Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα την ΧΑΡΜΑ και ενώ η ξανθιά ήταν κάπως ιδιαίτερη η κόκκινη ήταν καλύτερη. Επίσης η ΝΕΔΑ είναι πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Erdringer δεν πιανει μια μπρος στην Βεργινα Weiss. Φοβερη μπυρα η τελευταια, η Ελληνικη μεταλλαξη του ειδους. Απορω γιατι δεν την προωθουμε διεθνως.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την ΧΑΡΜΑ και ενώ η ξανθιά ήταν κάπως ιδιαίτερη η κόκκινη ήταν καλύτερη. Επίσης η ΝΕΔΑ είναι πολύ καλή.

Οντως πολύ καλή η μαύρη.

Link to comment
Share on other sites

Η Erdringer δεν πιανει μια μπρος στην Βεργινα Weiss. Φοβερη μπυρα η τελευταια, η Ελληνικη μεταλλαξη του ειδους. Απορω γιατι δεν την προωθουμε διεθνως.

 

Μήπως είναι αντιγραφή ξένης οπότε δεν έχει τύχη.... ή έχει μικρή παραγωγή ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η Erdringer δεν πιανει μια μπρος στην Βεργινα Weiss. Φοβερη μπυρα η τελευταια, η Ελληνικη μεταλλαξη του ειδους. Απορω γιατι δεν την προωθουμε διεθνως.

 

Η Βεργίνα Weiss νομίζω ειναι η καλλίτερη απο οσες εχω δοκιμάσει, βρήκα και ενα φοβερό μαγαζί στην Μήλο που ειχα πάει που ειχε ολόκληρη συλλογή απο Ελληνικές μπίρες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πατέρας μου δουλεύει στην Amstel έχω δοκιμάσει τα πάντα (εισαγωγής amstel και μη), και εξακολουθώ να θεωρώ την Bud ότι καλύτερο υπάρχει. King of Beers όπως γράφει το μπουκάλι.

 

Και η Murphys μαρέσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δοκιμάσει εισαγωγής Αmstel (Ολλανδίας όχι Ισπανίας ) να δείς διαφορά ;

Έχω δοκιμάσει ναι, έχει όντως διαφορά η Ολλανδική, αλλά και πάλι δεν είναι κάτι το φοβερό κατά τη γνώμη μου. Ακόμα και η ελληνική Amstel πάντως μου φαίνεται αποδεκτή, και καλύτερη από αρκετές αντίστοιχης τιμής άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Η Ισπανική είναι επίσης διαφορετική.

 

Την Ελληνική έχω αναφέρει σε προηγούμενα, την θεωρώ νεροζούμι και γενικά η Αθηναική ζυθοποιία έχει ρίξει εδώ και 3-4 έτη αρκετά την ποιότητα της σε ότι πουλά στην Ελλάδα (κάνει όμως και εξαγωγές και εκεί πιθανόν να είναι σε άλλη ποιότητα ).

 

Ισως αυτά γίνονται επειδή η εταιρία είναι σχεδόν μονοπώλιο στην αγορά....και ελπίζω να αλλάξει σύντομα η κατάσταση λόγω ανταγωνισμού από τη FIX και την εξαγορά της Μύθος/Kaizer από την Carlsberg.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πατέρας μου δουλεύει στην Amstel έχω δοκιμάσει τα πάντα (εισαγωγής amstel και μη), και εξακολουθώ να θεωρώ την Bud ότι καλύτερο υπάρχει. King of Beers όπως γράφει το μπουκάλι.

 

Πες στον μπαμπα σου να σε κερασει μια Chimay ασπρη που εισαγεται απο την Αθηναικη Ζυθοποιια,για να δεις τι εστι μπυρα. Ποια Bud τωρα, οι αμερικανοι θεωρουν μπυρα πολυτελειας την.... Ηεινεκεν.

Link to comment
Share on other sites

Chimay ασπρη που αναφέρθηκε,που την βρίσκει κανείς ;

Τι προελευση είναι;

Στα μεγαλα σουπερ μαρκετ την βρισκεις.επισης σε ολες τις μπυραριες μπορεις να την πιεις.

ειναι Βελγικη και ειναι strong ale και Κοκκινόξανθη.επισης σε αλκοολ ειναι 8%.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα μεγαλα σουπερ μαρκετ την βρισκεις.επισης σε ολες τις μπυραριες μπορεις να την πιεις.

ειναι Βελγικη και ειναι strong ale και Κοκκινόξανθη.επισης σε αλκοολ ειναι 8%.

και πως προφερεται;

Link to comment
Share on other sites

και πως προφερεται;

εγω σιμαιη την λεω.ισως να κανω και λαθος..αλλα ετσι την ξερω :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εχετε πιεί την ιταλική Peroni; Τη δοκίμασα προχθές στην Κολωνία και δεν μου άρεσε καθόλου.

εχω πιει εγω και την θωρω την χειροτερη μπυρα (ειδικα αυτην σε καφε μπουκαλι).:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

McFarland, Pilsner, Mythos Red και πρόσφατα δοκίμασα τη FIX που είναι πολύ καλή...

 

Ενίοτε στις μπυραρίες δοκιμάζω όποια προφέρεται πιο δύσκολα, οπότε δεν θυμάμαι καν ποια είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...