Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC EVO 3D


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ρωτήσω κάτι, κι όποιος γνωρίζει, έχει δει, ή διαβάσει ας απαντήσει.:happy:

 

Όταν λέμε 3D σε κινητό, σε τι στάδιο βρίσκεται η συγκεκριμένη τεχνολογία για κινητά? Μιλάμε για κανονικό 3D, παρόμοιο με αυτό πχ. της τηλεόρασης που έχω στο σπίτι, ή απλά "θυμίζει λίγο" 3D??:p

 

κοιτα γυαλια δεν χρησημοποιουμε...αρα δεν ειναι κατι τοσο φανταστικο...ας πουμε πχ τα μενου εχουν καποια εφεδακια που διχνουν σαν 3d και τετοια...για τις φωτο δεν εχω δει να σου πω..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω δει αρκετά βιντεάκια στο internet, και για αυτό ρώτησα. Επειδή σε κανένα δεν είδα η οθόνη να δείχνει "θολή" όπως έχουμε "συνηθίσει" το 3D. Και αναρωτιόμουν αν όντως αξίζει να δώσει κανείς τόσα λεφτά για κάτι που δεν λειτουργεί και τόσο "καλα".

 

Αν και στο τελευταίο βίντεο που είδα, έλεγε ότι ήταν βίντεο 3D από το EVO και φαινόταν έτσι "θολό". Τί να πω. Μπορεί τραβηγμένο μέσα από συμβατική κάμερα να μην φαίνεται η διαφορά. Όπως και να έχει όταν βγει θα έχουμε την ευκαιρία να το δούμε κι από κοντά.:happy:

 

Ξέρετε αν θα το φέρει πάλι η Vodafone σε αποκλειστικότητα για τον πρώτο μήνα?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το 3d σίγουρα δεν μπορεί να αποτυπωθεί μέσα από μια κάμερα κι επίσης για να πάρετε μια ιδέα δείτε την οθόνη του Nintendo 3ds. Παρόμοια υλοποίηση θα είναι και στο evo 3d ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει αρκετά βιντεάκια στο internet, και για αυτό ρώτησα. Επειδή σε κανένα δεν είδα η οθόνη να δείχνει "θολή" όπως έχουμε "συνηθίσει" το 3D. Και αναρωτιόμουν αν όντως αξίζει να δώσει κανείς τόσα λεφτά για κάτι που δεν λειτουργεί και τόσο "καλα".

 

Αν και στο τελευταίο βίντεο που είδα, έλεγε ότι ήταν βίντεο 3D από το EVO και φαινόταν έτσι "θολό". Τί να πω. Μπορεί τραβηγμένο μέσα από συμβατική κάμερα να μην φαίνεται η διαφορά. Όπως και να έχει όταν βγει θα έχουμε την ευκαιρία να το δούμε κι από κοντά.:happy:

 

Ξέρετε αν θα το φέρει πάλι η Vodafone σε αποκλειστικότητα για τον πρώτο μήνα?

 

http://techblog.gr/mobile/htc-evo-3d-vodafone-greece-3488/

ειδα αυτο εδω

και το techblog δυσκολα πεφτει εξω:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ρώτησα στην vodafon χτες και μου είπαν οτι πριν λίγες ώρες η Vodafon αγγλιας το έβαλε σε προ παραγγελία οπότε και οι ιδίου περιμένουν την επίσημη ανακοίνωση για να το βάλλουν μου ειπε. Λέει αυτός οτι ακόμα δεν ξέρει τιμή αλλα το υπολογίζει λιγότερο απο 650 ευρώ και πως το περιμένουν τέλη ιουλιου με αρχές αυγουστου. Αλλα μου είπε να περάσω και απο βδομάδα που θα έχουν πιο επίσημες πληροφορίες.

 

Έχω δει αρκετά βιντεάκια στο internet, και για αυτό ρώτησα. Επειδή σε κανένα δεν είδα η οθόνη να δείχνει "θολή" όπως έχουμε "συνηθίσει" το 3D. Και αναρωτιόμουν αν όντως αξίζει να δώσει κανείς τόσα λεφτά για κάτι που δεν λειτουργεί και τόσο "καλα".

 

Αν και στο τελευταίο βίντεο που είδα, έλεγε ότι ήταν βίντεο 3D από το EVO και φαινόταν έτσι "θολό". Τί να πω. Μπορεί τραβηγμένο μέσα από συμβατική κάμερα να μην φαίνεται η διαφορά. Όπως και να έχει όταν βγει θα έχουμε την ευκαιρία να το δούμε κι από κοντά.:happy:

 

Ξέρετε αν θα το φέρει πάλι η Vodafone σε αποκλειστικότητα για τον πρώτο μήνα?

 

τα 3d βίντεο που ειναι "θολά" απαιτούν χρήση παθητικών/ενεργητικών γυαλιών για να παρατηρήσεις το τρισδιάστατο εφε. Συσκευές 3D που δεν απαιτούν χρήση γυαλιών όπως το 3ds και το evo 3d δεν έχουν θολή οθόνη γιατί η δημιουργία του 3d εφε βασίζετε σε άλλη τεχνολογία. Οι συμβατικές κάμερες δεν μπορούν να αποτυπώσουν την τεχνολογία αυτή, και γι αυτο στο youtube δεν μπορείς να παρατηρήσεις σωστά το τρισδιάστατο εφε του evo3d. Αν έχεις σπιτι 3d οθόνη, υπάρχει στο youtube ένα 3D video ενός Lg optimus 3D τραβηγμένο από ενα άλλο optimus 3D μονό εκει (μεσω youtube 3d) Καταλαβαίνεις πως δείχνει η οθόνη.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

βλακιουλα είναι αυτό που έκαναν το μενού δεν είναι 3d παρά μονό η κάμερα όταν τραβάς, τα βίντεο συμπεριλαμβανόμενου και του youtube 3d, οι φωτογραφίες και τα παιχνίδια.

 

το optimus 3d της lg έχει ενα 3d υπομενου δεν ξέρω αν θα τοποθετήσουν κατι τέτοιο αργότερα και στο evo

 

Δεν καταλαβαίνω, τι εννοείς οταν μιλάς για 3d υπομενού; Πουθενά δεν το έχω διαβάσει αυτό, ούτε στα reviews, ούτε στα συγκριτικά τεστ μεταξύ LG Optimus 3d και EVO 3d.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω, τι εννοείς οταν μιλάς για 3d υπομενού; Πουθενά δεν το έχω διαβάσει αυτό, ούτε στα reviews, ούτε στα συγκριτικά τεστ μεταξύ LG Optimus 3d και EVO 3d.

 

αν και βγαίνουμε εκτός θέματος αυτό είναι το 3d υπομενου του optimus 3d

 

 

Για όσους θέλουν εδώ υπάρχουν πολλά δείγματα 3d (photos, videos) από το evo 3d

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1137416&page=3

 

διαφημιστικό της vodafone uk για το evo 3d

 

http://www.gsmarena.com/htc_evo_3d_is_coming_soon_on_vodafone_uk-news-2830.php

 

που είναι όμως στο sence ui? oeo?

 

απορώ πoιος ο λογος διαφημίσεων λανθασμένων (3d μενού στο site της sprint, htc χωρίς sence στο vodafone uk)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα παρακαλούσα οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ των κινητών να πάει στους διαξιφισμούς. Εδώ πέρα ας συγκεντρωθούμε στα του evo 3d :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα, αν όχι όλα, τα βίντεο που έχω παρακολουθήσει στο ίντερνετ, τα σχόλια για την ποιότητα του 3D είναι πολύ καλά. Αλλά και για την 2D κάμερα...:)

 

Άντε να δούμε. Ανυπομονώ να παίξω με αυτό το πραγματάκι!!:lol:

 

Στο 2:26 είναι η καλύτερη φωτογραφία που έχω βρει στο youtube που φαίνεται ικανοποιητικά το 3D. Αν και λίγο φαίνεται πραγματικά τέλειο!! Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

το εκοβα παραπανω...αλλα για καποιους ειναι ακριβη τιμη για τους αλλους φτηνη...για τα χαρακτηριστικα του πιστευω ειναι πολυ καλη τιμη...οι εταιρειες κινητης ισως το φερουν ακριβοτερα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Κλασικό (πλέον) expansys! Πρώτη τιμή... πανάκριβο.

 

δεν νομίζω να πέσει και πολύ αφού ήδη το sensation κάνει 600 ευρώ (δεν θα πρέπει λογικά να είναι λίγο πιο ακριβό το evo?)

επίσης στο amazon που έχει προπαραγγελία την sim free συσκευή (διαθέσιμη απο σεπτεμβριο) την έχει και εκεί 560 λύρες αγγλιας δλδ περίπου 635 ευρω.

 

 

Αν το 3D του είναι σαν του LG τότε είναι εντυπωσιακό αρκετά. Βέβαια για το LG ο πωλητής μου είπε ότι από κάποια ώρα και μετά κουράζει στα μάτια,μάλλον φυσιολογικό,αλλά εμένα μου άρεσε..στο expansys λέει ότι αναμένεται 17 Αυγούστου...639 ευρώ....

 

που το είδες το 17 αυγουστου?

Edited by vasilismf
Link to comment
Share on other sites

Αν το 3D του είναι σαν του LG τότε είναι εντυπωσιακό αρκετά. Βέβαια για το LG ο πωλητής μου είπε ότι από κάποια ώρα και μετά κουράζει στα μάτια

Σε κάτι βίντεο στο youtube, έλεγαν ότι στο EVO κουράζονται περισσότερο τα μάτια από το LG. Και σε κάποια άλλα ότι το 3D του evo δεν έχει τόσο βάθος όσο του lg.

Άντε να τα συγκρίνουμε και από κοντά για να δούμε.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χθες το έγραφε, σήμερα όχι.

 

να σε ρωτήσω athanaso η αγορά από το expansys θα μου προκαλέσει προβλήματα στην εγγύηση?

η συσκευή μου θα έχει ελληνικά μέσα? και συνήθως από που τα προμηθεύονται αυτοί?

Edited by vasilismf
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι βίντεο στο youtube, έλεγαν ότι στο EVO κουράζονται περισσότερο τα μάτια από το LG. Και σε κάποια άλλα ότι το 3D του evo δεν έχει τόσο βάθος όσο του lg.

Άντε να τα συγκρίνουμε και από κοντά για να δούμε.

 

σε αυτο θα εχει και τρισδιαστατο ui....ισως αυτο να ειναι βαρυ για τα ματια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να σε ρωτήσω athanaso η αγορά από το expansys θα μου προκαλέσει προβλήματα στην εγγύηση?

 

Όχι.

 

η συσκευή μου θα έχει ελληνικά μέσα?

 

Εκτός απροόπτου ναι.

 

και συνήθως από που τα προμηθεύονται αυτοί?

 

Από την ίδια την HTC. Είναι συσκευές που προορίζονται κανονικά για την ευρωπαϊκή αγορά και δεν υπάρχει πρόβλημα εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από την ίδια την HTC. Είναι συσκευές που προορίζονται κανονικά για την ευρωπαϊκή αγορά και δεν υπάρχει πρόβλημα εγγύησης.

 

δηλαδή δεν θα είναι branded? :wacko::wacko:

 

 

σε αυτο θα εχει και τρισδιαστατο ui....ισως αυτο να ειναι βαρυ για τα ματια

 

δεν υφίσταται αυτό που λες στο evo 3d

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν θα είναι branded? :wacko::wacko:

 

δεν υφίσταται αυτό που λες στο evo 3d

 

σωστο αυτο...ναιι..τωρα το καταλαβα

μπορει η vodafone να φερει branded συσκευη...τα αλλα καταστηματα μπορει να μην φερουν branded

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορει η vodafone να φερει branded συσκευη...τα αλλα καταστηματα μπορει να μην φερουν branded

 

ναι άλλα τα καταστήματα που φέρνουν unbranded την φέρνουν ένα μήνα μετά την vodafone

ενώ το expansys θα την φέρει ταυτόχρονα με την vodafone γι αυτό ρωτάω αν του expansys είναι branded ή unbranded.

Link to comment
Share on other sites

ναι άλλα τα καταστήματα που φέρνουν unbranded την φέρνουν ένα μήνα μετά την vodafone

ενώ το expansys θα την φέρει ταυτόχρονα με την vodafone γι αυτό ρωτάω αν του expansys είναι branded ή unbranded.

 

οταν ειχε κυκλοφωρισει το sensation στο expansys ελεγε vodafone branded διπλα....αμα δεν λεει δεν ειναι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδή δεν θα είναι branded? :wacko::wacko:

 

Εν ολίγοις και για να μην μπερδεύουμε το Sensation στην κουβέντα... αν είναι branded θα αναφέρεται, αλλιώς δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...