Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται αυτο με το screenshot? Επιπλεον ηθελα να ρωτησω μιας και το ειδα απο την εικονα που εχεις παραπανω ποιο εορτολογιο εχεις κατεβασει και πως το προσαρμοσες ετσι στην οθονη?

 

Μιας και το ανέφερες στο παραπάνω screenshot η ταπετσαρία αυτή υπήρχε στο sense το προηγούμενο.δοκίμασα κάποια άλλη από το καινούργιο sense ,δεν μου άρεσε καμιά,αλλά τώρα πού θέλω την παλιά αυτή η μαύρη δεν υπάρχει!έχει ένα θέμα παρόμοιο αλλά κοκκινίζει όταν επιλεγείς κάποια πράγματά στην οθόνη και εγώ θέλω όταν επιλεγείς κάτι να πρασινίζει όπως το default θέμα.

 

Ps τσεκαρε τα pm σου

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η HTC μου ανέφερε οτι υπάρχει πρόβλημα με τις συσκευές που έχουν δοθεί σε παρόχους και οτι το έχουν αναφέρει στο αρμόδιο τμήμα ... προς λύση.

Παρέλαβα σήμερα το δικό μου από vodafone.gr και μου ήρθε κανονικά η αναβάθμιση. Συγκεκριμένα πρώτα ήρθε αναβάθμιση για τον OTA client, μετά αναβαθμίστηκε το λογισμικό μόνο (αρχικά είχε 1.27.401.1, δεν θυμάμαι σε ποια έκδοση το έφερε) και τελικά έβαλε 2.3.5 και Sense 3.0 με έκδοση λογισμικού 2.10.401.5. Άρα τα προβλήματα πιθανώς περιορίζονται σε συσκευές που δίνει η Cosmote.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό για να μπορώ να βλέπω τα e-mail από otenet?
"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Και μια φώτο του 4χ4 widget του touch calendar για όσους τους αρέσει και με ρωτάνε! http://tapatalk.com/mu/2ebe3f7c-873b-9422.jpg τ

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω λάβει ακόμα την αναβάθμιση. Το αγόρασα από κατάστημα Πλαισίου με επιδότηση Vodafone τον Μάιο και έχω λάβει την προηγούμενη αναβάθμιση OTA. Τώρα έχω αριθμό λογισμικού 1.28.401.1. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος με τι τρόπο καταλαβαίνει το κινητό ότι υπάρχει νέα έκδοση και ποιος είναι αυτός που στέλνει την αναβάθμιση OTA; Για να την λάβω πρέπει να έχω καταχωρήσει τον αριθμό κινητού μου στην HTC ή κάπου αλλού; Συγγνώμη για την κουλή με το τόπικ απορία μου...

Να σημειώσω ότι στο MyAccount έχω σημειώσει ότι έχω το DS ως τηλέφωνο..

Edited by stathisp
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω λάβει ακόμα την αναβάθμιση. Το αγόρασα από κατάστημα Πλαισίου με επιδότηση Vodafone τον Μάιο και έχω λάβει την προηγούμενη αναβάθμιση OTA. Τώρα έχω αριθμό λογισμικού 1.28.401.1. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος με τι τρόπο καταλαβαίνει το κινητό ότι υπάρχει νέα έκδοση και ποιος είναι αυτός που στέλνει την αναβάθμιση OTA; Για να την λάβω πρέπει να έχω καταχωρήσει τον αριθμό κινητού μου στην HTC ή κάπου αλλού; Συγγνώμη για την κουλή με το τόπικ απορία μου...

Να σημειώσω ότι στο MyAccount έχω σημειώσει ότι έχω το DS ως τηλέφωνο..

 

 

 

 

Πήγαινε Ρυθμισεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Ενημερώσεις λογισμικού και κατέβασε την ενημέρωση.

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Και μια φώτο του 4χ4 widget του touch calendar για όσους τους αρέσει και με ρωτάνε! http://tapatalk.com/mu/2ebe3f7c-873b-9422.jpg τ

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Καλημερα!!!!

Ψαχνω αυτη την εφαρμογη στο Market αλλα τιποτα.... Καμια βοηθεια????

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμισεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Ενημερώσεις λογισμικού και κατέβασε την ενημέρωση.

 

Το έχω κάνει αυτό και δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα. Το τηλέφωνό μου είναι ενημερωμένο στην 2.3.3.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Ψαχνω αυτη την εφαρμογη στο Market αλλα τιποτα.... Καμια βοηθεια????

Ευχαριστω...

 

touch calendar pro(το free δεν εχει αυτα τα widget δυστυχως!)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα από Cosmote δεν έρχεται η αναβάθμιση. Μίλησα με cosmote και μου είπαν οτι οι συσκευές της δεν είναι κλειδωμένες και να πάω σε ένα κατάστημα να το κοιτάξουν. Η HTC μου ανέφερε οτι υπάρχει πρόβλημα με τις συσκευές που έχουν δοθεί σε παρόχους και οτι το έχουν αναφέρει στο αρμόδιο τμήμα ... προς λύση.

Και εγώ πήρα στην Cosmote μου είπαν ακριβώς τα ίδια.....

Ο ένας μας στέλνει στον άλλο.

Και εσύ τον ίδιο αρ. λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα e-mail στην htc σχετικά με την καθυστέρηση της αναβάθμισης σε κάποιες συσκευές, και έλαβα σήμερα την απάντηση.

 

''Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

 

Σχετικά με το ζήτημά σας, όλες οι συσκευές desire s θα λάβουν την καινούρια αναβάθμιση, κάποιες συσκευές δεν την έχουν λάβει ακόμα λόγω το ότι οι συσκευές ενημερώνονται με σειρά προτεραιότητας με βάση τον σειριακό τους αριθμό.

Μπορείτε ανά διαστήματα να πηγαίνετε μενού-ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο-ενημερώσεις λογισμικού-και να κάνετε έλεγχο.''

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα e-mail στην htc σχετικά με την καθυστέρηση της αναβάθμισης σε κάποιες συσκευές, και έλαβα σήμερα την απάντηση.

 

''Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC.

 

Σχετικά με το ζήτημά σας, όλες οι συσκευές desire s θα λάβουν την καινούρια αναβάθμιση, κάποιες συσκευές δεν την έχουν λάβει ακόμα λόγω το ότι οι συσκευές ενημερώνονται με σειρά προτεραιότητας με βάση τον σειριακό τους αριθμό.

Μπορείτε ανά διαστήματα να πηγαίνετε μενού-ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο-ενημερώσεις λογισμικού-και να κάνετε έλεγχο.''

Άντε να δούμε ..

Παντός σε όσους από εμάς που καθυστέρησε καλό είναι να ενημερώσουμε το forum όταν την λάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι το mail το έστειλα χθές το βράδυ στις 1.42 και μου απάντησαν σήμερα το πρωί στις 10.20.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό για να μπορώ να βλέπω τα e-mail από otenet?

 

 

 

 

ΚΑΝΕΙΣ?????????

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας...επειδή το έχετε και ξέρετε καλά το HTC Desire S θα το προτείνατε τυφλά σε σχέση με το SONY ERICSSON XperiaRay γιατί και τα 2 είναι στην ίδια τιμή...και με κοντιινά χαρακτηριστικά....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΙΣ?????????

για πρωτόκολλο imap εγώ έχω ρυθμίσεις (για pop3 δεν θυμάμαι)

για incoming

IMAP server : imap.otenet.gr

Security type : None

Authentication type: Plain

Port : 143

 

για outgoing

SMTP server: smtp.otenet.gr

Security type : None

Port : 587

Authentication type: automatic

Link to comment
Share on other sites

για πρωτόκολλο imap εγώ έχω ρυθμίσεις (για pop3 δεν θυμάμαι)

για incoming

IMAP server : imap.otenet.gr

Security type : None

Authentication type: Plain

Port : 143

 

για outgoing

SMTP server: smtp.otenet.gr

Security type : None

Port : 587

Authentication type: automatic

 

 

 

Ευχαριστώ Πολύ................

Θελω ρυθμίσεις για ΡΟΡ3

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ................

Θελω ρυθμίσεις για ΡΟΡ3

 

από το site του ΟΤΕ

Διακομιστής Εισερχόμενης Αλληλογραφίας (POP3): mail.otenet.gr

Χρήση SSL: OXI

Θύρα: 110

 

Διακομιστής Εξερχόμενης Αλληλογραφίας: mailgate.otenet.gr

Χρήση ελέγχου ταυτότητας: NAI

Χρήση SSL: NΑΙ

Θύρα: 465

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ................

Θελω ρυθμίσεις για ΡΟΡ3

 

Για ρυθμησης POP3

Βαζης κανονικα το email σου και τον κωδικο και στην επομενη σελιδα εκει που λεει Διακομιστης ΡΟΡ βαζης κατω απο μπροστα απο αυτο που γραφη(π.χ γραφη yahoo.gr) βαζης pop.mail. να σου γραφη δηλαδη (pop.mail.yahoo.gr) πατας επομενο και κανεις το ιδιο στον Διακομηστη SΜΤP smtp.mail. (smtp.mail.yahoo.gr)

Στην περιπτωση σου δηλαδη pop.mail.otenet.gr και smtp.mail.otenet.gr

Απο εκει και περα επομενο κ.τ.λ και νομιζω πως εχεις τελειωση

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ.σημερα το desire s μου,μου κολλησε.χρειαζομαι βοηθεια.πατησα να κανει ενημερωση ολων των εφαρμογων και αρχισε να κολλαει.μετα αναγκαστηκα να παω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αφου εκανε επανεκκινηση κολλησε στην αρχικη οθονη που ελεγε μονο htc.επειτα ειπα να κανω hard reset αλλα και παλι ενω πατησα factory reset το κινητο μενει με την οθονη παγωμενη και για να κλεισω το κινητο αναγκαζομαι να βγαζω την μπαταρια.βοηθεια και ξανα βοηθεια τι να κανω??? Edited by ajmad1387
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ.σημερα το desire s μου,μου κολλησε.χρειαζομαι βοηθεια.πατησα να κανει ενημερωση ολων των εφαρμογων και αρχισε να κολλαει.μετα αναγκαστηκα να παω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αφου εκανε επανεκκινηση κολλησε στην αρχικη οθονη που ελεγε μονο htc.επειτα ειπα να κανω hard reset αλλα και παλι ενω πατησα factory reset το κινητο μενει με την οθονη παγωμενη και για να κλεισω το κινητο αναγκαζομαι να βγαζω την μπαταρια.βοηθεια και ξανα βοηθεια τι να κανω???

 

Καταρχην θα σου πρωτεινα εφοσον το ανοιξης και εμφανιστη η ασπρη οθονη με το σημα της htc να περιμενη λιγο μηπως και ερθει χωρις να πανικοβαλεσαι....και οταν λεω λιγο εννοω κανα 15 με 20 λεπτα....σε hard reset αργη να επανελθει.....δοκημασε οποτε αυτο και εφοσον δεις οτι περναει η ωρα και δεν επανελχεται τοτε επικοινωνησε με το service

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...