Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πως θα μπορεσω να το προγραμματισω?

 

μπορείς να το απενεργοποιήσεις στις γρήγορες ρυθμίσεις ξετικαροντας το "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορείς να το απενεργοποιήσεις στις γρήγορες ρυθμίσεις ξετικαροντας το "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας"

ακομα δεν το εχω το κινητο...θα το παρω ομως...οταν το παρω θα ξαναεπανελθω:)

οταν το απενεργοποιησω τι συνεπειες θα εχω??

δεν θα δουλευει η χρεωση μεσω ιντερνετ?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

1. H HTC πρέπει γρήγορα ή να ξεκλειδώσει το κινητό ή να βγάλει update γιατί τα bugs το σκίζουν το κινητό! Είναι λίγα αλλα σπαστικά!

2. Έχει βάλει κανένας after market μπαταρία; Σκέφτομαι να πάρω μια δεύτερη και δεν ξέρω τι να διαλέξω!

3. Έχω αγοράσει διάφορες anti-glare ζελατίνες αλλά όλες χαλάνε την ποιότητα της οθόνης, έχετε βρεί καμία που να είναι καλής ποιότητας;

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τα bugs γιατί ακόμα δεν τα έχουμε προσέξει. Η καλύτερη ζελατίνα είναι αυτή της HTC

 

Το πιο ενοχλητικό είναι στον dialer. Κολλάει ορισμένες φορές όταν πάω από κλήση, σε κλήση ή όταν μιλάω στο τηλ, ξεκλειδώνω την οθόνη και πάω να μπώ στο menu. Μια φορά κόλλησε και η οθόνη δεν ένοιωθε τπτ ακομά και μετά που έβγαλα τη μπαταρία και το ξανα άνοιξα. Έκανα από το bootloader reset και όλα καλά. Μιλάω στο τηλ πολλές ώρες την ημέρα και μου κολλάει 6-7 φορές το μήνα. Έχω κάνει 2 reset μέχρι τώρα!! Αν έχω δουλειά, βιάζομαι και κολλήσει... με εκνευρίζει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το wifi και το δίκτυο κινητής είναι από μόνο του απενεργοποιημένο.....ακόμα και ενημέρωση να κάνεις στο η τοποθεσία μου δε σε χρεώνει τίποτα...τουλάχιστον έτσι λέει η εφαρμογή που έχω εγώ για να μετράει το 3G

 

οκ...ευχαριστω πολυ:)

στο friend stream για το sense δουλευει αυτο??

εννοω για τις ενημερωσεις των φιλων στο facebook κλπ?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ενοχλητικό είναι στον dialer. Κολλάει ορισμένες φορές όταν πάω από κλήση, σε κλήση ή όταν μιλάω στο τηλ, ξεκλειδώνω την οθόνη και πάω να μπώ στο menu. Μια φορά κόλλησε και η οθόνη δεν ένοιωθε τπτ ακομά και μετά που έβγαλα τη μπαταρία και το ξανα άνοιξα. Έκανα από το bootloader reset και όλα καλά. Μιλάω στο τηλ πολλές ώρες την ημέρα και μου κολλάει 6-7 φορές το μήνα. Έχω κάνει 2 reset μέχρι τώρα!! Αν έχω δουλειά, βιάζομαι και κολλήσει... με εκνευρίζει πολύ!

 

Μήπως κάποια εφαρμογή σου κολλάει το τηλ; Σκέψου εμένα από εφαρμογή δεν έπαιζε τα video που τραβούσα εγώ....λέω μήπως μια και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο που λες

 

 

Ομοίως. Έχω πάει από κλήση σε κλήση, έχω κάνει συνδιάσκεψη αφαιρώντας ή προσθέτωντας μέλη, έχω βάλει σε αναμονή συνδιάσκεψη και μίλησα σε άλλη κλήση και δεν μου έχει κολήσει. Γενικότερα δεν έχει κάνει κιχ το τηλέφωνο σχεδόν ένα μήνα που το έχω. Φτου, φτου φτου μην το ματιάξω, θα έλεγα ότι είναι από τα πιο σταθερά που έχουν περάσει απ' τα χέρια μου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλειστό εννοείς να έχεις ξεκτσικάρει την επιλογή για γρήγορη εκκίνηση ;. Γενικά πόσο σε πάει η μπαταρία ;. Στις γυναίκας μου, περίπου 3 ημέρες πάει με συγχρονισμό και facebook.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλειστό εννοείς να έχεις ξεκτσικάρει την επιλογή για γρήγορη εκκίνηση ;. Γενικά πόσο σε πάει η μπαταρία ;. Στις γυναίκας μου, περίπου 3 ημέρες πάει με συγχρονισμό και facebook.

 

τι κανει η επιλογη για γρηγορη εκκινηση?

Link to comment
Share on other sites

Aπό όσο κατάλαβα δεν αφήνει το κινητό ουσιαστικά να κλείσει. Είναι σβηστό μεν, αλλά σίγουρα τρώει μπαταρία παραπάνω από ότι αν ήταν κλειστό. Στο DHD που έχω, την διαφορά την έχω καταλάβει
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!!

Σε σας το GPS κλειδωνει αμεσως?? Σας δειχνει που ειστε στο google maps?? (χωρις ιντερνετ ενεργοποιημενο)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Κατω απο την ωρα σταματησε να μου δειχνει τον καιρο και τα εφε του. Μονο την περιοχη μου.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!!

Σε σας το GPS κλειδωνει αμεσως?? Σας δειχνει που ειστε στο google maps?? (χωρις ιντερνετ ενεργοποιημενο)

 

Όχι φυσικά :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά :)

 

κακο αυτο..και νομιζα οπως ηταν στο 3GS...που αν ειχες αποθηκευμενο το χαρτη..και εμπαινες..σου εδειχνε αμεσως που εισαι!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλειστό εννοείς να έχεις ξεκτσικάρει την επιλογή για γρήγορη εκκίνηση ;. Γενικά πόσο σε πάει η μπαταρία ;. Στις γυναίκας μου, περίπου 3 ημέρες πάει με συγχρονισμό και facebook.

 

Οχι δεν ειχα ξετσικαρει την γρηγορη εκκινηση,αλλα πατωντας το κουμπι on-off,επελεγα μετα απενεργοποιση.

Τωρα ξετσικαρισα την γρηγορη εκκινηση κ θα δω αν συνεχιζει να "χανει" μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι κατοχος του εν λογω κινητου. Πολυ καλη συσκευη δυνατη δεν κανει κιχ! Σαν πρωην κατοχος του desire HD ειμαι εντυπωσιασμενος απο την μπαταρια του!

Αλλα εχω ενα προβλημα μονο που δεν ξερω που μπορει να οφειλεται. Μου εμφανιζει αυτο το μηνυμα κατα καιρους. Com.google.process.gapps

τι ακριβως παιζει?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλα εχω ενα προβλημα μονο που δεν ξερω που μπορει να οφειλεται. Μου εμφανιζει αυτο το μηνυμα κατα καιρους. Com.google.process.gapps

τι ακριβως παιζει?

 

http://androidforums.com/desire-support-troubleshooting/143800-com-google-process-gapps-gmail-force-close.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό μπορεί να πάρει/έχετε βάλει swype? Γράφτηκα στην beta αλλά δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση , μου λέει : ...old version.You should upgrade the installer .....

Υπάρχει περίπτωση να μην το υποστηρίζει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες απο gsm οταν το γυρναω στο αυτοματο ενω ξερω οτι εχει σημα 3g το κινητο παραμενει σε απλο 2g! .πρεπει πρωτα να παω στην επιλογη μονο 3g και μετα στο αυτοματο για να στρωσει και να παει σε 3 g! το κανει σε κανεναν αλλο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Οταν πηρα το κινητο, το φορτισα για 8 ωρες απο το USB στο PC. Οχι στον τοιχο. Θα επηρεασει καθολου αυτο τη διαρκεια της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό μπορεί να πάρει/έχετε βάλει swype?

 

Παίρνει κανονικά το swype, το εχω βάλει κανονικά. Ίσως πρέπει να ξανακατεβασεις τον installer όπως σου λέει. Να ξέρεις μόνο ότι δεν υποστηρίζει ελληνικα.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει κανονικά το swype, το εχω βάλει κανονικά. Ίσως πρέπει να ξανακατεβασεις τον installer όπως σου

 

τελικά το πέρασα, είχε φάει κάποιο κόλλημα μάλλον, έσβησα όλα τα σχετικά αρχεία και την εφαρμογή swype installer και την ξαναέβαλα και δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας. Οταν πηρα το κινητο, το φορτισα για 8 ωρες απο το USB στο PC. Οχι στον τοιχο. Θα επηρεασει καθολου αυτο τη διαρκεια της μπαταριας?

 

Όχι βέβαια και γενικότερα μην έχεις τέτοια άγχη. Η φόρτιση από το USB είναι πιο αργή αλλά και καλύτερη για τη μακροχρόνια απόδοση της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφαρμογή σου κολλάει το τηλ; Σκέψου εμένα από εφαρμογή δεν έπαιζε τα video που τραβούσα εγώ....λέω μήπως μια και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο που λες

 

Aυτό είναι το πρόβλημα που έχω τώρα. Ποιά εφαρμογή σου δημιουργούσε πρόβλημα;

 

Τράβηξα ένα βίντεο 30 δευτερόλεπτα και μου κολλάει στο πρώτο frame ενώ ο ήχος παίζει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...