Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας εβαλα και εγω την auratsense alla μου τα σωνει ολα στην μνημη του κινητου και οχι στην καρτα πρεπει να κανω κατι extra? εχω partition

Θα πρεπει η ΡΟΜ να ειναι A2sd h data2sd για να παιρναει πραγματα στην καρτα... Η συγκεκριμενη που λες δεν ξερω τι ειναι.

 

Μιλάω πάντα για partition layout Fat32+Ext4+Ext4+Swap. Data2EXT, και ναι θα εχεις 1 GB ιντερναλ μέμορυ. Το quadrant δε, για όσους γουστάρουν να το βλεπουν μεγάλο, μου έφτασε μεχρι 2950

 

το Data2EXT χρειαζεται Fat32+Ext4+Ext4+Swap? με τετοιο layout αν βαλω μετα A2sd χρειαζεται να κανω reformating η δεν υπαρχει προβλημα να το αφησω ετσι?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το Data2EXT χρειαζεται Fat32+Ext4+Ext4+Swap? με τετοιο layout αν βαλω μετα A2sd χρειαζεται να κανω reformating η δεν υπαρχει προβλημα να το αφησω ετσι?

 

Το layout αυτο δινει καλύτερη απόκριση σύμφωνα με τον δημιουργό του data2ext.

 

Αν μετα βάλεις απλη app2sd θα χάσεις απλα τον χώρο των δυο επιπλεον partitions, δηλαδη 400ΜΒ. No big deal. Τα αφήνεις εκει για μελλοντικές δοκιμές.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι η συζήτηση πήγαινε γύρω γύρω από τις SD, κι επειδή είχα παρατηρήσει ένα μικρό lag με την καινούργια μου SD, είπα να κάνω ένα μικρό τεστάκι με το CrystalDiskMark...

 

Εδώ είναι τα αποτελέσματα της SanDisk 4GB Class2 (η μαμά sd)

http://img834.imageshack.us/img834/8888/sandisk4gbc2.th.png

 

Και εδώ της Transcend 8GB Class6

http://img251.imageshack.us/img251/5676/transcend8gbc6.th.png

 

To 4k write της είναι λίγο εώς πολύ απογοητευτικό...

 

Και οι δύο κάρτες έχουν από ένα ext partition η κάθε μία (512MΒ η SanDisk και 1GB η Transcend), ενώ πάνω κάτω έχουν τα ίδια αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από τον Ιούλιο του '10 το έχω και δεν έχει την παραμικρή γρατσουνιά. Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν το προσέχεις και το έχεις στη θηκούλα του όταν το βάζεις σε τσάντες, τσέπες κτλ, δεν θα πάθει τίποτα. ;)

 

 

 

Ginger Villain και ξερό ψωμί. Ταχύτατη, σταθερότατη, λειτουργία απρόσκοπτη.

Σε λίγο περνάω την 1.4 (μιας και έλειπα και δεν πρόλαβα νωρίτερα).

 

την θεωρεις την ginger villain πιο καλη απο την auratsence?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω οτι αγχωνομαι χωρις λογο, αφου οταν τραβαω βιντεο σε καποια σημεια το βλεπω σαν να ειναι animated gif file! οσο για αλλο thread ισως εχεις δικιο απλα επειδη αφορουσε το κινητο αυτο γιαυτο ξεκινησε εδω!

 

Το 720p του Desire πρέπει να γράφει λιγότερο από 1mb το δευτερόλεπτο. Τα kbps του βίντεο σιγά μην ξεπερνάνε τα 8... άρα και με καλή class 2 καλά είσαι. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος άγχους για το βίντεο. Το Desire από μόνο του δυστυχώς δεν τραβάει τα καλύτερα βίντεο και σίγουρα δεν είναι φτιαγμένο για 720p recording. Ότι κάρτα και να του βάλεις δεν κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση: δημιουργω ενα φακελο στην αρχικη οθονη του κινητου πως μπορω να τον μετανομασω?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση: δημιουργω ενα φακελο στην αρχικη οθονη του κινητου πως μπορω να τον μετανομασω?

 

πατας πανω στο φακελο που δημιουργησες και σου ανοιγει σαν παραθυρο το φακελο.. στο πανω μερος λεει folder.. Κρατα το πατημενο :):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με την καρτα, αλλαξα καρτα κ ολα καλα την παλια που ειχα θελω να την κρατησω ως φλασακι. Kανω format λοιπον στην καρτα με το easeus και το μετατρεπω σε fat32, ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να βαλω κατι στην καρτα μου βγαζει σφαλμα?

 

Ειναι λιγο ασχετο με το θεμα μας αλλα θελω μια βοηθεια!Ευχαριστω!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με την καρτα, αλλαξα καρτα κ ολα καλα την παλια που ειχα θελω να την κρατησω ως φλασακι. Kανω format λοιπον στην καρτα με το easeus και το μετατρεπω σε fat32, ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να βαλω κατι στην καρτα μου βγαζει σφαλμα?

 

Ειναι λιγο ασχετο με το θεμα μας αλλα θελω μια βοηθεια!Ευχαριστω!

Τι σφαλμα σου βγαζει? διεγραψες τα partion?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω ενα προβλημα με την καρτα, αλλαξα καρτα κ ολα καλα την παλια που ειχα θελω να την κρατησω ως φλασακι. Kανω format λοιπον στην καρτα με το easeus και το μετατρεπω σε fat32, ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να βαλω κατι στην καρτα μου βγαζει σφαλμα?

 

Το θέμα είναι όμως ότι δεν μας αναφέρεις τι σφάλμα είναι αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως ότι δεν μας αναφέρεις τι σφάλμα είναι αυτό.

 

Ενω ξεκιναει η διαδικασια αντιγραφη-επικολληση μετα απο λιγο μου γραφει : δεν ειναι δυνατο να εντοπιστει το καθορισμενο αρχειο. Βεβαιωθειτε οτι καθορισατε σωστη διαδρομη και ονομα αρχειου. Ενοειται οτι εσβησα τα παντα και το partition. Τι κανω τωρα?Δεν μπορεσα να βγαλω ακρη!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ενω ξεκιναει η διαδικασια αντιγραφη-επικολληση μετα απο λιγο μου γραφει : δεν ειναι δυνατο να εντοπιστει το καθορισμενο αρχειο. Βεβαιωθειτε οτι καθορισατε σωστη διαδρομη και ονομα αρχειου. Ενοειται οτι εσβησα τα παντα και το partition. Τι κανω τωρα?Δεν μπορεσα να βγαλω ακρη!

 

Mηπως εχει καποιο προβλημα το φλασακι που εχεις βαλει την καρτουλα πχ δεν κανει καλη επαφη και χανει τη συνδεση? Δοκιμασε να την βαλεις στο κινητο και να αντιγραψεις απο κει αρχεια.. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενω ξεκιναει η διαδικασια αντιγραφη-επικολληση μετα απο λιγο μου γραφει : δεν ειναι δυνατο να εντοπιστει το καθορισμενο αρχειο. Βεβαιωθειτε οτι καθορισατε σωστη διαδρομη και ονομα αρχειου. Ενοειται οτι εσβησα τα παντα και το partition. Τι κανω τωρα?Δεν μπορεσα να βγαλω ακρη!

 

Τέτοιο error μου βγαζει κ εμενα το flashακι μου συχνά πυκνά και έχω καταλήξει οτι φταίει οτι είναι κακης ποιότητας. Μάλλον θα φταίει ο μετατροπέας σου ή δεν κάνει καλή επαφή με τη θύρα, γιατί το συγκεκριμένο σφάλμα δείχνει οτι αφαιρείται η συσκευή στιγμιαία κατα τη διάρκεια της μεταφοράς αρχείων

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 μήνες το τηλέφωνο και ακόμα δεν μπόρεσα να σετάρω τον λογαρισμό του hotmail στο κινητό, ότι ρυθμίσεις και να δοκίμασα τζίφος. Τώρα πλέον δεν μου έμφανίζει και τα μηνήματα απ΄το gmail. Θα προτείνατε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν πάω στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών, αργεί αρκετά να μου ανοίξει τις εφαρμογές...μου βγάζει δίπλα από κάθε εφαρμογή υπολογισμός....είναι φυσιολογική αυτή η αναμονή?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν πάω στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών, αργεί αρκετά να μου ανοίξει τις εφαρμογές...μου βγάζει δίπλα από κάθε εφαρμογή υπολογισμός....είναι φυσιολογική αυτή η αναμονή?

 

Αν εχεις πολλές, ναι. Μπορεί να πάρει και δέκα δευτερόλεπτα καμια φορα.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 576 MB RAM; 512 MB ROM το Desire εχει πρόβλημα με το θέμα μνήμης και εφαρμογών?οι εφαρμογές αποθηκεύοντται όλες στη καρτα μνήμης οπότε να μη το ζορίζω άλλο και να το αγοράσω?

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν πάω στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών, αργεί αρκετά να μου ανοίξει τις εφαρμογές...μου βγάζει δίπλα από κάθε εφαρμογή υπολογισμός....είναι φυσιολογική αυτή η αναμονή?

 

Είναι και θέμα rom που έχεις περασμένη στο κινητό..π.χ. με την rom της υπογραφής μου ο υπολογισμός των εφαρμογών γίνεται στιγμιαία αλλά και θέμα script για την αύξηση του αποθηκευτικού χώρου. Το έχω παρατηρήσει σε όλες σχεδόν τις aosp rom αν θυμάμαι καλά, σε rom με sense καθυστερεί, τουλάχιστον σε αυτές που δοκίμασα πλην starburst.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα rom που έχεις περασμένη στο κινητό..π.χ. με την rom της υπογραφής μου ο υπολογισμός των εφαρμογών γίνεται στιγμιαία αλλά και θέμα script για την αύξηση του αποθηκευτικού χώρου. Το έχω παρατηρήσει σε όλες σχεδόν τις aosp rom αν θυμάμαι καλά, σε rom με sense καθυστερεί, τουλάχιστον σε αυτές που δοκίμασα πλην starburst.

 

Καλημερα! Η Ginger Villain 1.4 ειναι απιστευτα γρηγορη, σχεδον ειναι ακαριαια η αποκριση σε οποιαδηποτε λειτουργια επισης παρατηρησα οτι βελτειωνει την ποιοτητα των γραφικων στα παιχνιδια (max texture size απο 2048 το διπλασιο). Ολα καλα μεχρι εδω, ομως ειχα ενα σοβαρο προβλημα δεν μου επαιζε τα βιντεο με το rock player, ειχες το ιδιο προβλημα?Περα απο αυτο ομως επειδη λατρευω το sense επεστρεψα στην παλια κ αξιοπιστη aurax.

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

ΚΟλα καλα μεχρι εδω, ομως ειχα ενα σοβαρο προβλημα δεν μου επαιζε τα βιντεο με το rock player, ειχες το ιδιο προβλημα?

 

Οποιαδήποτε ΡΟΜ πλέον (2.3) δεν θα παίζει πολλά αρχεία video γιατί αλλάξανε libraries και λοιπά που χρησιμοποιούσαν στο 2.2. Το έχω ψάξει πάρα πολύ και απλά δεν υπάρχει κανείς που να ξέρει κάτι σχετικά με το θέμα. Ήταν ο λόγος που είχα γυρίσει σε παλιότερη 2.3 (που ήταν κάτι μεταξύ 2.2-2.3) και έπαιζε τα βίντεο που είχα. Οι καινούριες τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αυτό το sence είναι και ο λόγος για την αγορά ενός HTC πραγματικά. Είναι πολύ καλό. Αντέ να το βγάλει σε gingerbread!! Μια και σου κάθεται καλά η Aurax δοκίμασε την InsertCoin θα έχεις και το νέο sence του HD. Απίστευτα γρήγορη και stable.

 

o.k θα την δοκιμασω λιγο αργοτερα ποια να βάλω την hd η την z? ειναι το ιδιο?μπηκα στο xda και λεει οτι πρεπει να κάνω αυτο πρωτα:Also you MUST turn off verification in recovery δηλαδη?

 

edit: με data2whatever δουλευει?

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

o.k θα την δοκιμασω λιγο αργοτερα ποια να βάλω την hd η την z? ειναι το ιδιο?μπηκα στο xda και λεει οτι πρεπει να κάνω αυτο πρωτα:Also you MUST turn off verification in recovery δηλαδη?

 

Είναι ήδη Off οπότε δεν χρειάζεσαι να πειράξεις κάτι. Θα δεις εκεί στα μενού στο recovery κάπου λέει toggle signature verification.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την HD έχω τη 2.0 όχι τη Ζ, το άλλο δεν είναι κάτι απλά αν έχεις clockwordmod και όχι AmonRa όταν πας choose zip σου εμφανίζει το verification και το πατάς, κατά τα άλλα όλα κανονικά. Αν θέλεις έχει και γρήγορη data αλλά χρειάζεται βεβαια ext4 όπως τα λέει στο wiki site του. Αλλά και η a2sd είναι οκ και χώρος μια χαρά!!

Όπως τα λέει ο jastonas είναι κι εγώ είδα ότι ήμουν οκ πριν την περάσω!!!!

 

ειδες καμια διαφορα μεγαλη στην 2.0....??

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο τις επομενες ημερες θα ηθελα να ρωτησω.

 

Σχετικα με τις φωτογταφιες και τα βιντεο που "τραβαει" ειστε ευχαριστημενοι?

 

Επειδη προσωπικα πιο πολυ "δουλευω" τις φωτογραφιες κ βιντεο σε ενα κινητο παρα το internet κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...