Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν σίγουρα θα εφαρμόζει (στην χειρότερη με "padding" όπως αναφέρουν και στο site τους), αλλά είδες πόσο κάνει; 55 ευρώ για αυτό; :X

 

Γιατί όχι; Είναι μια καλή και φτηνή λύση να κάνεις το android/iphone (γιατί και για τα 2 φτιάχτηκε) ένα gaming handheld.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί όχι; Είναι μια καλή και φτηνή λύση να κάνεις το android/iphone (γιατί και για τα 2 φτιάχτηκε) ένα gaming handheld.

Ξέρω γω! 55*2 = 110, τόσο κάνει όλο το Blade.

Και επιπλέον, πόσα απο τα παιχνίδια το υποστηρίζουν; Άντε να πεις οκ για τους emulator, όλα τα άλλα;

τη νεα rom την περναω παλι μεσω CWM?

Αν είναι οι πρώτες ROM που περνάς, να θυμάσαι να κάνεις πάντα πριν το πέρασμα της ROM backup με το ClockworkMod!

Και ναι, όλη η δουλειά (και η εγκατάσταση του zip της ROM) απο το CM γίνεται.

Edited by Ufufu
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες η μπαταρία δεν αντέχει πάνω από δώδεκα ώρες. Δεν κάνω ιδιαίτερα απαιτητική χρήση. Σκέφτομαι να αγοράσω μια εφεδρική μπαταρία. Έχετε να προτείνετε κάποια? Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες η μπαταρία δεν αντέχει πάνω από δώδεκα ώρες. Δεν κάνω ιδιαίτερα απαιτητική χρήση. Σκέφτομαι να αγοράσω μια εφεδρική μπαταρία. Έχετε να προτείνετε κάποια? Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

 

το ιδιο εγινε και με το δικό μου. αφησε την μπαταρία να πέσει στο 0 και να κλείσει. βαλε ενα λεπτό το φορτιστή, και κανε erase batery stats. μετα απο 2-3 επαναφορτίσεις θα ειναι ολα οπως πριν.. δλδ χωρις τρελή χρήση, 2-3 μέρες.

 

εμένα μου το παρουσίασε οταν πείραξα το setcpu απο το τελειως μιν, στο επόεμνο σκαλί. ετρωγε πολύ μπαταρία, το ξαναγύρισα στο τελείως μιν, αλλα συνέχιζε..

εκανα και το erase batery stats, και επανήλθε οπως πριν

Link to comment
Share on other sites

γίνεται και πριν και μετά καλλίτερα όμως είναι πριν
Δεν παίζει ρόλο πριν ή μετά σύμφωνα με τους ειδήμονες στο modaco. Εγώ για να είμαι σίγουρος wipe κάνω πριν και μετά. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το setcpu είναι αλήθεια πως μπορεί να μου δημιουργεί πρόβλημα. Να φανταστείς αφήνω το βράδυ το κινητό με 30% μπαταρία και το πρωί είναι κλειστό. Δηλαδή τρώει και στην καθισιά του την μπαταρία. Θα τα δοκιμάσω όλα αυτά και θα επανέλθω. Στην τελική δε με ενδιαφέρει να κρατάει 3 μέρες η μπαταρία. Μια μέρα και πολύ είναι :-)
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω γω! 55*2 = 110, τόσο κάνει όλο το Blade.

Και επιπλέον, πόσα απο τα παιχνίδια το υποστηρίζουν; Άντε να πεις οκ για τους emulator, όλα τα άλλα;

 

Ακόμα είναι σε δοκιμαστικό στάδιο ρε συ... Τώρα απ'ότι διάβασα γίνεται προσπάθεια να προσθέσουν λειτουργικότητα σε αυτό οι developers των διάφορων emulators. Και προσωπικά θα το προτιμούσα να είναι flip τα πλαϊνά

 

Να σημειώσω πως είδα το εξής πιο παλιά: Στο milestone με την χρήση του game gripper ή έστω του πληκτρολογίου αντί της οθόνης αφής, στους emulators η απόδοση ήταν καλύτερη. Οπότε θα αναμένω κάτι ανάλογο κι εδώ (υπάρχουν μικροκολλήματα όταν υπάρχει πάτημα πλήκτρων)

 

Γιατί αν καταφέρει και γίνει αυτό το φθηνό και ταπεινό ZTE Blade θα είναι σε θέση να παίξει επαρκώς μέχρι και PSOne (ποιο xperia play με 650Ε τώρα, πού να τα βρούμε...)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο σήμερα είμαι ένας ευτυχής κάτοχος froyo 2.2 για zte blade. To κινητο το έχω περίπου 2 βδομάδες στα χέρι, σήμερα κατάφερα (μετά από ένα προσωπικό γολγοθά στα ιντερνετ καφε) να περάσω το custom rom

 

Θα ήθελα να ευχαριστήσω:

 

τον duckino που μου πούλησε το san francisco τη στιγμή που τα blade είχαν εξανεμιστεί από την Ελλάδα

 

το mafiozo_88 για την βοήθειά του και γενικά για την προώθηση του κινητού (σοβαρά, η wind πρέπει να του δώσει ποσοστά)

 

το φόρουμ γενικότερα για τις πληροφορίες που παρέχει

 

 

θα τα λέμε συχνότερα από τούδε

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου δε φορτίζει με τίποτα απ΄το φορτιστή πρίζας. Δείχνει ότι φορτίζει αλλά δεν ανεβαίνει το ποσοστό φόρτισης. Δοκίμασα και με άλλο φορτιστή πρίζας (ενός samsung 5v~700mah) αλλά πάλι το ίδιο.

 

Ωστόσο με το φορτιστή usb από το pc φορτίζει κανονικότατα.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το χρησιμοποιείς πολύ το κινητό όταν φορτίζει???? Θα έλεγα να κανείς ένα wipe γενικότερο μπας και αλλάξει κάτι

 

zte

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το φόρτισα ανοιχτό έφτασε στο 100% και εβγαλα το φορτιστη, το πρωί το βρήκα στο 20.

Δεν φορτίζει σωστά όταν είναι ανοιχτό.

Με κλειστό φορτίζει τέλεια κρατάει 3-4 μέρες με λογική χρήση.

Αυτό θεωρείτε βλάβη συσκευής η μπορεί να είναι και bug από την rom?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλησπερα......ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να αποθηκευσω γεννεθλια σε με μια επαφη αυτοματα απο το κινητο η πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα και ποιο ειναι αυτο!!!?????
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το φόρτισα ανοιχτό έφτασε στο 100% και εβγαλα το φορτιστη, το πρωί το βρήκα στο 20.

Δεν φορτίζει σωστά όταν είναι ανοιχτό.

Με κλειστό φορτίζει τέλεια κρατάει 3-4 μέρες με λογική χρήση.

Αυτό θεωρείτε βλάβη συσκευής η μπορεί να είναι και bug από την rom?

 

Έχει αναφερθεί προηγουμένως πως όταν φορτίζει με κλειστό το κινητό δεν επεμβαίνει ο πυρήνας του λειτουργικού και το γεμίζει τέρμα. Γι αυτό όταν φτάσει στο 100 % η φόρτιση το απενεργοποιείσ και το φορτίζει τελείως το κύκλωμα του φορτίστη.

 

Sent from my ZTE Blade

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εβαλα την JJ RSL9 δεν εκανα wipe.αμα κανω τωρα πειραζει?την εχω κανα μηνα πανω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

πηρα χθες και γω το blade και απο τον διαχειριστη εργου βλεπω οτι η συνολικη μνημη του τηλεφωνου ειναι 160 mb ενω κανονικα επρεπε να ειναι κοντα στα 256

υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η μνημη του κινητου?

αν μπορει καποιος ας με διαφωτισει

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εβαλα την JJ RSL9 δεν εκανα wipe.αμα κανω τωρα πειραζει?την εχω κανα μηνα πανω

 

Αφού δεν σου έβγαλε πρόβλημα ένα μήνα, τώρα θα κάνεις wipe?? :lol:

 

Η απάντηση είναι, όχι μην κάνεις τώρα wipe, γιατί θα τα κάνει μπάχαλο! :p

 

Καλησπερα

 

πηρα χθες και γω το blade και απο τον διαχειριστη εργου βλεπω οτι η συνολικη μνημη του τηλεφωνου ειναι 160 mb ενω κανονικα επρεπε να ειναι κοντα στα 256

υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η μνημη του κινητου?

αν μπορει καποιος ας με διαφωτισει

 

Μια χαρά είναι η μνήμη φίλε μου....

 

Τα ~90ΜΒ που σου λείπουν είναι μόνιμα δεσμευμένα από το λειτουργικό.Άμα θες να ξεκλειδώσεις τα υπόλοιπα 256, δες τον οδηγό στο πρώτο μήνυμα του νήματος! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σου έβγαλε πρόβλημα ένα μήνα, τώρα θα κάνεις wipe?? :lol:

 

Η απάντηση είναι, όχι μην κάνεις τώρα wipe, γιατί θα τα κάνει μπάχαλο! :p

 

 

 

Μια χαρά είναι η μνήμη φίλε μου....

 

Τα ~90ΜΒ που σου λείπουν είναι μόνιμα δεσμευμένα από το λειτουργικό.Άμα θες να ξεκλειδώσεις τα υπόλοιπα 256, δες τον οδηγό στο πρώτο μήνυμα του νήματος! ;)

 

φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα μου λεει συνολικη μνημη 160 ΜΒ

χρησιμοποιημενη 120,95 ΜΒ

ελευθερη μνημη 40,22ΜΒ

τα 90 ΜΒ που λες οτι ειναι δεσμευμενα απο το λειτουργικο δεν τα συμπεριλαμβανει στη χρησιμοποιημενη μνημη? δεν φαινοντε πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φαίνονται πουθενά....

Και άμα ξεκλειδώσεις τα υπόλοιπα 256, πάλι θα υπολείπεσαι ~90ΜΒ RAM...

 

Ξεκλείδωσε ASAP τα υπόλοιπα 256ΜΒ για να δεις το φως το αληθινό, λοιπόν! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

maf τι θηκη εχεις για το κινητο?κανα screen protector παιζει?

 

Θηκούλα έχω αυτήν εδώ η οποία είναι φοβερή αλλά έχει ένα μειονέκτημα...δεν κουμπώνει καλά ο φορτιστής.

Συνήθως φορτίζω το κινητό κάθε βράδυ για να μου κρατήσει για όλη την μέρα, οπότε εφόσον δεν το κουνάω και είναι σταθερό το καλώδιο, δεν αποσυνδέεται! :)

 

Εδώ έχω βγάλει και μερικές φωτογραφίες της θηκούλας!

Είχε και screen protector μέσα, αλλά προσωπικά μαρέσει η αίσθηση της οθόνης χωρίς προφυλάξεις!!! :lol: :ninja:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...