Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στην αρχική οθόνη κάνεις drop down βλέπεις τι τρέχει και το τερματίζεις.

ευχαριστω αλλα ενα παιχνιδι που εχω ανοιχτο δεν μου το εμφανιζει:confused:

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου την βαρεσε και εκανα hard reset να ρωτησω κατι αλλο τωρα που εκανα η αρχικη οθονη ειναι μαυρη ενω πριν ειχε φοντο οπως και ολες οι αρχικες οθονες γιατι?επισης πως κανω hard reset και στην Ε?μιλαω για την belle

 

Ακούς τους άλλους που κάνουν hard reset και είπες δεν κάνω και εγώ ένα? τι έχω να χάσω? Κάτι φωτό που είχε μέσα + ρυθμίσεις και ότι προγράμματα είχες εγκαταστήσει.

 

πως κλεινω ανοιχτες εφαρμογες στην belle?

 

Όπως έκλεινες στο Symbian^3 ή στην Anna.

 

βαλτε μας το μαχαιρι πιο βαθια εσεις ρωτατε οτι ναναι κ μεις δεν την εχουμε καθολου..

:(

 

Δεν είναι τίποτα, βάζεις φοίνικα, κατεβάζεις από navifirm την balkans και φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακούς τους άλλους που κάνουν hard reset και είπες δεν κάνω και εγώ ένα? τι έχω να χάσω? Κάτι φωτό που είχε μέσα + ρυθμίσεις και ότι προγράμματα είχες εγκαταστήσει.

 

 

 

Όπως έκλεινες στο Symbian^3 ή στην Anna.

 

 

 

Δεν είναι τίποτα, βάζεις φοίνικα, κατεβάζεις από navifirm την balkans και φλασάρεις.

 

ετσι κι αλλιως κατι δεν μου πηγαινε καλα οσον αφορα τα ελληνικα ενω εχω ελληνικη συσκευη ασε που η c ηταν στα 103mb το θεμα ειναι πως κανω και στην Ε που λεει 8,8 και εχω μονο 2gb που βλεπω!Οσο για το κλεισιμο των εφαρμογων δεν ειναι το ιδιο απ'οτι βλεπω μαλλον πια θελει drop down!

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κύριοι...με navifirm και φοίνικα η belle μου πλέον μιλάει Ελληνικά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συνέβει το εξής περίεργο.

Συνέδεσα το κινητό στο ovi suite και μου βγάζει ότι μήνυμα ότι υπάρχει αναβάθμιση στην belle. Πριν προχωρίσω όμως έκανα αναβάθμιση το ovi suite και τους χάρτες και μετά με το αναβαθμισμένο ovi suite δεν μου βρίσκει πλέον διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού για τη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω τις "συμβουλες" της Νοκια?

Νομίζω ότι γι' αυτό ευθύνεται η εφαρμογή "My Nokia". Εντόπισέ την στο μενού και πάτα "Διακοπή συνδρομής". Σε περίπτωση που δεν είναι αυτή η εφαρμογή, στην επόμενη συμβουλή που θα σου προβάλλει, έχεις κάπου επιλογή με ένα "tick" να πατήσεις και μην σου ξαναδείξει συμβουλές. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

έχεις ελληνικό Product code και σου έβγαλε διαθέσιμο update?

Ναι ναι ελληνικό!

 

Λίγες 'ωρες χρήσης και νιώθω ότι αγόρασα νεο κινητό!!!!!!!!!!

Κι εγώ το ίδιο!!! Μπράβο στη Nokia..άργησε αλλά έκανε το θαύμα της

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Βρε γιατι μας ''μπριζωνετε'' ετσι...

Μεχρι τωρα παντως τιποτα για 059F047 απο Nokia Suite...

Παω για υπνο...φτανει τοσο...

Καληνυχτα!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι διαφορα εχει αν την βαλω απτο νοκια pc suite απτο νοκια suite??

 

αντε καλο ξημερωμα να εχουμε κ οποτε ερθει..... μεχρι το πρωι δηλαδη χε χε

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι διαφορα εχει αν την βαλω απτο νοκια pc suite απτο νοκια suite??

 

Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα σε Ε7(το βλέπω απο το δικό μου) και σε C6-01(απο τον gerstavros2 που τον εμπιστεύομαι σε αυτά) . Αφού το δουλέψετε το Ν8 καλά, αν σας βγάλει κολλήματα/προβλήματα με το nokia store αναφέρτε τα εδώ παιδιά.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα σε Ε7(το βλέπω απο το δικό μου) και σε C6-01(απο τον gerstavros2 που τον εμπιστεύομαι σε αυτά) . Αφού το δουλέψετε το Ν8 καλά, αν σας βγάλει κολλήματα/προβλήματα με το nokia store αναφέρτε τα εδώ παιδιά.

 

σαν τι προβληματα ?

 

για πες! ωστε να τα διασταυρωσουμε στα δικα μας.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπισα τα εξης προβλήματα!

1ον μολις εκανα την αναβαθμιση εχασα ολες σχεδον τις εφαρμογες και τα παιχνιδια εκτος απο 3 που ειχα εγκαταστήσει!

2ον Εχασα τα ελληνικα ή τουλαχιστον δεν μου εμφανιζονταν στο qwerty και swype ουτε στις σημειωσεις που κοιταξα σε ελληνικο κινητο!

μετα από hard reset (επανερχονται τα ελληνικα) που εκανα στην c αλλα ειδα οτι εχασα και ολα τα προγραμματα τυπου ovi store, check in,ovi maps φοντο απο την belleκτλ.

Το πρωι σηκώνομαι και ξαναπερναω την belle και η c απο 233 φτανει στα 130(φυσιολογικο) περιπου και ξαναεμφανιζονται θεματα ovi maps ovi store κτλ.

 

Τωρα θελω να ρωτησω και παρακαλω πολυ για την βοηθεια σας αν κανω διαμορφωση στην Ε θα χασω το ovi store ovi maps check in κτλ?Θέλω να κάνω διαμορφωση να αδιασω την Ε γιατι μου δειχνει 8gb ενω τα αρχεια φωτο,βιντεο,μουσικη αντε και καποια λιγοστα προγραμματα πιανουν χωρο κοντα στα 2,5gb οποτε υπαρχουν καποια προγραμματα-παιχνιδια που ειχα εγκαταστησει οταν ειχα την anna που τωρα δεν εμφανιζονται λογικα οποτε θελω να την καθαρισω να την στήσω από την αρχη!

 

Υ.Γ. να ενημερωσω επισης οτι δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα με το κινητο σε τιποτα (εννοωντας οτι δεν ειμαι απο αυτους που θελουν να δημιουργησουν προβληματα και εντυπωσεις).ευχαριστω!

Edited by Michaelis
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά απο 1.5 χρόνο κυκλοφορίας έγινε απλά φοβερό. Όπως λένε και τα παιδιά πιο πάνω, λες και αγόρασα καινούριο κινητό. Σε συνδυασμό με την πάρα πολύ καλή του κάμερα, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο τα καινούρια!!! Μπράβο ρε Νόκια μπορεί να περιμέναμε αλλά άξιζε
Link to comment
Share on other sites

τυχεροί εσείς με την Belle! εμείς με ελληνικά product codes (κάποια τουλάχιστον) ασχολούμαστε με την Anna ακόμα////:(
Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε swaron μου εχουν σπαει τα νευρα... οχι δε θα κατσω να το φλασαρω την περιμενω τοσο καιρο την κανονικη φτασαμε στην πηγη θαρθει που θα παει ... θα μας τα σπασει τα νευρα αλλα θα ρθει...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε swaron μου εχουν σπαει τα νευρα... οχι δε θα κατσω να το φλασαρω την περιμενω τοσο καιρο την κανονικη φτασαμε στην πηγη θαρθει που θα παει ... θα μας τα σπασει τα νευρα αλλα θα ρθει...

 

Μόλις είδα ότι δεν υπάρχει η έκδοση για το ελληνικό μας N8, αφού έπεσαν τα γνωστά $#$%@ για την αγαπητή ελληνική αντιπροσωπεία, κατέβασα τη balkans (την πλήρη έκδοση με το αρχείο της Ε - 2,5GB ) και αφού πήρα backup στην F, έκανα refurbish με το φοίνικα.

 

Όχι θα κάτσω να σκάσω... :D

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΜΟΝΗ θα κανω οσο χρειαστει μεχρι να σκασω .... ελα μωρε σε 1, 3, 5 μερες η βδομαδες θα ρθει :mad:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

τυχεροί εσείς με την Belle! εμείς με ελληνικά product codes (κάποια τουλάχιστον) ασχολούμαστε με την Anna ακόμα////:(

 

ασε φιλε swaron μου εχουν σπαει τα νευρα... οχι δε θα κατσω να το φλασαρω την περιμενω τοσο καιρο την κανονικη φτασαμε στην πηγη θαρθει που θα παει ... θα μας τα σπασει τα νευρα αλλα θα ρθει...

 

Μας έσκασαν όπως και με την επιπλέον αναβάθμιση της Anna που εμείς ουδέποτε είδαμε

αλλά και με την καθυστέρηση στην Belle, λοιπόν γιαυτό τους έκραξα και στο forum τους αλλά και στο twitter!

Άντε λίγο υπομονή και θα δούμε και εμείς την αναβάθμιση...

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

σαν τι προβληματα ?

 

για πες! ωστε να τα διασταυρωσουμε στα δικα μας.

 

Και γω που νομιζα οτι εκανα κατι με το φλασαρισμα λαθος και κολλαει ετσι το nokia store που ετοιμος ημουν να το παω σε nokia care!! Στην αρχη εμπαινα στο nokia store(που δν ξερω για ποιο λογο ηταν η παλια εκδοση) και μου ελεγε οτι δν γινοταν να συνδεθω !! σημερα το πρωι καταφερα να το αναβαθμισω και λεω ωραια!! ελα ομως που σε εξωτερικο wlan που με την anna κατεβαζα τα παντα σημερα δν κατεβαζε τιποτα και κολλουσε κιολας(στο σπιτι παντως δν μου τα εκανε αυτα τα σπαστικα και ελπιζω να σταματησαν εδω)!!και οταν κατεβασα το opera mini και διπλα μου ειχα και ενα c6 με anna ανοιχτο σε opera mini το c6 τις φορτωνε πολυ πιο γρηγορα τις ιστοσελιδες!! αν μπορειται εξηγηστε το αυτο :/

Παντως παρολο καποιων μικροπροβληματων η belle μετραει πολυ :) ειναι οντως σαν καινουριο το κινητο!!Καμια σχεση σε ομορφια και ταχυτητα με την anna!!!

Edited by alexpapad
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ένα περίεργο πράγμα,,,,,βάζω χτες την belle και οκ χάνω τα Ελληνικά, οι εφαρμογές όμως ήταν όλες μέσα κανονικά και μάλιστα πέρασα πάλι την ergos memory info που επιτέλους δούλεψε, πάω λοιπόν το βράδυ και περνάω τα Ελληνικά με την γνωστή διαδικασία navifirm + φοίνικα, οκ κομπλέ όλα, έλα μου ντε ότι μετά έχασα πολλές εφαρμογές!!!!! και η ergos memory δεν δουλεύει πλέον + ότι το τηλ δεν παίζει wav αρχεία, έχει κανείς καμιά ιδέα το τι μπορεί να έχει συμβεί?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χθες περασα και εγω την belle....ενταξει το κινητο εγινε πολυ ποιο γρηγορο......αλλα μεχρι εκει...δυο παιχνιδια τα εχασα...και συγνωμη ρε παιδια...αλλα αυτο το πληκτρολογιο που εχει τωρα για να γραφεις μηνυματα..sorry αλλα εχει τοσα μικρα γραμματα που μου βγαζουν την πιστη για να γραψω :mad:....εχετε κατι να προτεινετε ? α και το screen saver που βγαζει θα ειναι μονιμο στην οθονη...γιατι οσο και αν το εψαξα..δεν βρηκα τον τροπο να το βγαλω:D
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...