Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ φιλε τωρα κατεβαζω το λογισμικο να το περασω!και κατι αλλο...εχω ενα μικρο bug με το μεγαφωνο του κινητου!δεν δουλευει!δεν ειναι θεμα hardware...δεν ξερω τι μπορει να φταει...το εχουν και αλλοι το προβλημα στο sgm...ειναι software το θεμα ειμαι σιγουρος!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ φιλε τωρα κατεβαζω το λογισμικο να το περασω!και κατι αλλο...εχω ενα μικρο bug με το μεγαφωνο του κινητου!δεν δουλευει!δεν ειναι θεμα hardware...δεν ξερω τι μπορει να φταει...το εχουν και αλλοι το προβλημα στο sgm...ειναι software το θεμα ειμαι σιγουρος!

 

αμα ειναι θεμα software, τοτε μαλλον πρεπει να αλλαξεις Kernel. τα παιδια στο xda εχουν βγαλει νεες kernel πολυ βελτιωμενες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι στη διαδικασια του official update απο froyo σε ginger και εχει μεινει εδω και 10 λεπτα σε download mode,ειναι λογικο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γίνετε να γεμίζει συνεχεια η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.... έχει αλλα 10 mb ελευθερα πλέον k δεν με αφήνει να κάνω καμια εγκατάσταση, ενώ η κάρτα μνήμης έχει free 1.5GB

τι πρέπει να κάνω? έχω μεταφέρει όσες εφαρμογές με αφήνουν στην sd.

μπορείτε να με βοηθήσετε?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Παρασκευή σε ένα φίλο την emanoN v6 και βαράει reboots μόλις το ζορίσει λίγο.

Έχω βάλει στα 600 τη cpu αλλά πάλι τα ίδια..

 

Έχετε κατά νου καμία ρομ της προκόπης για να μην παιδεύομαι?

Και ποιο recovery να βάλω για να την περάσω (απο στοκ ρομ που θα περάσω πρώτα).

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Παρασκευή σε ένα φίλο την emanoN v6 και βαράει reboots μόλις το ζορίσει λίγο.

Έχω βάλει στα 600 τη cpu αλλά πάλι τα ίδια..

 

Έχετε κατά νου καμία ρομ της προκόπης για να μην παιδεύομαι?

Και ποιο recovery να βάλω για να την περάσω (απο στοκ ρομ που θα περάσω πρώτα).

εγώ σε κινητό φίλης έχω βάλει αυτή την ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1464896 την έχει δυο μέρες και δεν έχει κάποιο θέμα όλα δουλεύουνε ok !

Link to comment
Share on other sites

εγώ σε κινητό φίλης έχω βάλει αυτή την ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1464896 την έχει δυο μέρες και δεν έχει κάποιο θέμα όλα δουλεύουνε ok !

 

Ωραίος.

Έχει bugs/known issues? (γιατί δεν είδα κάτι)

Ποιο cwm περασες (πέτα ένα λινκ)

Link to comment
Share on other sites

δεν είδα να έχει κάποιο bug το μονο που προσεξα είναι πως αν βάλεις τον GO Launcher καμια φορα κολλάνε λίγο τα εικονίδια στην μπάρα πάνω αλλα αν κανεις reboot τον GO Launcher φτιάχνει άμεσος :P

 

 

CWM v5.0.2.8 Recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529863

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γίνετε να γεμίζει συνεχεια η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.... έχει αλλα 10 mb ελευθερα πλέον k δεν με αφήνει να κάνω καμια εγκατάσταση, ενώ η κάρτα μνήμης έχει free 1.5GB

τι πρέπει να κάνω? έχω μεταφέρει όσες εφαρμογές με αφήνουν στην sd.

μπορείτε να με βοηθήσετε?

thanks

 

Εγω εχω αυτην την ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1602588 και δεν εχει κανενα προβλημα απολυτως (με 360 launcher). Και μπορεις να μεταφερεις ολες τις εφαρμογες στην καρτα μνημης, και μπορεις να ελευθερωνεις την μνημη για να μην κολλαει

Link to comment
Share on other sites

@ns11

Μια χαρά δουλεύει η ρομ :)

 

Πάντως σκυλί το mini!

2 φορές συνεχόμενα του πέρασα ρομ για το ace καταλάθος με το odin και έμπαινε κανονικά σε download mode! :lol:

 

Τα έδειχνε όλα άσπρα με μαύρες γραμμές η οθόνη βέβαια, αλλά μόλις πέρασα σωστή ρομ,ήρθε στα ίσα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις το πηρα το κινητο και ειναι το πρωτο κινητο samsung που εχω επαφη.

Εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες και το κινητο κολλαει η μνημη ειναι σχεδον τερματισμενη.

Τη μπορω να κανω για να μην κολλαει εξωτερικη εχω 2 gb αλλα δεν ξερω πως μπορω να μεταφερω και εαν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες.

Οποιος μπορει μια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει μεγάλο εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο με αποτέλεσμα να σε περιορίζει στο πόσες εφαρμογές θα κατεβάσεις.

Δυστυχώς οι εφαρμογές δεν γίνεται να μετακινηθούν στην εξωτερική SDCard.

Όσο αφορά τη μνήμη μη σου φαίνεται περίεργο αν μένει λίγη διαθέσιμη. Αυτός είναι ο τρόπος που λειτουργεί το Android ώστε να ανοίγουν πιο γρήγορα όσες εφαρμογές χρησιμοποίησες την τελευταία φορά.

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά και σε αυτούς τους οδηγούς ώστε να σου λυθούν τυχόν άλλες απορίες:

Ορολογία του Android

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε το mini ένας φίλος πριν 2 μήνες . Την πρώτη φορά μπήκα στο wifi και από τότε εχω μπορέσει να ξαναμπώ 1-2 φορες .

Μου γράφει οτι κανει σαρωση και μετα καπάκι αποσυνδεση επαναλαμβανόμενα. Του πατάω *#*#526#*#* η *#*#232339#*#* που βρηκα σε ιστοσελιδες που αναφερουν το προβλημα συνδεσης στο wifi και κανει επανεγκατασταση στους drivers αλλά πάλι δεν συνδέεται.

Εχει κάποιος λύση για το πρόβλημα η να το βάλω στο συρτάρι και να ξαναβγάλω το παλιο μου Samsung που δεν ειναι "έξυπνο" αλλά δεν μου σπάει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέσαι να το ξαναστήσεις κάνε ένα factory reset και λογικά θα στρώσει. Με το factory reset χάνεις επαφές, μηνύματα, εφαρμογές και ρυθμίσεις οπότε κάνε backup ότι θες (επαφές και μηνύματα). Για factory reset πας Ρυθμίσεις> Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέσαι να το ξαναστήσεις κάνε ένα factory reset και λογικά θα στρώσει. Με το factory reset χάνεις επαφές, μηνύματα, εφαρμογές και ρυθμίσεις οπότε κάνε backup ότι θες (επαφές και μηνύματα). Για factory reset πας Ρυθμίσεις> Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

 

Δυστυχως ουτε με reset διορθωθηκε η κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε το mini ένας φίλος πριν 2 μήνες . Την πρώτη φορά μπήκα στο wifi και από τότε εχω μπορέσει να ξαναμπώ 1-2 φορες .

 

Κάνε ένα reset το Router σου και δοκίμασε με Wap key.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

βαλε καινουρια ROM με νεα KERNEL, οπου εχουν βελτιωμενους drivers για το wifi. Κατα προτιμηση καποια ROM που βασιζεται στην εκδοση 2.3.7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

Είμαι καινούρια στην παρέα και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη μεταφορά δεδομένων από το κινητό στον υπολογιστή.

 

1. Μεταφορά επαφών κατάφερα να κάνω, αλλά το αρχείο excel στον υπολογιστή τα βγάζει κινέζικα, μπορώ να δω τις επαφές μόνο ανοίγοντας το backup αρχείο μέσω του kies. Είναι φυσιολογικό αυτό;

2. Το δεύτερο θέμα που έχω είναι ότι ψάχνω τρόπο να μεταφέρω τις συνομιλίες των μηνυμάτων, αλλα δυστυχώς το kies δε μου δίνει αυτή τη δυνατότητα (όπως διάβασα παραπάνω κάποιος αναφέρει ότι γίνεται). Υπάρχει κάποιος τρόπος να μη χάσω αυτά τα δεδομένα; Κάποιο πρόγραμμα συμβατό με τα Samsung (όπως το my phone explorer για τα Sony ericsson);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλωσόρισες,

 

ρίξε μια ματιά στο θέμα Backup & Restore σε Android συσκευές μήπως και βρεις κάποια λύση.

Επίσης αν πας στις επαφές και πατήσεις το κουμπί του μενού θα σου εμφανιστεί μία επιλογή που λέει Εισαγωγή/Εξαγωγή. Πάτα εκεί και επέλεξε "Eξαγωγή επαφών στην κάρτα SD". Με αυτόν τον τρόπο θα δημιουργηθεί ένα αρχείο 00001.vcf που θα περιέχει όλες τις επαφές σου για να τις κάνεις επαναφορά όποτε θες.

Αν έχεις άλλες απορίες εδώ είμαστε.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω αποφασίσει για αγορά του Galaxy Mini. Πάλι με τη βοήθεια του φόρουμ θα βρω λύσεις στις απορίες μου, όπως και στο παρελθόν όπου χρειάστηκε...

:thanks:

 

Μία απορία όμως που μου δημιουργήθηκε διαβάζοντας το thread (πρωτάρης στο android...)

Τι πετυχαίνει κανείς αν εγκαταστήσει κάποια από τις ROMS που κυκλοφορούν, όποως για παράδειγμα αυτές που περιγράφουν οι φίλοι σε προηγούμενα posts; Τι διαφορετικό προσφέρουν σε σχέση με την εργοστασιακή κατάσταση του τηλεφώνου; Αποτελούν τελικά βελτίωση ή απλά προσφέρουν πεδίο πειραματισμού;

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία όμως που μου δημιουργήθηκε διαβάζοντας το thread (πρωτάρης στο android...)

Τι πετυχαίνει κανείς αν εγκαταστήσει κάποια από τις ROMS που κυκλοφορούν, όποως για παράδειγμα αυτές που περιγράφουν οι φίλοι σε προηγούμενα posts; Τι διαφορετικό προσφέρουν σε σχέση με την εργοστασιακή κατάσταση του τηλεφώνου; Αποτελούν τελικά βελτίωση ή απλά προσφέρουν πεδίο πειραματισμού;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρίσκω σε κάποιο άλλο thread την πληροφορία, ρωτάω εδώ. Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά από τους mods εάν υπάρχει και μου ξέφυγε...

 

Είδα το Sygic navigator σε smartphone φίλου και με εντυπωσίασε. Θα ήθελα πολύ να το αγοράσω αλλά στην ιστοσελίδα της εφαρμογής στην compatibility list δεν αναφέρεται το Galaxy Mini!

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Ο μόνος περιορισμός που αναφέρεται είναι η έκδοση του android. Για ποιο λόγο μπορεί να μην αναφέρεται το mini; Μήπως είναι απλά παράλειψη εννοώ...

 

Γενικότερα, για το mini ποια εφαρμογή θεωρείτε καλύτερη ή πιο εξιόπιστη για navigation;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρίσκω σε κάποιο άλλο thread την πληροφορία, ρωτάω εδώ. Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά από τους mods εάν υπάρχει και μου ξέφυγε...

 

Για εφαρμογές πλοήγησης συζητάμε εδώ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα την βοήθεια σας θέλω να βάλω ένα καλο ROM μήπως έχετε κανένα να μου προτείνεται ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...