Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μετα απο πολυωρες δοκιμες και διαβαζοντας στο xda οσοι θελουν να δοκιμασουν την InsertCoin2.0.0 μπορουν να κανουν αυτο:

α. Η iInsertCoin2.0.0_DATA2EXT και η InsertCoin2.0.0_DATA2sd παρατηρησα οτι ενω ειναι παρα πολυ γρηγορες εχουν ενα προβλημα με καπιο script και δεν κρατανε τα δεδομενα δηλ. μην, επαφες , φωτο και αυτο συμβαινει οταν κλεισεις και ανοιξεις το κινητο.Αυτο συμβαινει σε οσους εχουν 2 partitions fat32-ext4.Η λυση λοιπον ειναι αυτη:fat32 - 1 GB ext4 - 300MB ext4 - 100 MB Swap.

β. Επειδη ομως δεν ηθελα να αλλάξω την καρτα μου , ειπα να δοκιμασω κατι άλλο κατεβασα λοιπον την απλη InsertCoin2.0.0 και το data2whatever-v0.4d φλασαρα και μου δουλεψε χωρις κανενα προβλημα.

 

Έκανα και εγώ το ίδιο ακριβώς. Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα. Ευχαριστώ για την πληροφορία 'Πατρίδα' :clap: Παρατήρησες διαφορά στην ταχύτητα μήπως?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ.Αλλά πάιζει να έιναι πολλά κινέζικα στο ebay γι αυτό δε πήρα ακόμη.

 

Όταν αναφέρουν original, συνήθως είναι... http://shop.ebay.co.uk/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20desire%20back%20cover%20original&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πίσω καπάκι που μπορώ να βρω και πόσο περίπου κοστίζε; Το "μάτι" της κάμερας έχει θολώσει και δεν βγάζει ούτε μέτριες φωτό :rolleyes:

 

Σπάσε, η τρύπα με ένα μικρό τρυπανάκι, το διάφανο πλαστικό που ειναι μπροστα στην κάμερα, και θα τραβάει μια χαρά :)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το ίδιο ακριβώς. Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα. Ευχαριστώ για την πληροφορία 'Πατρίδα' :clap: Παρατήρησες διαφορά στην ταχύτητα μήπως?

 

ενα λινκ για το data2whatever...???? γτ μπαινω στο xda αλλα δεν βλεπω λινκ να το κατεβασω μονο διαβαζω τι λεει κ τι κανει...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ για το data2whatever...???? γτ μπαινω στο xda αλλα δεν βλεπω λινκ να το κατεβασω μονο διαβαζω τι λεει κ τι κανει...

 

Στο τέλος του 1ου post έχει τα αρχεία .zip

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος του 1ου post έχει τα αρχεία .zip

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049

 

παρατηρησες τπτ κολληματα...??? ειναι το ιδιο γρηγορη....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησες τπτ κολληματα...??? ειναι το ιδιο γρηγορη....???

 

Ίσως μια αμυδρή καθυστέρηση σε σχέση με το A2SD ίσως είναι η ιδέα μου. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω! Ας μας πει την γνώμη του και κάποιος άλλος που το έχει δοκιμάσει. (Έχω εγκαταστήσει και το θέμα themediazDHD1.4a_for_1.9.5). Ίσως παίζει το ρόλο του.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το ίδιο ακριβώς. Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα. Ευχαριστώ για την πληροφορία 'Πατρίδα' :clap: Παρατήρησες διαφορά στην ταχύτητα μήπως?

 

Δεν παρατηρησα καποια διαφορα στην λειτουργια της ρομ μονο στο quadrant εκει που εβγαζα 2700 τωρα ειμαι στο 2050 περιπου. Στο μεταξυ εκανε update 2.0.1 :ο τυπος και εφτιαξε το προβλημα με την απωλεια δεδομενων...:D

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το ίδιο ακριβώς. Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα. Ευχαριστώ για την πληροφορία 'Πατρίδα' :clap: Παρατήρησες διαφορά στην ταχύτητα μήπως?

 

Το ίδιο και εγώ. Μέχρι στιγμής είναι η μόνη rom που μου δουλεύει με το data2whatever.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατηρησα καποια διαφορα στην λειτουργια της ρομ μονο στο quadrant εκει που εβγαζα 2700 τωρα ειμαι στο 2050 περιπου. Στο μεταξυ εκανε update 2.0.1 :ο τυπος και εφτιαξε το προβλημα με την απωλεια δεδομενων...:D

 

μιλαμε παντα για αυτην με το data2whatever και το ext3 εε??? αρα κατεβαζω την 2.0.1...??

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε παντα για αυτην με το data2whatever και το ext3 εε??? αρα κατεβαζω την 2.0.1...??

 

Οχι φιλε μου η 2.0.1 δεν χρειαζεται data2whatever ειναι απο μονη της data2ext απλως την φλασαρεις.Ισως ομως επειδη εχεις ext3 τρως κολληματα για data2whatever και ext3 κατεβαζεις την απλη 2.0 zip.

 

data2whatever εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049&highlight=data2whatever

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου η 2.0.1 δεν χρειαζεται data2whatever ειναι απο μονη της data2ext απλως την φλασαρεις.Ισως ομως επειδη εχεις ext3 τρως κολληματα για data2whatever και ext3 κατεβαζεις την απλη 2.0 zip.

 

data2whatever εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=867049&highlight=data2whatever

 

ναι οντως τα εχω μπερδεψει τωρα.... επειδη ειπες οτι η 2,0 εχει προβληματα.... αρα γτ να την βαλω..???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως τα εχω μπερδεψει τωρα.... επειδη ειπες οτι η 2,0 εχει προβληματα.... αρα γτ να την βαλω..???

 

τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα αν κοιταξεις τη ειχα γραψει πιο πριν θα το καταλαβεις..

 

προβλημα ειχε η data2ext αλλα ο τυπος με την 2.0.1 το διορθωσε.

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα αν κοιταξεις τη ειχα γραψει πιο πριν θα το καταλαβεις..

 

προβλημα ειχε η data2ext αλλα ο τυπος με την 2.0.1 το διορθωσε.

 

ναι οκ.... απλα ειχα καταλαβει το αντιθετο.... sorry δικο μου λαθος... :whistle:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 9 περιπου ωρες τελειωσα root και περασμα διαφορων roms ,

ΘΕΛΩ να σας ευχαστιστησω ολους για την βοηθεια και ιδιατερα ολα εκεινα τα αδερφια που σπαταλισαν τον χρονο τους να μου απαντησουν στα Pm μου.

Να στε καλα !

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό σου λέω, είναι widget και για να το δεις πρέπει να πας στα widget στο + κάτω δεξιά...

Έχεις δίκιο το βρήκα και όλα καλά σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Λίγο χαζό από τη μεριά μου αλλά κόλλησα. Και τώρα επειδή μπαίνω στον πειρασμό να αποκτήσω πρόσβαση root στο κινητό μου. Διάβασα αρκετά και θα το επιχειρήσω. Ελπίζω να με βοηθήσετε σε τυχόν απορίες. Τελικά αυτό το τηλέφωνο με κερδίζει όλο και περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν ενα μηνα σχεδον το desire μπηκα σε εναω τελειως διαφορετικο κοσμο!(ειχα το samsung G 600) και ολα τωρα μου φαίνονται κινεζικα!!!!!!!

 

θελω να ρωτησω !

 

α)φακελο πως φτιαχνω;

β)για να περασω την rom hd με το sense πρεπει να γίνω root; μετα πρεπει να περασω και radio;

 

αν το κάνω θα σβηστουν ολα ; δεν μπορω να κάνω partition την sd και οτι θέλω να το βαλω εκει;

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν ενα μηνα σχεδον το desire μπηκα σε εναω τελειως διαφορετικο κοσμο!(ειχα το samsung G 600) και ολα τωρα μου φαίνονται κινεζικα!!!!!!!

 

θελω να ρωτησω !

 

α)φακελο πως φτιαχνω;

β)για να περασω την rom hd με το sense πρεπει να γίνω root; μετα πρεπει να περασω και radio;

 

αν το κάνω θα σβηστουν ολα ; δεν μπορω να κάνω partition την sd και οτι θέλω να το βαλω εκει;

 

 

α)Φακελο δε μπορεις να φτιαξεις σε android συσκευη

β)Φυσικα καιπρεπει εισαι root και να κανεις partition στη καρτα σου για να εκμεταλευτεις ολες τις δυνατοτητες μιας οποιαδηποτε custom rom.Το radio δεν ειναι απαραιτητο να το αλλαξεις αν δεν αντιμετωπιζεις προβληματα με τις λειτουργιες του.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φακελο μπορεις να φτιαξεις στις 7 οθονες ή και μεσα στο “συρταρι“ εφαρμογων με τον go launcher.

 

Ναι,οκ....Προφανως ο φιλος ρωτησε για stock κατασταση.Προσωπικα δε θελω να χασω την ομορφια του sense και να βαλω αλλον luncher απλα για να εχω φακελους.Αλλα γουστα ειναι αυτα...;).Με τις εφαρμογες που υπαρχουν στο μαρκετ κανεις παπαδες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα έβαλα την incercoin αλλά πάει πιο αργά από την aurat έτσι πρέπει να είναι? Εχω κάρτα 8 gb class 6

Εχω βάλει data2whatever 0.4d me ext4 1gb και την full έκδοση της insercoin

Edited by bettytsa
προσθεςη
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

παίδες έχω μπερδευτεί με όλα αυτά τελευταία, και αναφέρομαι στις rom που υποστηριζουν data2whatever & data2ext..

 

είχα κάνει μια απόπειρα πριν κανα 2-3 βδομάδες να βάλω την leedroid με με το data2whatever και είχα κάνει στην sd 3 partitions (1xFAT32 & 2xEXT4) αλλά η ταχύτητα στο στο τηλ καταλογο και στα sms ήταν απογοητευτική.

 

Τώρα λέων αν περάσω την InsertCoin. Για να την πέρασω τι απαιτείται;

Πόσα partition και ποιά άλλα ZIP αρχέια πλην αυτό της rom από το xda.

 

Ευχαριστώ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

"georpapa" εγω την περασα εχθες πρωτη φορα με το ζιπ 2.0.1 και ειχα μονο 2 διαμερισματα fat32 kai ext3 και ολα ειναι αψογα
Link to comment
Share on other sites

"georpapa" εγω την περασα εχθες πρωτη φορα με το ζιπ 2.0.1 και ειχα μονο 2 διαμερισματα fat32 kai ext3 και ολα ειναι αψογα

 

εσωτερική μνήμη πόσο έχεις;

η απορία μου είναι εφόσον θέωλ να χρησιμοποιείται ως εσωτερική μνήμη η μνήμη της sd card τι θα πρέπει να κάνω, εκτός αν όπως έκανες εσυ το πέρασμα της rom σου αφήνει τουλ 100mb εσωτερική μνήμη και ταυτόχρονα μεταφέρει τις περισσότερες εφαρμογές εξολοκήρου στην καρτα sd

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

εχω μια καρτα 4 και την εκανα 3,5 fat32 kai 0,5 ext3 αυτην την στιγμη με 74 εφαρμογες εχω 272 mb ελυεθερα σαν εσωτερικη μνημη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...