθως αναβαθμηση εφαρμογων απο το μαρκετ(αναβαθμηση ολων) συνολο 11 και τις εκανε ταχυτατα και απροβληματιστα οπως καθε φορα...παντως το συγκεκριμενο που εχω το αγορασα καινουριο σφραγισμενο και ειναι (λογο εμπειριας και απο τα αλλα που ειχα)σαν χακαρισμενο....πολυ γρηγορο..στο quadrant μου βγαζει απο 1560 μεχρι και 1640 εφτασε... εναντι 980 και 1250 το ανωτερο που ειχαν φταση τα αλλα που ειχα δοκιμαση.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου με official rom...βγαζει απο 1500 εως 1800 στο Quadrant!! υποθετω ομως οτι αν βαλουμε καποια αλλη rom...και ειδικα την cm 7.1 μπορουμε ανετα να βαρεσουμε 2k +...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...