Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι κανει restart οταν βαζει τη sim δε μου κανει για το γνωστο προβλημα γιατι δε ζεσταινεται. Δοκιμασες να βαλεις καινουργια sim;

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω οσους οβηθσαν και επικοινωνησαν μαζι μου, εβαλα το HTC Sync φλασαρα την επισημη τελευαια εκδοση αλλα παλι τα ιδια, ειτε με σιμ είτε χωρίς. Φιανεται οτι το κινητο εχει προβλημα και θα το στειλω πισω την Δευτερα...
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα μαλλον ειν αι γενικοτερο αλλα δεν βρισκω που να ρωτησω.

Το market για πληρωμενες εφαρμογες δεχεται προπληρωμενη καρτα ή paypal ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προπληρωμένη που είναι για αγορές μέσω ίντερνετ όπως μία που έχει η Κύπρου σίγουρα ναι, ουσιαστικά αναγνωρίζονται σαν πιστωτικές αυτές απλά με όριο τα χρήματα που έχει μέσα. Για paypal δε δοκίμασα πλάκα πλάκα:O

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μεσω ιντερνετ ενημερωση λογισμικου.Την κατεβαζω ,την εγκαθιστω,κανει reboot και με βγαζει σε μια οθονη

με πολλες επιλογες

Ξερει κανεις τι πρεπει να επιλεξω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μεσω ιντερνετ ενημερωση λογισμικου.Την κατεβαζω ,την εγκαθιστω,κανει reboot και με βγαζει σε μια οθονη

με πολλες επιλογες

Ξερει κανεις τι πρεπει να επιλεξω

 

δεν πιστευω να εισαι root?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι άκυρο: καθώς πληκτρολογώ πολλές φορές αποθηκεύω στις προτεινόμενες λέξεις μερικές χαζομάρες κατά λάθος από κεκτημένη ταχύτητα. Πώς μπορώ να ελέγξω τι έχω αποθηκεύσει στο λεξικό και να σβήσω τα άκυρα που μου τα πετάει αργότερα σαν προτάσεις; Αυτό συμβαίνει σε οποιαδήποτε εφαρμογή πληκτρολογώ ελληνικά και έχει την πρόβλεψη εισαγωγής, είτε browser, είτε mail, είτε gtalk είτε οτιδήποτε.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....Παω Προσωπα /εισαγωγη εξαγωγη επαφων και με ρωταει απο που θελω να κανω εξαγωγη στην sd .

Απο το τηλεφωνο (εχω 212 επαφες) ή απο google (εχω 226 επαφες).

Αρα αν καταλαβαινω καλα υπαρχουν 14 επαφες σε google που δεν ειναι στην μνημη του τηλεφωνου.

Πως μπορω να τις βρω και να τις περασω και στο τηλεφωνο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, στην αρχική οθονη πως φαινεται ο καιρος κατω απο την ωρα στο htc sense γιατι ενας φιλςο το επιλεγει αλαλ δεν γιενται τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, στην αρχική οθονη πως φαινεται ο καιρος κατω απο την ωρα στο htc sense γιατι ενας φιλςο το επιλεγει αλαλ δεν γιενται τιποτα...

 

Επιλέγεις το widget ρολόι και όχι τον καιρό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ναι,ειμαι root

 

Δεν κάνουμε ποτέ μα ποτέ ΟΤΑ ενημερώσεις όταν είμαστε ρουτ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον..

 

Παω κανω hard reset με τα πληξκτρα του κινητου ??? Δεν το αναγνωριζει απο usb...Εχω κανονικη rom

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι άκυρο: καθώς πληκτρολογώ πολλές φορές αποθηκεύω στις προτεινόμενες λέξεις μερικές χαζομάρες κατά λάθος από κεκτημένη ταχύτητα. Πώς μπορώ να ελέγξω τι έχω αποθηκεύσει στο λεξικό και να σβήσω τα άκυρα που μου τα πετάει αργότερα σαν προτάσεις; Αυτό συμβαίνει σε οποιαδήποτε εφαρμογή πληκτρολογώ ελληνικά και έχει την πρόβλεψη εισαγωγής, είτε browser, είτε mail, είτε gtalk είτε οτιδήποτε.

 

Αυτο το εψαχνα κι εγω για το HTC_ime_mod, αλλα δεν εχω βρει που αποθηκευονται..

 

 

 

-Τελευταια, το πληκτρο με το βελος που μας πηγαινει πισω, δεν αντιδρα παντα στα πατηματα, και θελει μια ελαφρα πιεση για να παρει την εντολη. Ειναι μικρη η διαφορα, αλλα παντα το πατουσα οσο χρειαζεται, και τωρα αν το πατησω ισα ισα τις μισες φορες δεν κανει κατι. Εχει συμβει και σε αλλους? ή μπορει απλα να θελει κανα φυσητηρι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι άκυρο: καθώς πληκτρολογώ πολλές φορές αποθηκεύω στις προτεινόμενες λέξεις μερικές χαζομάρες κατά λάθος από κεκτημένη ταχύτητα. Πώς μπορώ να ελέγξω τι έχω αποθηκεύσει στο λεξικό και να σβήσω τα άκυρα που μου τα πετάει αργότερα σαν προτάσεις; Αυτό συμβαίνει σε οποιαδήποτε εφαρμογή πληκτρολογώ ελληνικά και έχει την πρόβλεψη εισαγωγής, είτε browser, είτε mail, είτε gtalk είτε οτιδήποτε.

 

Ρυθμισεις-ρυθμισεις γλωσσας & πληκτρολογιου-λεξικο χρηστη....:worry:

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-ρυθμισεις γλωσσας & πληκτρολογιου-λεξικο χρηστη....:worry:

 

Πώς στο καλό δεν το χα δει! Ευχαριστώ magisian!:O

Υ.Γ. Κάτι πρέπει να γίνει μ'αυτά τα κινητά που δεν έχουν οδηγίες πουθενά, όλα βασίζονται στην ανακάλυψη από τους χρήστες και εν τέλει κάποιες κουλές λειτουργίες αν δεν συμμετέχεις σε fora όπως αυτό δεν παίζει να τις μάθεις ποτέ:(

Και τα λέει μηχανικός Η/Υ αυτά τα πράγματα απόλυτα εξοικειωμένος με gadgets κι όχι κανας παππούς... δε θα θελα καν να φανταστώ πώς θα την πάλευε ο ηλεκτρολόγος μηχανικός και μηχανολόγος του πολυτεχνείου της Πάτρας πατέρας μου που ούτε να μπει στο μενού δε μπορεί :worry:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον..

 

Παω κανω hard reset με τα πληξκτρα του κινητου ??? Δεν το αναγνωριζει απο usb...Εχω κανονικη rom

 

Ευχαριστω.

 

Αν και έχουν περάσει αρκετές ώρες και σίγουρα θα έχεις βρει την λύση...

Με κλειστό το κινητό πατάς το volume down και μετά στιγμιαία το power.

Στις επιλογές που θα σου δώσει επιλέγεις να κάνεις την επαναφορά σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

διαβαζω εδω και καιρο το forum σχετικα με root , change rom etc.. και επειδη δεν μπορουσα να καταλαβω ακριβως τι γινεται ή επειδη αρκετοι εχουν προβληματα μετα , ημουν διστακτικος.

Αυτα μεχρι σημερα... και αυτο γιατι διαβασα στο pcmagazine απριλιου σχετικα και φανηκε απλο..

Απλα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια πριν το επιχειρησω..

1) τις εφαρμογες-επαφες-μηνυματα-ημερολογιο που εχω τωρα θα τα εχω και μετα??

2) στο pcmagazine αναφερει τις εφαρμογες : Universal Androot , Easy Root, Recovery Flasher, Super One-Click. Με αυτες γινεται το root και οποτε θελω το unroot??

3) Για τις ROM αναφερεται στην εφαρμογη ROM Manager. Ειναι απλα τα πραγματα με αυτην? Μπορω με αυτην να αποθηκευσω την τρεχουσα ROM και να την επαναφερω οποτε θελησω? αν θελω να παω το τηλ. για service τι θα πρεπει να κανω??

4) ποια εινα μια καλη, σταθερη, με νεο sense και να μπορω να εχω περισσοτερες εφαρμογες ROM για το Desire μου?

5) η εφαρμογη motonav δουλευει με ολες τις ROM??

 

Ευχαριστω για οποια απαντηση, και συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

διαβαζω εδω και καιρο το forum σχετικα με root , change rom etc.. και επειδη δεν μπορουσα να καταλαβω ακριβως τι γινεται ή επειδη αρκετοι εχουν προβληματα μετα , ημουν διστακτικος.

Αυτα μεχρι σημερα... και αυτο γιατι διαβασα στο pcmagazine απριλιου σχετικα και φανηκε απλο..

Απλα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια πριν το επιχειρησω..

1) τις εφαρμογες-επαφες-μηνυματα-ημερολογιο που εχω τωρα θα τα εχω και μετα??

2) στο pcmagazine αναφερει τις εφαρμογες : Universal Androot , Easy Root, Recovery Flasher, Super One-Click. Με αυτες γινεται το root και οποτε θελω το unroot??

3) Για τις ROM αναφερεται στην εφαρμογη ROM Manager. Ειναι απλα τα πραγματα με αυτην? Μπορω με αυτην να αποθηκευσω την τρεχουσα ROM και να την επαναφερω οποτε θελησω? αν θελω να παω το τηλ. για service τι θα πρεπει να κανω??

4) ποια εινα μια καλη, σταθερη, με νεο sense και να μπορω να εχω περισσοτερες εφαρμογες ROM για το Desire μου?

5) η εφαρμογη motonav δουλευει με ολες τις ROM??

 

Ευχαριστω για οποια απαντηση, και συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα!!!

 

 

1) κατεβαζεις το myback up απο το μαρκετ κ δεν θα χασεις ουτε επαφη ουτε sms ουτε εφαρμογες....

2) 3) ασε τι λεει το pcmagazine κ ακολουθα εδω τους οδηγους...! ειναι τελειοι..!

4) http://rom.robocik.mobi/Desire/RCMixS/v1.8/RCMixS_v1.8_A2SD+_BravoHboot.zip η ρομ που ειναι η πιο σταθερη.... οριστε κ το λινκ να διαβασεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570

5) δεν εχω ιδεα..!

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχουν περάσει αρκετές ώρες και σίγουρα θα έχεις βρει την λύση...

Με κλειστό το κινητό πατάς το volume down και μετά στιγμιαία το power.

Στις επιλογές που θα σου δώσει επιλέγεις να κάνεις την επαναφορά σου

 

Πραγματι το ειχα βρει και ο λογος ηταν οτι πηγα να σβησω ολες τις επαφες κολλησε το κινητο και εβγαζε συνεχεια μηνυμα οτι κατι πηγε λαθος κλπ και εκανα hard reset.Eχω χασει ομως επαφες...Στην καρτα μνημης που εχω κανει εξαγωγη τις επαφες πως ξερω οποιο αρχειο ειναι απο εξαγωγη απο το κινητο και ποιο ειναι απο εξαγωγη απο goggle ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι το ειχα βρει και ο λογος ηταν οτι πηγα να σβησω ολες τις επαφες κολλησε το κινητο και εβγαζε συνεχεια μηνυμα οτι κατι πηγε λαθος κλπ και εκανα hard reset.Eχω χασει ομως επαφες...Στην καρτα μνημης που εχω κανει εξαγωγη τις επαφες πως ξερω οποιο αρχειο ειναι απο εξαγωγη απο το κινητο και ποιο ειναι απο εξαγωγη απο goggle ?

 

απ το κινητο σου ειναι το αρχειο--pcsc_pcsc_00001

η κατι τετοιο τελος παντον και απο google ειναι το ιδιο

απλα σου γραφει και την λεξη google.....

τα αρχεια ειναι vCard

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

απ το κινητο σου ειναι το αρχειο--pcsc_pcsc_00001

η κατι τετοιο τελος παντον και απο google ειναι το ιδιο

απλα σου γραφει και την λεξη google.....

τα αρχεια ειναι vCard

 

Ευχαριστω.Δυο τετοια αρχεια μπορω να τα κανω εισαγωγη στο microsoft outlook και να φτιαξω εκει τις επαφες μου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Δυο τετοια αρχεια μπορω να τα κανω εισαγωγη στο microsoft outlook και να φτιαξω εκει τις επαφες μου ?

 

δεν το εχω κανει αλλα λογικα μπορεις

εγω το εχω κανει στο gmail και τις εχω φτιαξει απο κει

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Εκανα χθες hsrd reseet και σημερα πηγα να ταβηξω μια φωτο αλλα μου λεει οτι :

Δεν ειναι δυνατη η αποθηκευση του αρχειου στην καρτα sd λογω ανεπαρκειας δικαιωματων αρχειου.

Χωρο εχει η καρτα..Τι μπορει να φταιει ? Ευχαριστω.

 

Την βοηθεια σας παιδια...

Αλλαξα καρτα και την καινουργια αν εχει σημασια την διαμορφωσα σε fat. Εβαλα μεσα οτι ειχα και στην παλια που ηταν σε root κατασταση το κινητο αλλα τωρα δεν ειναι.

Το προβλημα ξαναεμφανιστηκε...Αν κανω επανεκκινηση τραβει μερικες φωτο και παλι τα ιδια.

Ξανακανα hard reset αλλα το προβλημα δεν διορθωθηκε...Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει..:(:(:(

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1) κατεβαζεις το myback up απο το μαρκετ κ δεν θα χασεις ουτε επαφη ουτε sms ουτε εφαρμογες....

2) 3) ασε τι λεει το pcmagazine κ ακολουθα εδω τους οδηγους...! ειναι τελειοι..!

4) http://rom.robocik.mobi/Desire/RCMixS/v1.8/RCMixS_v1.8_A2SD+_BravoHboot.zip η ρομ που ειναι η πιο σταθερη.... οριστε κ το λινκ να διαβασεις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570

5) δεν εχω ιδεα..!

 

ευχαριστω

διαβαζοντας μπερδευτηκα λιγακι..

δεν υπαρχει κατι ποιο απλο?? 1-2-3 βηματα με συγκεκριμενες εφαρμογες που χρειαζονται κλπ??

εδω λεει κατι για hboot, s-off, radio κλπ. και δεν θελω να μπλεξω πολυ.

Απλα θελω , αν ειναι εφικτο :

1) κανεις root με αυτην την εφαρμογη

2) κατεβαζεις την rom και την βαζεις με αυτη την εφαρμογη

ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...