Jump to content

[Ποδήλατο] Εμπειρίες / Βόλτες κτλ


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι οι μανετες??

δαγκανες??τακακια γιατι εβαλες μεγαλυτερα??

πεταλιερα??

η σελα κορυφη?

τα αυτοκολητα που τα βρηκες και ποσο σου κοστισαν??

τα λαστιχα ποσο παει το μαλλι?

πηρες την απαντηση στο πρωτο...

τακακια αλλαξα γιατι αυτα που ειχε ηταν τα μισα σε μεγεθος απο αυτα που του εβαλα τωρα και δεν σταματαγε ουτε μεθαυριο...

πεταλιερα αλλαξα γιατι βασικα η παλια εσπασε και πεταλια αλλαξα για αισθητικη....

το καλλυμα της σελας ειναι πραγματικα πολυ ανετο....

τα αυτοκολλητα τα πηρα απο ενα μαγαζι κατω ακριβως απο το παλιο μου σπιτι, που τυπωνει μπλουζακια κι ετσι..... του ειχα παει εγω τα σηματα και μου εβγαλε εκεινος τα αυτοκολλητα... ειχα βγαλει κι για εναν φιλο το σημα του (VW) Golf και του (Hyundai) Excel.. Τον ταλαιπωρησα βεβαια τον ανθρωπο αλλα με τετοιες φιλιες που επιασε...:rolleyes:

Το πισω εκανε αν θυμαμαι καλα 6-7 ευρω και το μπροστα 15 ευρω.....

 

Σου αρεσε ετσι.....? Πειτε καμια γνωμη? Να αλλαξω κατι...? Εχει κατι πανω που δεν του παει ή να βαλω κατι αλλο....?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι δεν εβαλες τα ιδια λαστιχα μπρος-πισω?τοσο μεγαλη ειναι η διαφορα που καταλαβαινεις?σιγα..

γιατι δεν βλεπεις για καμια αναρτησουλα..κατι τετοιο πρεπει να του λειπει..

μονο αυτο..

 

αν εβαζες κανενα λασπωτηρα για να δεις πως θα ειναι αισθητικα?

τι λες?

Link to comment
Share on other sites

μεσα στο μυαλο μου εισαι..... τα δυο επομενα πραγματα που σκεφτομαι να βαλω/αλλαξω ειναι πιρουνα μπροστα με αναρτηση και λασπωτηρες....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, έχω ενα ποδηλατάκι σαν GT, πως μπορώ να δω τι μαρκα ειναι :P εχει πετάλια FUSION παντως :) θα δωσω φωτογραφία, εχει και αριθμό πλαισίου...
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσε ετσι.....? Πειτε καμια γνωμη? Να αλλαξω κατι...? Εχει κατι πανω που δεν του παει ή να βαλω κατι αλλο....?

ελα φιλε.πηγαινε στο mygallery και δες το δικο μου το οχημα.λοιπον το ποδηλατο σου ειναι πολυ φτωχο σε ολα.πες ποσα λεφτα δινεις να σου πω τι μπορεις να αλλαξεις.απο tuning κατι ξερω εχω δωσει για τα 2 ποδηλατα που ειχα συναλικα γυρω στα 2000 ευρο.το πρωτο που πειραματιστηκα πανω του ηταν ενα ideal boοmmax dss.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην κατσω να δωσω τωρα 1000 και 2000 ευρω για το ποδηλατο.... Και τα λεφτα που εχω χαλασει για αυτο δεν ειναι τιποτα..... Πες μου εσυ 2 -3 πραγματα που νομιζεις παντως........ Ειδα και κατι ζαντες αλουμινιου (πεντε ακτινες) 99 ευρω..... Μαυρο - Ανθρακι το χρωμα.... Τελειες.... Σκεφτομαι να τις "χτυπησω"...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην κατσω να δωσω τωρα 1000 και 2000 ευρω για το ποδηλατο.... Και τα λεφτα που εχω χαλασει για αυτο δεν ειναι τιποτα..... Πες μου εσυ 2 -3 πραγματα που νομιζεις παντως........ Ειδα και κατι ζαντες αλουμινιου (πεντε ακτινες) 99 ευρω..... Μαυρο - Ανθρακι το χρωμα.... Τελειες.... Σκεφτομαι να τις "χτυπησω"...

τις ζαντες που ειπες με τα κοκκινα τα michelin μια αναρησουλα φθηνη μπροστα μαυρη και λαιμο και τιμονι ποιο χοντροκομενα και θα ειναι απο εμφανιση τουλαχιστον πολυ καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

egw exw ena ideal safari alla exw na kanw podhlato kamia 4-5-6 xronia :S

 

oute pou thimame....

και εγω πριν παρω ποδηλατο μεταξυ safari και fidusa ημουν.αλλα τελικα πειρα fidusa επειδη ειναι και χειροποιητο.μεχρι περσυ εριχνα λεφτα στο ποδηλατο.τωρα ριχνω στο μηχανακι.το καλοκαιρι βεβαια θα πηγαινουμε ποδηλασια με μια παρεα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια θα μας τρελανετε τελειως?παρτε το χαμπαρι οτι τα ποδηλατα δεν εχει σημασια αν το πειρες απο λαϊκη αγορα ή απο μεγαλο μαγαζι.σημασια εχει το ποδηλατο να εχει καλη σειρα ταχυτητων δηλ. απο καλη εταιρια οπως σημανο και σκελετο απο καλο τουλαχιστον υλικο.στον σκελετο τον μεγαλυτερο ρολο παιζει αν ειναι σωστα κολλημενος και στα σωστα σημεια.και να κοιτατε αν το ποδηλατο ειναι απο καλη εταιρια οπως ιντεαλ,cross,gt και αλλα.οχι οπως κατι alpina,field,everest και δεν σημαζευεται.

 

Σημασια εχουν τα χερια και τα ποδια φιλε μου και οχι αν θα ειναι ideal η μπαρμπα-γιαννης bikes.Σαφως βεβαια και παιζουν ρολο τα σασμαν.

 

Φιλικα.Ενας κατοχος "everest" οπως υποτιμητικα λές...:)

 

Yγ)Εχω και ideal. :)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Σημασια εχουν τα χερια και τα ποδια φιλε μου και οχι αν θα ειναι ideal η μπαρμπα-γιαννης bikes.Σαφως βεβαια και παιζουν ρολο τα σασμαν.

 

Φιλικα.Ενας κατοχος "everest" οπως υποτιμητικα λές...:)

 

Yγ)Εχω και ideal. :)

αληθεια ρε φιλε?για πηγαινε και τρεξε με το everest σε αγωνα mountain bike και αν δεν το παρεις στα χερια εμενα να μου γραψεις.λες να ειναι ηλιθιοι αυτοι που τρεχουν στους αγωνες με giant,fidusa,ideal,gt και αλλες πολλες μαρκες?

α και ειδικα τα everest υπαρχει λογος που το ειπα.ενας εφαγε τα μουτρα του 45 χρονων.του εσπασε μπροστα στο σκελετο το τμημα που κραταει τα ποτηρια με την αναρτηση.αυτα...

Link to comment
Share on other sites

αληθεια ρε φιλε?για πηγαινε και τρεξε με το everest σε αγωνα mountain bike και αν δεν το παρεις στα χερια εμενα να μου γραψεις.λες να ειναι ηλιθιοι αυτοι που τρεχουν στους αγωνες με giant,fidusa,ideal,gt και αλλες πολλες μαρκες?

α και ειδικα τα everest υπαρχει λογος που το ειπα.ενας εφαγε τα μουτρα του 45 χρονων.του εσπασε μπροστα στο σκελετο το τμημα που κραταει τα ποτηρια με την αναρτηση.αυτα...

 

Το everest των 150 ευρω απο το praktiker με την εμπρος αναρτηση X.Των 550 που φοραει RST και και και,οχι.Εγω δεν σου ειπα οτι εχω το everest για πρωταθλητισμο,γι'αυτο χαλαρωσε. :) Εδω τα παιδια δεν μιλανε για πρωταθλητισμο και το everest ειναι σκυλι για βουνο και γρηγορες βολτες.Περισσοτερα προβληματα μου δημιουργησε το BOOMMAX παρα το ST880.

 

PS)dbpanos ωραιο το εχεις το εργαλειο!

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

thanx!! ψαχνομαι τωρα μ'αυτα που ειπα παραπανω και οπως ειπε και ο gate_1908 ενας πιο χοντρος λαιμος και τιμονι.... εξαλλου για μια βολτα το εχω και αμα τυχει και παω καπου που θα εχει λιγο ....κοσμο... να μην ειναι πολυ μαλ**ια εμφανισιακα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να μη δωσεις τοσα λεφτα.Κατ'αρχην ο χοντρος λαιμος(oversize) μπορει να μην μπαινει πανω(να μη χωραει στην τρυπα του σκελετου) και αν δεν παρεις μια ωραια αναρτηση της σειρας(RST φθηνη σειρα πχ)δε λεει να δωσεις λεφτα γιατι πλακα πλακα θα σου φυγει ενα 80αρι με 100αρι...Αφου δεν το πολυχρησιμοποιεις οπως λες,αστο οπως ειναι.:)

Αν εισαι ποδηλατοφιλος μαζεψε κανενα φραγκο και χτυπα ενα ideal με κανενα 250-300.

 

Παντως αν θες να προχωρησεις στη μετατροπη παρε μονο πιρουνι.:happy:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να μη δωσεις τοσα λεφτα.Κατ'αρχην ο χοντρος λαιμος(oversize) μπορει να μην μπαινει πανω(να μη χωραει στην τρυπα του σκελετου) και αν δεν παρεις μια ωραια αναρτηση της σειρας(RST φθηνη σειρα πχ)δε λεει να δωσεις λεφτα γιατι πλακα πλακα θα σου φυγει ενα 80αρι με 100αρι...Αφου δεν το πολυχρησιμοποιεις οπως λες,αστο οπως ειναι.:)

Αν εισαι ποδηλατοφιλος μαζεψε κανενα φραγκο και χτυπα ενα ideal με κανενα 250-300.

 

Παντως αν θες να προχωρησεις στη μετατροπη παρε μονο πιρουνι.:happy:

σε πληροφορω οτι μπαινει σε καθε ποδηλατο χοντροτερος λαιμος.υπαρχουν ειδικα προσθετα που εφαρμοζουν μεσα απο τον λαιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το everest των 150 ευρω απο το praktiker με την εμπρος αναρτηση X.Των 550 που φοραει RST και και και,οχι.Εγω δεν σου ειπα οτι εχω το everest για πρωταθλητισμο,γι'αυτο χαλαρωσε. :) Εδω τα παιδια δεν μιλανε για πρωταθλητισμο και το everest ειναι σκυλι για βουνο και γρηγορες βολτες.Περισσοτερα προβληματα μου δημιουργησε το BOOMMAX παρα το ST880.

 

PS)dbpanos ωραιο το εχεις το εργαλειο!

ουτε εγω το εχω για πρωταθλητισμο απλα ετυχε να παω 2 φορες.τι να σου πω δεν εχω δει ποτε everest σε κανενα περιοδικο και γενικοτερα οσο εψαχνα δεν βρηκα ουτε μια χορηγια σε διαγωνισμους ή σε αγωνες.τελος παντων οπως νομιζεις καθενας.αν το περνεις μια φορα τον χρονο βολτα το ποδηλατο και ενα αλπινα να παρεις δεν θα παθει τιποτα,απλα αυτος που το οδηγαει θα παθει εμφραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι απο αυτους που το παιρνουν μια φορα.Τελος παντως,δεν προσπαθω να σου αποδειξω κατι.Εμενα το ποδηλατο τα εχει βγαζει και με το παραπανω τα λεφτα του σε σχεση με το ideal.:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι τι μου προτεινετε να παρω με ΜΑΧ 250 ευρω??

 

Αν θες να πάρεις κάτι καλό, αλλά ακριβό,

πάρε ένα IDEAL. Θα κρατήσει πολλά χρόνια, κατά την προσωπική μου άποψη.

 

Τώρα υπάρχουν και πολλά άλλα φθηνά ποδήλατα, τα οποία όμως είναι αμφιβόλου ποιότητας... :ninja:

Δε λέει να αλλάζεις bike κάθε 2 μήνες. :rolleyes:

 

Σου προτείνω να πάρεις ένα Ideal για να το έχεις για...όλη σου τη ζωή! :p

 

 

 

ΥΓ: Σύντομα θα βάλω pics από το δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

και που μπορω να βρω IDEAL?για τιμη ειπα περιπου ποσα θελω να διαθεσω..το θελω για το καλοκαιρακι πιο πολυ..γενικως δεν ειμαι του ποδηλατου..:)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι τα ideal εχουν 3 χρονια εγγυηση στο σκελετο δεν ειμαι σιγουρος ομως.ρε φιλε τι να σου πω οπως νομιζεις οχι οτι ειναι και ποδηλαταρες ομως τα everest.ψαχνω 2 μερες να βρω το επισημο site της everest και απο οτι φαινεται δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

για πείτε ρε μάγκες κανα σαιτ για mtb να ξεστραβωθούμε λίγο... αλλά που να γίνεται αναφορά σε όλες τις μάρκες γιατί κανα δυο που είδα έχουν αντιπροσωπεια από πίσω οπότε πέφτει θάψιμο στο φόρουμ...

 

(ναι, τώρα θυμήθηκα να πάρω ποδήλατο) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

φοβεροοοοο..βλεπω δισκοφρενα παντου (μπρος πισω δηλαδη :p)

ποσα εχεις δωσει συνολο?

ποσο το πηρες μανισιο?ποσο σου κοστισαν τα <εξτρα>?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...