Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια δεν ξερω αν εχει δοκιμασει κανεις τον flash player 10.2 αλλα απο την στιγμη που τον εβαλα το τηλ. κρασαρε και γενικως σερνοτανε...αυτο συμβαινει μονο σε εμενα?

 

Μήπως έχεις καμιά CM7 rom στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις καμιά CM7 rom στη συσκευή σου;

 

Παιζει ρολο η rom που εχουμε πανω? Εγω εχω gingervillain με d2w. Αν προκειται να αντιμετωπισω προβλημα να μην το βαλω καθολου..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιζει ρολο η rom που εχουμε πανω? Εγω εχω gingervillain με d2w. Αν προκειται να αντιμετωπισω προβλημα να μην το βαλω καθολου..

 

Και να το δοκιμάσεις, μετά μπορείς να ξαναβάλεις το 10.1 αν σου παρουσιάσει πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να το δοκιμάσεις, μετά μπορείς να ξαναβάλεις το 10.1 αν σου παρουσιάσει πρόβλημα.

 

Βαζοντας τον dolphin browser δεν εχω κανενα προβλημα με τον default ομως το κινητο σερνοτανε και κρασαρε περιεργο...:wacko:

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο screen protector ειτε απο ebay ειτε απο amazon.co.uk ειτε απο Ελλαδα ? Ευχαριστω

 

Εγω εχω brando εδω κ περιπου 8 μηνες και δεν εχει παθει το παραμικρο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω την μπαταρία του κινητού και ενώ δείχνει full η λεδ ένδειξη δέν έχει πρασινίσει,γνωρίζει κάποιος γτ?Και ήδη πέρασαν 3 ώρεσ σχεδόν

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζω την μπαταρία του κινητού και ενώ δείχνει full η λεδ ένδειξη δέν έχει πρασινίσει,γνωρίζει κάποιος γτ?Και ήδη πέρασαν 3 ώρεσ σχεδόν

 

Βγάλε το φορτιστή, κλείσε το κινητό και ξαναβάλε τον φορτιστή και περίμενε λίγο μέχρι να πρασινίσει

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στη βδομαδα θα το παραγγειλω σε ασπρο σ'ενα απο τα εξης μαγαζια: EasyBuyWorld , Tech-n-easy και FunBazaar. Μηπως γνωριζετε κανενα περιστατικο παραεισαγωγης για καποιο απο τα προηγουμενα, επειδη η τιμη που το πουλανε ειναι αρκετα χαμηλοτερη σε σχεση με τα αλλα καταστηματα.
http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στη βδομαδα θα το παραγγειλω σε ασπρο σ'ενα απο τα εξης μαγαζια: EasyBuyWorld , Tech-n-easy και FunBazaar. Μηπως γνωριζετε κανενα περιστατικο παραεισαγωγης για καποιο απο τα προηγουμενα, επειδη η τιμη που το πουλανε ειναι αρκετα χαμηλοτερη σε σχεση με τα αλλα καταστηματα.

 

Χωρις να θελω να κανω διαφημιση και να επηρεασω,προσωπικα το ειχα παρει απο tech n easy και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με τη συσκευη ουτε με τη παραγγελια.Εχει επαναληφθει πολλες φορες, αν το κουτι εχει επανω Ελληνικα, δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Αν ειχει Αγγλικα η υπαρχει αυτοκολλητο μονο στα Ελληνικα,απλα μη το παραλαβεις και στειλτο πισω..;)..Αυτα ειναι τα καλα της αντικαταβολης...:)

 

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο screen protector ειτε απο ebay ειτε απο amazon.co.uk ειτε απο Ελλαδα ? Ευχαριστω

 

Ειχα βαλει το γνησιο της HTC κι εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.10 ευρωπουλα απο public η το κανεις παραγγελια απο το επισημο sait της HTC εδω

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι ( ίσως κουτό) όταν είμαι στο internet με WiFi το κινητό μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται πολύ στο πίσω μέρος, είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι ( ίσως κουτό) όταν είμαι στο internet με WiFi το κινητό μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται πολύ στο πίσω μέρος, είναι φυσιολογικό;

 

Ναί.Αρκεί να μην κάνει κολλήματα και επανεκκινήσεις

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι ( ίσως κουτό) όταν είμαι στο internet με WiFi το κινητό μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται πολύ στο πίσω μέρος, είναι φυσιολογικό;

 

Φυσιολογικο ειναι..Το Desire ζεσταινεται αρκετα ως...πολυ αρκετα.Δεν εχουν αναφερθει ομως προβλημα με την υπερθερμανση αυτη, αρα μην ανησυχεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά απο το πρόβλημα που είχα απο την χωρητικότητα του desire και ακολουθώντας τις οδηγίες(απο τον οδηγό της 1ης σελίδας) διαπιστώνω οτι εχω κάποιες διαφοροποιήσεις απο αυτές με συνέπεια να εχω τελματώσει. Π.χ κατα την επανεκκίνηση δεν εχω τις ιδιες επιλογές ώστε να επιλέξω .. (..choose zip from sdcard). Εχω recovery-RA-desire-v2.0.1.img μετά απο καποια υπόδειξη φίλου. Τι μπορώ να κάνω γιατί έχω ενα διαλυμένο πλεον κινητό ??? Edited by virtus
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι χρειαζεται κ ενας οδηγος γα το RA..... γιατι οσοι εχουν καινουργιο desire κ ασπρο κιολας με το CWM ειχαν προβλημα... κ κυριως αν εχεις κ τα δυο δημιουργεις προβλημα οπως την πατησα κ εγω...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να καταθέσω και εγώ ακόμα κάτι για την insertcoin 2.0 πέρα από σταθερότατη η αντοχή της μπαταρίας είναι απίστευτη.Το κινητό με ανοικτό το bluetooth αλλά χωρίς καμμία κλήση από το 100% χρειάζεται 3 ώρες για να πάει στο 99%:D:blink:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο έχεις φίλε μου...! Αλλά μην ξεχνάς ότι δεν ξέρουν όλοι τόσα καλά αγγλικά.....! Κ κυρίως όταν πρόκειται για το κινητο κ εγώ το φοβάμαι λίγο το xda για να μην κάνω λάθος.. θυμάσαι τότε που δεν μπορούσα να περάσω την ρομ κ μου έλεγε aborted.. απλά δεν έδωσα μεγάλη προσοχή στο να βγάλω το toggle.. κ ας μου το είπες κιόλας...! Για αυτό καταφεύγουν στους οδηγούς εδώ.. για απόλυτη σίγουρα....!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

το desire θα παρει εκδοση 2,3??

 

Ετσι φημολογειται....Μεχρι Ιουνιο θα εχει ερθει...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

IncertCoin και τα μυαλα στα καγκελα! Απλα the best of the best! Εγω προσωπικα δεν προκειται να ξαναλλαξω ρομ μεχρι να βγει μια καλη gingerbread sense!!! Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

καταρχην η insert coin ειναι rom ?ή sense καινουριο,ειναι ευκολο να αλλαξω την official rom μου με insert coin? ποια ειναι η διαδικασια? και κατι τελευταιο αν δν αλλαξω τελικα σε μη official επειδη εχω προβλημα να κανω update ota. εχω 2.09.405.8 και θελω να κανω update αλλα δεν...τι κανω γενικα????
Link to comment
Share on other sites

καταρχην η insert coin ειναι rom ?ή sense καινουριο,ειναι ευκολο να αλλαξω την official rom μου με insert coin? ποια ειναι η διαδικασια? και κατι τελευταιο αν δν αλλαξω τελικα σε μη official επειδη εχω προβλημα να κανω update ota. εχω 2.09.405.8 και θελω να κανω update αλλα δεν...τι κανω γενικα????

 

Για να μπεις κατ'αρχας στο παιχνιδι με τις ρομ διαβασε αναλυτικα την 1η σελιδα του forum!Οτι αλλη απορια εχεις εμεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε..:)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ακολοθούντας τα στάδια 1 για root και 2 για rom, έβαλα την insertcoin 2. Το πρόβλημα ήταν οτι είχα το στάδιο 1 για root απο φίλο και με ειχε μπερδέψει. Αρα οκ. Το πρόβλημα τώρα όμως ειναι πάλι το υπόλοιπο 40 ΜΒ στην rom. Τι κάνουμε??
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να κανω διαφημιση και να επηρεασω,προσωπικα το ειχα παρει απο tech n easy και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε με τη συσκευη ουτε με τη παραγγελια.Εχει επαναληφθει πολλες φορες, αν το κουτι εχει επανω Ελληνικα, δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Αν ειχει Αγγλικα η υπαρχει αυτοκολλητο μονο στα Ελληνικα,απλα μη το παραλαβεις και στειλτο πισω..;)..Αυτα ειναι τα καλα της αντικαταβολης...:)

 

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε, αυτο με τα ελληνικα στο κουτι δεν το ηξερα. Μηπως θα μπορουσε κανεις να βγαλει μια φωτο το κουτι να ξερουμε πως πρεπει να ειναι ?

 

 

Ειχα βαλει το γνησιο της HTC κι εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.10 ευρωπουλα απο public η το κανεις παραγγελια απο το επισημο sait της HTC εδω

 

Χθες που εψαξα βρηκα αυτο στο amazon.co.uk και λεω να το δοκιμασω. 10 ευρω μου φαινονται αρκετα για 2 μονο screen protectors.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικο ειναι..Το Desire ζεσταινεται αρκετα ως...πολυ αρκετα.Δεν εχουν αναφερθει ομως προβλημα με την υπερθερμανση αυτη, αρα μην ανησυχεις.

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Όχι μέχρι ώρας δεν μου κολλαει. Απλά επειδή είχα στο παρελθόν το 3gs και με την ίδια χρήση WiFi δεν ζεσταινοταν τόσο. Παντός εδώ και ένα μήνα που το έχω με έχει κερδίσει πολύ. Δεν έχω μπει ακόμη στο παιχνίδι του root ή ν' αλλάξω Rom. Πρέπει να ρίξω πολύ διάβασμα ακόμη για να μην κάνω λαθος. Όπως λέτε δίνοντας €400 πρέπει να είμαι σίγουρος σε οποιαδήποτε επέμβαση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...