Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το Samsung Galaxy Mini GΤ-S5570 και εχω ακουστικα handsfree τα οποια τεριαζουν και σε αυτο το μοντελο ομος οταν τα συνδεω δεν τα δεχετε ουσιαστικα δεν γινετε τπτ ? πρεπει να αλαξω κατι στις ρυ8μησεις οστε να τα δεκτη η απλα αυτο τομοντελο δεχετε μονο bluetooth ?.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το Samsung Galaxy Mini GΤ-S5570 και εχω ακουστικα handsfree τα οποια τεριαζουν και σε αυτο το μοντελο ομος οταν τα συνδεω δεν τα δεχετε ουσιαστικα δεν γινετε τπτ ? πρεπει να αλαξω κατι στις ρυ8μησεις οστε να τα δεκτη η απλα αυτο τομοντελο δεχετε μονο bluetooth ?.

 

Τι εννοείς "δεν τα δέχεται"? Δεν δουλεύει το μικρόφωνο? Που ξέρεις ότι είναι συμβατά με το τηλέφωνο σου? Πάντως ο αδερφός μου που έχει το ίδιο μοντέλο με ενσύρματα ακουστικά το έχει και δεν του έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "δεν τα δέχεται"? Δεν δουλεύει το μικρόφωνο? Που ξέρεις ότι είναι συμβατά με το τηλέφωνο σου? Πάντως ο αδερφός μου που έχει το ίδιο μοντέλο με ενσύρματα ακουστικά το έχει και δεν του έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα..

 

Δεν γνοριζω αν ειναι συμβατα απο που μπορω να το καταλαβω ? Το βισμα παντος ειναι ιδιο με του φορτιστη ... Δεν λειτουργουν γτ οταν παω π.χ. να ανοιξω το ραδιο μου γραφει να τα συνδεσω ενω τα χω ειδη μεσα ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνοριζω αν ειναι συμβατα απο που μπορω να το καταλαβω ? Το βισμα παντος ειναι ιδιο με του φορτιστη ... Δεν λειτουργουν γτ οταν παω π.χ. να ανοιξω το ραδιο μου γραφει να τα συνδεσω ενω τα χω ειδη μεσα ....

 

Αφού έχουν την ίδια υποδοχή με το φορτιστή(?) λογικό είναι να μην τα βλέπει.. Πρέπει τα ακουστικά να είναι τέτοιου τύπου http://www.amazon.co.uk/GENUINE-Samsung-Handsfree-Headphones-Microphone/dp/B0061J052C

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει και γίνετε μέσω ΚΙΕΣ --> http://www.samsungapps.com/about/onPc.as

απλά το κανεις εγκατάσταση βρίσκει τους οδηγούς τις συσκευής και μετά θα σου βγάλει το πρόγραμμα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση !

 

2.3.5 είναι η τελευταία

 

το κάναμε σήμερα αλλά τίποτα, βγάζει ότι είναι ενημερωμένο και ότι φορά την 2.2.0 :blink:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το κάναμε σήμερα αλλά τίποτα, βγάζει ότι είναι ενημερωμένο και ότι φορά την 2.2.0 :blink:

 

Τότε λογικά είναι ξένο το κινητό και δεν έχει δοθεί update για τη χώρα που προοριζόταν.

Πάτα *#1234# και γράψε αυτά που γράφει να σου πω από που είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα με το GPS? Τις τελευταίες μέρες δεν μπορεί να κλειδώσει δορυφόρο με τίποτα!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου..

 

Εχω εδω και αρκετο καιρο το μικρο galaxy και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.

εχω ομως ενα προβλημα δεν μπορω να το κανω με καμια δυναμη να λαβει η να στειλει mms :( :mad:

 

To internet ειναι ρυθμισμενο και δουλευει σωστα.. αλλα το mms οσο και να προσπαηθσα δεν εβγαλα ακρη απο τις ρυθμισεις που δινει η Wind στο Site της (ασε που εχει πολυ περισσοτερες ρυθμισεις το κινητο απο οτι αυτες που δινει η Wind)

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/kartokiniti-q/my-q-upiresies/mms/ruthmiseis-mms/

 

οταν μου στελνουν mms μου λεει το εχω εισερχομενο... παταω ληψη αλλα δεν κανει τιποτα δεν ανοιγει το αρχειο...

 

 

εχει κανεις υποψην του τι ρυθμισεις πρεπει να περαστουν ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την συμβουλη σας, εχω αγορασει προσφατα το galaxy mini και ειπα να βαλω και ενα screen protector αλλα επειδη δεν εκατσε καλα, το εβγαλα με την μια , αλλα προς εκπληξη μου ειδα οτι εχει αφησει κηλιδες στην οθονη οι οποιες δεν βγαινουν, λες και εχει ποτησει μεσα, καποια συμβουλη? Ειναι δυνατον να χαλασα την οθονη αθελα μου? Edited by jojo30
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, μια βοήθεια και εδώ

 

έχω το Samsung Galaxy mini S5570

 

κατέβαζα τραγουδάκια σε mp3/mp4 με την εφαρμογή youtube to mp3 (απο market)

 

τώρα βλέπω ότι δεν κατεβάζει πια :\

βαράει Failed to download

 

δεν ξερω τι μπορεί να πείραξα ή να ξερύθμισα

 

καμιά ιδέα ;

 

ευχαριστώ

 

να προσθέσω ότι έχω ιντερνετ στην σύνδεση μου

αλλά συνδέομαι και με wifi στο σπίτι, απο όπου κάνω και την προσπάθεια να κατεβάσω τα αρχεία....

 

δεν μπορω να καταλαβω τι χαλασε :(

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πού είναι ο φάκελος με τα παιχνίδια, βρε παιδιά;;; :confused: :confused:

 

Τα είχα όλα σε ένα φάκελο στην οθόνη μπροστά κ τον κατήργησα. Τώρα που τον ζητάω, για να βάλω μέσα κ άλλα παιχνίδια που κατέβασα από το ιντερνετ, δεν μπορώ να τον βρω! :mad: :mad:

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα samsung galaxy mini Σ5570 το root-ara με Super OneClick v1.9.1 όλα μια χαρά μέχρι εδώ μου εμφάνισε το superuser πήγα να περάσω το TITANIUM backup free αλλα δεν το κατέβαζε και πέρασα το rom manager όλα καλά κει εδώ έκανα backup αλλα όταν κατέβασα το Adfree και έκανα τις γνωστες ρυθμησης για να μην μου εμφανίζει διαφήμισης και πάτησα download έκλεισε το κινητό και δεν ανοίγει με τίποτα ούτε με down volume κεντικό κουμπί και power

τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να ανοίξω το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω εδώ και κανα εξάμηνο το samsung galaxy mini και τελευταία έχω ενα θέμα με τις εφαρμογές που πάω να κατεβάσω απο το play store,πλέον, αν και το πρόβλημα το είχα και απο τότε που λεγόταν android market.Λοιπόν εκεί που πάω να κατεβάσω μια χ εφαρμογή και ενω φαίνεται οτι κατεβαίνει στην εγκατάσταση μου βγάζει το εξής σφάλμα:

 

Δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης usb ή κάρτα SD.

 

Το ακόμα πιο παράξενο είναι πώς μερικές απο τις εφαρμογές που προσπαθώ να κατεβάσω τις είχα πρίν κάνω επαναφορά σε εργαστηριακές ρυθμίσεις επειδή είχε κολλήσει το wi fi.Κάθε βοήθεια δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εχει η αδερφη μ,και της εχει βγαλει δυο φορες με μαυρο φοντο και λευκα γράμματα το εξης μήνυμα κατα την ενεργοποίηση

lcd-backlight-ctrl start

determine-lcd-type,lcd type:61bc11

ξερεις κανεις γιατι συμβαίνει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Sorry για το offtopic αλλά έχω ένα προβληματάκι τώρα που αγόρασε η γυναίκα μου το συγκεκριμένο κινητό. Πήγα να ανοίξω λογαριασμό στη gmail για την γυναίκα μου (νέο email δηλ) και μου ζήτησε να δώσω τον αριθμό του κινητού για να στείλουν εκεί την επιβεβαιώση για το ανοιγμα του email. Πριν 3 μήνες που άνοιξα για μένα δεν μου ζήτησε τον αριθμό του κινητού μου και έστειλε την επιβεβαίωση στη gmail. Ξέρετε τι παίζει με αυτό το θέμα? Είναι καινούρια πολιτική της google αυτή να δίνεις τον αριθμό του κινητού? Ξέρετε τίθεται και θέμα ασφαλείας προσωπικών δεδομένων πλέον
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Sorry για το offtopic αλλά έχω ένα προβληματάκι τώρα που αγόρασε η γυναίκα μου το συγκεκριμένο κινητό. Πήγα να ανοίξω λογαριασμό στη gmail για την γυναίκα μου (νέο email δηλ) και μου ζήτησε να δώσω τον αριθμό του κινητού για να στείλουν εκεί την επιβεβαιώση για το ανοιγμα του email. Πριν 3 μήνες που άνοιξα για μένα δεν μου ζήτησε τον αριθμό του κινητού μου και έστειλε την επιβεβαίωση στη gmail. Ξέρετε τι παίζει με αυτό το θέμα? Είναι καινούρια πολιτική της google αυτή να δίνεις τον αριθμό του κινητού? Ξέρετε τίθεται και θέμα ασφαλείας προσωπικών δεδομένων πλέον

 

Ναι οντως ειναι καινουργιο,απο θεμα ασφαλειας τωρα...ποτε δεν ξερεις.

Μπορεις ομως να το κανεις απο τον υπολογιστή σου,εκει δεν ζητάει τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ειναι καινουργιο,απο θεμα ασφαλειας τωρα...ποτε δεν ξερεις.

Μπορεις ομως να το κανεις απο τον υπολογιστή σου,εκει δεν ζητάει τηλ.

 

Στον Η/Υ μου το ζήτησε. Μάλλον εσύ δεν είχες πρόβλημα

 

Ρε παιδιά τα εικονίδια που είναι στην μπάρα εργασιών (την κάτω μπάρα) πως τα αλλάζουμε?

 

Sorry έχεις δίκιο. Αν σου πω ότι δεν το είδα το κουμπί τροποποίηση? Πάντως εκτός από την τροποποίηση που έγινε θα εκτιμούσα αφάνατστα και μία απάντηση

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by larrysalonika
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί έχω μπερδευτεί λίγο με τις εκδόσεις Galaxy.... είναι να πάρω το Galaxy mini (s5570) δώρο στον αδελφό μου, λόγω μεγέθους και κάμερας 3μπ (κοιτούσαμε και το Galaxy Y που είναι και νεότερο αλλά έχει κάμερα 2μπ!), αλλά έχω 2 ερωτήσεις:

 

1. ισχύει οτι αν το πάρουμε από σκρουτζομάγαζα (π.χ. το πουλιφωνο που έχω ψωνίσει ήδη 2 φορές) το kies δεν θα κάνει upgrade (σημειώνω οτι η Ελληνική γλώσσα δεν είναι απαραίτητη, μπορούμε και με english),

 

2. τι παίζει με το Galaxy Pop (δηλαδή s5570i), το οποίο από ότι καταλαβαίνω απλά έχει 800άρη επεξεργαστή και όλα τα άλλα ίδια με το απλό mini (s5570); έχει κανείς το Pop (δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα) να μου πει αν όντως αξίζει τα λίγα ευρώ παραπάνω; το gsmarena το αναφέρει ως non-gsm (γιατί έχει μόνο cdma), ισχύει αυτό?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Μια απορια τι σημαινει το παρακατω σφαλμα ?

 

Cant access to /systemcsc/vgr/system ?

 

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά!!

Έχω αναβαθμίσει το κινητό σε 2.3.5 official απο kies και το έχω ροοταρει.

 

Το πρόβλημα είναι όμως πως δεν συνδέεται πολλές φορές πλεόν σε wifi που παλιά έμπαινε!πχ.του σπιτιού μου!!

Δείχνει συνεχεια πως παει να συνδεθει και αρχίζει και ανβει-σβηνει το wifi απο μονο του.Αποτέλεσμα.,..?δεν συνδεεται ποτε?

Το εχουν παθει και αλλοι??

Τι γινεται?Ειναι καποιο bug?χωρις συνδεσεις σε wifi..το κινητο δεν χρησιμοποιειται... :(

 

 

Καλημερα.Και εγω το ιδιο προβλημα εχω απο χτες το πρωι. Ολη μερα προσπαθω αλλα αδυνατω να βρω λυση. Εχεισ καμια ιδεα μήπως ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.

Επειδή χρησιμοποιώ το τηλ και στο αυτοκινητο σαν AUX με μια πατεντα για να ακούω ΜΡ3 μουσικη σε ραδιοκασετόφωνο χωρις ΜΡ3, θα μπορούσε να με καθοδηγήσει κανείς πως κάνω Λίστες Αναπαραγωγής στον player????

Διότι όταν ανοίγω από την κάρτα παιζει ΜΟΝΟ το πρώτο τραγούδι, ενώ από τον player κατα αλμπουμ ή καλλιτέχνη δεν βγαζω άκρη.....Oλα μπερδεμένα ......

Ευχαριστώ

Γιώργος .

 

Καλησπέρα, μπορείς να μας πεις την "πατέντα" που έχεις κάνει με το συγκεκριμένο μοντέλο, και αν τελικά βρήκες την λύση με τις Λίστες Αναπαραγωγής;; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Περασα πριν λιγες μερες το ICS (CM9beta7) και το τηλεφωνο απογειωθηκε. Ειναι περιπου 2 φορες ταχυτερο σε μενου, ανοιγμα/κλεισιμο εφαρμογων κλπ. και κυριως, πολυ πιο ομορφο! Λογω ομως καποιων μικροbug και του γεγονοτος οτι δεν εχουν φτιαχτει ακομα οι drivers για την καμερα, περασα παλι το CM7 με 2.3.7. Γιατι η Samsung μας εγκατελειψε και μας αφησε με Gingerbread ενω το κινητακι μας τρεχει ανετοτατα το ICS???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!παρακαλω γινεται καποιος να μου πει καποια καλη ρομ για το sgm που να μην κολαει το κινητο;τωρα εχω το official 2.3.6 ! παρακαλω πειτε μου και τον τροπο γιατι ειμαι αρχαριος ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!παρακαλω γινεται καποιος να μου πει καποια καλη ρομ για το sgm που να μην κολαει το κινητο;τωρα εχω το official 2.3.6 ! παρακαλω πειτε μου και τον τροπο γιατι ειμαι αρχαριος ευχαριστω!

 

αφου εβγαλα το ICS λογω μη λειτουργιας της καμερας, εβαλα το DreamW απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1602588

Εχει και οδηγιες εγκαταστασης. Ειναι εξαιρετικη ROM, ταχυτατη, πολυ ομαλη, χωρις κολληματα και με πολλα εξτρα. την προτεινω!

 

Ξεχασα κατι βασικο, σε περιπτωση που δεν εχεις την καταλληλη recovery (CMW που αναφερεται, δες τις οδηγιες εδω http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Samsung_Galaxy_Mini:_Full_Update_Guide )

ειναι πραγματικα απλο εαν εχεις μια βασικη επαφη με υπολογιστες και κινητα

Edited by gloup81
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...