Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα για μένα είναι όταν οδηγείς να μπορείς να πάρεις τηλέφωνο χωρίς να αγγίζεις το κινητό. Διαφορετικά δεν έχει νόημα. Πιάνω και το κινητό και κάνω κλήση..:(

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

Επίσης όταν κάνεις κλήσεις μέσα από το bt δεν σε ενημερώνει με κανένα τρόπο (όπως π.χ. η nokia με σύντομα beeps) ότι έχεις κάνει επανάκληση (πατάω επανάκληση και δεν καταλαβαίνω αν πάτησα σωστά το κουμπί μέχρι να ακούσω ότι καλεί) ή αν υπάρχει σφάλμα δικτύου (απλά τερματίζει την κλήση χωρίς να ακούγεται τίποτα). Έτσι είσαι αναγκασμένος να κοιτάς συνέχεια την οθόνη του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thnks για τις απαντησεις σας. Γενικα μ αρεσει το Sense οποτε την Oxygen θα την αποφυγω. Για την StarBurst, επειδη βλεπω παιζουν κατι θεματακια με το data2sd, εγω που εχω το ext3 ετοιμο, χρειαζεται να κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη, να εγκαταστησω και τον data2sd installer?

 

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις κατι κ με το ext3 εισαι καλυμμενος για το data2sd της starburst. Απλα ακολουθησε τις οδηγιες εγκαταστασης που εχει στο thread και θα εισαι οκ.

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το Desire μου έχει αρχίσει να ενφανίζει ένα πολύ εκνευριστικό πρόβλημα. Όταν π.χ. παίζω κάποιο παιχνίδι ή όταν σερφάρω στο ίντερνετ με wifi κάνει μόνο του επανεκκίνηση και κάποιες φορές ξεκινάει κανονικά ενώ κάποιες άλλες παγώνει στο logo της εταιρείας. Το έχω το τηλέφωνο 8 μήνες περίπου και το πρόβλημα ξεκίνησε τον τελευταίο μήνα. Επικοινώνησα με την HTC και μου πρότειναν να κάνω factory reset και αν δεν φτιάξει να το δώσω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα. Βέβαια πριν ακόμα μου προτείνουν το reset είχα κάνει 2 φορές αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Η αλήθεια είναι ότι όταν κάνει τις επανεκκινήσεις αν το ακουμπήσεις στο πίσω μέρος πάνω απο την υποδοχή micro-USB είναι αρκετά ζεστό οπότε λογικά το πρόβλημα εντοπίζεται στο hardware. Τέλοσπάντων λέω να το πάω στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης που βρήκα στην εξυπηρέτηση πελατών της HTC: http://www.ace-hellas.gr/support/support_new.asp?by_sup=101&lang=el και θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος άποψη για το συγκεκριμένο κατάστημα και αν άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα με το τηλέφωνο τους τι ακριβώς έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το Desire μου έχει αρχίσει να ενφανίζει ένα πολύ εκνευριστικό πρόβλημα. Όταν π.χ. παίζω κάποιο παιχνίδι ή όταν σερφάρω στο ίντερνετ με wifi κάνει μόνο του επανεκκίνηση και κάποιες φορές ξεκινάει κανονικά ενώ κάποιες άλλες παγώνει στο logo της εταιρείας. Το έχω το τηλέφωνο 8 μήνες περίπου και το πρόβλημα ξεκίνησε τον τελευταίο μήνα. Επικοινώνησα με την HTC και μου πρότειναν να κάνω factory reset και αν δεν φτιάξει να το δώσω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα. Βέβαια πριν ακόμα μου προτείνουν το reset είχα κάνει 2 φορές αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Η αλήθεια είναι ότι όταν κάνει τις επανεκκινήσεις αν το ακουμπήσεις στο πίσω μέρος πάνω απο την υποδοχή micro-USB είναι αρκετά ζεστό οπότε λογικά το πρόβλημα εντοπίζεται στο hardware. Τέλοσπάντων λέω να το πάω στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης που βρήκα στην εξυπηρέτηση πελατών της HTC: http://www.ace-hellas.gr/support/support_new.asp?by_sup=101&lang=el και θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιος άποψη για το συγκεκριμένο κατάστημα και αν άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα με το τηλέφωνο τους τι ακριβώς έκαναν.

 

 

Το πιθανοτερο ειναι οτι πηγαινεις για αλλαγη πλακετας...Εχει αναφερθει παλι το συγκεκριμενο προβλημα...Για το καταστημα δε μπορω να σε βοηθησω, αν καποιος απο θεσ/νικη το εχει δοκιμασει ας σε βοηθησει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέλοσπάντων λέω να το πάω στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης που βρήκα στην εξυπηρέτηση πελατών της HTC: http://www.ace-hellas.gr/support/support_new.asp?by_sup=101&lang=el

 

Μέσα σε μία εβδομάδα το πολύ θα έχεις τη συσκευή σου πίσω. Έχω ακούσει τα καλύτερα για το service της Θεσσαλονίκης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά ευχαριστώ. Οπότε με το που επιστρέψω Θεσσαλονίκη το πάω αμέσως για επισκευή. Απο τι διάβασα σε ορισμένα ξένα φόρουμ πάντως υπήρχαν προβλήματα σε ορισμένους ακόμα και μετά την επισκευή οπότε ελπίζω να είμαι τυχερός :p
Link to comment
Share on other sites

1. Εγω το ειχα παει στο καταστημα της Θεσσαλονικης γιατι ειχα σπασει το touch glass :-( Το πηρα πισω σε 3 μερες, αλλα το service του ηταν αρκετα πιο ακριβο απο του Γερμανου. Στον γερμανο μου ζητησαν 75€ και στο καταστημα της Ace, 118€, αλλα ο Γερμανος μου ειπε οτι θα το παρω πισω σ ενα μηνα το λιγοτερο.

2. Τελικα η LeeDroid και η InsertCoin εχουν προβλημα με τον Flash Player 10.2 Απεγκατεστησα το update και τωρα ολα οκ.

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Εγω το ειχα παει στο καταστημα της Θεσσαλονικης γιατι ειχα σπασει το touch glass :-( Το πηρα πισω σε 3 μερες, αλλα το service του ηταν αρκετα πιο ακριβο απο του Γερμανου. Στον γερμανο μου ζητησαν 75€ και στο καταστημα της Ace, 118€, αλλα ο Γερμανος μου ειπε οτι θα το παρω πισω σ ενα μηνα το λιγοτερο.

 

O Γερμανός θα το έστελνε που; Θα είχες εγγύηση μετά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα το εστελνε στην Αθηνα καπου, δεν ξερω αν το εστελνε στην Ace ή αν εχει δικο του service. Εφοσον το αγορασα απο Γερμανο, λογικο ειναι μην υπαρχει θεμα εγγυησης, αλλα αφου επεσε κατω και υπαρχουν εμφανη σημαδια πτωσης, λες να υπηρχε περιπτωση να ΜΗΝ κατηγορησουν για τα ΠΑΝΤΑ την πτωση. Οποτε ειναι αυτοαναιρουμενο το ζητημα
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό φίλε συμφωνώ κ εγώ για την insertcoin, με το που έβαλα το flash 10.2 τα έκανε όλα πο@τ@ν@, κολούσε τόσο πολύ ο sense που έκανα λεπτά να μπω στις εφαρμογές για να τον απεγκαταστήσω, αλλά μετά όλα καλά

 

ΈΒαλα στην insertcoin πάλι το flashplayer 10.1 και όλα καλά προς το παρόν.Δοκίμασα τα ίδια βίντεο από το in.gr που έκαναν το κινητό και κολλούσε και κανένα πρόβλημα .Ούτε μπούκωμα,ούτε μειωμένη μνήμη.:up::dance:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ που δεν έχω πρόβλημα με το 10.2 και με την Incertcoin 2.0.0 τι να πω; Μόλις έβλεπα τα βίντεο του in........!!! Άσχετο αλλά κατεβάστε από την htc τα ζάρια, την κλεψίδρα και ειδικά την ψεύτικη κλήση, ειδικά για όσουν θέλουν να αποφύγουν τους ανεπιθύμητους...!!

 

Νομιζω οτι μονο η data2ext κανει προβληματα. Η A2sd παει μια χαρα με το 10.2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μονο η data2ext κανει προβληματα. Η A2sd παει μια χαρα με το 10.2

 

Εγώ την app2sd έχω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Εδω και αρκετες μερες σκεφτομαι να διαθεσω γυρω στα 400 ευρω να παρω το htc desire. Διαβασα ολα τα ποστ αλλα εχω καποιες αποριες σχετικα με τα κινητα παραεισαγωγης. Με ποιο τροπο μπορω να ξεχωρισω οτι το κινητο που θα παρω δεν ειναι παραεισαγωγης? Εκτος απο την ετικετα sealed στο κουτι με ποιο αλλο τροπο μπορω να διακρινω οτι το κινητο δεν εχει πειραχτει?? Για παραδειγμα υπαρχει καποιο barcode που πρεπει να εχω υποψιν μου?? Αν ναι ποιο ειναι αυτο για το συγκεκριμενο μοντελο της htc??Ας μου απαντησει καποιος, Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί 400? Εγώ το πήρα 340..Λογικά αν η συσκευασία είναι στα Ελληνικά και το μενού στα Ελληνικά δεν είναι παραεισαγωγής..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί 400? Εγώ το πήρα 340..Λογικά αν η συσκευασία είναι στα Ελληνικά και το μενού στα Ελληνικά δεν είναι παραεισαγωγής..

 

Εννοω φιλε μου δινω μεχρι 400 maximum για κινητο. Και επειδη το συγκεκριμενο κυμαινεται καπου εκει κοντα θα η θελα να μου πεις αν εισαι ευχαριστημενος με το συγκεκριμενο μοντελο. Δηλαδη αν αξιζει για τα λεφτα που κανει να το αγορασω!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω root το κινητό και θέλω κάποιες πληροφορίες..Με 0.93.0001 ΗΒΟΟΤ,έχωντας windows 7 professional ,64bit θα χρησιμοποιήσω το unrevoked 3.32..Mε αυτό το συνδιασμό θα έχω κάποιο πρόβλημα?

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το desire ποια έκδοση του Sense έχουμε?

Υπάρχει το ΗTC Sense 3.0 UI σε κάποια από τις custom rom?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εννοω φιλε μου δινω μεχρι 400 maximum για κινητο. Και επειδη το συγκεκριμενο κυμαινεται καπου εκει κοντα θα η θελα να μου πεις αν εισαι ευχαριστημενος με το συγκεκριμενο μοντελο. Δηλαδη αν αξιζει για τα λεφτα που κανει να το αγορασω!

 

Κοίτα δε το έχω πολύ καιρό και εγώ. Καμιά βδομάδα το έχω πάρει..Για το είδος του και για 340 ευρώ πιστεύω είναι οτι καλύτερο από άποψη του τι παίρνεις και τι δίνεις. Από το iphone το 3gs που έχω δεί είναι πολύ καλύτερο και πολύ φθηνότερο..

 

Αν βρώ και ένα application για voice dial θα είμαι πολύ ευχαριστημένος..:D

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δε το έχω πολύ καιρό και εγώ. Καμιά βδομάδα το έχω πάρει..Για το είδος του και για 340 ευρώ πιστεύω είναι οτι καλύτερο από άποψη του τι παίρνεις και τι δίνεις. Από το iphone το 3gs που έχω δεί είναι πολύ καλύτερο και πολύ φθηνότερο..

 

Αν βρώ και ένα application για voice dial θα είμαι πολύ ευχαριστημένος..:D

 

Καλα τα τελευταια που εγραψες δεν τα καταλαβαινω καθολου,δε σκαμπαζω απο αυτα!! :lol::lol: Εξεταζα επισης και το NOKIA C7 αλλα αυτο εχει πολλα εργοστασιακα προβληματα με οθονη καρτα sim και γενικα το ειχα δει τις προαλλες σε καποιο μαγαζι και η καμερα 8mp του δεν συγκρινεται με αυτη του htc 5mp, Πολυ ανωτερη καμερα του htc αν και εχει διαφορα 3mp!! Και γενικα δεν εχουν αναφερθει τοσα προβληματα σε σχεση με το c7 που απο τη μερα που βγηκε μετραει πολλα πρoβληματα. Το μονο που φοβαμαι που σου ειπα και πιο πριν ειναι μην πεσω σε κινητα παραεισαγωγης γιατι δεν θα το αναγνωρισω πολυ ευκολα εκτος απο το εγχειριδιο του αν ειναι στα Ελληνικα η φωτοτυπιες... Γνωριζεις ποτε θα σταματησει να κυκλοφορει στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, Εδω και αρκετες μερες σκεφτομαι να διαθεσω γυρω στα 400 ευρω να παρω το htc desire. Διαβασα ολα τα ποστ αλλα εχω καποιες αποριες σχετικα με τα κινητα παραεισαγωγης. Με ποιο τροπο μπορω να ξεχωρισω οτι το κινητο που θα παρω δεν ειναι παραεισαγωγης? Εκτος απο την ετικετα sealed στο κουτι με ποιο αλλο τροπο μπορω να διακρινω οτι το κινητο δεν εχει πειραχτει?? Για παραδειγμα υπαρχει καποιο barcode που πρεπει να εχω υποψιν μου?? Αν ναι ποιο ειναι αυτο για το συγκεκριμενο μοντελο της htc??Ας μου απαντησει καποιος, Ευχαριστω!!

 

Εγω το πηρα χθες σε ασπρο χρωμα απο techneasy και ηταν σφραγισμενο και ελληνικης αντιπροσωπειας (πριν το παρω τα παραπανω τα επιβεβαιωσα με τηλεφωνημα). Ειχα επισης ρωτησει και το EasyBuyWorld αλλα ηταν αγγλικης αντιπροσωπειας το δικο τους.

 

Το κινητο ειναι καταπληκτικο, απλως στο πισω μερος κατω ζεσταινεται λιγακι οταν εχω το wifi ανοιχτο. Αναμενομενο?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα χθες σε ασπρο χρωμα απο techneasy και ηταν σφραγισμενο και ελληνικης αντιπροσωπειας (πριν το παρω τα παραπανω τα επιβεβαιωσα με τηλεφωνημα). Ειχα επισης ρωτησει και το EasyBuyWorld αλλα ηταν αγγλικης αντιπροσωπειας το δικο τους.

 

Το κινητο ειναι καταπληκτικο, απλως στο πισω μερος κατω ζεσταινεται λιγακι οταν εχω το wifi ανοιχτο. Αναμενομενο?

 

Ναι.Κλασικό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο, οταν παω στο Android market να εγκαταστησω το google earth ή το google maps μου εμφανιζει αυτο στα συνημμενα.

 

Τι φταιει?

 

Επισης, χρειαζομαι anti virus ή τζαμπα θα μου τρωει μπαταρια? Bρηκα αυτο, τι λεει ?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τουσ χάρτες τους έχεις ήδη στο τηλ. σου και λογικό να σου βγάζει επιλογή συσκευής!!

 

Τι να πω ρε φιλε, ουτε χαρτες βρηκα πουθενα ουτε τις εφαρμογες. Τι ακριβως εννοεις ? Σορρυ αλλα ειμαι νεοπας. Το προβλημα αν δεις καλυτερα το screenshot ειναι οτι δεν μπορω να επιλεξω τη συσκευη μου.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο menu στο τηλ σου desire ελπίζω....κάτω κάτω έχει τη λέξη χάρτες. Εκεί είναι το gogle maps....το google earth το βρίσκεις αν πας στο market και βάλεις τη λεξη earth... όμως μην το βάλεις αυτό γιατί, αν δεν είσαι root, τότε πιάνει πολύ χώρο και μετά θα έχεις πρόβλημα

 

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε. Oι χαρτες του google maps που βρισκονται αποθηκευμενοι ? Μηπως τους κατεβαζει το κινητο εκεινη την ωρα οταν βρει δικτυο ή wifi και αν ναι που αποθηκευονται? Στο κινητο ή στην καρτα μνημης?

 

Πολλες εφαρμογες δε γινεται να μετακινηθουν στην καρτα μνημης απο τη μνημη του κινητου, γιατι γινεται αυτο? Μου φαινεται μεγαλη βλακεια γιατι αν ειναι ετσι δε μπορεις να βαλεις ολες τις εφαρμογες που θελεις. Μονο με root μπορει να γινει κατι τετοιο?

 

ΥΓ. Καποιον Player για βιντεο avi και mkv ξερουμε?

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς που μπορώ να βρω κυρίως σε ελληνικό site αυτές εδώ τις θήκες?

http://store.androidcentral.com/mobi-products-skin-case/4A54A7558.htm?utm_medium=store-ad&utm_campaign=store&utm_content=js_a_v1&utm_term=hot

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...