Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μυστηρια πραγματα με την Φιξ(η οποια παρεπιπτοντως εμπορικα σκιζει, ξεπερνωντας τις προσδοκιες και των ιδιοκτητων της), ειπια αρχικα μερικα μπουκαλια και μπορω να πω μου αρεσε αρκετα,αφου μου θυμισε μια ελαφρια Καιζερ,ενω η ποιοτητα ηταν καλυτερη των μπυρων μαζικης παραγωγης και η τιμη πολυ καλυτερη. Επειτα πηρα μια 6αδα κουτακια και μου φανηκε εντελως απαραδεκτη. Τελικα αποφασισα να πιω ενα μπουκαλι και μετα ενα κουτακι στο καπακι και οντως διαπιστωσα οτι εχουν ριζικα διαφορετικη γευση μεταξυ τους!

Δεν ξερω αν φτιαχνουν διαφορετικο χαρμανι για τα κουτακια(που δεν το πιστευω),η απλα αυτο της Φιξ ταιριαζει καλυτερα στο μπουκαλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την FIΧ να περιμένουμε λίγο,γιατί φημολογείται ότι οι πρώτες παρτίδες έχουν κάποιο πρόβλημα παραγωγής λόγω τροφοδοσίας νερού στην περιοχή.

Οτι πάει καλά εμπορικά είναι σίγουρο,γιατί έχει πολύ καλό δίκτυο διανομής και το βασικό έχει ξυπνήσει μνήμες των μεγαλύτερων από μας...και στους νεώτερους από τις Ελληνικές ταινίες σαν η πρώτη Ελληνική μπύρα, οπότε....

 

Εννοείτε τουρκικές μάρκες μπύρα ή κάποια διεθνή μάρκα απλώς παρτίδα παρασκευασμένη στην Τουρκία;

Από όσο θυμάμαι, από μερικές φορές που την είχα πιει στην Ιστανμπουλ, η Efes pilsen πχ είναι πολύ καλή μπύρα (αν και όχι του γούστου μου)...

Τώρα, τι φέρνουν στα μαγαζιά που λέτε, δεν ξέρω.

 

Tούρκικες μάρκες και σίγουρα όχι την Εfes που είναι γνωστή:X

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 5-6 μηνες ειχα δοκιμασει μια μπυρα carolus.Μου ειχε αρεσει αρκετα κ θυμαμαι οτι ηταν αρκετα γλυκια.Διστυχως δεν μπορω να την βρω ευκολα στα souper market αλλα κ σε καβες που εψαξα.

Ξερει κανει καποια μπυρα που να ειναι γλυκια (να πλησιαζει την γευση της carolus) αλλα να ειναι πιο διαδεδομενη ωστε να μπορω να την βρω ευκολα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα πάει στο mystic pizza και δοκίμασα μία γερμανική μπήρα με εκχύλισμα κάνναβης (της νόμιμης, cannabis sativa, μην πάει ο νους σας αλλού :innocent: ). Έχει μία γεύση πολύ ιδιαίτερη, νομίζω ότι πικρίζει λίγο παραπάνω αλλά πίνεται πολύ ευχάριστα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα πάει στο mystic pizza και δοκίμασα μία γερμανική μπήρα με εκχύλισμα κάνναβης (της νόμιμης, cannabis sativa, μην πάει ο νους σας αλλού :innocent: ). Έχει μία γεύση πολύ ιδιαίτερη, νομίζω ότι πικρίζει λίγο παραπάνω αλλά πίνεται πολύ ευχάριστα.

εχω δοκιμασει κι'εγω παρομοια μπυρα,ισως και την ιδια αλλα δεν μ'αρεσε καθολου.

τωρα για το μαγαζι αυτο..η πιτσα που κανει μαλλον η ζυμη ειναι απο βιολογικη κανναβη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου φαίνεται πάνε να μας μπερδέψουν :p

 

Χτες μου έφερε η αδερφή μου ένα άδειο μπλε μπουκάλι από την μπύρα "ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ συνταγή " που παράγεται στην Αργολίδα...

http://www.greekbeer.com/products.htm

Είναι αυτή που αναφέρει πιο πάνω κάποιος που έχει διαφήμιση με την Αντζελα!

Πάντως τους άρεσε και πήραν και δεύτερη.

 

Και βέβαια, η μπύρα Βεργίνα που παράγεται στην... Κομοτηνή. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μερες πινω τη Βελγικη Grimbergen Double. Ελαφρια κοκκινη με 6.5% αλκοολ. Μου αρεσε αρκετα, αλλα τσιμπημενη η τιμη των 7€-7.5€ για 330ml.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

H απάντηση είναι απλή

 

ΜΟΝΟ ΠΟΤΗΡΙ

Η απαντηση εναι χ@ζη! (συγγνωμη αλλα δεν το λεω προσωπικα) αλλα ποτηρι δεν πινεις μπυρα..

 

"το χυμα κρασι" ειναι καλυτερο απο ενα μπουκαλι?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πιο δυνατή μπύρα στον κόσμο παρασκευάσθηκε στην Ολλανδία.. Με 60% Αλκόολ.. :X

 

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_02/08/2010_349212

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση εναι χ@ζη! (συγγνωμη αλλα δεν το λεω προσωπικα) αλλα ποτηρι δεν πινεις μπυρα..

 

"το χυμα κρασι" ειναι καλυτερο απο ενα μπουκαλι?? :blink:

 

Bασικά η απάντηση είναι χαζή γιατί το "ποτήρι" δεν έχει να κάνει με το "ποια μπύρα πίνετε", αλλά με το από πίνετε...Στο βαρέλι έχει διάφορες εταιρίες...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πάνε να μας μπερδέψουν :p

 

Χτες μου έφερε η αδερφή μου ένα άδειο μπλε μπουκάλι από την μπύρα "ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ συνταγή " που παράγεται στην Αργολίδα...

http://www.greekbeer.com/products.htm

Είναι αυτή που αναφέρει πιο πάνω κάποιος που έχει διαφήμιση με την Αντζελα!

Πάντως τους άρεσε και πήραν και δεύτερη.

 

:

 

Δεν μπορώ να πώ το ίδιο....σαν αβραστη ήταν μια που δοκίμασα σε προσφατη βόλτα μου στο Ναυπλιο (και σχετικά ακριβή ):X

 

 

Εδω και 2 μερες πινω τη Βελγικη Grimbergen Double. Ελαφρια κοκκινη με 6.5% αλκοολ. Μου αρεσε αρκετα, αλλα τσιμπημενη η τιμη των 7€-7.5€ για 330ml.

 

6 αλκοολ και κόκκινη δεν ζαλίζει ; :X

Link to comment
Share on other sites

6 αλκοολ και κόκκινη δεν ζαλίζει ; :X

Ειναι η πιο ελαφρια κοκκινη που ήπια :p Συνηθως οι κοκκινες που πινω ειναι 7-8% αλκοολ. Αλλα η Grimbergen οντως ζαλιζει. Με 2 κανεις ωραιο κεφαλι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πάνε να μας μπερδέψουν :p

 

Χτες μου έφερε η αδερφή μου ένα άδειο μπλε μπουκάλι από την μπύρα "ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ συνταγή " που παράγεται στην Αργολίδα...

http://www.greekbeer.com/products.htm

Είναι αυτή που αναφέρει πιο πάνω κάποιος που έχει διαφήμιση με την Αντζελα!

Πάντως τους άρεσε και πήραν και δεύτερη.

 

Και βέβαια, η μπύρα Βεργίνα που παράγεται στην... Κομοτηνή. :rolleyes:

 

Επειδή τυχαίνει να μένω στην περιοχή Ναυπλίου και έχω δοκιμάσει αρκετές φορές την συγκεκριμένη μπύρα ΖΕΟΣ, θα έλεγα ότι δεν πολυταιριάζει στον ουρανίσκο μου.

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

La Trappe (Dubel, Trippel, Quadruppel), Duvel, Kaiser, Murphy's, Corona είναι μερικές από τις αγαπημένες μου.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα την Erdinger, πολύ καλή μπύρα με ιδιαίτερα καλή γεύση, καθόλου πικρή
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μ αρεσει η erdinger, και γενικα οι ασπρες μπυρες..

Εδω εχει και τις hoegaarden και Wieckse Witte που τωρα το καλοκαιρι πινοντε με ευχαριστιση..

Επισης προτιμω την κορονα και γενικα αμστελ χαινεκεν...

εβιβα :lol:

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...