Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα handsfree μου κάτι πάθανε και παίζει μόνο το δεξί, το αριστερό πολύ χαμηλά ή καθόλου. Έχουν εγγύηση? Έβαλα άλλα και παίζουν κανονικά

 

Το πάθανε και μένα και μου τα αντικατέστησαν.. 6 μήνες έχουν εγγύηση…

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μου χαλασε το πληκτρο του μενου! Τα νευρα μου ολο το σαβ/κο ειχα βαλει μπελε κ περασα αννα μηπως φταιει αυτο αλλα τελικα φταιει η συσκευη και οχι το λειτουργικο!
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου χαλασε το πληκτρο του μενου! Τα νευρα μου ολο το σαβ/κο ειχα βαλει μπελε κ περασα αννα μηπως φταιει αυτο αλλα τελικα φταιει η συσκευη και οχι το λειτουργικο!

 

ε ειναι απλο, γυρνα το στο original λειτουργικο, και δες αν εφταιγε αυτο. Αν και παλι εχει προβλημα, το πηγαινεις σε νοκια care. Αλλωστε αν το πας τωρα σε νοκια care με την μπελλα πανω, ξεχνα την εγγυηση :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

επανερχεται μετα απο ακριβως 10 '' η οθονη του sleeping screen ή νωτιτερα αν "παιξεις" λιγο με το proximity sensor.

καλησπέρα σας. διάβασα αυτό για το proximity sensor.

μου φαίνεται ότι είναι όταν ανοίγω το τηλέφωνο, αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι.

μπορείτε να με βοηθήσετε, πως μπορω την αρχική οθόνη, όταν ανοίγει το τηλέφωνο να την επεξεργαστώ;

σας ευχαριστώ πολύ

Edited by skiouros_54
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.ηθελα να ρωτησω αν ξερετε αν το ν8 υποστηριζει κινουμενα θεματα και αν ειναι δυνατον να χρησιμοποιω το sleering screen μαζι με το spbshell απροβληματιστα...ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. διάβασα αυτό για το proximity sensor.

μου φαίνεται ότι είναι όταν ανοίγω το τηλέφωνο, αλλα δεν μπορώ να κάνω κάτι.

μπορείτε να με βοηθήσετε, πως μπορω την αρχική οθόνη, όταν ανοίγει το τηλέφωνο να την επεξεργαστώ;

σας ευχαριστώ πολύ

 

Επιλογές -> Επεξεργασία αρχικής οθόνης ή παρατεταμένο πάτημα στην οθόνη, αν εννοείς αυτό.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποσα mb ελευθερη c: εχετε?

126 mb με anna ειναι καλα?

 

ναι, με την επισημη υστερα απο ολα τα updates καπου εκει ειναι.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ακανα την αναβαθμιση απο ovi store σε nokia store,μεσα στο`εγκατεστημενες εφαρμογες` εχω 4 εφαρμογες ovi,χρειαζονται ολες η ειναι οτι εμεινε απο το ovi store οποτε θελουν σβησιμο.

ovi 1mb

ovi notification suport package 2kb

ovi store 3mb

ovi store instaler 7 mb

thanks

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι περιπου 115 με την 1.1, αλλα με πολλα προγραμματα μεσα, καποια στην C...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ποσα mb ελευθερη c: εχετε?

126 mb με anna ειναι καλα?

Eμενα η C: ειναι 206.5 ΜΒ. Δεν εχω βαλει ποτε την αννα και εχω βαλει την belle.

Link to comment
Share on other sites

εγω περιπου 150+ εχω με περασμενα μεσα ΑΠΕΙΡΑ πραγματα. Αλλα φοραω custom firmware που ειναι αρκετα αδυνατισμενη :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ακανα την αναβαθμιση απο ovi store σε nokia store,μεσα στο`εγκατεστημενες εφαρμογες` εχω 4 εφαρμογες ovi,χρειαζονται ολες η ειναι οτι εμεινε απο το ovi store οποτε θελουν σβησιμο.

ovi 1mb

ovi notification suport package 2kb

ovi store 3mb

ovi store instaler 7 mb

thanks

Σβησ΄τες και έλα μετά να μας ρωτάς γιατί δεν σου δουλεύει το τάδε ή το δείνα.

Μια ερώτηση μόνο. Βλέπεις πουθενά στις εφαρμογές κάτι σαν "Nokia Store"; Δεν βλέπεις ε; Που λες να είναι; :whistle:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν δωρεαν internet απο τους παροχους τους....1ον τι ρυθμισεις εχουν επιλεξει στις Ρυθμισεις Συνδεσιμοτητας? 2ον και πιο σημαντικο γινεται οταν θα ειμαι εκτος σπιτιου την ωρα που θα ανοιγω τον opera να με ρωταει με ποιον τροπο θα ηθελα να συνδεθω και να επιλεγω καποιο wifi αν ειμαι σε καποιο σπιτι,μαγαζι η του παροχου μου αν ειμαι στο δρομο?αλλα να με ρωταει πριν καν κανει προσπαθεια να συνδεθει και τελος για να συνδεθω στο internet απο τον παροχο μου θα πρεπει να μην εχω την εξοικονομιση ενεργειας για να ειναι ανοιχτο το 3G? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Σβησ΄τες και έλα μετά να μας ρωτάς γιατί δεν σου δουλεύει το τάδε ή το δείνα.

Μια ερώτηση μόνο. Βλέπεις πουθενά στις εφαρμογές κάτι σαν "Nokia Store"; Δεν βλέπεις ε; Που λες να είναι; :whistle:

 

:clap:τι μπηκες στον κοπο αν απαντησεις καν?

εγω ρωτησα κατι,αν εχεις απαντηση οκ.ηρονεια αλλου.

φιλικα παντα:pig:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω βαλει την αννα αλλα οταν αναβω το κινητο μου βγαζει το οβι και μου ζηταει συνδεση με τον λογαριασμο μου.μονο αν πατησω τρην επιλογη"αργοτερα"μπαινει στο κυριως μενου.υπαρχει τροπος να γλιτωσω απο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω βαλει την αννα αλλα οταν αναβω το κινητο μου βγαζει το οβι και μου ζηταει συνδεση με τον λογαριασμο μου.μονο αν πατησω τρην επιλογη"αργοτερα"μπαινει στο κυριως μενου.υπαρχει τροπος να γλιτωσω απο αυτο?

 

μολις φτιαξεις λογαριασμο στο ovi θα σταματησει.

Link to comment
Share on other sites

:clap:τι μπηκες στον κοπο αν απαντησεις καν?

εγω ρωτησα κατι,αν εχεις απαντηση οκ.ηρονεια αλλου.

φιλικα παντα:pig:

Η απάντησή μου ήταν σαφέστατη, δεν φταίω εγώ αν δεν την κατάλαβες. Αφού δεν υπάρχει πουθενά "Nokia Store", τότε είναι το Ovi Store που βλέπεις. Το σκέτο Ovi επίσης χρειάζεται, όπως και το Ovi Notifications Support Package, που δεν έχει σχέση με το Nokia Store αλλά το χρησιμοποιούν άλλες εφαρμογές. Λυπάμαι αν σε πείραξε ο τόνος της απάντησής μου, αλλά είναι η πολλοστή φορά που κάποιος όλο και κάτι θέλει να σβήσει και ρωτάει τι και πώς. Για να είναι εκεί κάποιο γ****** λόγο θα έχουν. Αν θέλετε σβήστε τα, αλλά μετά δεν θα κλαίγεστε ότι διάφορα δεν δουλεύουν όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν δωρεαν internet απο τους παροχους τους....1ον τι ρυθμισεις εχουν επιλεξει στις Ρυθμισεις Συνδεσιμοτητας? 2ον και πιο σημαντικο γινεται οταν θα ειμαι εκτος σπιτιου την ωρα που θα ανοιγω τον opera να με ρωταει με ποιον τροπο θα ηθελα να συνδεθω και να επιλεγω καποιο wifi αν ειμαι σε καποιο σπιτι,μαγαζι η του παροχου μου αν ειμαι στο δρομο?αλλα να με ρωταει πριν καν κανει προσπαθεια να συνδεθει και τελος για να συνδεθω στο internet απο τον παροχο μου θα πρεπει να μην εχω την εξοικονομιση ενεργειας για να ειναι ανοιχτο το 3G? ευχαριστω πολυ

 

1ο) Ρυθμίσεις σε συνδεσιμότητα:

Αλλαγή σε WLAN -> Μόνο γνωστά WLAN, Χρ. δεδομ. σε χώρα προέλ. -> Αυτόματα, Χρήση δεδομένων στοεξωτερικό -> Ερώτηση πάντα και στους προορισμούς βάλε πρώτα ότι wifi έχεις και στο τέλος την σύνδεση του παρόχου σου.

2ο) Στον όπερα πηγαίνεις ρυθμίσεις -> Για προχωρημένους -> Σύνδεση και βάζεις ερώτηση πάντα.

3ο) Συνδέεται και σε κατάσταση εξοικονόμισης ενέργειας.

Edited by impreza_sti

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέροντα τα τελευταία ποστ που έχουν να κάνουν με το πρότυπο DLNA.:)

Είναι αρκετές οι συσκευές οι οποίες,είτε επίσημα είτε ανεπίσημα,υποστηρίζουν το πρότυπο αυτό.Για τον λόγο αυτό δημιουργήθηκε αυτό το θέμα Πρότυπο διασύνδεσης DLNA στις Πλατφόρμες στο οποίο μεταφέρθηκαν και τα ανάλογα ποστ.Οπότε η συνέχεια της συγκεκριμένης συζήτησης μπορεί να δοθεί εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημερωση Αnna όταν κατεβάζω θέματα από το ovi ενώ εχω επιλέξει την Ε για αποθήκευση τα παει ολα στην C με αποτέλεσμα να μικραίνει πολυ η μνήμη . Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημερωση Αnna όταν κατεβάζω θέματα από το ovi ενώ εχω επιλέξει την Ε για αποθήκευση τα παει ολα στην C με αποτέλεσμα να μικραίνει πολυ η μνήμη . Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό ?

 

προσπαθησε να το αλλαξεις και να το βαλεις να τα κανει εγκατ. στο c

κλεισε το ovi

ανοιξε το παλι

και αλλαξε το παλι σε Ε

κανε εγκατ ενος θεματος και πες μας αν λυθηκε

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...