Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πάλι μια χαρά είσαι... το σύνηθες είναι να μην μπορείς πάνω από 694 (on demand με stress test)

 

 

GEN2 και το έχω στα 768MHZ ondemand ....αδιαμαρτύρητα ... είναι καλά το Blade μου γιατρέ?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτηκα να αγοράσω το ZTE blade, αλλά κάτι άκουσα οτι έχει sar 1,35W/kg και τρόμαξα λιγάκι. Απο την άλλη το κινητό για την χαμηλή τιμή του προσφέρει πολλά πράγματα. Όποιος το έχει , έχει παρουσιάσει με τον καιρό πονοκεφάλους?

 

Το έγραψα και σε άλλο θέμα αλλά νομίζω εδώ ταιριάζει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

GEN2 και το έχω στα 768MHZ ondemand ....αδιαμαρτύρητα ... είναι καλά το Blade μου γιατρέ?

πως το καταφερες αυτο ρε θηριο?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ο γιατρός να εξηγήσει κ σε μας που δεν ξέρουμε, τι αλλάζει με τη ρύθμιση ondemand/interactive κλπ. π.χ εγώ το έχω 672 interactive αλλά δεν έχω ιδέα τι κάνει το ιnteractive...

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερες αυτο ρε θηριο?

 

Το ανέβασα σταδιακά......και έφτασε εκεί ....παραπάνω δεν δοκίμασα η αλήθεια είναι... sto quadrant χτυπάει 860 αλλά δεν κοιτάζω αυτό με ενδιαφέρει ότι πάει σφαίρα και πάιζει να έχει βελτιώσει και την κατανάλωση...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ο γιατρός να εξηγήσει κ σε μας που δεν ξέρουμε, τι αλλάζει με τη ρύθμιση ondemand/interactive κλπ. π.χ εγώ το έχω 672 interactive αλλά δεν έχω ιδέα τι κάνει το ιnteractive...

 

Είναι τα governors, και το λέει η λέξη από μόνη της. Με άλλα λόγια, είναι scaling profiles, δηλαδή με πιο τρόπο και πόση ταχύτητα θα σου δώσει ανάλογα με τι κάνεις στο κινητό. On demand είναι ίσως η καλύτερη λύση για την SS5 γιατί ο kk που έφτιαξε την ss5 είναι και αυτός που έκανε και το συγκεκριμένο governor για να το βάλει στη συνέχεια ο hrk (dev του no frills) στο πρόγραμμά του. Περισσότερα εδώ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω κ εδώ Link για όποιον ενδιαφέρεται και δεν είδε.

 

Περι αναφοράς παράδοσης μηνυμάτων, έκανα recompile την μανίσια google εφαρμογή προσθέτοντας υποστήριξη.

 

Λεπτομέρειες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Το ανέβασα σταδιακά......και έφτασε εκεί ....παραπάνω δεν δοκίμασα η αλήθεια είναι... sto quadrant χτυπάει 860 αλλά δεν κοιτάζω αυτό με ενδιαφέρει ότι πάει σφαίρα και πάιζει να έχει βελτιώσει και την κατανάλωση...

 

λοιπον στα 729 on demand και ενεργα απο το blade buddy:

-debyg.sf.hw

-media stagerfright.eanble-player-meta-scan-http(ξεχωριστα τα δειχνει βασικα απλα τα γραφω μαζι)

μου βγαζει στο quadrant 1500!!δε ξερω αν ειναι αληθινο η οχι αλλα το κινητο παει σφαιρα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στα 729 on demand και ενεργα απο το blade buddy:

-debyg.sf.hw

-media stagerfright.eanble-player-meta-scan-http(ξεχωριστα τα δειχνει βασικα απλα τα γραφω μαζι)

μου βγαζει στο quadrant 1500!!δε ξερω αν ειναι αληθινο η οχι αλλα το κινητο παει σφαιρα

 

Πλασματικό είναι αλλά μην σε νοιάζει το σημαντικό είναι η εμπειρία που σου προσφέρει το κινητό και όχι ένα νούμερο...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πλασματικό είναι αλλά μην σε νοιάζει το σημαντικό είναι η εμπειρία που σου προσφέρει το κινητό και όχι ένα νούμερο...

 

καλα προφανως δε νομιζω οτι μονο με 729ΜHz και μια πολυ καλη ρομ περναμε το galaxy s αλλα δε παυει,να κανει το κινητο αρκετα πιο γρηγορο αυτο το "μειγμα" που εκανα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

To stagefright έχει bug και δείχνει τέτοιο νούμερο το quadrant, στην πραγματικότητα είναι το μισό περίπου.
Link to comment
Share on other sites

καλα προφανως δε νομιζω οτι μονο με 729ΜHz και μια πολυ καλη ρομ περναμε το galaxy s αλλα δε παυει,να κανει το κινητο αρκετα πιο γρηγορο αυτο το "μειγμα" που εκανα.

 

Τι ακριβώς έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες?

 

το λεω λιγο πιο πανω.το καλο ειναι οτι παει σφαιρα και παιζει τα παιχνιδια μια χαρα.αν 8ες να δεις ομως ενα βιντεο ξεμαρκαρεις την επιλογη για τον player

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το λεω λιγο πιο πανω.το καλο ειναι οτι παει σφαιρα και παιζει τα παιχνιδια μια χαρα.αν 8ες να δεις ομως ενα βιντεο ξεμαρκαρεις την επιλογη για τον player

 

Μα τα "παιχνιδια μια χαρα" τα έχει η CM7 χωρίς overclock :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε για τα παιχνίδια, βρέθηκε τρόπος να παίζουν τα intro videos; :)
Link to comment
Share on other sites

Μα τα "παιχνιδια μια χαρα" τα έχει η CM7 χωρίς overclock :p

 

για τα παιχνιδια δεν χρειαζομαι ουτε γω overclock με την ss5.αναφερομαι στην γενικη συμπεροφορα του κινητου.απλα ολα λειτουργουν λιγο πιο γρηγορα σε σχεση με πριν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω πραγματικα εχω απογοητευτει παρα πολυ...περιμενα τοσο καιρο για να βγει η επισημη 2.2 της Wind και να αρχισω να δοκιμαζω διαφορες αλλες ωστε να δω ποια μου κανει καλυτερα. Δυστηχως οταν ειπα να ξεκινησω με την εοισημη διαπιστωσα οτι το κινητο μου δεν μπαινει ftm κατασταση και κολλαει στο ρομποτακι. Δοοκιμασα αυτο που μου απααντησε ο φιλος kongos εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3621727#post3621727 αλλα δυστηχως οταν μπηκα στη διιαδικασια του all clockworkmod recoveriess ενω εδειχνε να φορτωνει, την πρωτη φορα μου εβγαλε το μηνυμα an. error occured while attempting to run privilleged commands, και σε δευτερη προσπαθεια no legacy recoveries.

Ξερει κανεις απο εσας τα σαινια τι μπορω να κανω ωστε μπορεσω να προχωρησω παρα κατω. Εσειις εχετε δοκιμασει ταα παντα και γω δεν μπορω ουτε την εεπισημη να βαλω ακομη. Εχω πεσει στην περιπτωση; Σημειωση: Απο τον Δεκεμβριο δεν εχω κανει κανενα πειραγμα εκτος βεβαια απο temporary root/unroot.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε για τα παιχνίδια, βρέθηκε τρόπος να παίζουν τα intro videos; :)

 

ναι εχει βγει ένας τρόπος,πρέπει να εχεις το root explorer ή καποιο παρόμοιο πρόγραμμα.στο system ανοίγεις το build (αφού πατήσεις mount r/w) και σε μια επιλογή που λέει manifacturer:ZTE σβήσε το zte και γράψε HTC .Κάνε αποθήκευση (θα δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας) και μετά reboot.Είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Σε ελλειψη ειναι το κινητο; σε 3 καταστηματα ( ανω πατησια - νεα φιλαδελφεια - αγια παρασκευη )που ρωτησα δεν ειναι διαθεσιμο.... ξερει κανεις κατι ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε σημερα το κινητο απο το service της wind επιδει δεν δουλευε το wifi να σημειωσο πως τους ειχα δωσει το κινητο με custom rom cyanogenmod 2.3 λοιπον παω στο καταστημα και μου λενε το φτιαξαμε ωραια εγω χαρουμενος παω σπιτι ανοιγω το κινητο το δοκιμαζω και τιποτα παλι δεν συνδεοταν αμφιβαλω αν καν το ανοιξαν το κινητο για να δουν το προβλημα αυριο θα παω να τους πω να μου το αλλαξουν
Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε σημερα το κινητο απο το service της wind επιδει δεν δουλευε το wifi να σημειωσο πως τους ειχα δωσει το κινητο με custom rom cyanogenmod 2.3 λοιπον παω στο καταστημα και μου λενε το φτιαξαμε ωραια εγω χαρουμενος παω σπιτι ανοιγω το κινητο το δοκιμαζω και τιποτα παλι δεν συνδεοταν αμφιβαλω αν καν το ανοιξαν το κινητο για να δουν το προβλημα αυριο θα παω να τους πω να μου το αλλαξουν

Το πήγες με CM7 στο service για να στο φτιάξουν εντός εγγύησης? Μάλιστα.... μεγάλο θράσσος:lol:

Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε σημερα το κινητο απο το service της wind επιδει δεν δουλευε το wifi να σημειωσο πως τους ειχα δωσει το κινητο με custom rom cyanogenmod 2.3 λοιπον παω στο καταστημα και μου λενε το φτιαξαμε ωραια εγω χαρουμενος παω σπιτι ανοιγω το κινητο το δοκιμαζω και τιποτα παλι δεν συνδεοταν αμφιβαλω αν καν το ανοιξαν το κινητο για να δουν το προβλημα αυριο θα παω να τους πω να μου το αλλαξουν

 

Γιατί δεν τους είπες να σου κάνουν και update την τελευταία nightly μπας και φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής (bug?): έστειλα ένα mp3 που "έκοψα" για να χρησιμοποιήσω σαν ήχο κλήσης με bluetouth από το PC στο κινητό, το μετέφερα στον αντίστοιχο φάκελο που έχω δημιουργήσει για τα ringtone μου με το root explorer και όταν πήγα να το χρησιμοποιήσω σαν ήχο κλήσης δεν γινόταν τίποτα. Δεν το όριζε σαν ήχο κλήσης ενώ μπορούσα να το ακούσω κανονικά από τον media player. Δοκίμασα και με άλλο ringtone που είχα αποθηκευμένο και το δέχονταν κανονικά.

Τελικά, σύνδεσα το κινητό με USB και μετέφερα το ίδιο αρχείο στο κινητό και το όρισε σαν ήχο κλήσης κανονικά.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ή αν είναι όντως κάποιο bug ή αν φταίει η μπύρα.

SS5/GEN1.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει βγει ένας τρόπος,πρέπει να εχεις το root explorer ή καποιο παρόμοιο πρόγραμμα.στο system ανοίγεις το build (αφού πατήσεις mount r/w) και σε μια επιλογή που λέει manifacturer:ZTE σβήσε το zte και γράψε HTC .Κάνε αποθήκευση (θα δημιουργηθεί αντίγραφο ασφαλείας) και μετά reboot.Είσαι έτοιμος

 

Το δοκίμασα και εγώ αυτό αλλά δε δουλεύει

 

Sent from my ZTE-BLADE

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...