Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PDA:S5570XWKC1

PHONE:S5570XXB1

CSC:S5570OXXKC3

PDA:S5570XWKA7

PHONE:S5570XXKAS

CSC:S5570OXXKA6

original:)

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PDA:S5570XWKA7

PHONE:S5570XXKAS

CSC:S5570OXXKA6

original:)

 

επιτελους αποψε θα το φτιαξω...να σε εχει ο Θεος καλα...να σ στειλω τιποτα για τον κοπο σου?

Ευχαριστω ευχαριστω ευχαριστω...ξεκινησα κατεβασμα του καταλληλου firmware XXKAS

Βασιλης

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

επιτελους αποψε θα το φτιαξω...να σε εχει ο Θεος καλα...να σ στειλω τιποτα για τον κοπο σου?

Βασιλης

 

τις ευλογιες σου Δεσποτα:p:lol:

καλη τυχη!

 

επι τη ευκαιρια:ωραιο το τηλεφωνακι,μου αρεσε λιγο που το χαζεψα,και υποστηριξη απο samsung,μπραβο!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τις ευλογιες σου Δεσποτα:p:lol:

καλη τυχη!

 

επι τη ευκαιρια:ωραιο το τηλεφωνακι,μου αρεσε λιγο που το χαζεψα,και υποστηριξη απο samsung,μπραβο!

 

εγω ειχα iphone 4 και το λατρεψα το μικρο ειναι υπεροχο... λιγο η οθονη δεν ειναι καλη αλλα με gps κανεις τα παντα...gps της περασες της κοπελιας σου βρε? :P (τα σπαει για αυτο στο λεω)

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελετε να κανετε υποβαθμιση απο εδω http://droidangel.blogspot.com/2011/05/samsung-galaxy-mini-s5570-original.html θα κατεβασετε οπως ειπε ο akalos την εκδοση S5570XWKA7 αυτη ειναι η αυθεντικη και μεσω odin επιστρεφετε στην επισημη εκδοση(οποτε ξανααποκτατε την εγγυηση)

δοκιμαστε μετα απο ολη την διαδικασια και παρετε το pass του odin και αφου ανοιξει για τα καλα το κινητο να τα σβησετε απο τις ρυθμισεις ολα

 

Και φυσικα ολα με την υπερπολιτιμη βοηθεια του akalos να σαι καλα

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μόλις πήρα κι εγώ το τηλεφωνάκι και ομολογώ ότι έχω ενθουσιαστεί ήδη! Ειδικά σε σχέση με το X10mini που είχα πριν... :lol:

 

Είχα ρωτήσει και μερικές μέρες πριν αλλά δεν είχα κάποια απάντηση οπότε θα ρωτήσω ξανά:

O dialer του κινητού υποστηρίζει smart dialing (πληκτρολογώντας τους αριθμούς, "διαβάζει" γράμματα ή νούμερα από τις επαφές και τις εμφανίζει πάνω από τον dialer).

Δυστυχώς όμως αυτό το κάνει μόνο με λατινικούς χαρακτήρες. Έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να το κάνω να "διαβάζει" και τις ελληνικές επαφές; Το έψαξα πολύ αλλά δεν έβγαλα άκρη!

Link to comment
Share on other sites

η(οποτε ξανααποκτατε την εγγυηση)

 

χανουμε την εγγυηση εαν γινει αναβαθμιση σε Gingerbread);;;;;;;;;;;;;;;;;

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-S5570CWAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

Link to comment
Share on other sites

χανουμε την εγγυηση εαν γινει αναβαθμιση σε Gingerbread);;;;;;;;;;;;;;;;;

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-S5570CWAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

 

ναι αν δεν ειναι η νομιμη....

Link to comment
Share on other sites

gps έχει;; γιατί βλέπω στις προδιαγραφές μόνο a-gps

 

a-gps ειναι assisted υποβοηθουμενο απο την κεραια...πιστεψε με εχει και ειναι πολυ καλυτερο απο τα απλα gps κλειδωνει γρηγορα δορυφορο

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν έχεις πρόγραμμα για data, το a-gps είναι άχρηστο γιατί πληρώνεις κτλπ κτλπ

σκέτο gps δεν έχει δηλαδή;; χωρίς να χρησιμοποιήσεις data

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν έχεις πρόγραμμα για data, το a-gps είναι άχρηστο γιατί πληρώνεις κτλπ κτλπ

σκέτο gps δεν έχει δηλαδή;; χωρίς να χρησιμοποιήσεις data

 

δουλευει και με κλειστα τα data...εγω αλλαξα τις ρυθμισεις και δεν μπαινει,ωστοσο σε βγαζει με μια μια μικρη αποκλιση 10 μετρων

εαν το εχεις ανοιχτο δεν εχεις τοσο μεγαλη αποκλιση...

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι πως εξαρτάται και εαν είσαι σε ανοικτό χώρο ή όχι....

 

φυσικα...σε ανοιχτο χωρο και με κλειστο το data με το nDrive πιανω σημα σε 40 δευτερολεπτα περιπου

σε κλειστο χωρο ακομα και ανοιχτα να τα εχεις ολα(ακομα και wifi) δεν θα σε δειξει που εισαι

Link to comment
Share on other sites

Προσφάτως απέκτησα κι εγώ ένα Galaxy Mini και επιδη δεν έχω ιδέα από android θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε αντίγραφο ασφαλείας όλες τις επαφές μας από το τηλέφωνο στη κάρτα μνήμης microSD όπως γίνετε στα nokia?

Σε περίπτωση που έχουμε τέτοιο αντήγραφο μπορούμε να το επαναφέρουμε στο Galaxy Mini ?

Αλλιώς πως μπορούμε να αντιγράψουμε επαφές και ημερολόγιο από συσκευή nokia?

Υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός?

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Προσφάτως απέκτησα κι εγώ ένα Galaxy Mini και επιδη δεν έχω ιδέα από android θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε αντίγραφο ασφαλείας όλες τις επαφές μας από το τηλέφωνο στη κάρτα μνήμης microSD όπως γίνετε στα nokia?

Σε περίπτωση που έχουμε τέτοιο αντήγραφο μπορούμε να το επαναφέρουμε στο Galaxy Mini ?

 

Ευχαριστώ :)

 

================================

http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_GR&CttFileID=3819822&CDCttType=UM&ModelType=N&ModelName=GT-S5570&VPath=UM/201103/20110305075143587/GT-S5570_UM_Open_Gre_Rev.1.0_110304_Screen.pdf

βλεπε σελ. 66

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τα παιδια που βοηθησαν, έκανα την υποβάθμιση και εγώ. ολα καλα... το μονο προβλημα που βρήκα είναι στα μηνύματα. μου τα βγάζει μονο κεφαλαία τα γράμματα, παταω το κουμπάκι κ δεν τα αλλαζει σε μικρά. υπαρχει λύση????

EDIT: αυτό συμβαίνει μονο στα μηνύματα.

 

επισης φίλες μου στειλε μου και εμένα ενα Pm για περι gps.... ευχαριστώ.

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τα παιδια που βοηθησαν, έκανα την υποβάθμιση και εγώ. ολα καλα... το μονο προβλημα που βρήκα είναι στα μηνύματα. μου τα βγάζει μονο κεφαλαία τα γράμματα, παταω το κουμπάκι κ δεν τα αλλαζει σε μικρά. υπαρχει λύση????

EDIT: αυτό συμβαίνει μονο στα μηνύματα.

 

επισης φίλες μου στειλε μου και εμένα ενα Pm για περι gps.... ευχαριστώ.

θα στο στειλω αποψε το βραδυ γιατι πνιγομαι με τα βιβλια

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να κανω update με το kies

μου βγαζει οτι εχω το τελευταιο version,που δεν εχω!

οποια βοηθεια δεκτη

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.τι ειναι ακριβος το root?

Ποια η χρησιμότητα του?

Και πως μπορω να κανω root?

Τελικα δεν ηταν μια ερωτηση :rolleyes:

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

 

Εχω το εξής πρόβλημα ! Χτες αγόρασα το samsung galaxy mini, μπήκα από το market που είχε μέσα στα software και του κατέβασα 5-6 apps που ήθελα. Όλα καλά ! Το βράδυ ήθελα να του βάλω ένα ακόμη πρόγραμμα το phonecard express το οποίο δεν το είχε μέσα το market

και το βρήκα από τον υπολογιστή μου στο ίντερνετ σε άλλη ιστοσελίδα που βάζουν και εκεί apps. Σε αυτή λοιπόν την σελίδα σου δίνει την δυνατότητα να εμφανίζει ένα barcode όπου εάν το σκανάρεις με το κινητό σου, κάνει αυτό το app εγκατάσταση αυτόματα. Το έκανα, αλλά από εκείνη την στιγμή, μου βγάζει στην οθόνη πάνω αριστερά το σύμβολο με το κουτάκι και το βέλος προς τα κάτω, ότι δηλαδή προσπαθεί να το κάνει εγκατάσταση (το ίδιο σύμβολο μου έβγαζε και ότι έκανα εγκατάσταση από το market) αλλά μετά έφευγε από εκεί όταν ολοκληρωνόταν η εγκατάσταση. Προφανώς τώρα δεν μπορεί ή δεν την έχει ολοκληρώση αυτή την εγκατάσταση μετά το σκανάρισμα.

 

Τώρα τι κάνω για να φύγει από εκεί αυτό το σύμβολο ? Υπάρχει κάποιος τρόπος ?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

από το android market διαπίστωσα ότι τελικά υπάρχει αυτό το app, αλλά μόλις έκανα σύνδεση, μου βγάζει ότι αυτό το app δεν είναι συμβατό με την συσκευή σας, ίσως γι' αυτό δεν μου το εμφάνιζε από το market στο κινητό μου. Τώρα εδώ είναι το θέμα, πως κάνω ακύρωση; Ίσως γι' αυτό μου έχει κολλήσει η εγκατάσταση και δεν προχωράει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μόνος μου την λύση, αλλά καλό θα είναι να μην σβήσετε τα μηνύματα μου, μήπως και κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα.

 

Λοιπόν πάνω αριστερά όταν βγάλει αυτό το μήνυμα και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση, κρατάμε πατημένο το μήνυμα αυτό με το κουτάκι και το βέλος και το σέρνουμε προς τα κάτω. Εμφανίζει ένα άλλο μενού όπου μας ρωτάει τι θέλουμε να κάνουμε, εγκατάσταση, διαγραφή κλπ

 

Μετά εξαφανίζεται αυτό το σύμβολο με το κουτάκι και το βέλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...