Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας μείνουμε στο θέμα μας το οποίο είναι το Ν8-00. Τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν στο θέμα Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

έχει ενδιαφέρον

 

 

http://sarotiko.blogspot.com/2011/03/nokia-n8.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν με αφηνει να διαγραψω τα widget CNN video, E! , Movie teasers? υπαρχει αλλος τροπος εκτος του κλασικου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν με αφηνει να διαγραψω τα widget CNN video, E! , Movie teasers? υπαρχει αλλος τροπος εκτος του κλασικου?

 

πατα *#7370# μην φοβασαι δεν χανονται βιβλιοθηκεσ:) και γω ετσι το εκανα δεν τα ηθελα.¨-)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλαρακι το εβαλα εγω και εχει πληρωσ ελληνικα....

 

σουπερ, τοτε τι αγχωνομαστε για τη νεα εκδοση ; :rolleyes:

 

και κεφαλαια και μικρα....τα παντα ολα ! εχει δικιο ο φιλος, μολις το περασα.... thank you !!!

Edited by pateras
δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από dkostas http://images.myphone.gr/buttons3/viewpost.gif

γιατι δεν με αφηνει να διαγραψω τα widget CNN video, E! , Movie teasers? υπαρχει αλλος τροπος εκτος του κλασικου?

 

πατα *#7370# μην φοβασαι δεν χανονται βιβλιοθηκεσ:) και γω ετσι το εκανα δεν τα ηθελα.¨-)

 

@nikosvis πλάκα μας κάνεις !!!

:X

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν με αφηνει να διαγραψω τα widget CNN video, E! , Movie teasers? υπαρχει αλλος τροπος εκτος του κλασικου?

 

 

Πήγαινε στο ovi store, εγκατέστησε τις ξανά, και κάνε μετά απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

@nikosvis πλάκα μας κάνεις !!!

:X

 

οχι φιλε μου δεν σου κανω πλακα..δεν χανεται τπτ.. με στοιχημα κιολασ... αυτο ειναι hard format αλλα δεν διαγραφει ουτε βιβλιοθηκεσ ουτε ovistore κτλ.. αυτο που διαγραφει ειναι οταν ειναι κλειστο το κινητο, και πατασ τον συνδιασμο κουμπιων...:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εκανα εχτες αναβαθμιση στο Ν8 και εχασα τα ελληνικα,τωρα θα του βαλω τα ελληνικα με το φοινικα,τα περιεχομενα της 16Gb του κινητου μας που αν θελουμε τσεκαρουμε να κατεβουν με το καινουργιο λογισμικο τι ειναι ξερει κανεις τι περιεχουν και αν πρεπει υποχρεωτικα να τα περασουμε και αυτα,η να μην το τσεκαρω ??? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εκανα εχτες αναβαθμιση στο Ν8 και εχασα τα ελληνικα,τωρα θα του βαλω τα ελληνικα με το φοινικα,τα περιεχομενα της 16Gb του κινητου μας που αν θελουμε τσεκαρουμε να κατεβουν με το καινουργιο λογισμικο τι ειναι ξερει κανεις τι περιεχουν και αν πρεπει υποχρεωτικα να τα περασουμε και αυτα,η να μην το τσεκαρω ??? Ευχαριστω

 

oχι 16. 2.5 gb θεσ να πεισ..και για οσουσ δεν ξερουν, με τον φοινηκα κατεβαζουμε απο το tools>data download package>και στο product code βαζουμε το 0598950 ειναι το balkans gr και περιεχει τα ελληνικα.. δεν χανεται τπτ παταμε chech avability και μασ βγαζει πωσ υπαρχει η 14.0.002 και μετα τσεκαραουμε το download optional likes also(like mass memory current) και βλεπουμε πωσ απο 170 mb γινονται κοντα στα 2,5 gb πατααμε download και περιμενουμε κανα μεσαωρο να κατεβει,, μετα flashing>firmware update και μασ βγαζει μια καρτελα και παταμε refurbish οχι τα αλλα δυο, γιατι μονο το refurbish ειναι αυτο που διαγραφει τα παντα, και βαζει το ολοκαινουργιο firmware απο την αρχη, ενω τα αλλα δυο οπωσ προειπα το δεν το κανουν αλλα αφηνουν στοιχεια απο το παλιο firmware.,..αυτα απο μενα.οτιδηποτε προβλημα να επικοινωνησει μαζι μου..

Edited by nikosvis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω και γω κτ..!!Ενω εχω περασει την pr1.2 εδω και πεντε μερες μεσω ΟΤΑ μιας και το product code ειναι ουγγαρικο και ενω παταω *#0000# μου βγαζει οτι την εχω Pr1.2 Aριθμος εκδοσης 014.002 στην ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ βγαζει αυτο εδω Ν8-00 Λογισμικο συσκευής και απο κατω γραφει

Χρήση υπολ.προς ενημ. και αν πατησω πληροφοριες βγαζει Αριθμος εκδοσης 014.002..................Τι ειναι αυτο??το ιδιο πραγμα με αυτο που περασα δν ειναι??:worry:

Μηπως ξερει καποιος τι παιζει με αυτη την αναβαθμιση??Και κατι ακομα..σημερα συνδεσα τα ακουστικα στο κινητο και ενω ακουγεται κανονικα ο ηχος δν λειτουργουν τα πληκτρα που εχει πανω(για ενταση,κλησεις κτλ)..Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση απο το κινητο ή εχει προβλημα και εχει τυχει και σε αλλους?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος τι παιζει με αυτη την αναβαθμιση??Και κατι ακομα..σημερα συνδεσα τα ακουστικα στο κινητο και ενω ακουγεται κανονικα ο ηχος δν λειτουργουν τα πληκτρα που εχει πανω(για ενταση,κλησεις κτλ)..Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση απο το κινητο ή εχει προβλημα και εχει τυχει και σε αλλους?:worry:

 

δοκιμασε να τα πατησεις καλα μεσα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να εγκαταστησω την Qt 4.7.2 και πριν φτασει στη μεση πεταει μηνυμα "αδυναμια διαγραφης αρχειου" και σταματαει..

 

Και κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει για την Qt.

Γιατι δεν διαθετει τις αναβαθμισεις η νοκια στο site και τρεχουμε να τις κατεβασουμε απο αλλου? Υποτιθεται οτι δεν πρεπει να εχουμε προσβαση σε αυτες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τους αριθμούς που λες τους έχεις 2 φορές μέσα στις επαφές.

 

κ εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα....και δεν υπάρχουν οι αριθμοί 2 φορές στις επαφές

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα γιατί κόλλησα. Στο Ν82 μου πήγαινα στην Έκθεση και αν είχα τραβηγμένες φωτογραφίες με geotagging, υπάρχει η επιλογή «Εμφάνιση στο χάρτη». Με το που την επέλεγες, άνοιγε τους Χάρτες και έδειχνε που τραβήχτηκε η φωτογραφία. Εδώ δεν υπάρχει αντίστοιχη επιλογή, ή λόγω του προχωρημένου της ώρας έχω στραβωθεί και δεν την βρίσκω; :what: :blink:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω δύο ερωτήσεις...

 

1η: πως μπορώ να απενεργοποιήσω το υποβοηθούμενο gps? που βρίσκεται αυτή η επιλογή; ----> ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ

 

2η: Έχω γερμανικό Νόκια Ν8 (πράσινο) με ProductCode 0599842 και πέρασα πρόσφατα την PR1.2 (014.002.02.01). Αν λοιπόν το flashαρω με τον φοίνικα ώστε να του περάσω τα ελληνικά θα χαθεί η PR1.2 (014.002.02.01); Και αν υπάρχει τρόπος να μην χαθεί ποιό πακέτο productcode πρέπει να του περάσω;

 

Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη και κάθε βοήθεια πολύτιμη :)

Edited by giannism
Link to comment
Share on other sites

1η: πως μπορώ να απενεργοποιήσω το υποβοηθούμενο gps? που βρίσκεται αυτή η επιλογή;

Μενου/ ρυθμισεις/ ρυθμισεις εφαρμογων/ εντοπισμος θεσης/ μεθοδοι εντοπισμου θεσης

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι βρε παιδια!οταν την φωτογραφια την ειχα στα 9mb,οτι τραβαγα κ μετα εβλεπα η εικονα της, επιανε ολη την οθονη της συσκευης.τωρα που την εχω στα 12mb την εικονα μετα την ληψη την βλεπω στην μεση με τα ακρα μαυρα.τι λετε αλλαζει αυτο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι βρε παιδια!οταν την φωτογραφια την ειχα στα 9mb,οτι τραβαγα κ μετα εβλεπα η εικονα της, επιανε ολη την οθονη της συσκευης.τωρα που την εχω στα 12mb την εικονα μετα την ληψη την βλεπω στην μεση με τα ακρα μαυρα.τι λετε αλλαζει αυτο;

 

οχι το πρωτο που λες γινεται μονο στα 9mb...:)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη τώρα γιατί κόλλησα. Στο Ν82 μου πήγαινα στην Έκθεση και αν είχα τραβηγμένες φωτογραφίες με geotagging, υπάρχει η επιλογή «Εμφάνιση στο χάρτη». Με το που την επέλεγες, άνοιγε τους Χάρτες και έδειχνε που τραβήχτηκε η φωτογραφία. Εδώ δεν υπάρχει αντίστοιχη επιλογή, ή λόγω του προχωρημένου της ώρας έχω στραβωθεί και δεν την βρίσκω; :what: :blink:

 

Οχι μια χαρα βλεπεις:p. Δυστυχως δεν υπαρχει αυτη η επιλογη που ειχα και γω στο N86 μου. Το' χα παρατηρησει απο νωρις. Μικρο το κακο αλλα οπως και να το κανουμε αποτελει ελειψη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα σήμερα από κατάστημα Γερμανός σε γκρί χρώμα και το αναμένω το Σάββατο. Δεν ξέρω ποιό firmware θα φοράει έχω διαβάσει αρκετές σελίδες εδώ πέντε μέρες τώρα ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα σήμερα από κατάστημα Γερμανός σε γκρί χρώμα και το αναμένω το Σάββατο. Δεν ξέρω ποιό firmware θα φοράει έχω διαβάσει αρκετές σελίδες εδώ πέντε μέρες τώρα ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Eλπιζω φιλε να ειναι οκ,γιατι πολλα εχουν γινει!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω φιλε να ειναι οκ,γιατι πολλα εχουν γινει!!

 

ρε συ μην τον τρομαζεις τον ανθρωπο. τι εχει γινει? φιλε με το καλο να σου ερθει και οτι και να χριεαστιες εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε και να προτεινουμε και διαφορα "κολπακια"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...