Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω βάλει την [Cool3D Sense 3.0][19 Sep]Cool3D AceS v3]. το full wipe το κάνεις απο το recovery; αν ναι τοτε πρέπει να το έκανα γιατί το γράφει στον οδηγό για custom rom. τώρα θα εγκαταστήσω ""Stock Hboot users flash Stock_Hboot.zip after installing the Rom.zip"" για να δώ αν τι θα γίνει . partition έκανα απο το recovery και το έλενψα με το easus που λέει στον οδηγό για partition. στο πρόγραμα μου το έβγαζε σαν ext3. τώρα ανοίγει το κιν αλα δεν μπορώ ούτε μνμ να διαβάσω. memory full. η rom που έβαλα έχει ελληνικά; γιατι δεν τα βρήσκω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μερικες ερωτησεις γιατι θελω να κανω αναβαθμιση στη επισημη 2.3 στο Desire της κοπελας μου.

Εχει την τελευταια επισημη 2.2

1.Που μπορω να κατεβασω την επισημη 2.3;

2.Πως μπορω να κανω root στην 2.2 για να κανω backup τις εφαρμογες;

3.Πως μπορω να κανω root στην 2.3 για να κανω restore τις εφαρμογες;

 

Δεν θα ηθελα να μπλέξω με s-on/off και τετοιες διαδικασιες, απλα θα ηθελα να κρατησω backup τις εφαρμογες με τις ρυθμησεις τους.

Αν υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορει να κανει δουλεια κ χωρις root πειτε μου να την εχω υπ οψην.

Ευχαριστώ!!

 

Υπαρχει καποιος σημαντικος λογος που πρεπει να κανεις αναβαθμιση το κινητο της κοπελας σου?Ποσο μαλλον να το κανεις root?:p

1)Αν κοιταζες λιγο πιο πισω το ειχαμε πει πανω απο 10 φορες... αλλα θα το ξαναπω:lol: γιατι ισως οι mods να επρεπε να βαλουν αυτες τις 2 γραμμες στην πρωτη σελιδα εδω και καιρο για να μην γεμιζει αδικα το thread!!!

Πως κάνουμε αναβάθμιση σε 2,3

1.Κατεβάζουμε από την επίσημη σελίδα της HTC εδω το αρχείο "HTC Desire Android 2.3 Upgrade"

2.Κάνουμε backup τις επαφές μας,μηνύματα κτλ γιατί θα χαθούν όλα!

3.Ενώνουμε το κινητό μας με το καλώδιο στον υπολογιστή και ξεκινάμε το πρόγραμμα που κατεβάσαμε ακολουθώντας τις οδηγίες προσεκτικά!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Να είναι πληρως φορτισμένο το κινητό καθώς και να μην βγάλετε το καλώδιο ή την μπαταριά κατά την διαδικασία!!!

 

2)Κοιταξε στην πρωτη σελιδα

3)Κοιταξε στην σελιδα 202

Προσωπικα σου συνιστω αν δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το κινητο και δεν θελεις να χασεις τιποτα μην κανεις αναβαθμιση χωρις λογο,ποσο μαλλον root!!!

Τωρα αν θες να κανεις αναβαθμιση θα τα χασεις ολα γιαυτο κρατα ενα backup με ενα προγραμμα οπως το mybackup,titanium backup που δεν χρειαζονται root!!!

Αλλα ΔΕΝ θα σωθουν τα savegames(data) σου οπως του angry birds κτλ...γιαυτο χρειαζεσαι root! Η εκτος και αν εχουν τα προγραμματα export στο μενου.

Ολα τα αλλα θα σωθουν με αυτα τα προγραμματα!!!

Να εισαι προσεκτικος οταν επαναφερεις απο το backup να μην επαναφερεις ρυθμισεις του συστηματος γιατι μπορει να σου κανει προβλημα......

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Μια κάρτα microSD έχει διαφορά από μια microSDHC; Αν ναι ποιά προτείνετε για να βάλω στο νέο μου rooted Desire; Και κάτι τελευταίο. Αν αργότερα βγουν custom ROMS με Sense 3.5 (από το Bliss) ή ακόμα νεότερο πιστεύετε ότι μια microSD class 6 θα θεωρείται αργή; Μήπως είναι καλύτερα να πάρω μια class 10 για παν ενδεχόμενο ή θα δώσω τσάμπα τα 30 ευρώ επιπλέον που έχει από την αντίστοιχη class 6;

 

Αν ειναι το ιδιο class δεν σε ενδιαφερει αν ειναι SDHC η σκετο SD γιατι το HC σημαινει οτι ειναι high capacity(πανω απο 4gb) και δεν παιζει κανενα ρολο.......

Αν σκοπευεις να βαλεις ROM a2sd εξαρτατε απο την ROM,συνηθως ειναι καλυτερο να ειναι class4+ αλλα αν σκοπευεις να βαλεις καμια ROM με D2SD/D2EXT τοτε θα σου προτινα μια καρτα class6+!!!

Βεβαια ολα εξαρτωνται και απο τις καρτες,να προτιμας γνωστες μαρκες καθως πολλες κινεζικες και απο καταστηματα τυπου ebay που ειναι πολυ πιο φτηνες στο τελος βγαινουν σκαρτες!

Αν δεν εχεις αγορασει καρτα και βρεις μια καλη τιμη την 10αρα παρε αυτην αλλιως με μια 6 και μεγαλυτερης χωρητικοτητας που βρισκεις σε αρκετα χαμηλοτερη τιμη, θασε μια χαρα πιστευω!

 

 

έχω βάλει την [Cool3D Sense 3.0][19 Sep]Cool3D AceS v3]. το full wipe το κάνεις απο το recovery; αν ναι τοτε πρέπει να το έκανα γιατί το γράφει στον οδηγό για custom rom. τώρα θα εγκαταστήσω ""Stock Hboot users flash Stock_Hboot.zip after installing the Rom.zip"" για να δώ αν τι θα γίνει . partition έκανα απο το recovery και το έλενψα με το easus που λέει στον οδηγό για partition. στο πρόγραμα μου το έβγαζε σαν ext3. τώρα ανοίγει το κιν αλα δεν μπορώ ούτε μνμ να διαβάσω. memory full. η rom που έβαλα έχει ελληνικά; γιατι δεν τα βρήσκω.

 

Φιλε μου εγκαταστησε αυτο για το stock hboot και κανε αυτο που λεει

1.Align Your EXT4 Partition With...THIS

2.Also Alignment_Cool.zip Convert Your Ext3 Partition To Ext4

πρωτα τρεξε το δευτερο(2) απο το recovery για να μετατρεψει το ext3 σε ext4 partition και μετα τρεξε το απο πανω(1) και κανε wipe cache/dalvik cache και θασε μια χαρα αν εχεις κανει σωστα τα υπολοιπα:lol:!!!

 

Για να σιγουρευτεις οτι το εκανες σωστα,πες μου ποσο μεγαλο εκανες το ext partition και μετα ανοιξε το titanium backup και πες μου τι σου γραφει στο storage!

 

Για τα Ελληνικα δεν γνωριζω γιαυτη την ROM.

ΣΥΜΒΟΥΛΗ

Διαβαζε πολυ προσεκτικα τι απαιτει μια ROM πριν να την εγκαταστησεις και κανε μια μικρη ερευνα για ορολογιες και τεχνολογιες που δεν γνωριζεις!

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει την [Cool3D Sense 3.0][19 Sep]Cool3D AceS v3]. το full wipe το κάνεις απο το recovery; αν ναι τοτε πρέπει να το έκανα γιατί το γράφει στον οδηγό για custom rom. τώρα θα εγκαταστήσω ""Stock Hboot users flash Stock_Hboot.zip after installing the Rom.zip"" για να δώ αν τι θα γίνει . partition έκανα απο το recovery και το έλενψα με το easus που λέει στον οδηγό για partition. στο πρόγραμα μου το έβγαζε σαν ext3. τώρα ανοίγει το κιν αλα δεν μπορώ ούτε μνμ να διαβάσω. memory full. η rom που έβαλα έχει ελληνικά; γιατι δεν τα βρήσκω.

 

έχει ελληνικά κ είναι πολύ σταθερή αυτή έχω από v1 απλά κάνε τη διαδικασία όπως λέει ο darkpain k μόλις ανοίξει τσέκαρε αν έχει kernel το gingercake 6c k oxi 6b κ να ξέρεις ότι στο κινητό μέσα η rom αναφέρετε σαν v2 (πρωτα data wipe , cache wipe , dalvic wipe , μετά το alignment zip μετά την ρομ μετά το stock hboot zip μετά το weather pack k τσέκαρε κ τον κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εάν έχουμε μεταφέρει τη dalvik-cache στην κάρτα σε μια Rom, μετά από full wipe και εγκατάσταση άλλης rom η της ίδιας πρέπει να μεταφέρουμε ξανά τη dalvik-cache στην κάρτα σωστά?
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εάν έχουμε μεταφέρει τη dalvik-cache στην κάρτα σε μια Rom, μετά από full wipe και εγκατάσταση άλλης rom η της ίδιας πρέπει να μεταφέρουμε ξανά τη dalvik-cache στην κάρτα σωστά?

 

Σωστά :).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι που πρόσεξα σήμερα...η μπαταρία στο πλάι, δίπλα από τις μεταλικές επιφάνειες που έχει για να εφάπτονται στο κινητό έχει ένα μικρό άσπρο σηματάκι...εμένα αυτό έχει γίνει ροζ...σημαίνει κάτι αυτό???

Μήπως είναι ένδειξη υγρασίας???:blink:

Παίζει να επηρεαστεί το κινητό μου??

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι Πέτρο αυτό είναι σημάδι υγρασίας. Αλλά για να πέρασε από το service σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα η πλακέτα μόνο η μπαταρία.

Μπορεί ακόμα να είναι κι από το air condition ή από υγρασία.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Πέτρο αυτό είναι σημάδι υγρασίας. Αλλά για να πέρασε από το service σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα η πλακέτα μόνο η μπαταρία.

Μπορεί ακόμα να είναι κι από το air condition ή από υγρασία.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Ναι στο service δεν μου είπαν τίποτε για υγρασία παρά μόνο ότι θα μου άλλαζαν την πλακέτα....

Μπαταρία χρειάζεται να αλλάξω τώρα??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ δεν χρειάζεται απλά λίγο προσοχή άλλη φορά.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Rom Manager 4.4.0.7, αφού πρώτα ξήλωσα μία προηγούμενη version που είχα.

Μετά την εγκατάσταση μου έκανε update το clockworkmod recovery σε 5.0.2.0

Στη συνέχεια έκανα nandroid backup και μου έβγαλε οτι έχω το clockworkmod 2.5.0.7 (το οποίο είχα στην προηγούμενη version του rom manager)

Είναι φυσιολογικό αυτό..?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Rom Manager 4.4.0.7, αφού πρώτα ξήλωσα μία προηγούμενη version που είχα.

Μετά την εγκατάσταση μου έκανε update το clockworkmod recovery σε 5.0.2.0

Στη συνέχεια έκανα nandroid backup και μου έβγαλε οτι έχω το clockworkmod 2.5.0.7 (το οποίο είχα στην προηγούμενη version του rom manager)

Είναι φυσιολογικό αυτό..?

 

Αν κάνεις reboot to recovery μέσα από το Rom Manage ή κρατώντας πατημένο το Power button θα σου ανοίξει η αναβαθμισμένη έκδοση του CWM recovery.

Αν πατήσεις τα Down Volume & Power button ενώ έχεις τη συσκευή κλειστή, θα σου ανοίξει τη έκδοση που είχες βάλεις όταν έκανες root ή είχες flashάρει αργότερα από το fastboot mode.

 

 

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Rom Manager 4.4.0.7, αφού πρώτα ξήλωσα μία προηγούμενη version που είχα.

Μετά την εγκατάσταση μου έκανε update το clockworkmod recovery σε 5.0.2.0

Στη συνέχεια έκανα nandroid backup και μου έβγαλε οτι έχω το clockworkmod 2.5.0.7 (το οποίο είχα στην προηγούμενη version του rom manager)

Είναι φυσιολογικό αυτό..?

 

Αν κάνεις reboot to recovery μέσα από το Rom Manage ή κρατώντας πατημένο το Power button θα σου ανοίξει η αναβαθμισμένη έκδοση του CWM recovery.

Αν πατήσεις τα Down Volume & Power button ενώ έχεις τη συσκευή κλειστή, θα σου ανοίξει τη έκδοση που είχες βάλεις όταν έκανες root ή είχες flashάρει αργότερα από το fastboot mode.

 

Swyped from my Sense 3.0 Desire using Tapatalk

 

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά...

Μετά την εγκατάσταση του νέου rom manager...και ενώ έκανε update το CWM recovery σε 5.0.2.0

το nandroid backup γίνεται με την έκδοση 2.5.0.7.

 

Υ.Γ....Τελικά αυτό που έκανα ήταν να φλασάρω την 2.5.0.7 μέσα από το rom manager.....πειράζει...?

Link to comment
Share on other sites

η απολυτη ξεφτιλα αυτης της δηθεν προηγμενης εταιριας

Ειναι απιστευτο το οτι εχουν δεκαδες desire με ελλατωματικες πλακετες ,τα εχουν στιβαξει στα servise για μηνες ισως

[το δικο μου 35 μερες].Η απαντηση ειναι οτι δεν εχουν πλακετες και περιμενουν να ερθουν απο Ταιβαν

Οι αθλιοι ουτε μια συγγνωμη δεν ζητουν ,ουτε καν το ποτε λενε ,μπορει σε 1,σε 2 μηνες και βλεπουμε

Δεν εχουν καταλαβει οτι μονο τα μικρομαγαζα συμπεριφερονται ετσι

Μακρια απο HTC

Υπαρχουν ενα σωρο εξαιρετικα τηλεφωνα με αξιοπιστα σερβις

Εγω προσωπικα εκανα εγγραφο στην προστασια του πολιτη και επαψα να πληρωνω τις δοσεις οπως με συμβουλεψαν

ΟΧΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ_ΟΧΙ ΛΕΦΤΑ

 

Ηθελα να αναφερω και το δικο μου συμβαν και εννοειτε πως δεν θελω να ερθω σε αντιθεση με τα λογια του φιλου.

Πηγα και εγω το κινητο γιατι δεν ανοιγε και επειτα απο εντος 4-5 εργασιμες μερες μου ειπανε οτι θα χρειαστει πλακετα. Οκ ειπα και ξεκινησα να περιμενω. Μετα απο 7 εργασιμες μερες με επιασαν τα διαολια (μια και ημουνα ανυπομονος) και τους ξανακαλεσα οπου και μου ειπανε πως μπορω να μιλησω απευθειας με Αθηνα για να δω σε τι σταδιο ειναι ολη η φαση. Μιλωντας με Αθηνα μου εξηγουν οτι εντος ημερων περιμενουν πλακετες οπως επισης μου ζητησαν και συγνωμη για ολη την ταλαιπωρια. Τελικα εντος 2 εργασιμων ημερων ηρθε η πλακετα Θεσσαλονικη οπου τα παιδια την τοποθετησανε αυθημερον και στις 11:00 ητανε ετοιμο. Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα σε ολο το συμβαν οπως επισης ειχα πληρη ενημερωση καθε φορα που επαιρνα τηλεφωνο σε τι σταδιο βρισκεται η συσκευη. Σε αντιθεση με ενα Samsung που ειχα παλια (2 χρονια πισω) επαθε προβλημα η καλωδιοταινια της οθονη και το στειλαμε Αθηνα (εντος εγγυησης) πηρε περιπου 1 1/2+ μηνα και δεν μπορουσα να βρω καποιον να μου πει γιατι καθυστερει τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

παίδες με μπαταρία έχεις κανένας πρόβλημα στον ενα χρόνο και μετά? εμένα μισή μέρα κρατάει χωρίς υπερβολική χρήση και εχω κλείσει μόλις ένα χρόνο..απο λογισμικό έχω την starburst .. πόσο περίπου κοστίζει μια γνήσια καινούρια? δεν βρήκα με ένα γρήγορο search

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

παίδες με μπαταρία έχεις κανένας πρόβλημα στον ενα χρόνο και μετά? εμένα μισή μέρα κρατάει χωρίς υπερβολική χρήση και εχω κλείσει μόλις ένα χρόνο..απο λογισμικό έχω την starburst .. πόσο περίπου κοστίζει μια γνήσια καινούρια? δεν βρήκα με ένα γρήγορο search

 

Φιλε μου το ιδιο επαθα και εγω,νομιζα οτι επρεπε να την αλλαξω γιατι δεν κρατουσε ουτε μια μερα....

Μεχρι που εκανα ενα battery calibration και διαγραψα τα stats και τωρα μου κραταει 1-3 μερες,αναλογα με την χρηση.

Κανε αυτο εδω και μετα κατεβασε αυτο το προγραμματακι για να σβησεις τα battery stats ή πολυ απλα διαγραψε τα απο το recovery οταν θα ειναι πληρως φορτισμενο!!

Την διαφορα θα την δεις σιγουρα μετα την 2η φορτιση αν δεν την καταλαβεις απο την αρχη!!

Αν δεν λυθει το προβλημα σου και θες να αγορασεις μπαταρια ελεξε εδω ή εδω.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ.. θα δοκιμάσω και βλέπουμε...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι νέος στο root θέλω να κάνω 2-3 ερωτήσεις, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει.

Έχω official 2.3.3 οπότε θα ακολουθήσω τις οδηγίες για S-OFF και root στη σελίδα 202.

Βρήκα μια ROM στο XDA που λέει ότι δεν έχει καθόλου bugs http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633 αλλά υπάρχει σε 2 versions (a2ad++ και data++).

1) Έχουν διαφορά οι 2 version σε θέματα ταχύτητας και απόκρισης του κινητού;

2) Για να περαστεί η data++ γράφει ότι δε γίνεται με το stock HBOOT αλλά θέλει CM7 r2. Αν κατάλαβα καλά για να γίνει αυτό πρέπει να κατεβασω το zip file του CM7 r2 από τη δεύτερη στήλη (PB99IMG) εδώ http://alpharev.nl/ ; Πώς το εγκαθιστώ στο κινητό;

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by thouvou13

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι νέος στο root θέλω να κάνω 2-3 ερωτήσεις, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει.

Έχω official 2.3.3 οπότε θα ακολουθήσω τις οδηγίες για S-OFF και root στη σελίδα 202.

Βρήκα μια ROM στο XDA που λέει ότι δεν έχει καθόλου bugs http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1170633 αλλά υπάρχει σε 2 versions (a2ad++ και data++).

1) Έχουν διαφορά οι 2 version σε θέματα ταχύτητας και απόκρισης του κινητού;

2) Για να περαστεί η data++ γράφει ότι δε γίνεται με το stock HBOOT αλλά θέλει CM7 r2. Αν κατάλαβα καλά για να γίνει αυτό πρέπει να κατεβασω το zip file του CM7 r2 από τη δεύτερη στήλη (PB99IMG) εδώ http://alpharev.nl/ ; Πώς το εγκαθιστώ στο κινητό;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Το καθολου bugs ειναι σχετικο:p.... ειναι μια παρα πολυ καλη ROM οντως αλλα αυτο δεν σου εγγυαται οτι δεν θα σου κανει το παραμικρο προβλημα!;)

Φιλε μου διαβασε λιγο τα FAQ του Leedroid εδω και εδω και θα σου λυθουν πολλες αποριες περι rooting κτλ!!!

1.Υποτιθετε(λογικα) δεν πρεπει να εχουν αλλα πολλοι λενε οτι με την data++ εχουν προσεξει οτι ειναι πιο γρηγορο!

2.Πρεπει να εχεις S-OFF(βλ. σελ 202) και να περασεις το zip στο κεντρικο φακελο της καρτας σου και να κανεις boot (VolDown+POWER).

Αν διαβασεις προσεκτικα στα faq που σου εδωσα καθως και στην ιδια σελιδα του alpharev κατω απο τον πινακα περιγραφει ακριβως την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησεις:p καθως και τους κινδυνους:blink:

Αφου αποφασισες να ασχοληθεις με το εν λογω αθλημα:D καλο θα ηταν να ασχοληθεις-διαβαζεις περισσοτερο για να μην εχεις προβληματα αργοτερα και τρεχεις να τα μπαλωσεις!!!!;)

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν χρησιμοποιώ μια εφαρμογή που χρειάζεται δικαιώματα super user μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα ότι ''το su binary δεν είναι ενημερωμένο'' πατάω να κάνω την ενημέρωση αλλά συνέχεια βγάζει ''αποτυχία''.

Από ότι βλέπω έχω την έκδοση 2.3.2-efgh και η τελευταία είναι η 3.0.

 

Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, θέλω να βάλω την

[ROM][Cool3D Sense 3.0][19 Sep]Cool3D AceS v3 |Android 2.3.5|FAST|STABLE|STOCK|CM7/r2

 

έχω μια κάρτα kingston 8Gb class 4.

 

Είμαι ok ή πρέπει να αγοράσω κάποια γρηγορότερη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, θέλω να βάλω την

[ROM][Cool3D Sense 3.0][19 Sep]Cool3D AceS v3 |Android 2.3.5|FAST|STABLE|STOCK|CM7/r2

 

έχω μια κάρτα kingston 8Gb class 4.

 

Είμαι ok ή πρέπει να αγοράσω κάποια γρηγορότερη?

 

Εγω ειμαι ευχαριστημενος με την ιδια καρτα παντως.... Δοκιμασε και βλεπεις..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ακυρο βρηκα τον οδηγο,ευχαριστω Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τα "φώτα" των χρηστών custom roms για να επιλέξω αυτήν που έχει τα καλύτερα χαρακτηριστικά στην λήψη φωτογραφιών και βίντεο απο την εφαρμογή της κάμερας. Και αυτό, γιατί χρησιμοποιώ πολύ την κάμερα τη συσκευής.

Επειδή θα είναι λίγο επίπονο να δοκιμάζω ότι υπάρχει, θα ήθελα να ξέρω ποιά θεωρείτε καλύτερη ρομ απο εμπειρία για τα εξής χαρακτηριστικά:

 

- Καλύτερη φωτο, με δυνατότητα να αναγράφεται η ημερομηνία επάνω στη φωτογραφία (όπως στην stock), ή έστω να σώζονται οι φωτογραφίες και τα βίντεο με ονομασία την ημερομηνία λήψης.

- Καλύτερη ποιότητα βίντεο με λήψη τουλάχιστον 720p με την μεγαλύτερη τιμή "καρέ ανά δευτερόλεπτο" που στην stock είναι μόνο 9...

- Σώσιμο βίντεο λήψης σε μορφή ΜΡ4.

 

Νομίζω, οτι το Desire ίσως είναι η τελευταία συσκευή που βγήκε με την δυνατότητα να "τυπώνεται" η ημερομηνία επάνω στη φωτογραφία..., κάτι που το θεωρώ πολύ χρήσιμο!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

επειδη τα εχω μπλε3ει με την

 

[ROM][Cool3D Sense 3.0][19 Sep]Cool3D AceS v3 |Android 2.3.5|FAST|STABLE|STOCK|CM7/r2

 

θα μου πειτε με βηματα πως την βαζουμε???

 

ειμαι με incertcoin και ext3 1024mb... και λεω να κανω s-off με Alpharev 1.8...

 

τα βηματα ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304354&page=45 post 669

 

 

αν θες να κανεισ s-off καλυτερα να βαλεις πρωτα μια ρομ χωρις data2sd/data2whatever και τετοια γιατι παιζει να σου κολλησει αν δεν κανω λαθος...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...