Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεοτε να μου δωσεται ενα λινκ για να δω ακριβως με ποιον τροπο θα περασω τη ρομ.Βεβαια εχω καταλαβει αλλα με μπερδευει το μετα,δηλαδη πωσ και γιατι να περασω το data2sd και πρεπι να τα ξεζιπαρω τα αρχεια?

ευχαριστω πολυ για τισ γρηγορεσ απαντησεις!

 

Ο τρόπος που θα περάσεις την ρομ αναφέρεται στο πρώτο ποστ αναλυτικά κιόλας.. κ όχι δεν τα ξεζιπάρεις.. τα βάζεις στην κάρτα μνήμης κ απλά κανείς install zip from SD card από το recovery..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα :) παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτην την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010269

ειναι miui με d2w και spb mobile shell ενσωματομενο .

 

 

Το Spb Mobile Shell 5.0 τώρα στο Android.

Τα χαρακτηριστικά που περιλαμβάνει είναι νέα 3D εφέ, widgets, καθώς και την ενσωμάτωση των κοινωνικών δικτύων όπως το Facebook ή Twitter.

http://www.android-gr.com/2011/03/spb-mobile-shell-50.html

 

Υ.Γ γνωστο bug δεν παιζει το fm radio

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που θα περάσεις την ρομ αναφέρεται στο πρώτο ποστ αναλυτικά κιόλας.. κ όχι δεν τα ξεζιπάρεις.. τα βάζεις στην κάρτα μνήμης κ απλά κανείς install zip from SD card από το recovery..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μπορειτε να μου δωσεται μια λυση γιατι δεν μπορω να κανω το παρτιτιον σωστα....προσπαθω να το κανω και κανω κατι λαθοσ μαλλον.με ποιο προγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου δωσεται μια λυση γιατι δεν μπορω να κανω το παρτιτιον σωστα....προσπαθω να το κανω και κανω κατι λαθοσ μαλλον.με ποιο προγραμμα ?

 

http://www.easeus.com/download.htm

το λεει κ στον οδηγο.... κ εχει αναλυτικα οδηγιες κ στο πρωτο ποστ.... αν θες βοηθεια πες μας..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :) παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτην την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010269

ειναι miui με d2w και spb mobile shell ενσωματομενο .

 

 

Το Spb Mobile Shell 5.0 τώρα στο Android.

Τα χαρακτηριστικά που περιλαμβάνει είναι νέα 3D εφέ, widgets, καθώς και την ενσωμάτωση των κοινωνικών δικτύων όπως το Facebook ή Twitter.

http://www.android-gr.com/2011/03/spb-mobile-shell-50.html

 

Υ.Γ γνωστο bug δεν παιζει το fm radio

 

φίλε σκοπεύω να δοκιμάσω την miui με την έκδοση αυτή, μ@μ@ει αυτό το spb αν και διάβασα ότι έχει αρκετά κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το Spb Mobile Shell 5.0 τώρα στο Android.

Τα χαρακτηριστικά που περιλαμβάνει είναι νέα 3D εφέ, widgets, καθώς και την ενσωμάτωση των κοινωνικών δικτύων όπως το Facebook ή Twitter.

http://www.android-gr.com/2011/03/spb-mobile-shell-50.html

 

Υ.Γ γνωστο bug δεν παιζει το fm radio

 

Το δοκίμασα, δεν είναι κακό αλλά θέλει αρκετή δουλειά ακόμα. Θυμάμαι το SPB από τα windows mob και πάντα έιχε κάτι καλό να προσφέρει στην όλη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα ...μεχρι στιγμης απο τα λιγα που ειδα ..εχει απογεοητευτικη καμερα..παντα σε σχεση με το omnia2
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να πάρεις γνήσια; Για να την πληρώσεις παραπάνω;

 

Για θέμα ποιότητας και λογότυπου της Htc όπως αναγράφεται σε αυτή που έχω τώρα.... http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006648

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει όρεξη για κουβεντούλα ή θέλει βοήθεια για το κινητό ας έρθει εδώ:

http://tinychat.com/desire_support

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για θέμα ποιότητας και λογότυπου της Htc όπως αναγράφεται σε αυτή που έχω τώρα.... http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006648

 

Η ποιότητα δεν διαφέρει. Όσον αφορά το λογότυπο, είναι στην κρίση του καθενός να το πληρώσει όσο όσο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Προχθές αγόρασα το κινητό και έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και αν ξέρει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει.

 

1)Το κινητό μου έχει οθόνη S-LCD. Έχει μεγάλη διαφορά σε ποιότητα από την Amoled;

Δηλαδή αξίζει να πάω στο κατάστημα που το αγόρασα και να τους ζητήσω να μου το αλλάξουν;

 

2) Υπάρχει ποιο μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία γιατί απ’ ότι βλέπω δεν έχει μεγάλη αυτονομία;

 

3) Καθώς το εξερευνούσα είδα ότι έχω σχεδόν 90mb ελεύθερο χώρο στην μνήμη συσκευής (έχω εγκαταστήσει μερικές εφαρμογές) και 150mb συνολικό!!! Το τηλέφωνο όμως έχει 512mb. Που έχουν καταναλωθεί τα υπόλοιπα;;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Προχθές αγόρασα το κινητό και έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και αν ξέρει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει.

 

1)Το κινητό μου έχει οθόνη S-LCD. Έχει μεγάλη διαφορά σε ποιότητα από την Amoled;

Δηλαδή αξίζει να πάω στο κατάστημα που το αγόρασα και να τους ζητήσω να μου το αλλάξουν;

 

2) Υπάρχει ποιο μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία γιατί απ’ ότι βλέπω δεν έχει μεγάλη αυτονομία;

 

3) Καθώς το εξερευνούσα είδα ότι έχω σχεδόν 90mb ελεύθερο χώρο στην μνήμη συσκευής (έχω εγκαταστήσει μερικές εφαρμογές) και 150mb συνολικό!!! Το τηλέφωνο όμως έχει 512mb. Που έχουν καταναλωθεί τα υπόλοιπα;;;

 

Ευχαριστώ

 

1.Υπάρχει μια διαφορά ,αλλά και να θες δεν αλλάζει.Μην χαλιέσαι μια χαρά είναι και έτσι το κινητό.

2.Όχι,τουλάχιστον αξιόπιστη.

3.Λειτουργικό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ασ βοηθησει καποιος,θελω να περασω μια official 2.2 ειναι μαμα ακομα το τηλ. οταν παταω για εκτελεση της ρομ μου βγαζει σφαλμα 170 να ελεγξω το καλωδιο αλλα ολα ειναι ενταξει τι να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ασ βοηθησει καποιος,θελω να περασω μια official 2.2 ειναι μαμα ακομα το τηλ. οταν παταω για εκτελεση της ρομ μου βγαζει σφαλμα 170 να ελεγξω το καλωδιο αλλα ολα ειναι ενταξει τι να φταιει?

 

Βεβαιώσου ότι, όταν συνδέεις το κινητό σου, στη διαχείριση συσκευών (Device manager) κάτω από το ADB Interface devices εμφανίζεται το "My HTC". Επίσης, χρησιμοποίησε το original USB κι εάν έχεις desktop, σύνδεσε το σε κάποια από τις πίσω θύρες που είναι πάνω στο motherboard και όχι σε κάποια από τις μπροστινές θύρες του κουτιού.

 

Εάν και αυτά δε δουλέψουν, βάλε το κινητό σε fastboot και τρέξε το RUU.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η πιο γρηγορη και πιο αξιολογη rom χωρις sense?

 

Δοκίμασε την oxygen...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου ότι, όταν συνδέεις το κινητό σου, στη διαχείριση συσκευών (Device manager) κάτω από το ADB Interface devices εμφανίζεται το "My HTC". Επίσης, χρησιμοποίησε το original USB κι εάν έχεις desktop, σύνδεσε το σε κάποια από τις πίσω θύρες που είναι πάνω στο motherboard και όχι σε κάποια από τις μπροστινές θύρες του κουτιού.

 

Εάν και αυτά δε δουλέψουν, βάλε το κινητό σε fastboot και τρέξε το RUU.

ok εγινε εβγαλα το htc syng που ειχα κατεβασει (39mb)και κατεβασα απο το επισημο site (64mb)δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα το ειδε αμεσως και εγινε δουλεια.Αν ξερεις και κατι αλλο που το ρωτησα και πιο πανω αλλα κανεις δεν απαντησε,κανοντας ext3 partition στην καρτα αυξανουμε τα 120....τοσα που βλεπω διαθεσιμο εφαρμογων?και αν ναι αναγραφεται αυτο? και μετα τις εφαρμογες τις βαζουμε σε συγκεκριμενο σημειο στην καρτα?σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μιας και πηρα καινουργια καρτα 8GB ειπα να βαλω και μια cuyston ROM. Δυστυχως ενω εκανα root Και εβαλα και την Leedroid κατι δεν παει καλα. ενω κανω ολα τα wipe και κανω εγκατασταση της ROM κανω reboot Και το κινητο τρεχει σε μια οθονη μαυρη και κολλαει σε μια οθονη με το ανθρωπακι του ANdroid.

 

τι μπορει να φταιει? εκανα 2 φορες την εγκατασταση απο την αρχη με ολα τα wipe

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα root το clockworkmod recovery πως το βαζουμε?

Κατεβάζεις το rom manager απο market και εχει επιλογη flash CWM recovery...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1) ...κανοντας ext3 partition στην καρτα αυξανουμε τα 120....τοσα που βλεπω διαθεσιμο εφαρμογων?

2) και αν ναι αναγραφεται αυτο?

3) και μετα τις εφαρμογες τις βαζουμε σε συγκεκριμενο σημειο στην καρτα?

 

1) Για να μεγαλώσεις τον χώρο της συσκευής, κάνεις ext3 partition στην sd card (όπως πολύ σωστά έκανες) και περνάς μία rom η οποία υποστηρίζει d2ext, data2whatever κτλ. Τότε το software θα ενσωματώσει το partition που έκανες στην εσωτερική μνήμη της συσκευής.

2) Αυτό μπορείς να το δεις κατεβάζοντας το Quick System Info από το Market. Στις πληροφορίες θα δεις ότι η εσωτερική μνήμη δεν είναι πλέον 120Mb που ήταν νωρίτερα, αλλά 120MB+ο χώρος που δημιουργήσες στην sd card ;)

3) Μετά απ' αυτό δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ. Οι εφαρμογές μόνες τους θα μπαίνουν στο ext3 που υπάρχει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος μεταφορας των επαφων απο wm σε android ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος μεταφορας των επαφων απο wm σε android ?

Ενας τροπος ειναι αυτος εδω οπου συγχρονιζεις τις επαφες σου με το gmail και μετα τις κατεβαζεις στο κινητο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@nnik_1969 Να σε ρωτήσω για την μνήμη, υπάρχει κάποιος τρόπος να την αυξήσω χωρίς να αλλάξω rom (Πχ να σβήσω άχρηστα πράγματα) ;

 

Επίσης ποια rom πιστεύεται ότι είναι καλύτερη αυτή την στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...