Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το εξης προβλημα..

ενω χρησιμοποιω κανονικα το κινητο σε τυχαιες στιγμες δεν λειτουργει η οθονη!

πχ περνω ενα τηλεφωνο,μαυριζει η οθονη κανονικα οπως πρεπει αλλα δεν επανερχεται αν πατησω καποιο κουμπι η κατι!

ενω λειτουργει κανονικα,συνεχιζει να μιλαει δηλαδη η οταν δεν μιλαω δεχεται εισερχομενες κλεισεις χωρις να ανοιγει η οθονη βεβαια αλλα ουτε να δινει ηχο..

και ο μονος τροπος να συνελθει ειναι να βγαλω και να βαλω την μπαταρια!

μου το εκανε και τωρα 3 φορες μολις το ανοιξα!

ενω ανοιγει κανονικα,βλεπω το boot video μετα μαυρο! τιποτα,οσα κουμπια και να πατησω τιποτα!

 

ειχα παλια custom rom και το εκανε συχνα..

του περασα τωρα την official χωρις root και τιποτα.. ενω στην αρχη λειτουργουσε μια χαρα και δεν το εκανε πια τωρα ξαναρχισε! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 πιθανες εξηγησεις φιλε μου

 

1. Δεν εγινε σωστο wipe (με format system κλπ)

2. Καποια εφαρμογη κανει τη ζημια

3. Ελαττωματικη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

3 πιθανες εξηγησεις φιλε μου

 

1. Δεν εγινε σωστο wipe (με format system κλπ)

2. Καποια εφαρμογη κανει τη ζημια

3. Ελαττωματικη συσκευη

ετοιμοπολεμο σε βλεπω :p

ευχαριστω για την απαντηση ;)

εκανα wipe τα παντα και θα δω τις επομενες μερες αμα ειναι..

ελπιζω να συνελθει..

 

προβλημα εφαρμογης δεν νομιζω, μονο skype/tune in και αντε καμια δυο του εχω

 

ελαττωμα σαν τι να εχει δηλαδη? λες να το δωσω πουθενα να το κοιταξουν?

φοβαμαι οτι απλα θα του ριξουν ενα φλασαρισμα και αυτοι και θα πουν οκ!

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

ετοιμοπολεμο σε βλεπω :p

ευχαριστω για την απαντηση ;)

εκανα wipe τα παντα και θα δω τις επομενες μερες αμα ειναι..

ελπιζω να συνελθει..

 

προβλημα εφαρμογης δεν νομιζω, μονο skype/tune in και αντε καμια δυο του εχω

 

ελαττωμα σαν τι να εχει δηλαδη? λες να το δωσω πουθενα να το κοιταξουν?

φοβαμαι οτι απλα θα του ριξουν ενα φλασαρισμα και αυτοι και θα πουν οκ!

 

:lol:

Εφοσον εχει εγγυηση, στην smartec μπορεις να το αφησεις και να πεις οτι εχεις κανει επαναφορα και υπαρχει θεμα.

Να εχεις στοκ rom και σωστο sales code ομως.

Λογικα σε 1-2 μερες θα το παρεις.

Τοσο κανουν συνηθως για πλακετα εκει.. οχι 2μιση μηνες..! ( δεν ξερω αν με πιανεις :rolleyes::p )

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Εφοσον εχει εγγυηση, στην smartec μπορεις να το αφησεις και να πεις οτι εχεις κανει επαναφορα και υπαρχει θεμα.

Να εχεις στοκ rom και σωστο sales code ομως.

Λογικα σε 1-2 μερες θα το παρεις.

Τοσο κανουν συνηθως για πλακετα εκει.. οχι 2μιση μηνες..! ( δεν ξερω αν με πιανεις :rolleyes::p )

στη vodafone θα το παω(μεταχειρισμενο το πηρα και ειχε αυτη την αποδειξη οποτε το παω εκει αν ειναι)

stock rom οκ(λογικα) το sales code? τι ειναι αυτο,πως το βλεπουμε και πως το ρυθμιζουμε αν χρειαστει? :p

 

(κατι καταλαβα..ειναι μοναδικο ομως,οποτε δικαιολογειτε η καθυστερηση,αν και γενικα ειναι καθυστερημενοι εκει αλλα αλλο αυτο :p)

Link to comment
Share on other sites

στη vodafone θα το παω(μεταχειρισμενο το πηρα και ειχε αυτη την αποδειξη οποτε το παω εκει αν ειναι)

stock rom οκ(λογικα) το sales code? τι ειναι αυτο,πως το βλεπουμε και πως το ρυθμιζουμε αν χρειαστει? :p

 

Αν ειχε VGR csc η στοκ ρομ του (της vodafone δηλαδη) πρεπει να το βαλεις ξανα vgr (στην προηγουμενη σελιδα γραφω τον κωδικο).

Αν ειναι unbranded ελληνικο, τοτε EUR.

Με την αλλαγη του csc γινεται και ολικο wipe, οποτε παρε backup τα αρχεια σου.

Δεν χρειαζεται να το πας στη voda, μπορεις να το πας κατευθειαν στη smartec και να γλυτωσεις χρονο.

 

(κατι καταλαβα..ειναι μοναδικο ομως,οποτε δικαιολογειτε η καθυστερηση,αν και γενικα ειναι καθυστερημενοι εκει αλλα αλλο αυτο :p)

 

Ετσι χτυπανε οι ατιμοι..! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω το samsung galaxy gts 5570,μου εχει σπασει η οθονη και θελω να την αντικαταστησω μονος μου,μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να αγορασω καινουρια οθονη μαζι με τα κατσαβιδακια και την γλωσσα που χρειαζεται για να μου βγει οικονομικοτερα.Αν εχει καποιος ενα link ας το κανει ποστ εδω.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε VGR csc η στοκ ρομ του (της vodafone δηλαδη) πρεπει να το βαλεις ξανα vgr (στην προηγουμενη σελιδα γραφω τον κωδικο).

Αν ειναι unbranded ελληνικο, τοτε EUR.

Με την αλλαγη του csc γινεται και ολικο wipe, οποτε παρε backup τα αρχεια σου.

Δεν χρειαζεται να το πας στη voda, μπορεις να το πας κατευθειαν στη smartec και να γλυτωσεις χρονο.

Ετσι χτυπανε οι ατιμοι..! :lol:

πατησα αυτο που ειπες με το IMEI και λεει sales code SER

δεν μπορω να επιλεξω/αλλαξω κατι και αν πατησω install λεει must be THREE chars

 

πελαγωσα με το samsung :p

 

εδω στη ροδο που ειμαι θα το παω στην voda..δεν νομιζω να υπαρχει smartec!

Καλησπερα σας.Εχω το samsung galaxy gts 5570,μου εχει σπασει η οθονη και θελω να την αντικαταστησω μονος μου,μπορει να μου πει καποιος απο που μπορω να αγορασω καινουρια οθονη μαζι με τα κατσαβιδακια και την γλωσσα που χρειαζεται για να μου βγει οικονομικοτερα.Αν εχει καποιος ενα link ας το κανει ποστ εδω.Ευχαριστω.

εδω η οθονη http://viewitem.eim.ebay.gr/New-LCD-SCREEN-DISPLAY-FOR-SAMSUNG-GALAXY-MINI-S5570-Replacement/251224229658/item

 

δες και το βιντεο της αποσυναρμολογησης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Νεο μελος στο φορουμ σας και γενικα με την τεχνολογια των Smartphones...Ενας φιλος μου εδωσε το κινητο του να του περασω καποιο οποιοδηποτε Rom...Ενα Samsung Galaxy mini (GTS-5570)...Αφου ακολουθησα οτι οδηγιες βρηκα απο δω κι απο κει στο ιντερνετ(Root,Clockworkmod αν και στο clockworkimod πρεπει να εκανα κατι λαθος) Rootαρα το κινητο και προσπαθησα να flashαρω το Cyanogen 10.1 που ειναι εκδοση Experimental οπως διαβασα και τη βρηκα απο ενα λινκ...Αφου δε καταφερα να το φλασαρω γιατι μου εμφανισε το εξης προβλημα"e:Error in /tmp/sideload package.zip (status 0)"...Δευτερο δολοφονικο λαθος ειναι οτι δεν εσβησα το cache οπως δειχνανε οι οδηγιες και εκανα reboot...Απο εκεινη την ωρα το κινητο εχει μεινει χωρις λειτουργικο και οτι λειτουργικο δοκιμαζω να κανω εγκατασταση ασχετα απο τα fromat στο cache η βγαζει αυτο το προβλημα η "Appling Muti-CSC --E:failed to mount/system (invlaid arguement)...Καποια φαση ειδα και κατι σχετικα με e3 recovery αλλα πλεον δεν μου το εμφανιζει...Αν ανοιξω το κινητο μονο του το μονο που κανει μετα το logo της Samsung ειναι να μου γραφει Android και να παγωνει η οθονη εκει...Οποιος μπορει ας βοηθησει με οποιο τροπο...Οπως ειπα ειμαι ιδιαιτερα αρχαριος οποτε λιγη παραπανω επεξηγηση στις απαντησεις δεν θα εκανε κακο...Ευχαριστω εκ των προτερων

 

ΥΓ*:Παρακαλω πολυ τους Moderators αν δεν ειμαι στη σωστη κατηγορια για το ποστ να το μεταφερουν αλλα μην μου το κλειδωσουν γιατι χρειαζομαι απαντηση...Συγνωμη για το σπαμ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα , ένας φίλος μου έδωσε το mini για να Τον βοηθήσω με το μπλοκαρισμενο μοτίβο , μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως μπορώ να μπω κατα την εκκίνηση για να κάνω wipe data ώστε να ξεμπλοκαρει , σε htc για παράδειγμα παρούσα παρατεταμένη το πλάνο πληκτρο ήχου μαζί με το on off και με έβαζε μέσα , πως είναι το αντίστοιχο για το mini ;

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με έκδοση 2.3.6 η μπαταρία κρατάει 2-3 ώρες..Δοκίμασα και με καινούρια και έχει και αυτή ανάλογη συμπεριφορά..Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον;Υπάρχει fix ;
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα! πέρασα στο κινητο τη τελευταία έκδοση cm10.1 απο rohan και ericksas και έχω απιστευτο battery drain! μήπως έχει κανένας αυτή τη ρομ να μ πει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SOS

Καλησπέρα σε όλους....έχω το Galaxy mini GT-S5570 ενός φίλου μου και έχει κολλήσει στην οθόνη έναρξης όποτε το ανοίγω δεν κάνει τίποτα....τι μπορώ να κάνω??? :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου δωσει το αρχειο για ρουτ στο εν λογο κινητο με εκδοση android 2.3.6 και χωρις να αλλαξει το custom binary firmware counter.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

SOS

Καλησπέρα σε όλους....έχω το Galaxy mini GT-S5570 ενός φίλου μου και έχει κολλήσει στην οθόνη έναρξης όποτε το ανοίγω δεν κάνει τίποτα....τι μπορώ να κάνω??? :wacko: :blink:

 

Λογικά να το φλασάρεις μέσω odin...

Edited by Superuser

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά να το φλασάρεις μέσω odin...

Δηλαδή???

Μπορείς να μου δώσεις κάποια βοήθεια παραπάνω γιατί από samsung δεν ξέρω και πάρα πολλά???

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο sammobile

Κατεβαζεις την επισημη ρομ που θελεις (*#1234# για να δεις τι εχεις)

κατεβαζεις το odin

Φλασαρεις τη συσκευη με 1 κλικ

 

Με μια αναζητηση "how to flash galaxy mini"

Θα βρεις εκατονταδες αρθρα-βιντεο που σου δειχνουν πως και τα τα αρχεια που χρειαζεσαι (το odin δηλαδη σε αυτη την περιπτωση).

Οπως για παραδειγμα

http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=391&Itemid=84

http://dj-android.blogspot.gr/2012/06/how-to-flash-install-firmware-samsung.html

 

Και φυσικα στο xda που θα βρεις τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος εσβησε/εκανε uninstall κατα λαθος την "γραμμη καταστασης" του κινητου με android 2.3.6 με αποτελεσμα να μην μπορει να σηκωσει το τηλεφωνο οταν καποιος τον παιρνει τηλεφωνο και ουτε να δει την πανω πανω μπαρα καταστασης.

 

Μπορειτε μηπως να μου πειτε που μπορω να βρω αυτο το apk αρχειο να το ξαναεγκαταστησω ή μια λυση χωρις να χρειαζεται να περασω απο την αρχη την rom 2.3.6???

 

Παιδια κατεβασα την εκδοση:

Model: GT-S5570

Country: Greece

Version: Android 2.2.1

Changelist: N/A

Build date: N/A

Product Code: EUR

PDA: S5570XWKA7

CSC: S5570OXXKA6

MODEM: S5570XXKA5

 

Εχω εγκαταστησει το τελευταιο samsung kies

Μπαινω σε download mode(volume down + home + power) και ενω μου δειχνει κιτρινο το πεδιο που πρεπει το odin 1.85 διαλεγω στο pda πεδιο το αποσυμπιεσμενο αρχειο "S5570XWKA7.tar" και ενω το odin 1.85 μενει για αρκετη ωρα στο παρακατω σημειο:

http://s24.postimg.org/697z61oip/image.jpg

 

Αρχικα ειχε τη παρακατω ρομ:

http://s17.postimg.org/rjr99sugf/Rafael_s5570_android_2_3_6.png

 

Ευχαριστω πολυ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχω ενεργο firewall και το εχω δοκιμασει ηδη να κανω επανεκινηση και τα δυο με το ιδιο ακριβως αποτελεσμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια.

Εχω εδω και 2 χρονια το samsung galaxy mini gt-s5570 με android 2.3.5 και cosmokarta. Προσφατα παρατηρω οτι τουλαχιστον 1-2 φορες τη μερα χανεται η καλυψη της κοσμοτε για περιπου 30". Μετα ξαναβρισκει το σημα, αλλα μολις το ξαναβρισκει, κανει απο μονο του reset και ή κανει σαρωση πολυμεσων ή μου ξαναζηταει κωδικο πιν, σαν να το εκλεισα και το ξανανοιξα. Ρωτωντας διαφορους φιλους αν παρατηρησαν και αυτοι προβληματα στο δικτυο της κοσμοτε, πηρα αρνητικη απαντηση. Αρα συμπεραινω οτι εχει μαλλον προβλημα η συσκευη.

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι παιζει;

(Αν νομιζετε οτι το ποστ πρεπει να μπει σε αλλο θεμα, μετακινηστε το παρακαλω).

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα εχω και εγω το samsung galaxy mini gt s 5570 αλλα. δεν εχει 3g. ειναι η πρωτη φορα που εχω smart phone και εχω πελαγωσει.καμια βοηθεια?χρειαζεται να το ενεργοποιησω απο καπου?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω και εγω το samsung galaxy mini gt s 5570 αλλα. δεν εχει 3g. ειναι η πρωτη φορα που εχω smart phone και εχω πελαγωσει.καμια βοηθεια?χρειαζεται να το ενεργοποιησω απο καπου?

 

Ρυθμίσεις --> Ασύρματο και Δίκτυα -->Χρήση δεδομένων-->Περισσότερα...-->Δίκτυα κινητής τηλεφ. και ενεργοποιούμε τα "Δεδομένα"

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια εχει κολλησει το samsung gt-s5570 στο λογοτυπο και για αρκετη ωρα κολλαει εκει και δεν κανει κατι.Προσπαθησα να του αλλαξω android αλλα τιποτα το ιδιο κανει.Τι πρεπει να κανω, απλα πρεπει να μου τα εξηγησετε γιατι ειμαι αρχαριος!!!
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο προβληματικο οπως φαινεται galaxy mini. Τελευταια ξεσυνδεεται μονο του απο το wifi του σπιτιου μου. Για να ξανασυνδεθει, πρεπει να παω στις ρυθμισεις->ασυρματη επικοινωνια & δικτυο->ρυθμισεις wifi και χωρις καν να επιλεξω το wifi μου, συνδεεται μονο του. Αλλα η συνδεση κραταει μαξιμουμ 5-10'. Μετα ξαναβγαινει και πρεπει να κανω παλι την ιδια ιστορια απο την αρχη. Μηπως να το πεταξω κατευθειαν στη θαλασσα;:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...