Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα εχω ακουσει οτι κραταει πολυ περισσοτερο τεσπα προσ το παρον θα μεινω με αυτη που εχω κραταει εξαλλου 2,5 μερες συνεχης χρησης οποτε καλα ειμαι.....σ'ευχαριστω.......

 

μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω αναβαθμιση σε gingerbread....δε ξερω αγγλικα γι'αυτο απλα τα βηματα θελω να μου πει καποιος και απο που να το κατεβασω και θα ειμαι οκ....α και αμα μπορειται να μου πειτε τη παραπανω προσφαιρει σε σχεση με τη froyo.....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Στα προηγουμενα μου τηλεφωνα δεν ειχε προβλημα η sim...

Δηλαδη να παραγγειλω νεα καρτα?

 

Είναι θέμα κωδικοποίησης. Και άλλη να βάλεις δεν θα αλλάξει κάτι. Προσωπικά δεν βρίσκω καν λόγο γιατί κάποιος να ασχολείται με τη SIM όταν υπάρχουν τόσοι ασφαλείς τρόποι συγχρονισμού των επαφών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασχολουμαι με την sim γιατι θελω να αποθηκευσω μια επαφη κ γραφω κατι κομμενα ονοματα και αντε μετα να βρω εγω ποιος ειναι ποιος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ασχολουμαι με την sim γιατι θελω να αποθηκευσω μια επαφη κ γραφω κατι κομμενα ονοματα και αντε μετα να βρω εγω ποιος ειναι ποιος

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ποια είναι η φιλοσοφία του Android και τι δυνατότητες έχει. Αν δεν θέλεις να ασχοληθείς.... δικό σου θέμα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, γουσταρω πολυ το κινητακι μου και το λειτουργικο του εννοειται... Απλα σου εγραψα το προβλημα μου ποιο ειναι.... Edited by mananes
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι διαφορετικό πράγμα το "γουστάρω" ένα λειτουργικό και διαφορετικό το "ασχολούμαι για να δω τι δυνατότητες έχει".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το mini σαν δευτερο κινητο μιας και εχω το s2. Που θα βρω ρομ για το mini να το τρελανω στα φλασαρισματα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω αναβαθμιση σε gingerbread....δε ξερω αγγλικα γι'αυτο απλα τα βηματα θελω να μου πει καποιος και απο που να το κατεβασω και θα ειμαι οκ....α και αμα μπορειται να μου πειτε τη παραπανω προσφαιρει σε σχεση με τη froyo.....:):D
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω αναβαθμιση σε gingerbread....δε ξερω αγγλικα γι'αυτο απλα τα βηματα θελω να μου πει καποιος και απο που να το κατεβασω και θα ειμαι οκ....α και αμα μπορειται να μου πειτε τη παραπανω προσφαιρει σε σχεση με τη froyo.....:):D

 

Αν δεν διαβάσεις στο παρόν θέμα τουλάχιστον... δεν κάνεις τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν διαβάσεις στο παρόν θέμα τουλάχιστον... δεν κάνεις τίποτα.

μπορεις να μου πεις τουλαχιστον που να το διαβασω???:)

To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@fotoparg:

Να σε ενημερώσω πρώτον ότι post γραμμένα με greeklish διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση σύμφωνα με τους κανονισμούς του forum και δεύτερον... δεν επιτρέπονται τα συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε edit στο ίδιο το post σου αν θέλεις να προσθέσεις κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και ειστε κάτοχοι του συγκεκριμενου κινητου και επειδη δε βρισκω αρκετες πληροφοριες για το Gio s5660, ποιο απο τα δυο θα προτεινατε; Να φανταστω οτι και τα 2 θα εχουν ελληνικα, ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μιας και ειστε κάτοχοι του συγκεκριμενου κινητου και επειδη δε βρισκω αρκετες πληροφοριες για το Gio s5660, ποιο απο τα δυο θα προτεινατε; Να φανταστω οτι και τα 2 θα εχουν ελληνικα, ετσι;

 

Για τέτοια συζήτηση απευθύνσου αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά πολύ παράξενο.. Γιατί πλέον η sony και η νοκια έχουν hands free στη συσκευασία ακόμα και στα πολύ φθηνά τηλέφωνά τους... :mad:

 

Αυτα που εγραψες εχει η συσκευασια,( καρτα μνημησ-καλωδιο φορτιστη κ.λ.π) δεν εχει handsfree , οποτε πηρες το κινητο κομπλε !

 

Καλήμέρα, αγορασα το κινητο την προηγούμενη εβδομάδα (και είχε hands free) διάβασα όλες τις σελίδες για να δω τι γίνεται με το κινητο. Που μπορώ να μάθω πληροφορίες και με το τι μπορώ να κάνω με το κινητό αυτο (πχ αναβαθμίσεις, καλές εφαρμογές κτλ.)???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταφερα να κανω την αναβάθμιση και εγω μέσω samfirmware εχω το εξης πρόβλημα στα μυνήματα το οριο είναι κοντα στα 65 χαρακτήρες εκανα αυτο που περιγράφεις (αν και ηταν απο μονο του αυτοματο) και το προβλημα παραμένει. Μηπως μου διαφεύγει κάτι?

 

κανονικα :)

 

Πήγαινε στα μηνυματα - μενου - ρυθμισεις (το αριστερο πληκτρο ) εισαγωγη λειτουργιας και βαλτο στο Αυτοματο

 

 

και μια απορία παρακαλω

αν θέλω να το επαναφέρω οπως το είχα πριν τι πρέπει να κάνω?

Edited by the_shaman
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργια στο κοσμο των σμαρτφοουνς και στο φορουμ αυτο και δεν ειμαι απαιτητικη γιατι δε γνωριζω πολλα πραγματα..ομως αντιμετωπιζω προβληματα στη χρηση του. δεν υπηρχε οδηγος χρησης αλλα ουτε και στο κινητο καποιοσ ενσωματωμενος να μου δειξει τα βασικα.εχω αρκετες αποριες.

1)τον ηχο κλησης βρηκα πως βαζω μπ3.. οχι ομως και για τα μηνυματα.

2)πως κατεβαζω φειςμπουκ και σκαιπ? στο μενου εχει το σαμσουνγκ απλικειτιονς αλλα πουθενα περι αυτων.

3)στην οθονη εναρξης την αρχικη μπορεις να προσθεσεις και αλλες οθονες και να βαζεισ οτι εφαρμογη σε βολευει. απο μονο του εχει 3..εγω πατησα το + αρκετες φορες καθως το εξερευνουσα και εχω τωρα αλλες 5 αδειες..παταω το αριστερο κουμπι την επεξεργασια κ παταω να γινει καταργηση κ δεν υπακουει..γιατι?

4)προτεινετε μου χαντσφρι

5)στα μηνυματα δεν εχει το σιγμα το τελικο (ς)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργια στο κοσμο των σμαρτφοουνς και στο φορουμ αυτο και δεν ειμαι απαιτητικη γιατι δε γνωριζω πολλα πραγματα..ομως αντιμετωπιζω προβληματα στη χρηση του. δεν υπηρχε οδηγος χρησης αλλα ουτε και στο κινητο καποιοσ ενσωματωμενος να μου δειξει τα βασικα.εχω αρκετες αποριες.

1)τον ηχο κλησης βρηκα πως βαζω μπ3.. οχι ομως και για τα μηνυματα.

2)πως κατεβαζω φειςμπουκ και σκαιπ? στο μενου εχει το σαμσουνγκ απλικειτιονς αλλα πουθενα περι αυτων.

3)στην οθονη εναρξης την αρχικη μπορεις να προσθεσεις και αλλες οθονες και να βαζεισ οτι εφαρμογη σε βολευει. απο μονο του εχει 3..εγω πατησα το + αρκετες φορες καθως το εξερευνουσα και εχω τωρα αλλες 5 αδειες..παταω το αριστερο κουμπι την επεξεργασια κ παταω να γινει καταργηση κ δεν υπακουει..γιατι?

4)προτεινετε μου χαντσφρι

5)στα μηνυματα δεν εχει το σιγμα το τελικο (ς)

ευχαριστω

 

1)Θα πας στην εφαρμογή mp3 player θα πατήσεις παρατεταμένα τον ήχο που θες και μετά ορισμός ως->ήχος ειδοποίησης.

2)Από το μάρκετ.

3)Πατάς παρατεταμένα μια homescreen και την τραβάς στην κατάργηση.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια...

εχω PDA S5570XXKPK και θελω να κανω υποβαθμιση απο 2.3.4 σε 2.2.1 froyo και δεν εχω κανει back τιποτα υπαρχει η λυση η την πατησα?και εαν υπαρχει το firmware μαζι με το αρχειο tass.ops σε καποιο link θα το εκτιμουσα να το λεγατε..ευχαριστω

 

τουλαχιστον μπορει κανεις να μου πει οταν το πρωτοαγορασαμε τι PDA ειχαμε το ελληνικο εννοω

γιατι δεν μου το αναγνωριζει με την 2.3.4 το kies σας ευχαριστω και συγγνωμη για πριν

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο το κινητο ! Προφανως τωρα θα προσθεσανε και handsfree

 

σημερα το πηρα και εγω για την κοπελια μου και ναι,εχει handsfree

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια...

εχω PDA S5570XXKPK και θελω να κανω υποβαθμιση απο 2.3.4 σε 2.2.1 froyo και δεν εχω κανει back τιποτα υπαρχει η λυση η την πατησα?και εαν υπαρχει το firmware μαζι με το αρχειο tass.ops σε καποιο link θα το εκτιμουσα να το λεγατε..ευχαριστω

 

τουλαχιστον μπορει κανεις να μου πει οταν το πρωτοαγορασαμε τι PDA ειχαμε το ελληνικο εννοω

γιατι δεν μου το αναγνωριζει με την 2.3.4 το kies σας ευχαριστω και συγγνωμη για πριν

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

 

Ολοι λενε καντε αναβαθμιση και τον τρόπο.... αλλα στο πως γυρναμε πίσω δεν μας λένε.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα και εγω για την κοπελια μου και ναι,εχει handsfree

 

θα ειχες την ευγενη καλοσυνη να πατησεις *#1234#

και να μου πεις τι σου βγαζει ολο τον αριθμο για να κανω υποβαθμιση...σε θερμοπαρακαλω εν αναγκη σε πληρωνω κι ολας

S5570

μετα τα υπολοιπα ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

θα ειχες την ευγενη καλοσυνη να πατησεις *#1234#

και να μου πεις τι σου βγαζει ολο τον αριθμο για να κανω υποβαθμιση...σε θερμοπαρακαλω εν αναγκη σε πληρωνω κι ολας

S5570

μετα τα υπολοιπα ποια ειναι?

να το κανω οταν το πιασω στα χερια μου αλλα τι σημαινουν τα συμβολα;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

να το κανω οταν το πιασω στα χερια μου αλλα τι σημαινουν τα συμβολα;

 

ειναι για να δεις τι firmware φοραει...το PDA θελω να μου πεις και πες και το kernel(απο τις ρυθμισεις)

εκανα λαλακια...εκανα ανβαθμιση ο κοτσανας και δεν μου το αναγνωριζει το kies εκανα υποβαθμιση αλλα παλi δεν ανγνωριζεται

θελω και το phone να μου πεις τι σου βγαζει και το csc

και αν θες λεφτα να σ στειλω οσα εχω...θα με σωσεις διοτι ειμαι βλαξ

σε υπερευχαριστω και μονο που απαντησες να σε εχει ο Θεος καλα

εγω εκανα υποβαθμιση και μου βγαζει πατωντας τα *#1234#

PDA:S5570XWKC1

PHONE:S5570XXB1

CSC:S5570OXXKC3

αλλα το εκανα αναβθμιση-υποβαθμιση και το κατεστρεψα πες μου εκει σε καθενα τι σου βγαζει αν δεν σου ειναι κοπος θα σωσεις και εμενα και το αλλο παιδι που θελει να κανει υποβαθμιση(τα δικα σου ειναι τα original εαν βεβαια δεν εκανες αναβαθμιση)

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε εγκαταστήσει στο samsung galaxy mini σας την έκδοση android gingerbread 2.3.4, θα έχετε προσέξει ότι δεν λειτουργεί πλέον σε αυτό το link2SD.

Αν θέλετε να το κάνετε να λειτουργήσει πάλι, εφαρμόστε τις οδηγίες από εδώ:

http://www.postiar.com/post/25584/applications-on-the-sd-with-link2sd-froyo-and-gingerbread.html

Εγώ το έκανα και λειτουργεί τέλεια! :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...