Jump to content

Πόσο ενοίκιο πληρώνετε;


manospipis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά είναι...Γενικά είναι ψιλοακριβά τα ενοίκια στο Exeter. Είναι και all-inclusive...Δηλαδή council Tax, electricity, water, gas heating...Οπότε μόνο ιντερνετ και tv license παίζει..Και εσένα all-inclusive είναι...235 είναι αρκετά καλά...

 

οχι λογαριασμους εμεις τους πληρωνουμε, αλλα και σε σπιτια που συμπεριλαμβανονται οι λογαριασμοι το ενοικιο δεν ξεφευγει πανω απο 260-270 λιρες. Υποψιν council Tax οι φοιτητες δεν πληρωνουν :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι λογαριασμους εμεις τους πληρωνουμε, αλλα και σε σπιτια που συμπεριλαμβανονται οι λογαριασμοι το ενοικιο δεν ξεφευγει πανω απο 260-270 λιρες. Υποψιν council Tax οι φοιτητες δεν πληρωνουν :)

Ναί το ξέρω μόνο που δεν είμαι φοιτητής αλλά δουλεύω εδώ. Αν σκεφτείς ότι ο council tax είναι 40-50 λιριά τον μήνα καλά είναι. Και γενικά όσα παραπάνω δώσεις τόσο καλύτεροι οι συγκάτοικοι..

By all means marry; if you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher. :X :whistle:

Socrates

Link to comment
Share on other sites

550 ευρώπουλα σε 5αρι ζωγράφου με τον αδερφό μου.σχετικά καινούριο.κοινόχρηστα,κτλ έξτρα money.αρκετά καλή κατάσταση το σπίτι.φυσικά μπήκαμε χωρίς να είναι επιπλωμένο,βαμμένο.έξτρα χρήματα για να το φτιάξουμε πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ μου αρέσει αυτό το θέμα που ανοίξατε...Ειδικά μετά τις καινούργιες διαφημίσεις που παίζονται για τα δένεια για αγορά σπιτιού!Πολύ γραφικοί εμφανίζονται οι ιδιοκτήτες του,κάνω πολύ γέλιο!Ειδικά και με το γεγονός πως και η πραγματικότηα δεν ξεφεύγει και πολύ από αυτήν που βλέπουμε!Εγώ έχω πέσει σε πολύ τσιγγούνη ιδιοκτήτη :lol: και η ******* ειναι πως δεν μένει στην πολυκατοικία και όπως φαντάζεστε όλες τις διορθόσεις λόγω φυσικής φθοράς ή τις βλέπουμε είτε τις φτιάχνουμε μόνοι μας.

Εγώ δίνω 300 euro για 2-άρι στο κέντρο του Ηρακλείου Κρήτης.Με νερά, ΔΕΗ, κεντρική θέρμανση έρχονται + 50 me 60 euro :w00t:

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

exoume kai leme: spiti me dio domatia kai epiplomeno kai se kainouria 5orofi polikatikia kai me garaz gia ti mpempa 120 evro to mina :D

Έχεις μπάρμπα εργολάβο; :O

Εγώ δίνω μεν 4,40 (τέσσερα ευρώ και σαράντα λεπτά το μήνα, όχι τετρακόσια σαράντα ευρώ) αλλά το δωμάτιο είναι εστίας :knife:

Link to comment
Share on other sites

330 ευρώ το μήνα (που θα ανεβαίνουν κατά 10 ευρώ για τα επόμενα 2 χρόνια που έχω συμβόλαιο) για ένα 2άρι στην Καλλιθέα.. 30ετής -και βάλε- πολυκατοικία, κουζίνα και μπάνιο βλέπουν στο φωταγωγό. Αλλά τουλάχιστον έχει μπαλκόνι με τέντα, που βλέπει σε αυλές σπιτιών και βλέπει το ματάκι μου και λίγο πράσινο, όχι τον πίσω τοίχο της διπλανής πολυκατοικίας όπως στο προηγούμενο διαμέρισμά μου στο Γαλάτσι.. μιλάμε για πίκρα :(

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπάρμπα εργολάβο; :O

Εγώ δίνω μεν 4,40 (τέσσερα ευρώ και σαράντα λεπτά το μήνα, όχι τετρακόσια σαράντα ευρώ) αλλά το δωμάτιο είναι εστίας :knife:

oxi apla menei sth filipoupolh...ekei ta enoikia einai tragika xamhla..otan emena ekei sto proto mou spiti edina 360$ to mhna alla to spiti htan olokainourgio,me klimatismo,8ermenomeno patoma,asfaleia 24/7,epiplomeno me kainourgia epipla,mpaniera me udromasaz kai ta sxetika.,..fusika de ta epidioka ola ayta alla otan pas se nea xora kai sou deixnoun kati axouria gia spitia to proto kalo pou 8a breis to perneis..sto 2o spiti mou edina 140 $ (pro eyro epoxes)..diari,epiplomeno,me extra domatio-apo8hkh,kai garaz..sto 3o spiti pou phga eixa kanei sumfonia me to noikokurh na tou plhrono ta enoikia enos xronou mazemena...kai mou ebgaine peripou 90 eyro to mhna(apo 130 pou eixe kanonika to mhna:P)

sth sofia to proto mou spiti htan sta 250 eyro,diari epiplomeno(alla xoris tv kai biblio8hkh) kai to torino einai sta 150 eyro epiplomeno,kainourgio,alla ola ayta epeidh o noikokurhs einai gnostos:p :X

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

440 ευρώ ενοίκιο στο Γουδί για 3άρι 30ετίας και κοινόχρηστα που τον χειμώνα (Οκτώβρη-Απρίλιο) φτάνουν τα 70-80 ευρώ το μήνα. :mad: :mad:

 

Και θέλει και κάθε χρόνο άυξηση 5%. Ήθελε και 10% αλλά πήρε μην πω τι. :p

 

Πώς την έχουν δει δηλαδή; Στην Γερμανία που ο βασικός μισθός είναι τουλάχιστον 2πλάσιος τα νοίκια είναι γύρω στα 400 ευρώ ζεστό για ένα μέσο 3άρι (δηλαδή με καλοριφέρ μαζί).

Link to comment
Share on other sites

τα νοικια ειναι απιστευτα,μια φιλη στην Βουλα πληρωνει για 100 τετραγωνικα 800 ευρω!

 

Βουλα και 100τμ τι αλλο θελει;; :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

400 ευρώ περίπου η δόση του δανείου στην τράπεζα.

Αντί να νοικιάσω προτίμησα να αγοράσω σπίτι στην Αθήνα γιατί θα μου χρησιμεύσει και μετά τις σπουδές.

 

Τι δάνειο πήρες ? και τι ύψος ? θέλει ο κολλητός μου να πάρει δάνειο

Αν μπορείς στείλε μου Pm για λεπτομέρειες όπως Τράπεζα κτλπ αν είναι με κυμαινόμενο και για πόσο ποσό και χρόνια βγαίνει τόση η δόση

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
500 € για 75 τμ στο μετρό του Ευαγγελισμού.. Αλλά πάω σε ιδιόκτητο γιατί είναι πολλά τα 500€/ μήνα επί τουλάχιστον 8-10 χρόνια..
Link to comment
Share on other sites

Εμείς δίνουμε 460ευρώ για τριάρι στο Ελληνικο. Πρώτος όροφος, πα΄λιά πολυκατοικία. Λέμε τωρα να πάρουμε δάνειο και να αγοράσουμε σε καινούργια πολυκατοικία προς το κέντρο!
Link to comment
Share on other sites

έδινα για 2αρι 200€

και πήγα σε 3αρι 90-100μ2 ανακαινισμένο με ατομική θέρμανση συναγερμο καινούρια όλη η κουζίνα και μπάνιο με 300€ (καλά είναι)

Link to comment
Share on other sites

Εγω 240 για 35 τμ γκαρσονιερα και πολυυυυυυ μακρια απο το ΤΕΙ :(

 

400 ευρώ περίπου η δόση του δανείου στην τράπεζα.

Αντί να νοικιάσω προτίμησα να αγοράσω σπίτι στην Αθήνα γιατί θα μου χρησιμεύσει και μετά τις σπουδές.

 

Πως πηρες σπιτι τοσο νεος, εχεις μεγαλο εκκαθαριστικο;

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

340 euro για 2,5αρι στο κέντρο της Αθήνας (Γκύζη) στον 4ο όροφο

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

θα ηθελα να ρωτησω τι απαιτησεις εχετε απο το σπιτι που νοικιαζετε,αναλογα βεβαια με το ποσο.

η απορια μου προκυπτει απο το γεγονος οτι προσφατα ξενοικιαστηκαν 2 διαμερισματα απο αυτα που εχουμε.το ενα νοικιαστηκε σχεδον αμεσως και το αλλο ειναι κενο εδω και 6 μερες..

εχουμε κανει ανακαινιση και παρολα αυτα οι απατησεις των υποψηφιων ενοικιαστων ειναι λιγο...παραλογες να το πω;;

η μια θελει να εχει χωρο για τζακουζι(!;!;!; ),ο αλλος θελει να εχει θεα το μπαλκονι στον θερμαικο,στον αλλο δεν αρεσε το γεγονος οτι περα της ατομικης θερμανσης εχει και a/c(κατι για τα δεντρα αρχισε να λεει)

 

μηπως εχει ξεφυγει λιγο ο κοσμος των ενοικιαστων ή εγω επεσα σε περιπτωσεις;;;

 

 

 

παρακαλω πολυ να μην ξεφυγουμε με ασχετες ερωτησεις και κρισεις...ευχαριστω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω τι .......................ο αλλος θελει να εχει θεα το μπαλκονι στον θερμαικο,στον αλλο δεν αρεσε το γεγονος οτι περα της ατομικης θερμανσης εχει και a/c(κατι για τα δεντρα αρχισε να λεει)

 

μηπως εχει ξεφυγει λιγο ο κοσμος των ενοικιαστων ή εγω επεσα σε περιπτωσεις;;;

 

πόσα τ.μ και τη τιμη ενοίκιο? (αν επιτρέπετε?)

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος των ιδιοκτητών έχει ξεφύγει περισσότερο με τις τιμές που ζητάει για κάτι στάβλους που τα ονομάζει σπίτια.
Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος των ιδιοκτητών έχει ξεφύγει περισσότερο με τις τιμές που ζητάει για κάτι στάβλους που τα ονομάζει σπίτια.

σιγουρα δεν ειναι ωραιο να σου ζηταει ο αλλος εξωφρενικα ποσα για αχουρια που δε μπορει να ζησει ανθρωπος μεσα.

παραδειγμα;πριν χρονια στην κομοτηνη που σπουδαζε ο αδερφος μου,ζητουσαν 70000δρχ(τοτε) για ενα δωματιο που η τουαλετα ηταν στην αυλη!!!

 

επισης ισχυει και ο κανονας οτι οσο πιο μεγαλο ειναι το σπιτι ,τοσο πιο φθηνα ενοικιαζεται σε σχεση με μια γκαρσονιερα.(τουλαχιστον εμεις ετσι κανουμε στα σπιτια μας)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το σπίτι στο Κιάτο είναι δικό μας άρα free :p Αλλα στο Περιστέρι 370€ 55τ.μ,δυάρι με αυτόνομη θέρμανση σε πολυκατοικία 5ετίας περίπου :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...