Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειγον χρειαζομαι καποιον που φοραει την iNsertCoin HD 2.0.1 και εχει αλλαξει καρτα SDHC ?

βοηθεια αδερφια

 

Νομίζω ότι ο τρόπος που ζητάς βοήθεια είναι λίγο λάθος... πες ακριβώς τι πρόβλημα έχεις και τι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... εδώ και καιρό είναι σταθερή η 2.3

 

 

 

Κατέβασε το Multiling από market που έχει πολλές επιλογές και λεξικά

 

Ναι.. ένας από τους λόγους που εθίζεσαι αυτός είναι!!

 

Πως αλλάζω σε ελληνικά το πληκτρολόγιο στην OXYGEN;

Οι οδηγίες λένε σύρτε το δάκτυλο πάνω στο πλήκτρο διαστήματος αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ,πως.

 

EDIT

 

Ουπς ,μάλλον δεν έχει ελληνικά.Κατέβασα το multiling και όλα Ο.Κ

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις με Incertcoin; Αυτό έκανες; Με rooted κινητό;

 

ναι μαν το εκανα , αλλα ακομα ροοτ ειναι αφου μολις ξαναπερασα την ρομ να κανω ακομα ενα πειραμα

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζω σε ελληνικά το πληκτρολόγιο στην OXYGEN;

Οι οδηγίες λένε σύρτε το δάκτυλο πάνω στο πλήκτρο διαστήματος αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ,πως.

 

EDIT

 

Ουπς ,μάλλον δεν έχει ελληνικά.Κατέβασα το multiling και όλα Ο.Κ

 

 

σου αρεσε...??? εγω την αλλαξα ηδη γτ μου ελειπε παρα πολυ το sense... κυριως που χαθηκαν κ οι φωτο απο τις επαφες μου... δεν ξερω αισθητικα δεν μου αρεσε πολυ αλλα απο ταχυτητα πεταει πραγματικα....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

σου αρεσε...??? εγω την αλλαξα ηδη γτ μου ελειπε παρα πολυ το sense... κυριως που χαθηκαν κ οι φωτο απο τις επαφες μου... δεν ξερω αισθητικα δεν μου αρεσε πολυ αλλα απο ταχυτητα πεταει πραγματικα....

 

Όντως,ταχύτατη .Και εμένα μου λείπει το sense αλλά για αρχή έβαλα το beautifull widgets για να μου κάνει τα εφέ καιρού.Την παλεύω,θα την κρατήσω καμμιά βδομάδα και θα δω.

Πάντως το κινητό πάει σαν διπύρηνο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει γούστα είναι αυτα άλλωστε... αλλά δεν ξέρω μου φάνηκε αισθητή η απουσία του sense με την πρώτη..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει γούστα είναι αυτα άλλωστε... αλλά δεν ξέρω μου φάνηκε αισθητή η απουσία του sense με την πρώτη..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Κι εγώ που νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος fan του sense, εδώ μέσα :)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

σου αρεσε...??? εγω την αλλαξα ηδη γτ μου ελειπε παρα πολυ το sense... κυριως που χαθηκαν κ οι φωτο απο τις επαφες μου... δεν ξερω αισθητικα δεν μου αρεσε πολυ αλλα απο ταχυτητα πεταει πραγματικα....

 

Photo unlocker από το market και ξεκλειδώνει τις φωτογραφίες και τα βλέπεις όλα :)

Link to comment
Share on other sites

Photo unlocker από το market και ξεκλειδώνει τις φωτογραφίες και τα βλέπεις όλα :)

 

Jastonas εσύ που έχεις δουλέψει την όξυτζεν ,μήπως υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνει το κινητό από τα hardware keys;Δυστυχώς δεν δουλέυει ούτε το widgetlocker ούτε το no-lock για άγνωστους λόγους.:wacko:

Επίσης όταν το κινητό μένει αδρανές για κάμποση ώρα το ασύρματο και το bluetooth αποσυνδέονται και συνδέονται με το ξύπνημα .Μου λες πως το ρυθμίζω να είναι αυτά πάντα on.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο rss resader, σαν του sence? Moυ λειπει πραγματικα :(

 

εχω το greader.... δεν ξερω αν θα σου αρεσει...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας...

Θέλω να περάσω την Insert Coin.

Κάνω FAT32 Primary την SD (αυτή που είχε η συσκευασία) και στη συνέχεια το EXT3.

Όμως στο PC μου, USB mounted από το recovery δε βλέπω το FAT32 για να ρίξω τη ROM. Ούτε βάζοντας την σε disc reader...

 

τι κάνω λάθος...?

Link to comment
Share on other sites

Jastonas εσύ που έχεις δουλέψει την όξυτζεν ,μήπως υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνει το κινητό από τα hardware keys;Δυστυχώς δεν δουλέυει ούτε το widgetlocker ούτε το no-lock για άγνωστους λόγους.:wacko:

 

Υπαρχουν αρχεια zip που τα φλασαρεις απο recovery και κανουν αυτη τη δουλεια. Εγω εχω για να ανοιγει με το menu, αν θες στο στελνω.

 

μπορειτε να μου πειτε ενα προγραμμα για να κανει επανεκιννηση το κινητο?

 

Αν εισαι root, κοιτα για το Quick boot. Αν δεν εισαι root δεν ξερω αν δουλευει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας...

Θέλω να περάσω την Insert Coin.

Κάνω FAT32 Primary την SD (αυτή που είχε η συσκευασία) και στη συνέχεια το EXT3.

Όμως στο PC μου, USB mounted από το recovery δε βλέπω το FAT32 για να ρίξω τη ROM. Ούτε βάζοντας την σε disc reader...

 

τι κάνω λάθος...?

 

Γιατί μπαίνεις στο κινητό στο recovery;Νομιζω ότι έτσι την κάνεις mount sto κινητό και έτσι δεν φαίνεται στο πι-σι.Μπες κανονικά στο λειτουργικό του κινητού και συνδέσου στο πι-σι ως εξωτερικός σκληρός δίσκος και θα την δει την κάρτα .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Jastonas εσύ που έχεις δουλέψει την όξυτζεν ,μήπως υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνει το κινητό από τα hardware keys;Δυστυχώς δεν δουλέυει ούτε το widgetlocker ούτε το no-lock για άγνωστους λόγους.:wacko:

Επίσης όταν το κινητό μένει αδρανές για κάμποση ώρα το ασύρματο και το bluetooth αποσυνδέονται και συνδέονται με το ξύπνημα .Μου λες πως το ρυθμίζω να είναι αυτά πάντα on.

 

Settings > Accessibility

Γενικά πρέπει να έχει και άλλα πρόσθετα settings μέσα στα.. .settings. Θέλει λίγο ψάξιμο και παίξιμο.

 

Υπαρχουν αρχεια zip που τα φλασαρεις απο recovery και κανουν αυτη τη δουλεια. Εγω εχω για να ανοιγει με το menu, αν θες στο στελνω.QUOTE]

 

Αυτά τα κόλπα δεν χρειάζονται πλέον!

Σχεδόν ο κάθε "σεφ" έχει βάλει αυτό το feature στην ρομ του

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε στην Custom Rom που έχει το κινητο μέσα την a2sd+ η κάτι παρόμοιο τέλος πάντων, ώστε όλες οι εφαρμογές να πηγαίνουν στην κάρτα;;

Το έχω κάνει root, έχω εγκαταστήσει το Rom Manager, έχω κάνει στην κάρτα 2 partition: fat32 + ext3 1024 mb

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε στην Custom Rom που έχει το κινητο μέσα την a2sd+ η κάτι παρόμοιο τέλος πάντων, ώστε όλες οι εφαρμογές να πηγαίνουν στην κάρτα;;

Το έχω κάνει root, έχω εγκαταστήσει το Rom Manager, έχω κάνει στην κάρτα 2 partition: fat32 + ext3 1024 mb

Αναλόγως. Ή εγκαθιστάς ROM που έχει εξ' αρχής το a2sd ή βάζεις κάποια που υποστηρίζει data2sd, data2whatever, κλπ. και μετά τρέχεις και το αντίστοιχο script.

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε στην Custom Rom που έχει το κινητο μέσα την a2sd+ η κάτι παρόμοιο τέλος πάντων, ώστε όλες οι εφαρμογές να πηγαίνουν στην κάρτα;;

Το έχω κάνει root, έχω εγκαταστήσει το Rom Manager, έχω κάνει στην κάρτα 2 partition: fat32 + ext3 1024 mb

Αν έχεις έτοιμο και το partition, θέλει απλά να εγκαταστήσεις μια rom που να υποστηρίζει το a2sd... Οδηγοί υπάρχουν και στο πρώτο post ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν κατάλαβα καλά, έτσι όπως είναι το κινητό με τη μαμά ROM, ρουταρισμένο και με έτοιμο partition ext3, ΔΕΝ γίνεται να του βάλω κάποιο από τα a2sd+, app2sd, data2sd, data2whatever, κλπ. Πρέπει να βάλω ντε και καλά κάποια ROM μέσα;; Το λέω αυτό γιατί η μαμά ROM μου αρέσει όπως είναι, αλλά φυσικά δεν μου αρέσει η χωρητικότητα της εσωτερικής μνήμης. Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν κατάλαβα καλά, έτσι όπως είναι το κινητό με τη μαμά ROM, ρουταρισμένο και με έτοιμο partition ext3, ΔΕΝ γίνεται να του βάλω κάποιο από τα a2sd+, app2sd, data2sd, data2whatever, κλπ. Πρέπει να βάλω ντε και καλά κάποια ROM μέσα;;

 

Ναι αλλά υπάρχουν ρομ όπως η μαμά που το υποστηρίζουν αυτό.

Δες εδώ στο κεφάλαιο που λέει rooted stock roms

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά υπάρχουν ρομ όπως η μαμά που το υποστηρίζουν αυτό.

Δες εδώ στο κεφάλαιο που λέει rooted stock roms

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

 

 

Ναι αλλά ποια απ' όλες;; (σημειωτέον ότι το έχω κάνει root)

 

"[ ] HTC Froyo 2.2 ROM--------------------------->[2.29 ]

[ ] Stock HTC Froyo 2.2 ROM--------------------->[2.10.405.2]

[ ] Pre-Rooted Stock HTC 2.2 Froyo-------------->[2.10.405.2]

[ ] Pre-Rooted Modded HTC 2.2 Froyo------------>[2.13.707.1]

[ ] Pre-Rooted Stock HTC 2.2 Froyo-------------->[2.10.405.2]"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ποια απ' όλες;; (σημειωτέον ότι το έχω κάνει root)

 

"[ ] HTC Froyo 2.2 ROM--------------------------->[2.29 ]

[ ] Stock HTC Froyo 2.2 ROM--------------------->[2.10.405.2]

[ ] Pre-Rooted Stock HTC 2.2 Froyo-------------->[2.10.405.2]

[ ] Pre-Rooted Modded HTC 2.2 Froyo------------>[2.13.707.1]

[ ] Pre-Rooted Stock HTC 2.2 Froyo-------------->[2.10.405.2]"

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741663

 

Αυτή ας πούμε.Διάβασε μια-μια και θα δεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...