Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εάν υποθέσουμε ότι έχω έναν φίλο - συγγενή στην Αμερική ο οποίος μπορει να αγοράσει την συσκευη απο εκεί. Υπάρχει τρόπος να μου την στείλει ταχυδρομικός χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω φόρους εκτελονισμού η θα πρέπει να έρθει ο ίδιος Ελλάδα ;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εάν υποθέσουμε ότι έχω έναν φίλο - συγγενή στην Αμερική ο οποίος μπορει να αγοράσει την συσκευη απο εκεί. Υπάρχει τρόπος να μου την στείλει ταχυδρομικός χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω φόρους εκτελονισμού η θα πρέπει να έρθει ο ίδιος Ελλάδα ;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

εάν γράψει στο δέμα οτι προορίζεται για δώρο είσαι κομπλέ

αλλά επειδή εδώ ελλάδα γίνονται διάφορα θα ήταν καλό το ipad να μην είναι σφραγισμένο και να μην είναι σε κούτα

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εάν γράψει στο δέμα οτι προορίζεται για δώρο είσαι κομπλέ

αλλά επειδή εδώ ελλάδα γίνονται διάφορα θα ήταν καλό το ipad να μην είναι σφραγισμένο και να μην είναι σε κούτα

 

Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ φίλε. Εάν δεν είναι στην κούτα του όμως θα πρέπει να διασφαλιστεί με κάποιο τροπο η προστασία της συσκευής από τους ενδεχόμενους κραδασμούς.

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

obvious is obvious dear moderator :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ουτε ετσι περναει(σαν δωρο):( εμενα μου το στειλε συγγενης μου απο us και μου εφαγε 97 ευρω ο τελωνης

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν υποθέσουμε ότι έχω έναν φίλο - συγγενή στην Αμερική ο οποίος μπορει να αγοράσει την συσκευη απο εκεί. Υπάρχει τρόπος να μου την στείλει ταχυδρομικός χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω φόρους εκτελονισμού η θα πρέπει να έρθει ο ίδιος Ελλάδα ;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Αγαπητε φιλε, καλημερα.

 

Ζουμε στην Ελλαδα της κρίσης. Ολα ελεγχονται γιατι το κρατος ψαχνει για χρηματα απο παντου....κατα 95% θα πρεπει να πληρωσεις φορο...

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

εάν γράψει στο δέμα οτι προορίζεται για δώρο είσαι κομπλέ

αλλά επειδή εδώ ελλάδα γίνονται διάφορα θα ήταν καλό το ipad να μην είναι σφραγισμένο και να μην είναι σε κούτα

 

Οχι μονο! Θα πρεπει να το στειλει με USPS (το αντίστοιχο ΕΛΤΑ - τρομαρα μας!), και να γραψει οτι ειναι δωρο. Επησεις να δηλασει οτι εχει αξια $50...

Με τον παραπάνω τρόπο ΔΕΝ περνάει τελωνείο και ΕΡΧΕΤΑΙ στα χέρια σου.

 

ΟΧΙ ΜΕ UPS/FEDEX, etc...

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο! Θα πρεπει να το στειλει με USPS (το αντίστοιχο ΕΛΤΑ - τρομαρα μας!), και να γραψει οτι ειναι δωρο. Επησεις να δηλασει οτι εχει αξια $50...

Με τον παραπάνω τρόπο ΔΕΝ περνάει τελωνείο και ΕΡΧΕΤΑΙ στα χέρια σου.

 

ΟΧΙ ΜΕ UPS/FEDEX, etc...

 

εμενα το ιπαντ 1 τοδηλωσε ο ξαδερφος μου σαν playstation2 και δωρο και το τελωνειο ζητησε 97 ευρω μαλιστα εγινε και το εξης ηρθε απο Ν.Υ σε 4 μερες και εκατσε 19 μερες στο τελωνειο ροδου, εκει μενω,γιατι δεν ειχε λεει εκτελωνιστες.το εστειλε με usps

δειτε και αυτο http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11512&subid=2&pubid=58990955 καλο εε

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εμενα το ιπαντ 1 τοδηλωσε ο ξαδερφος μου σαν playstation2 και δωρο και το τελωνειο ζητησε 97 ευρω μαλιστα εγινε και το εξης ηρθε απο Ν.Υ σε 4 μερες και εκατσε 19 μερες στο τελωνειο ροδου, εκει μενω,γιατι δεν ειχε λεει εκτελωνιστες.το εστειλε με usps

δειτε και αυτο http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11512&subid=2&pubid=58990955 καλο εε

Μαλλον γιατι αυτο κανει πανω απο 50$ και ετσι εκει μπαινει τελωνειο. Ισως αν εβαζε οτι ειναι ενα απλο βιβλιο με 30$ να τα γλιτωνες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

εμενα το ιπαντ 1 τοδηλωσε ο ξαδερφος μου σαν playstation2 και δωρο και το τελωνειο ζητησε 97 ευρω μαλιστα εγινε και το εξης ηρθε απο Ν.Υ σε 4 μερες και εκατσε 19 μερες στο τελωνειο ροδου, εκει μενω,γιατι δεν ειχε λεει εκτελωνιστες.το εστειλε με usps

δειτε και αυτο http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11512&subid=2&pubid=58990955 καλο εε

 

εαν ειχε δηλωσει $50 αξια, δεν θα ασχολιόταν κανείς!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει κανένα ρίσκο. Θα έλθει μια η άλλη.

Μόνο αν έχετε κάποιον σε ευρωπαϊκή χώρα αξίζει. Διαφορετικά απο ευρωπαϊκό eBay η amazon όταν πέσουν οι τιμές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απλώς να ξέρετε ότι παίρνετε μεγάλο ρίσκο με το "δώρο" των 50 δολαρίων γιατί αν για τον οποιονδήποτε λόγο γίνει στραβή (χαθεί, καταστραφεί, κλαπεί κλπ κλπ...) αυτό που θα πάρετε ως αποζημίωση είναι το ποσό που αναγραφόταν πάνω... Τώρα αν κάποιος θέλει να ριψοκινδυνεύσει, οκ αλλά ένα ipad των 700 περίπου ευρώ εγώ προσωπικά δεν θα το μετακινούσα έτσι...
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

δειτε τιμες που εχει ο υπολοιπος κοσμος...

Κριμα... παλι +40 ευρω (στο 64gb+3g) ΕΙΜΑΣΤΕ....

 

Απο USA δαγκωτο η αγορα... και αφηστε τους να βρουν θύματα...

 

Εμ, τα λεγαμε πριν απο μερες εδω Γιωργο και καποιοι δυστυχως βασανιζονταν κι ονειρευονταν σεναρια και αναγωγες σε φθηνα ipad κλπ.

Εγινε το προφανες. Τιμες σχεδον ιδιες με το 1, πανω απο ολη την Ευρωπη (εστω και οριακα) σε μια χωρα που ταλανιζεται απο εντονα οικονομικα προβληματα.

Ομως ετσι δεν γινεται παντα σε premium προϊοντα και αγορες (πολυ προβληματικες, πλεον) σαν τη δικη μας...?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως εγώ θα ήθελα να δω αν έστω και ένας από όλους εμάς εδώ που θέλουμε το iPad θα το πάρει αύριο.

Περιμένω να δω αν το έχει βρει να το πάρει κανείς.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως εγώ θα ήθελα να δω αν έστω και ένας από όλους εμάς εδώ που θέλουμε το iPad θα το πάρει αύριο.

Περιμένω να δω αν το έχει βρει να το πάρει κανείς.

 

Αμα στηθεις απεξω και εισαι Αθηνα ... θα το παρεις.

Αμα ξερεις "καποιον", παλι θα το παρεις!

 

Θα γινει ανάρπαστο βεβαια... 9¨30 δεν νομιζω να εχουν μείνει κομμάτια...

Link to comment
Share on other sites

Αμα στηθεις απεξω και εισαι Αθηνα ... θα το παρεις.

Αμα ξερεις "καποιον", παλι θα το παρεις!

 

Θα γινει ανάρπαστο βεβαια... 9¨30 δεν νομιζω να εχουν μείνει κομμάτια...

 

Mπα δε νομίζω για να σου πω την αλήθεια πως έχει και πολύ νόημα να πάει κανείς να στηθεί απ'έξω. Οι προπαραγγελίες έχουν ήδη καλύψει την ποσότητα κατά πάσα πιθανότητα, οπότε πέρα από εκθεσιακά κομμάτια (που δε νομίζω να τα πουλήσουν) δεν το κόβω να υπάρχει τίποτα πουθενά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως εγώ θα ήθελα να δω αν έστω και ένας από όλους εμάς εδώ που θέλουμε το iPad θα το πάρει αύριο.

Περιμένω να δω αν το έχει βρει να το πάρει κανείς.

Το είχα προπαραγγείλει σε γνωστό κατάστημα από τις πρώτες ημέρες, 2 κομμάτια για την ακρίβεια. Ένα wifi και ένα wifi+3g. Έχουν έρθει από χθες το βράδυ και μου τηλεφώνησαν να περάσω να τα πάρω αύριο μετά τις 12. Αυτό που ξέρω στα σίγουρα είναι ότι ο συνολικός αριθμός που παρέλαβαν είναι πολύ μικρός σε σχέση με τις παραγγελίες, κάτω από 20. Οπότε... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Mπα δε νομίζω για να σου πω την αλήθεια πως έχει και πολύ νόημα να πάει κανείς να στηθεί απ'έξω. Οι προπαραγγελίες έχουν ήδη καλύψει την ποσότητα κατά πάσα πιθανότητα, οπότε πέρα από εκθεσιακά κομμάτια (που δε νομίζω να τα πουλήσουν) δεν το κόβω να υπάρχει τίποτα πουθενά.

 

θα εχει κομματια να αγοαρσεις εαν πας πρωι... Μπορει βεβαια να ειναι 2-3 ανα καταστημα, αλλα αυτο ειναι αλλο στορυ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια που θα τα εχουν αυριο ?

στο Πλαισιο θα ειναι ? σε ολα τα καταστηματα εστω απο λιγα ?

που αλλου ?

Link to comment
Share on other sites

Προτίθεμαι να πάω 08:30 στο public στον Πειραιά. Αν το πετύχω, το αγόρασα, αλλιώς σε κανα μήνα μπορεί και να μου έχει περάσει η πόρωση και να γλιτώσω την 500άρα για κάτι που απλά δε χρειάζομαι. Απλά το θέλω.
Link to comment
Share on other sites

εμενα με πηραν τηλεφωνο επειδη ημουν δευτερος στη λιστα των προπαραγγελιων και ηθελαν να απαντησω αν ισχυει. Ειπα ναι και με πηραν πριν λιγο και μου εδωσαν κωδικο παραγγελίας και να παω το Σαββατο στο MALL (μονο απο εκει θα τα δινουν να το παρω) Για 64αρι 3G που ειχα ζητησει ειπαν οτι εχουν φερει 8 κομματια και ολα μαυρα !!! πληροφοριακα αυτο !!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν δεν εχει κανει καποιος προπαραγγελια δεν εχει ελπιδα ?

η αν ειναι στη ουρα μπορει να ελπιζει :happy:

Link to comment
Share on other sites

λογικα Εξαρταται απο τους πωλητες ποσους φιλους εχουν να το θελουν:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

στην αμερικη το απλο με 16 gb τι τιμη εχει ? επειδη παει ενα φιλαρακι μου σε 2 βδομαδες . στο σαιτ της apple λεει οτι εχει 499 δολαρια αλλα μηπως εχει τιποτα φπα κλπ ?
Link to comment
Share on other sites

στην αμερικη το απλο με 16 gb τι τιμη εχει ? επειδη παει ενα φιλαρακι μου σε 2 βδομαδες . στο σαιτ της apple λεει οτι εχει 499 δολαρια αλλα μηπως εχει τιποτα φπα κλπ ?

 

Ανάλογα την πολιτεία. Νέα Υόρκη είναι 9,89% αν θυμάμαι καλά.

 

----------------

Now playing on iTunes: The Good, The Bad & The Queen - Three Changes

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...