Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το control είναι μια επιλογή, που εμφανίζεται αν πατήσεις δεξί κλι στην εικόνα της συσκευής ν8.. Η επιλογή μοντεμ είναι 2η, η control 1η :)

Ναι και σου βγαζει κατι ρυθμισεις!!τι ρυθμιζουμε εκει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι με το swype δε μπορεις να βάλεις κωδικό σε ασύρματο, θα πρέπει να είναι bug. Απλά γύρνα το σε αλφαριθμητικό και πέρνα τον κωδικό.

ακριβώς ;)

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ μια χαρά βάζω κωδικούς δικτύων Wi-Fi με ενεργοποιημένο το Swype. Μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος. με κάθε νέα σύνδεση δικαιούσαι μία αλλαγή της σιμ. Ανεξαρτήτως εταιρείας . :)

 

Μάλλον λάθος το διατύπωσα.. Η σιμ που έχω ήδη ( κάρτα, όχι σύνδεση ;) ) μου κάνει νερά τώρα τελευταία. Ίσως να χρειάζεται αντικατάσταση... :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τί θες να κάνεις;

Eξαρτατε σε τι χρησιμευει!!Δεν ξερω για αυτο ρωταω.:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτατε σε τι χρησιμευει!!Δεν ξερω για αυτο ρωταω.:worry:

 

Κοίτα, εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου χρήσιμο!

 

Τυχαία το είχα βρει και το δοκίμασα..

 

Μπορείς να ακούς μουσική με τα ηχεία του pcιού σου, να κάνεις κλήση, να συνδεθείς στο ιντερνετ μέσω του κινητού, κλπ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα.παντως σε γενικες γραμμεσ το ν8 ειναι το εργαλειο.το εχω ενα χρονο και εκανα το λαθος να παρω και το galaxy s2 σε λευκο.πολυ ομορφο κινητο,γρηγορο,φοβερη οθονη κτλ.η καμερα του ομως περα βρεχει.συγκρινομενη με το ν8 μια απογοητευση πληρης.οποτε το σουταρα και γυρισα παλι στο νοκια.βεβαια πολλοι δεν τους νοιαζει και πολυ η καμερα,παρα τα οπτικα εφε,παντως δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια......μια μεγαλυτερη οθονη θελει το ν8 και θα ειναι τελειο.κανενα νεο απο τον αντικαταστατη του ν8?καπου ειχα διαβασει κατι για ενα νεο μοντελο με οπτικο ζουμ....... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα.παντως σε γενικες γραμμεσ το ν8 ειναι το εργαλειο.το εχω ενα χρονο και εκανα το λαθος να παρω και το galaxy s2 σε λευκο.πολυ ομορφο κινητο,γρηγορο,φοβερη οθονη κτλ.η καμερα του ομως περα βρεχει.συγκρινομενη με το ν8 μια απογοητευση πληρης.οποτε το σουταρα και γυρισα παλι στο νοκια.βεβαια πολλοι δεν τους νοιαζει και πολυ η καμερα,παρα τα οπτικα εφε,παντως δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια......μια μεγαλυτερη οθονη θελει το ν8 και θα ειναι τελειο.κανενα νεο απο τον αντικαταστατη του ν8?καπου ειχα διαβασει κατι για ενα νεο μοντελο με οπτικο ζουμ.......

 

κάποια νέα έχουμε εδώ τα οποία κυρίως θα τα χαρακτήριζα ως φήμες για την ώρα. Απέχουμε ακόμα αρκετούς μήνες απο τον διάδοχο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να παιρνουμε τηλεφωνο απο το κινητο και να επικοινωνουμε απο το μικροφωνο και τα ηχεια του υπολογιστη μας?? ειτε μεσω usb ειτε μεσω bluetooth οπως μπορουμε να στελνουμε και μηνυματα μεσω ovi suite :p
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να παιρνουμε τηλεφωνο απο το κινητο και να επικοινωνουμε απο το μικροφωνο και τα ηχεια του υπολογιστη μας?? ειτε μεσω usb ειτε μεσω bluetooth οπως μπορουμε να στελνουμε και μηνυματα μεσω ovi suite :p

Το είχα κάνει με bluetooth μέσω των windows 7. Δε θυμάμαι ακριβώς, ψάξτο λίγο εύκολο ήταν.

 

ευχομαι να μην μεινει στις 3.5 ιντσες οπως εικαζεται.μια τεσσαρα οθονη θα ηταν τελεια η κατι ενδιαμεσο....

3.7-3.9 θα είναι τέλεια, αρκεί η οθόνη να καλύπτει όλη την επιφάνεια ώστε να μη ξεφέυγει σε διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδω και ώρα να περάσω τις επαφές μου στο Ν8, σαν back up στο gmail και δεν βρίσκω κάποιο σύντομο τρόπο...Το μόνο που βρήκα είναι να περάσω τις επαφές μου στο pc σε μορφή vcf (τύπο v cardfile) αλλά για να τις περάσω στο gmail μου θέλει αρκετή ώρα μιας και πρέπει να τις περνάω μια-μια (είναι 450 επαφές)...

 

Υπάρχει κανένας σύντομος τρόπος...Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδω και ώρα να περάσω τις επαφές μου στο Ν8, σαν back up στο gmail και δεν βρίσκω κάποιο σύντομο τρόπο...Το μόνο που βρήκα είναι να περάσω τις επαφές μου στο pc σε μορφή vcf (τύπο v cardfile) αλλά για να τις περάσω στο gmail μου θέλει αρκετή ώρα μιας και πρέπει να τις περνάω μια-μια (είναι 450 επαφές)...

 

Υπάρχει κανένας σύντομος τρόπος...Ευχαριστώ..

 

Αυτό το δοκίμασες;

http://blog.wapreview.com/?p=7964

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδω και ώρα να περάσω τις επαφές μου στο Ν8, σαν back up στο gmail και δεν βρίσκω κάποιο σύντομο τρόπο...Το μόνο που βρήκα είναι να περάσω τις επαφές μου στο pc σε μορφή vcf (τύπο v cardfile) αλλά για να τις περάσω στο gmail μου θέλει αρκετή ώρα μιας και πρέπει να τις περνάω μια-μια (είναι 450 επαφές)...

 

Υπάρχει κανένας σύντομος τρόπος...Ευχαριστώ..

 

καλησπερα. δες εδω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δες εδω :)

 

Το έκανα αυτό και πριν και ενω έχω βάλει όλα όσα γραφει ο οδηγός , το αποτέλεσμα του συγχρονισμού είναι : αποτυχία συγχρονισμού λόγο "μη έγκυρη διευθυνση κεντρικού υπολογιστη"..

Το έκανα 2-3 φορές και δεν εχω αποτέλεσμα...καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

.

.

.

.

.

.

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

 

Ίσως να με θυμάστε κάποιοι που κοιτάτε συχνά το θέμα αυτό. Το καινούριο Ν8 μου δεν μπορουσε να κανει αναπαραγωγη μεσω ραδιοφώνου και είχα αναγκαστει να κανω κατι (flashαρισμα ήταν; format ήταν; θα σας γελασω..) για να εμφανιστεί η επιλογή.

 

Τελοσπάντων επειτα απο αρκετη προσπάθεια καταφερα να εμφανήσω την επιλογή όμως αυτό εφερε και δυσάρρεστα αποτελέσματα. Το κινητό απο τότε (από τον Νοέμβρη πρεπει να το εχω) ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Μου ερχεται να το πεταξω στον τοιχο ωρες ωρες...

 

Γι' αυτό εκληπαρώ καποιον που μενει Αττική να μου το φτιάξει, γιατι όσο και αν προσπάθησα δεν τα καταφερα μιας που φοβάμαι μην το χαλασω κιολας.

 

Μένω στο Ίλιον.

(Θα κεραστουν σουβλάκια και μπύρες :p )

Link to comment
Share on other sites

Η Αlfacopy έφυγε αλλα άφησε άξιο αντικαταστάτη την Arvato Μετά απο ένα σχεδόν μήνα το τηλ είναι ακόμη στα χέρια τους περιμένοντας ανταλλακτικά .Δυστυχώς συνεχίζουν την ίδια παλιά κακή κατάσταση και δεν τους νοιάζει απ ότι φαινεται. To Νοkiacare σφυρίζει μάλλον αδιάφορα και θα (ασκήσει) πιέσεις γιατί είναι το μόνο που μπορεί να κάνει , κατα τα λεγόμενα τους
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η καλύτερη εφαρμογή κοινωνικής δικτύωσης που έχω χρησιμοποιήσει είναι το fMobi! Κοστίζει λίγο και αξίζει πολύ... δοκιμάστε το! (Για facebook είναι)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η καλύτερη εφαρμογή κοινωνικής δικτύωσης που έχω χρησιμοποιήσει είναι το fMobi! Κοστίζει λίγο και αξίζει πολύ... δοκιμάστε το! (Για facebook είναι)

 

Χμμμ προσωπικά δε χρησιμοποιώ καν facebook αλλά από τον κολητό μου και την κοπέλα μου βλέπω ότι αν έχει κάποιος πολλές επαφές, ψιλοκολάει. Στην κοπέλα μου που έχει σχετικά λίγες είναι οκ, αλλά στον κολητό μου, που γίνεται χαμός κολάει. Του έβαλα μια καινούρια που λέγετε facinate και πάει πολύ καλύτερα, για δοκίμασε να μου πεις τη γνώμη σου. Είναι και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας, επιτρέψτε μια ερώτηση απο εναν άσχετο με symbian.. Τι εννοούμε ότι οταν ενα Ν8 παραεισαγωγής αναβαθμιστεί με USB χανει τα ελληνικά? Χανει την γλώσσα του μενού μόνο, αλλά μπορείς να γράψεις ελληνικά ή τα χανει όλα και δεν εχεις καν ελληνικό πληκτρολογιο?

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

και τα 2... αν και μπορεις να βαλεις το Swype με ελληνικα και εισαι κομπλε :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

.

.

.

.

.

.

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

 

Ίσως να με θυμάστε κάποιοι που κοιτάτε συχνά το θέμα αυτό. Το καινούριο Ν8 μου δεν μπορουσε να κανει αναπαραγωγη μεσω ραδιοφώνου και είχα αναγκαστει να κανω κατι (flashαρισμα ήταν; format ήταν; θα σας γελασω..) για να εμφανιστεί η επιλογή.

 

Τελοσπάντων επειτα απο αρκετη προσπάθεια καταφερα να εμφανήσω την επιλογή όμως αυτό εφερε και δυσάρρεστα αποτελέσματα. Το κινητό απο τότε (από τον Νοέμβρη πρεπει να το εχω) ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Μου ερχεται να το πεταξω στον τοιχο ωρες ωρες...

 

Γι' αυτό εκληπαρώ καποιον που μενει Αττική να μου το φτιάξει, γιατι όσο και αν προσπάθησα δεν τα καταφερα μιας που φοβάμαι μην το χαλασω κιολας.

 

Μένω στο Ίλιον.

(Θα κεραστουν σουβλάκια και μπύρες :p )

 

Λοιπόν.. Κατ' αρχάς, ψυχραιμία. :) Κατά δεύτερον, ας αρχίσουμε να σκεφτόμαστε και να αποκλείουμε μία - μία τις εναλλακτικές. Hard reset έκανες η flashάρισμα και δεν είχες αποτέλεσμα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Κατ' αρχάς, ψυχραιμία. :) Κατά δεύτερον, ας αρχίσουμε να σκεφτόμαστε και να αποκλείουμε μία - μία τις εναλλακτικές. Hard reset έκανες η flashάρισμα και δεν είχες αποτέλεσμα;

 

Εκανα τα εξης:

1-Flashάρισμα χωρις hard reset, μου πέταξε σφάλμα στο τελος ο Phoenix

Μετα απο αυτό, άρχισε να κολλάει

 

2-Hard Reset

 

3-Flashaρισμα πάλι σφάλμα ο Phoenix...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα εξης:

1-Flashάρισμα χωρις hard reset, μου πέταξε σφάλμα στο τελος ο Phoenix

Μετα απο αυτό, άρχισε να κολλάει

 

2-Hard Reset

 

3-Flashaρισμα πάλι σφάλμα ο Phoenix...

 

μαλλον κακο φλασαρισμα.

αν εχεις την anna ξαναπερασε την επισημη με phoenix. Επισης τι σφαλμα βγαζει το phoenix και σε πιο σημειο της αναβαθμισης? Μην ανησυχεις οσο λειτουργει ολα λυνονται. Και δοκιμασε μετα hard format και με την καρτα μνημης εκτος οπως ειπε ο φιλος πιο πανω μηπως και κατι απο εκει το κολλαει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα εξης:

1-Flashάρισμα χωρις hard reset, μου πέταξε σφάλμα στο τελος ο Phoenix

Μετα απο αυτό, άρχισε να κολλάει

 

2-Hard Reset

 

3-Flashaρισμα πάλι σφάλμα ο Phoenix...

 

Για την sd card θα σου έγραφα κι εγώ. Δε φαντάζεσαι τι προβλήματα μπορούν να δημιουργήσουν.. :X

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...