Jump to content

Internet vs others: Τι προτιμάτε για την ενημέρωσή σας;


Nagata
 Κοινοποίηση

Με ποιον τρόπο ενημερώνεστε καθημερινά;  

898 members have voted

  1. 1. Με ποιον τρόπο ενημερώνεστε καθημερινά;

    • Internet (web sites, RSS feeds, video Reports κ.ο.κ.)
      486
    • Έντυπα μέσα (εφημερίδες, περιοδικά)
      45
    • Κινητό (web sites, RSS feeds)
      186
    • Τηλεόραση
      107
    • Ραδιόφωνο
      74


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστο.

Ιντερνετ και κινητο λοιπον. :)

 

Sent from my Milestone

μια απο τα ιδια κι εγω :)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Με σειρά προτεραιότητας:

Ραδιόφωνο,ιντερνετ και τέλος κινητό.

Με την τηλεόραση έχω τσακώθει εδώ και πολλά χρόνια..:shifty:

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οι τασεις της εποχης δειχνουν Ιντερνετ.

Εγω ενημερωνομαι χρησιμοποιωντας το ιντερνετ (pc, notebook, smartphone).

 

ακουω και τιτλους ειδησεων στο ραδιοφωνο επισης, και ειμαι σουπερ.

 

την tv την εχω ξεγραμενη. αλλωστε δεν βρισκω κανενα λογο να την ανοιξω, εκτος αν εχει κανενα αγωνα champions league, η αν την θελω για να παιξω...playstation :D

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διακρίνουμε είναι οτι η σειρά προτίμησης, πάει απο το αρχαιότερο μέσο ενημέρωσης ( εφημερίδα ) που είναι στην τελευταία θέση και φτάνει στο νεότερο στην κορυφή το οποίο είναι το διαδύκτιο. Προσωπικά πιστεύω ότι εάν το mobile internet ήταν πιο προσιτό ( ειδηκά στην Ελλάδα ) θα είχε πολύ μεγαλύτερα ποσοστά προτίμησης.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εγω ραδιο και τηλεοραση κυριως!!! οκ για ιντερνετ αλλα ας μην χανομαστε και απο τα παραδοσιακα!!
"Καλυτερα ανορθόγραφες αλη8ειες παρα καλογραμμενα ψεματα.Η παιδεια δεν ειναι θεμα ορθογραφιας αλλα ανατροφης"
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια μόνο από το internet.

Δυστυχώς, το μόνο αξιόπιστο μέσο ενημέρωσης (κατ' εμέ), το troktiko (το original), έχει κλείσει οπότε τώρα πρέπει να αναζητώ πολύ περισσότερους ιστότοπους για ενημέρωση. Αλλά ποτέ μα ποτέ δεν ενημερώνομαι από την τηλεόραση (διαπλεκόμενοι όλοι τους).

Edited by orphaeus
Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ίντερνετ πια με μία μόνο εξαίρεση. Το καλοκαίρι, στην παραλία δεν αλλάζω την εφημερίδα μου στην ξαπλώστρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
στο ιντερνετ υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία και πολλές επιλογές για ενημέρωση..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ ίντερνετ και λίγο τηλεόραση.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σιγουρα ιντερνετ αλλα στις διακοπες το θες το περιοδικο σου στην ξαπλωστρα.Θα μου πεις παρε ενα tablet αλλα αλλη χαρη εχει το περιοδικο.:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Internet πλέον είναι το μόνο μέσο που ενημερώνονται όλοι. Είναι και το μόνο πλήρως συνεχόμενα ανανεωμένο. Εγώ προτιμάω και το κινητό.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Internet κατά κύριο λόγο γιατί μπορείς με την ησυχία σου να επιλέξεις και να επεξεργαστείς την είδηση που σε ενδιαφέρει. Στην τηλεόραση η διαπλοκή κάνει πάρτυ. Θα μου πεις ότι πολλοί της τηλεόρασης έχουν και ιστιοσελίδα. Τουλάχιστον στο διαδίκτυο μπορείς να σχολιάσεις και να διαβάσεις σχόλια άλλων χρηστών και να βγάλεις σαφέστερα συμπεράσματα καθώς υπάρχει ο αντίλογος, αρκετές φορές είναι πιο ενδιαφέρον να διαβάσεις κάποια σχόλια από το ίδιο το άρθρο...
Link to comment
Share on other sites

1. Internet, γιατί μπορείς να επιλέξεις αυτό που θέλεις να διαβάσεις, από ποιά " πηγή " και να δείς τις αντιδράσεις του κόσμου, χωρίς @#$%*ρολογία,

2. Ραδιόφωνο, γιατί πολλές ειδήσεις απλά δεν αναφέρονται στην tv και είναι και μια λύση on the go,

3. Τηλεόραση, τελευταία και καταιδρωμένη, για να μην να ξεχνάμε τα " παιχνίδια " και το " φιλτράρισμα " που γίνεται στις ειδήσεις από τα κανάλια...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...