Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC EVO 3D


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά , αυτά τα πλήκτρα(capacitive) δεν ήταν για τα κινητά HTC της Sprint ; http://cdn.pocketnow.com/html/portal/news/0000017478//evo3d.jpg

Πως κατέληξαν στην Ευρώπη ;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν πάει η τιμή στα 600-650 δεν θα πεθάνουν με αυτό τον τρόπο το Sensation ;. Ίδια τιμή με καλύτερα χαρακτηριστικά ;. Οι κάτοχοι του Sensation θα πρέπει να κατέβουν στους δρόμους μετά :p . Πιστεύω γύρω στα 700...Εκτός αν ρίξουν την τιμή στο Sensation. Πάντως όπως και να έχει, τα 100 ευρουλάκια διαφορά θα τα έχει από το Sensation. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Αν πάει η τιμή στα 600-650 δεν θα πεθάνουν με αυτό τον τρόπο το Sensation ;. Ίδια τιμή με καλύτερα χαρακτηριστικά ;. Οι κάτοχοι του Sensation θα πρέπει να κατέβουν στους δρόμους μετά :p . Πιστεύω γύρω στα 700...Εκτός αν ρίξουν την τιμή στο Sensation. Πάντως όπως και να έχει, τα 100 ευρουλάκια διαφορά θα τα έχει από το Sensation.

 

Δε θα το έλεγα . Προσωπικά θεωρώ ανώτερη συσκευή το sensation από το EVO3D .Αν εξαιρέσουμε το 3D (που πιο πολύ για marketing πρόκειται) η μόνη ουσιαστική διαφορά υπέρ του EVO3D (κατ'εμέ) είναι τα 150mb παραπάνω Ram , ενώ το sensation έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής , χαμηλότερο βάρος 148gr έναντι 170gr , 8mp κάμερα που τραβάει 1080p σε αντίθεση με 5mp και 720p του EVO3D και παρ'όλο την μικρότερη σε χωρητικότητα μπαταρία έχει μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας .

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας το Sensation από το Evo 3D ; Δεν έχει δηλαδή εγγραφή βίντεο 1080 στα 2D και 720 στο 3D?.

 

Eδώ είναι μια σύγκριση μεταξύ EVO και Sensation από το gsmarena

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3901&idPhone2=3875

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας το Sensation από το Evo 3D ; Δεν έχει δηλαδή 1080 στα 2MP και 720 στο 3D?.

 

Eδώ είναι μια σύγκριση μεταξύ EVO και Sensation από το gsmarena

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3901&idPhone2=3875

 

Το 3D καταναλώνει πολύ μπαταρία γι'αυτό και η μεγαλύτερη μπαταρία στο EVO3D αλλά και πάλι , όπως αναφέρουν διάφορα reviews , η μπαταρία του πέφτει πολύ γρήγορα , γρηγορότερα απο αυτή του sensation . Mην φανταστείς καμιά τρελή διαφορά , αλλά το sensation έχει λίγο μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας .

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά , αυτά τα πλήκτρα(capacitive) δεν ήταν για τα κινητά HTC της Sprint ; http://cdn.pocketnow.com/html/portal/news/0000017478//evo3d.jpg

Πως κατέληξαν στην Ευρώπη ;

 

Από τη στιγμή που υπάρχει εδώ, το ευρωπαϊκό μοντέλο δεν δείχνει να διαφοροποιείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το έλεγα . Προσωπικά θεωρώ ανώτερη συσκευή το sensation από το EVO3D .Αν εξαιρέσουμε το 3D (που πιο πολύ για marketing πρόκειται) η μόνη ουσιαστική διαφορά υπέρ του EVO3D (κατ'εμέ) είναι τα 150mb παραπάνω Ram , ενώ το sensation έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής , χαμηλότερο βάρος 148gr έναντι 170gr , 8mp κάμερα που τραβάει 1080p σε αντίθεση με 5mp και 720p του EVO3D και παρ'όλο την μικρότερη σε χωρητικότητα μπαταρία έχει μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας .

 

το 3d ειναι ομως που κανει την διαφορα στο κινητο...οντως αμα δεν υπηρχε το τρισδιατατο θα μιλαγαμε για 2 σχεδον ιδιες συσκευες και τι μια πολυ ομοια με την αλλη;)

 

Αν πάει η τιμή στα 600-650 δεν θα πεθάνουν με αυτό τον τρόπο το Sensation ;. Ίδια τιμή με καλύτερα χαρακτηριστικά ;. Οι κάτοχοι του Sensation θα πρέπει να κατέβουν στους δρόμους μετά :p . Πιστεύω γύρω στα 700...Εκτός αν ρίξουν την τιμή στο Sensation. Πάντως όπως και να έχει, τα 100 ευρουλάκια διαφορά θα τα έχει από το Sensation.

 

πιστευω θα παει 700αρι

εδω πηγανε το ασπρο iphone 700 ευρω...δεν θα πανε αυτο???

λογο του 3d θα το ανεβασουν πολυ σε θεμα τιμης

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω καταλάβει 2 πράματα. Το ευρωπαϊκό μοντέλο πίσω θα έχει το μουσταρδι χρώμα;

 

και αφού εκεί π ήταν η sd card τώρα είναι η sim η sd που είναι;

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια δεν εχω καταλαβει αν το 3d σε αυτο το κινητο ειναι σαν κατι παλιες καρτες, που οταν τις κουνουσαμε γρηγορα τοτε φαινοταν ενα ψευτο 3d. Σε ολα τα βιντεο που εχω δει καπως ετσι εμφανιζεται. Αν καποιος την εχει δει απο κοντα (πραγμα δυσκολο προς το παρον, το ξερω) ή ξερει κατι παραπανω, ας απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι έτσι. πήγαινε δες το 3ds και θα καταλάβεις δεν μπορώ να στο εξηγήσω. πάντως δεν μπορείς να το καταλάβεις τραβηγμένο από συμβατική κάμερα
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι έτσι. πήγαινε δες το 3ds και θα καταλάβεις δεν μπορώ να στο εξηγήσω. πάντως δεν μπορείς να το καταλάβεις τραβηγμένο από συμβατική κάμερα

 

Χωρις να θελω να γινομαι κουραστικος, και επειδη δεν βολευει να παω να δω το 3ds, ειναι καπως ετσι τα γραφικα σε εικονες, βιντεο και παιχνιδια, οπως ειχα παραθεσει σε παλαιοτερο post;

 

Τα 3D features εμφανίζονται μόνο στις φωτογραφίες και στα βίντεο; Έλεγα να πάω προς το sensation μέχρι που τυχαία είδα αυτό: http://now.sprint.com/evo3d/ Πάνω δεξία που είναι το τηλέφωνο σε 360 mode. Αλλά όσα βιντεάκια και αν είδα δεν το είχαν αυτό. Άρα φαντάζομαι είναι θέμα μάρκετινγκ και μόνο. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

βλακιουλα είναι αυτό που έκαναν το μενού δεν είναι 3d παρά μονό η κάμερα όταν τραβάς, τα βίντεο συμπεριλαμβανόμενου και του youtube 3d, οι φωτογραφίες και τα παιχνίδια.

 

το optimus 3d της lg έχει ενα 3d υπομενου δεν ξέρω αν θα τοποθετήσουν κατι τέτοιο αργότερα και στο evo

Link to comment
Share on other sites

βλακιουλα είναι αυτό που έκαναν το μενού δεν είναι 3d παρά μονό η κάμερα όταν τραβάς, τα βίντεο συμπεριλαμβανόμενου και του youtube 3d, οι φωτογραφίες και τα παιχνίδια.

 

το optimus 3d της lg έχει ενα 3d υπομενου δεν ξέρω αν θα τοποθετήσουν κατι τέτοιο αργότερα και στο evo

 

το ξερω οτι δεν ειναι ετσι το μενου.. δυστυχως δηλαδη..:(:( Μακαρι να κανουν κατι τετοιο στο μελλον, αν και νομιζω οτι μεχρι να γινει αυτο θα εχουν βγει αλλες συσκευες με πολυ καλυτερη εμφανιση και χαρακτηριστικα..;);)

 

Αυτο που ρωτησα ηταν αν τα βιντεο, φωτο και τα παιχνιδια εμφανιζονται καπως ετσι, οπως αυτο το μενου στο site.

Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι είναι τα video και οι φωτός αρκεί για κοιτάς την οθόνη στη σωστή θέση για να δημιουργείται το τρισδιάστατο εφε.

 

καλύτερη λύση προφανώς είναι να το βάλεις σε 3d οθόνη με γυαλιά και καλύτερη τρισδιάστατη εμπειρία και πιστεύω οτι μονό αυτοι που έχουν 3d οθόνες πρέπει να πάρουν κατι τέτοιο για να έχει και νόημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βλακιουλα είναι αυτό που έκαναν το μενού δεν είναι 3d παρά μονό η κάμερα όταν τραβάς,

 

Μάλλον δεν έχεις δει 3D για αυτό το λες...

 

Ξέρεις πόσο κουραστικό είναι για το μάτι σε συνεχή χρήση; Φαντάζεσαι να ήταν το μενού μονίμως έτσι; Φαντάζεσαι τι κατανάλωση θα είχε η συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το 3d ειναι ομως που κανει την διαφορα στο κινητο...οντως αμα δεν υπηρχε το τρισδιατατο θα μιλαγαμε για 2 σχεδον ιδιες συσκευες και τι μια πολυ ομοια με την αλλη;)

 

 

 

πιστευω θα παει 700αρι

εδω πηγανε το ασπρο iphone 700 ευρω...δεν θα πανε αυτο???

λογο του 3d θα το ανεβασουν πολυ σε θεμα τιμης

 

Μπα, δε νομίζω! Ο ανταγωνισμός δεν το επιτρέπει! Όταν το ομοειδές LG Optimus 3D θα έχει περίπου 600 ευρώ, δεν μπορεί το Evo 3D να πωλείται περισσότερο... Και να μην ξεχνάμε οτι και τα δύο φτάνουν ταυτόχρονα στην ελληνική αγορά: τον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να τσακωθώ με το αφεντικό μου για τα λεφτά που μου χρωστάει!!:lol::lol::lol:

 

Πολύ καλό κινητό!! Αν έρθει τέλος καλοκαιριού, το έχω πάρει...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε νομίζω! Ο ανταγωνισμός δεν το επιτρέπει! Όταν το ομοειδές LG Optimus 3D θα έχει περίπου 600 ευρώ, δεν μπορεί το Evo 3D να πωλείται περισσότερο... Και να μην ξεχνάμε οτι και τα δύο φτάνουν ταυτόχρονα στην ελληνική αγορά: τον Ιούλιο.

 

αρα πρεπει ομως να γινει κατι και με το sensation

πρεπει να του κατεβασουν την τιμη κατα πολυ γιατι αμα παει στα 600 το sensation θα χασει την θεση του

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αρα πρεπει ομως να γινει κατι και με το sensation

πρεπει να του κατεβασουν την τιμη κατα πολυ γιατι αμα παει στα 600 το sensation θα χασει την θεση του

 

Να υπενθυμίσω για κάποιους που το ξεχνάνε... εδώ δεν μιλάμε για το Sensation, αλλά για το Evo 3D.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω για κάποιους που το ξεχνάνε... εδώ δεν μιλάμε για το Sensation, αλλά για το Evo 3D.

 

απλος ηθελα να απαντησω στην παραθεση...να σβηστει το μυνημα μου αν ειναι αναγκη;)

ξερουμε καμια επισημη τιμη τωρα η ειναι ακομα φημες??...για το evo μιλαω

γιατι με τις υποθεσεις πολλοι παραμπεμπουν σε συγκρισεις

εγω που εψαξα δεν εχω βρει κατι ακομα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις δει 3D για αυτό το λες...

 

Ξέρεις πόσο κουραστικό είναι για το μάτι σε συνεχή χρήση; Φαντάζεσαι να ήταν το μενού μονίμως έτσι; Φαντάζεσαι τι κατανάλωση θα είχε η συσκευή;

 

1ον δεν μου αρέσει ο τόνος σου, και δεύτερον αυτό που ενοω είναι οτι στη διαφήμιση έχουν κάνει βλακεία που έχουν βάλει το μενού να φαίνεται 3d ενώ δεν είναι. δεν είπα εγώ οτι κακώς κάνανε που δεν έχουν βάλει 3d και στο μενού.

 

απλά πριν κράξουμε καλό θα είναι να διαβάζουμε με προσοχή τι λέει ο άλλος, αλλά και να έλεγα οτι κακώς κάνανε και δεν βάλανε 3d και στο μενού ειναι η γνώμη μου και αφού εισαι και Moderator εχεις ακόμα ενα λόγο παρα πάνω να την σεβαστεις

Edited by vasilismf
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1ον δεν μου αρέσει ο τόνος σου, και δεύτερον αυτό που ενοω είναι οτι στη διαφήμιση έχουν κάνει βλακεία που έχουν βάλει το μενού να φαίνεται 3d ενώ δεν είναι. δεν είπα εγώ οτι κακώς κάνανε που δεν έχουν βάλει 3d και στο μενού.

 

Στο δεύτερο έχεις δίκιο, όσον αφορά το πρώτο διάβασε πάλι το post μου με διαφορετική διάθεση και θα δεις ότι ο τόνος μου είναι μια χαρά. ;)

 

Όσον αφορά το "κράξιμο" που είπες το αφήνω ασχολίαστο μιας και είναι εκτός τόπου και χρόνου.

 

Και ένα τελευταίο... αν θέλεις κάποια διευκρίνηση, αν κάτι σε ενόχλησε μπορούμε να το συζητήσουμε μέσω pm, ας μη γεμίζουμε με off topic συζητήσεις το θέμα. :rolleyes:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, κι όποιος γνωρίζει, έχει δει, ή διαβάσει ας απαντήσει.:happy:

 

Όταν λέμε 3D σε κινητό, σε τι στάδιο βρίσκεται η συγκεκριμένη τεχνολογία για κινητά? Μιλάμε για κανονικό 3D, παρόμοιο με αυτό πχ. της τηλεόρασης που έχω στο σπίτι, ή απλά "θυμίζει λίγο" 3D??:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις πολύ εντυπωσιακά πράγματα. Ρίξε μια ματιά στα διάφορα video στο youtube για να πάρεις μια εικόνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...