Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν κρατηθηκα τελικα!! το μεριμενω σε 2 μερουλες!!

 

γνωριζει κανεις αν υπαρχει στην συσκευασια MicroSD ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαιρετω το φορουμ μιας και ειμαι καινουριος εδω.....

εχω ενα προβλημα με το desire s...ενω σε εφαρμογες chat η προβλεψη στη γραφη λειτουργει κανονικα, στην συνθεση μηνυματος δεν λειτουργει...επισης δεν γινεται να γραψω με μικρα.....ενω στην αγγλικη δουλεουν ολα ρολοι....εχει κανεις καμμια προταση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει κι αν είσαι και τυχερός sandisk 8GB class4. Καλορίζικο!!!!!!!!! και δε θα μετανιώσεις στιγμή για την αποφασή σου!!!!!!!!

 

 

Απ' όσο ξέρω δεν μπορείς να κάνεις κάτι,μόνο οι επαφές από τα κοινωνικά δικτυα φαίνονται τζάμι!!

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενει η google και δεν βγαζει διορθωση για αυτο το βασικο bug!

 

Επισης πως μεταφερω ολες τις επαφες μου απο google που τις εχω τωρα να υπαρχουν και στο τηλεφωνο?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ μιας και ειμαι καινουριος εδω.....

εχω ενα προβλημα με το desire s...ενω σε εφαρμογες chat η προβλεψη στη γραφη λειτουργει κανονικα, στην συνθεση μηνυματος δεν λειτουργει...επισης δεν γινεται να γραψω με μικρα.....ενω στην αγγλικη δουλεουν ολα ρολοι....εχει κανεις καμμια προταση?

ευχαριστω

Δες αν στις ρυθμίσεις μηνυμάτων υπάρχει μια επιλογή για κωδικοποίηση 7bit/16bit.Το αλλάζεις ανάλογα και θα γράφεις μικρά και στα μηνύματα αλλά μέχρι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στην συνθεση μηνυματος δεν λειτουργει...επισης δεν γινεται να γραψω με μικρα.....

 

Όπως ειπώθηκε είναι θέμα κωδικοποίησης και να επαναλάβω ότι το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms. Συνεπώς, λαμβάνοντας υπόψιν τον παραπάνω περιορισμό... δουλεύει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη ανταποκριση αλλα ειτε 16 ειτε 7 η κωδικοποιηση,τα ιδια.....μικρα γραμματα κ προβλεψη πουθενα.....
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ!!!το προγραμματακι χρειαζοταν....ευχαριστω...αα!!!με την ευκαιρια...και το δικο μου παρουσιαζει τη στιγμιαια λαμψη της οθονης οταν αυτη ειναι ανενεργη...:(
Link to comment
Share on other sites

ειδα το κινητακι σημερα...απο ποιοτητα κατασκευης τελειο...και ωραιο μεγεθος...δεν με προβληματησε τιποτα...ειδα και το sense και εμεινα αφωνος....δεν ξερω αν μπορω να το συγκρινω με αλλο htc..εκτος του sensation...θα παω να το αγορασω οταν βρω την ευκαιρια...πολυ καλο....το μονο λιγο που με προβληματησε ειναι οτι ειναι ακριβο ακομα...για μπαταρια αντεχει εε??

παντως ειναι φοβερο το κινητακι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ!!!το προγραμματακι χρειαζοταν....ευχαριστω...αα!!!με την ευκαιρια...και το δικο μου παρουσιαζει τη στιγμιαια λαμψη της οθονης οταν αυτη ειναι ανενεργη...:(

 

Η πλακα ειναι οτι ενω αυτο με τη λαμψη το κανουν τα μισα κινητα η ace hellas δεν εχει ιδεα!μου ειπαν φερτε το απο εδω να το δουμε.

 

Παιδια για αναφερετε τι χρωμα κινητο εχουν οσοι τους κανει τη λαμψη?γιατι τα μαυρα νομιζω το κανουν μονο?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για τελειως διαφορετικο κινητο και σορυ αν ειναι offtopic αλλα το Galaxy S II ειναι πολυ καλυτερο του desire s?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιλαω για τελειως διαφορετικο κινητο και σορυ αν ειναι offtopic αλλα το Galaxy S II ειναι πολυ καλυτερο του desire s?

 

Απευθύνσου εδώ για να πάρεις την απάντηση που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβαθμιση λυθηκε ενα προβλημα που ειχα.το s μου ηταν αλεργικο σε μοντεμ speedtouch με αποτελεσμα σε 2 μαγαζια φιλων με speedtouch wifi,να συνδεεται μεν αλλα να μην μπαινει σε καμια σελιδα και γενικα να μην κανει τιποτα.μετα την αναβαθμιση αυτο το προβλημα λυθηκε.!!!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

ποιά εκδωση έχεισ τώρα??

γιατί έχω και εγώ το πρόβλημα με τα speedtouch και το θέμα ειναι οτι έχω σπίτι και δεν μποώ να μπένω internet...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι ενω αυτο με τη λαμψη το κανουν τα μισα κινητα η ace hellas δεν εχει ιδεα!μου ειπαν φερτε το απο εδω να το δουμε.

 

Παιδια για αναφερετε τι χρωμα κινητο εχουν οσοι τους κανει τη λαμψη?γιατι τα μαυρα νομιζω το κανουν μονο?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

το κανει και εμενα που δεν ειναι μαυρο

Και πολυ φοβαμαι οτι αυτο ηταν η αιτια που τελικα το κινητο μου ταπαιξε ξαφνικα και τωρα βρισκεται στο σερβις.

Θα εχω νεα απο παρασκευη για το τι φταιει και το κινητο ταπαιξε,αλλα ειμαι πεπεισμενος οτι παει για αλλαγη πλακετας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά να κάνω μιά ερώτηση, αναβάθμιση πως γίνεται;

το έχω συνδεδεμένο με το ίντερνετ μεσο υπολογιστή πρέπει να κανω κατι άλλο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά να κάνω μιά ερώτηση, αναβάθμιση πως γίνεται;

το έχω συνδεδεμένο με το ίντερνετ μεσο υπολογιστή πρέπει να κανω κατι άλλο; :worry:

Η αναβάθμιση θα γίνει OTA (Over The Air). Δεν χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο κάπου, θα την κατεβάσει μόνο του.

 

Menu -> settings -> about phone -> software updates

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το παρελαβα σημερα το πρωι!!

 

μαγεια!!

 

δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το iphone4 στο οποιο ειμαι κατοχος απο τοτε που κυκλωφορισε!

οντως εχουν βελτιωθει πολυ τα πραγματα στα ανδροιντ! μαλιστα η καρτουλα που ειχε μεσα ειναι 8gb class 4

περα απο αυτο μου εκανε και update στην δουλεια μεσο wifi κανονικοτατα!!

επαφες μαιλ κλπ περαστηκαν μονα τους!

μονο κατι εφαρμογες εβαλα για δοκιμη.. παρατηρησα οτι καποιες οι οποιες στο iphone ειναι επι πληρωμη στο android ειναι free..

ειναι οντως ετσι η μειπως ειναι τπτ demo trial klp ?δεν ασχοληθηκα πολυ με εφαρμογες προς το παρον!

 

παντως εγκατεστησα και το droidappz ετσι να υπαρχει σε περιπτωση που γινω VIP member να εχουμε να κατεβαζουμε...

 

αυτο που δεν μπορεσα να βρω ειναι μια καλη εφαρμογη navigation... any ideas ??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μονο κατι εφαρμογες εβαλα για δοκιμη.. παρατηρησα οτι καποιες οι οποιες στο iphone ειναι επι πληρωμη στο android ειναι free..

ειναι οντως ετσι η μειπως ειναι τπτ demo trial klp ?δεν ασχοληθηκα πολυ με εφαρμογες προς το παρον!

 

παντως εγκατεστησα και το droidappz ετσι να υπαρχει σε περιπτωση που γινω VIP member να εχουμε να κατεβαζουμε...

 

αυτο που δεν μπορεσα να βρω ειναι μια καλη εφαρμογη navigation... any ideas ??

 

Για εφαρμογές στο Android συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

Ανάλογα το είδος, επέλεξε και το σχετικό thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μπορουμε να εχουμε καποια συγκριση αναμεσα σε αυτο και το προηγουμενο desire? δηλαδη σε καποια βασικα θεματα , οπως την μπαταρια, την οθονη, την ταχυτητα? αν ειναι στο ιδιο ή καλυτερο? ελπιζω να μην ειμαι εκτος θεματος

 

 

Επειδη ψαχνει ενας φιλος για desire κια τα links του αγαπητου Γιαννη παραπεμπουν σε ξενους συνδεσμους μηπως υπαρχει κατι σε ελληνκα ?

Μονο η ενσωματωμενη μνημη ειναι μεγαλυτερη ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα links που σου έδωσε μια χαρά είναι αλλά επειδή,από παλιά ξέρω ότι δεν τα πας καλά με τα Αγγλικά συνοψίζοντας λεμε...Καλύτερο επεξεργαστή, μνήμη να βάλλεις ότι θέλεις,μεγαλύτερη ram,sense 2.1, μικρότερο σε μέγεθος και ελαφρώς πιο ελαφρύ, αλουμίνιο, 2.3 έκδοση android, video και foto σαφώς καλύτερες,μπροστινή κάμερα,ομορφότερο...δε θυμαμαι κάτι άλλο,απλά ρώτα.Α! και βέβαια πολύ καλύτερη μπαταρία

 

Σημαντικες διαφορες !!! Καμερα εχουν και τα δυο 5 Megapixels .Πως γινεται οι φωτο του να ειναι καλυτερες ?

Ευχαριστω για τις πληροφοριες ...και την κατανοηση.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το παρελαβα σημερα το πρωι!!

 

μαγεια!!

 

δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το iphone4 στο οποιο ειμαι κατοχος απο τοτε που κυκλωφορισε!

οντως εχουν βελτιωθει πολυ τα πραγματα στα ανδροιντ! μαλιστα η καρτουλα που ειχε μεσα ειναι 8gb class 4

περα απο αυτο μου εκανε και update στην δουλεια μεσο wifi κανονικοτατα!!

επαφες μαιλ κλπ περαστηκαν μονα τους!

μονο κατι εφαρμογες εβαλα για δοκιμη.. παρατηρησα οτι καποιες οι οποιες στο iphone ειναι επι πληρωμη στο android ειναι free..

ειναι οντως ετσι η μειπως ειναι τπτ demo trial klp ?δεν ασχοληθηκα πολυ με εφαρμογες προς το παρον!

 

παντως εγκατεστησα και το droidappz ετσι να υπαρχει σε περιπτωση που γινω VIP member να εχουμε να κατεβαζουμε...

 

αυτο που δεν μπορεσα να βρω ειναι μια καλη εφαρμογη navigation... any ideas ??

 

απο που το πηρες και ειχε και καρτα μνημης μαζι?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...