Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους!

Πλέον είμαι κ εγώ κάτοχος του Desire S και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό...

Στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17680805 διάβασα τα εξής:

Run this command in the terminal app or ADB

 

cat /sys/devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/name

 

Post the result. If it's M4G2DE, your with us, faulty eMMC

 

Προφανώς είμαι κ εγώ ένας από τους τυχερούς... μήπως γνωρίζετε κάτι; π.χ. αν όντως ισχύει, αν μας το αλλάζουν κατευθείαν κλπ..

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά σε όλους!

Πλέον είμαι κ εγώ κάτοχος του Desire S και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό...

Στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17680805 διάβασα τα εξής:

Run this command in the terminal app or ADB

 

cat /sys/devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc0/mmc0:0001/name

 

Post the result. If it's M4G2DE, your with us, faulty eMMC

 

Προφανώς είμαι κ εγώ ένας από τους τυχερούς... μήπως γνωρίζετε κάτι; π.χ. αν όντως ισχύει, αν μας το αλλάζουν κατευθείαν κλπ..

 

αν δεν εισαι rooted και καποια στιγμη θα στο αλλαξουν στο σερβις της αντιπροσωπειας

αν το εχει σπασει το κινητο απλα προσπαθησε να μην κολλησεις το κινητο σου και να μη χρειαστει να βγαλεις μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς mol έχω το S... Με την αντιπροσωπεία πέρασα πολύ δύσκολα όταν το Legend κόλλησε το touch και τελικά δεν μου το επισκεύασαν ποτέ.. Κι έτσι πήρα το S και στάθηκα τυχερός :P

Ελπίζω mixalakis32 να μου το αντικαταστήσουν. Πάντως ούτε rooted το έχω ούτε σκοπεύω να το κάνω, οπότε λογικά δεν θα πάθει τίποτα, ε;

Edited by magistros
Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν το εχει παρατηρησει κι αλλος...Σε κλειστο φωτισμενο χωρο οι φωτογραφιες με χρηση φλας ειναι χειροτερες απο αυτες χωρις φλαςς.Λογικο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν το εχει παρατηρησει κι αλλος...Σε κλειστο φωτισμενο χωρο οι φωτογραφιες με χρηση φλας ειναι χειροτερες απο αυτες χωρις φλαςς.Λογικο ?

Ναι ισχυει αυτο που λες...ομως...

Το προβλημα επιδεινωνεται περισσοτερο εφοσον το κινητο βρισκεται μεσα σε γυαλιστερη θηκη σιλικονης...οταν βγαινει φωτογραφια με φλας βγαινει σαν ξεπλυμενη...εαν την ιδια στιγμη αφαιρεσης το φλας ή βγαλης το κινητο απο τη θηκη σιγουρα θα βγαλεις καλυτερη φωτογραφια....οχι τελεια αλλα οχι και τοσο κακη...αναλογος την αντικειμενικοτητα σου στις φωτογραφιες.

 

γεια χαρά!

μετά από 3 απροβληματιστους μήνες χρήσης του κινητού, και ενώ συνεχίζει και παίζει ρολόι κατά τα άλλα, από χτες όταν πατάω το κουμπί ΟΝ-ΟFF, δε μου βγάζει το παράθυρο με τις επιλογές "επανεκκίνηση, Σβήσιμο κλπ"

Το κουμπί πατιέται μεν, αλλά απλώς ενεργοποιέι την οθόνη. Έβγαλα την μπαταρία και πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα;?

 

Επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησης φιλε μου εφοσον δεν επανερχεται με κανενα αλλο τροπο.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς mol έχω το S... Με την αντιπροσωπεία πέρασα πολύ δύσκολα όταν το Legend κόλλησε το touch και τελικά δεν μου το επισκεύασαν ποτέ.. Κι έτσι πήρα το S και στάθηκα τυχερός :P

Ελπίζω mixalakis32 να μου το αντικαταστήσουν. Πάντως ούτε rooted το έχω ούτε σκοπεύω να το κάνω, οπότε λογικά δεν θα πάθει τίποτα, ε;

 

λογικα εισαι ενταξει αλλα ποτε δεν ξερεις μετα ηλεκτρονικα ;)

τουλαχισοτν εχουμε εγγυηση 2 χρονια αν δεν κανω λαθος οποτε μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει αυτο που λες...ομως...

Το προβλημα επιδεινωνεται περισσοτερο εφοσον το κινητο βρισκεται μεσα σε γυαλιστερη θηκη σιλικονης...οταν βγαινει φωτογραφια με φλας βγαινει σαν ξεπλυμενη...εαν την ιδια στιγμη αφαιρεσης το φλας ή βγαλης το κινητο απο τη θηκη σιγουρα θα βγαλεις καλυτερη φωτογραφια....οχι τελεια αλλα οχι και τοσο κακη...αναλογος την αντικειμενικοτητα σου στις φωτογραφιες.

 

 

Απλο scren protector εχω.Μπορει να επηρεαζει αυτο ??? Παντως οι φωτο σε κλειστο φωτισμενο χωρο ειναι χαλια αντιθετα με αυτες που ειναι εξω σε μερα που ειναι πολυ καλες.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν το εχει παρατηρησει κι αλλος...Σε κλειστο φωτισμενο χωρο οι φωτογραφιες με χρηση φλας ειναι χειροτερες απο αυτες χωρις φλαςς.Λογικο ?

 

Λογικότατο και με μια φωτογραφική απλή να βγάλεις το ίδιο ισχύει .Εαν απενεργοποιήσης το φλας και κατεβάσεις το iso θα βγει καλύτερη η φωτογραφεία.

Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο και με μια φωτογραφική απλή να βγάλεις το ίδιο ισχύει .Εαν απενεργοποιήσης το φλας και κατεβάσεις το iso θα βγει καλύτερη η φωτογραφεία.

 

Το iso παιζει και για τις φωτογραφιες εξω ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το iso παιζει και για τις φωτογραφιες εξω ? Ευχαριστω.

 

Οχι τόσο αλλά σε σκοτεινά σημεία ναι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο και με μια φωτογραφική απλή να βγάλεις το ίδιο ισχύει .Εαν απενεργοποιήσης το φλας και κατεβάσεις το iso θα βγει καλύτερη η φωτογραφεία.

 

Εάν απενεργοποιήσει το φλας και κατεβάσει το iso απλώς θα βγει σκοτεινή η φωτό. Η σωστή έκθεση για χαμηλό φωτισμό είναι δεδομένη και οπωσδήποτε χρειάζεται κάποια ενίσχυση σε σχέση με φως ημέρας. Οι επιλογές για ενίσχυση είναι ή βάζουμε φλας ή ανεβάζουμε το iso, αν δεν κάνουμε τίποτα θα έχουμε υποέκθεση.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση;;; Μόνο στο Δικό μας κινητό έχουν αφαιρέσει την βιντεοκλήση;;; Ξέρω ότι άλλες εταιρείες την υποστηρίζουν και στην 2.3!!! Τα υπόλοιπα μοντέλα π.χ Sensation την υποστηρίζουν;;; Στην rom που φοράει τώρα το κινητό μου εκεί που είναι οι επαφές και το ιστορικό στην επεξεργασία καρτελών έχει και μενού βίντεοκλήση αλλά δεν λειτουργεί!!! Μου λέει "Δεν υπάρχει διαθέσιμος αποδέκτης για βιντεοκλήση" !!! Άν βάλω την cm7 θα μπορώ να πραγματοποιήσω βιντεοκλήση;;;

 

Κάποιος που γνωρίζει;;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Edited by relios

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Aπό όσο γνωρίζω βιντεοκλήση χωρίς κάποιο πρόγραμμα (skype/google talk κλπ) δεν μπορεί να γίνει από τα android. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

καπου το ειχα διαβασει και εγω αυτο που λεει ο apitsakis!! μονο μεσω προγραμματων τυπου skype μπορεις να κανεις βιντεοκληση...λεγαν οτι σε επομενο update ( μικρο οχι για την 4.0) θα το ενεργοποιουσαν σαν facetime αλλα ακομα δεν εχει γινει κατι....
Link to comment
Share on other sites

Kαι μάλιστα για να κάνεις βιντεοκλήση στο google talk μέσω 3g και όχι μέσω wifi, πρέπει να είσαι rooted. Aυτά με κάθε επιφύλαξη
Link to comment
Share on other sites

Εάν απενεργοποιήσει το φλας και κατεβάσει το iso απλώς θα βγει σκοτεινή η φωτό. Η σωστή έκθεση για χαμηλό φωτισμό είναι δεδομένη και οπωσδήποτε χρειάζεται κάποια ενίσχυση σε σχέση με φως ημέρας. Οι επιλογές για ενίσχυση είναι ή βάζουμε φλας ή ανεβάζουμε το iso, αν δεν κάνουμε τίποτα θα έχουμε υποέκθεση.

 

Το iso το ειχα στο αυτοματο.Στα ποσα να το βαλλω ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το iso το ειχα στο αυτοματο.Στα ποσα να το βαλλω ?

 

δοκίμασε στο 100 & στο 200 στον χώρο που σ' ενδιαφέρει και θα κρίνεις εσύ. εγώ το δουλεύω στο 100 χωρίς φλας σε φωτισμένους χώρους με λάμπες.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε στο 100 & στο 200 στον χώρο που σ' ενδιαφέρει και θα κρίνεις εσύ. εγώ το δουλεύω στο 100 χωρίς φλας σε φωτισμένους χώρους με λάμπες.

 

Ευχαριστω.Σε μη φωτισμενους χωρους ή με χαμηλο φωτισμο το βαζουμε πιο πανω ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Σε μη φωτισμενους χωρους ή με χαμηλο φωτισμο το βαζουμε πιο πανω ?

εκεί μπορείς να παίξεις 400 800 με φλας ανάλογα το φωτισμό το υψηλό iso βγάζει κουκκίδες στην φωτογραφία .

Link to comment
Share on other sites

Aπό όσο γνωρίζω βιντεοκλήση χωρίς κάποιο πρόγραμμα (skype/google talk κλπ) δεν μπορεί να γίνει από τα android. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

καπου το ειχα διαβασει και εγω αυτο που λεει ο apitsakis!! μονο μεσω προγραμματων τυπου skype μπορεις να κανεις βιντεοκληση...λεγαν οτι σε επομενο update ( μικρο οχι για την 4.0) θα το ενεργοποιουσαν σαν facetime αλλα ακομα δεν εχει γινει κατι....

 

Kαι μάλιστα για να κάνεις βιντεοκλήση στο google talk μέσω 3g και όχι μέσω wifi, πρέπει να είσαι rooted. Aυτά με κάθε επιφύλαξη

 

Σας ευχαριστώ αν μάθετε τίποτα νεότερο ενημερώστε το forum...

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση της HTC Greece στο fb

HTC Greece wrote: "Αυτή τη στιγμή γίνονται δοκιμές προκειμένου να εξασφαλίσουμε τη σωστή λειτουργία του Desire S με το Ice Cream Sandwich. Θα σας ενημερώσουμε άμεσα μόλις έχουμε οποιαδήποτε εξέλιξη σχετικά με το θέμα :)"

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση της HTC Greece στο fb

HTC Greece wrote: "Αυτή τη στιγμή γίνονται δοκιμές προκειμένου να εξασφαλίσουμε τη σωστή λειτουργία του Desire S με το Ice Cream Sandwich. Θα σας ενημερώσουμε άμεσα μόλις έχουμε οποιαδήποτε εξέλιξη σχετικά με το θέμα :)"

 

Βάζουν σάλτσα πολύ. Μετά μπορεί να πουν τελικά η συσκευή δεν μπορεί να τρέξει σωστά και για την καλύτερη χρήση προς όφελος των πελατών δεν θα αναβαθμιστεί η συσκευή.

Η συσκευή μπορεί άνετα να αναβαθμιστεί αν το θέλουν.

Μακάρι να δωθει η αναβάθμιση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

λίγο υπομονή να κάνουμε πιστεύω θα το πάρουμε το παγωτό
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...