Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα περάσω αυτήν

 

Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου δώσει την stock recovery 2.3.6 ;

 

Από xda που την κατεβάζω μου βγάζει error status 7 και όταν κάνω επεξεργασία το κείμενο και βγάζω τα asserts lines, μου βγάζει error code 6.

Προσπαθώ να την περάσω από cwm recevery 5.0

 

http://www.youtube.com/watch?v=U4b1KaJpt9o

 

την εχει περασει κανεις;

 

Δες το παραπάνω ποστ μου. Πέρασα την 4.3 και τρέχει ΑΨΟΓΑ .

 

Πραγματικά το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες το παραπάνω ποστ μου. Πέρασα την 4.3 και τρέχει ΑΨΟΓΑ .

 

Πραγματικά το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε.

 

ποια ακριβώς rom πέρασες αυτην που πέρασε και ο πιτσιρικάς στο βίντεο; ποιο ace εχεις ακριβως; δοκιμασε την μερικες μερες και γραψε μας εντυπώσεις... ψάχνομαι να την βαλω και εγω!:)

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

ώπα,σόρρυ,λάθος λινκ.

 

Έβαλα αυτήν: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2358404

 

Έχεις να μου στείλεις στοκ recovery GB 2.3.6;

Link to comment
Share on other sites

ώπα,σόρρυ,λάθος λινκ.

 

Έβαλα αυτήν: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2358404

 

Έχεις να μου στείλεις στοκ recovery GB 2.3.6;

το δικο μου τηλ ειναι το s5830 σκετο και δεν εχω καθαρη στοκ...:(

 

Τωρα θυμήθηκα ειχα την 2.3.5 vodafone αυτην κρατησα αλλα δεν ξερω εαν κανει για το 5830i !

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει στον γιο μου ένα ace S5839i και έχει κολλήσει στο λογότυπο Samsung και δεν κάνει τίποτα άλλο .Προσπάθησα να το βάλω σε recovery mode με power bottom και home bottom ταυτόχρονα αλλά δεν μπαίνει με τίποτα καμιά ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο και το Volume Up. Αν δεν μπει βγάλε την μπαταρία για λίγη ώρα και μετά άνοιξέ το πάλι.

Σαν τελευταία λύση μπορείς να περάσεις πάλι το Firmware με το Odin.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με τον ήχο. Εντελώς ξαφνικά χωρίς να πέσει η να πάρει νερό το τηλέφωνο σταμάτησε να λειτουργεί το ηχείο. Δεν είναι στο αθόρυβο. Μόλις βάλω ακουστικά ακούω κανονικά. Μόλις τα βγάλω ακούω μόνο την φωνή του συνομιλητή μου στις κλήσεις. Καμία πρόταση; δεν εδώ rootαρει το τηκςφωνο
tzexer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω το s5839i και είμαι σε stock 2.3.6 rooted και προσπαθώ να ρυθμίσω το link2sd...αλλά μου λέει οτι πρέπει να ενεργοποιήσω το usb debbuging

Το πρόβλημα είναι οτι δεν ενεργοποιείται...πρασινίζει το κουτάκι για ένα δευτερόλεπτο και μετά απενεργοποιείται πάλι...τί κάνω?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα , θα ηθελα μια βοήθεια για το κινητό του γιού μου. Πρέπει να εσβησε κάποια αρχεία και το κινητό κάνει συνεχώς επανακκίνηση. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει την έκδοση 2.3.6

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα , θα ηθελα μια βοήθεια για το κινητό του γιού μου. Πρέπει να εσβησε κάποια αρχεία και το κινητό κάνει συνεχώς επανακκίνηση. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει την έκδοση 2.3.6

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα, λοιπόν δοκιμάζεις για αρχή να το αφήσεις χωρίς μπαταρία για 5-10 λεπτά. Εάν δεν διορθωθεί η κατάσταση δοκιμάζεις να μπεις σε stock recovery mode (δεν γνωρίζω πως γίνεται στη συσκευή σου, συνήθως σε samsung κρατάς πατημένα για αρκετή ώρα μέχρι να μπεις στο ανάλογο μενού Πλήκτρο έντασης επάνω - Πλήκτρο κλειδώματος - Κεντρικό Πλήκτρο) όπου θα κάνεις Wipe Cache.

Σε περίπτωση όπου ούτε και αυτή η λύση σου δουλέψει μένει να περάσεις ξανά το λογισμικό (sammobile.com) μέσω Odin και Download mode (το ίδιο με παραπάνω αλλά με Πλήκτρο έντασης κάτω).

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή δεν ανοίγει θα χρειαστεί να γίνει επαναφορά (θα σβηστούν ΟΛΑ εκτός από τα περιεχόμενα της εξωτερικής κάρτας μνήμης ).

Διαδικασία: με κλειστό κινητό

Μεσαίο κουμπί μαζί με το on/off στα πλαγια.

Μόλις βγουν τα γράμματα στην οθόνη αφήνεις το on/off αλλά κρατάς πατημένο το μεσαίο μέχρι να μπει στο recovery.

Επιλέγεις wipe data/factory reset, yes και μετά reboot system now.

 

Η πλοήγηση στο recovery γίνεται με τα πλήκτρα έντασης και η επιλογή με το μεσαίο πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή δεν ανοίγει θα χρειαστεί να γίνει επαναφορά (θα σβηστούν ΟΛΑ εκτός από τα περιεχόμενα της εξωτερικής κάρτας μνήμης ).

Διαδικασία: με κλειστό κινητό

Μεσαίο κουμπί μαζί με το on/off στα πλαγια.

Μόλις βγουν τα γράμματα στην οθόνη αφήνεις το on/off αλλά κρατάς πατημένο το μεσαίο μέχρι να μπει στο recovery.

Επιλέγεις wipe data/factory reset, yes και μετά reboot system now.

 

Η πλοήγηση στο recovery γίνεται με τα πλήκτρα έντασης και η επιλογή με το μεσαίο πλήκτρο.

 

Το εχω δοκιμάσει και αυτό αλλά μπήκε σε restert loop

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν η συσκευή δεν ανοίγει θα χρειαστεί να γίνει επαναφορά (θα σβηστούν ΟΛΑ εκτός από τα περιεχόμενα της εξωτερικής κάρτας μνήμης ).

Διαδικασία: με κλειστό κινητό

Μεσαίο κουμπί μαζί με το on/off στα πλαγια.

Μόλις βγουν τα γράμματα στην οθόνη αφήνεις το on/off αλλά κρατάς πατημένο το μεσαίο μέχρι να μπει στο recovery.

Επιλέγεις wipe data/factory reset, yes και μετά reboot system now.

 

Η πλοήγηση στο recovery γίνεται με τα πλήκτρα έντασης και η επιλογή με το μεσαίο πλήκτρο.

 

Το εχω δοκιμάσει και αυτό αλλά μπήκε σε restart loop

Link to comment
Share on other sites

Αδύνατο τότε να μην έβαλε χέρι στη συσκευή κάποιος.

Φλασαρεις στοκ ρομ (λινκ στο πρωτο ποστ) και μετά κάνεις αυτό που έγραψα και παραπάνω αν κάνει bootloops και μετά το φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα πρόσφατα το samsung bluetooth headset hm1700, το οποίο είναι συνδεδεμένο στο Galaxy Ace (S5830). Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιείται η λειτουργία επανάκλησης του τελευταίου αριθμού απο το bluetooth όταν πατηθεί το πλήτρο απάντησης στο bluetooth.

Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να γίνει είτε επεμβαίνοντας στο τηλέφωνο ή στο bluetooth....λέω εγώ τώρα... (δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ROM που να το κάνει αυτό)

 

Συμβαίνει πολλές φορές να είναι το bluetooth στη τσέπη και να πατηθεί κατά λάθος το πλήκτρο απάντησης, και το τηλέφωνο να καλεί χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα πρόσφατα το samsung bluetooth headset hm1700, το οποίο είναι συνδεδεμένο στο Galaxy Ace (S5830). Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιείται η λειτουργία επανάκλησης του τελευταίου αριθμού απο το bluetooth όταν πατηθεί το πλήτρο απάντησης στο bluetooth.

Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να γίνει είτε επεμβαίνοντας στο τηλέφωνο ή στο bluetooth....λέω εγώ τώρα... (δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ROM που να το κάνει αυτό)

 

Συμβαίνει πολλές φορές να είναι το bluetooth στη τσέπη και να πατηθεί κατά λάθος το πλήκτρο απάντησης, και το τηλέφωνο να καλεί χωρίς λόγο.

 

Νομιζω πως δεν θα βρεις λυση....Αλλα εχω την εντυπωση οτι οταν ειναι off η οθονη δεν "πιανει" η επανακληση.

Τουλαχιστον στο s3 ετσι ειναι.

Αλλα γιατι δεν βαζεις στην τσεπη το bluetooth κλειστό?

Θελω να πω,οτι σε αλλη μαρκα ενταξει μπορει να μην ειναι τοσο πρακτικο...

Αλλα στα Samsung που εχουν κουμπι τυπου on-off (και οχι καποιο κουμπι που θελει πχ.5 δευτερολεπτα πατημα για ενεργοποιηση....)ειναι πολη ευκολη η διαδικασια...

Ακουω εισερχομενη κληση...

Βαζω το χερι στην τσεπη και παιρνω Bluetooth.

Οσπου να το τοποθετησω στο αυτι εχω ηδη παει το κουμπακι στη θεση "on"

Αν οχι αμεσως... τοτε σιγουρα στο επομενο δευτερολεπτο εχει συνδεθει και απαντας...

Ενταξει αυτο προϋποθέτει να μην ειναι ο καλουντας και πολυ ανυπομονος και το κλησει στην 3η φορα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. η γυναικα μου εχει το samsung galaxy ace 11μηνες και εδω και 10μερες δεν δουλευει το ηχειο του. πριν λιγο του εκανα ενα factory reset μηπως ηταν θεμα software. απο οτι ειδα δεν εφτιαξε το ηχειο αλλα μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμιση λογισμικου και πατησα να γινει. το θεμα ειναι οτι κολλαει στο install. μια φορα στο 83% και αφου το εκλεισα και το ξαναανοιξα κολλαει στο 43-44%. τι μπορω να κανω για να ξεκολησει? με το ηχειο μαλλον παμε για σερβις ε? το βασικοτερο ομως ειναι να ξεκολησει και να ανοιξει να μπορει να κανει την δουλεια της. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. η γυναικα μου εχει το samsung galaxy ace 11μηνες και εδω και 10μερες δεν δουλευει το ηχειο του. πριν λιγο του εκανα ενα factory reset μηπως ηταν θεμα software. απο οτι ειδα δεν εφτιαξε το ηχειο αλλα μου εβγαλε μηνυμα για αναβαθμιση λογισμικου και πατησα να γινει. το θεμα ειναι οτι κολλαει στο install. μια φορα στο 83% και αφου το εκλεισα και το ξαναανοιξα κολλαει στο 43-44%. τι μπορω να κανω για να ξεκολησει? με το ηχειο μαλλον παμε για σερβις ε? το βασικοτερο ομως ειναι να ξεκολησει και να ανοιξει να μπορει να κανει την δουλεια της. ευχαριστω!

 

 

Εγώ θα πρότεινα να του περάσεις μια στοκ με οντιν (1ο ποστ) και να κάνεις μόνος σου την αλλαγή στο ηχείο.

Από ebay δεν νομίζω να δώσεις πάνω από 5€.

Αντίθετα στο service νομίζω πως θα το καταλογίσουν παραπάνω και από την αξία της συσκευής.

 

 

 

 

μήπως μπορεί να μου πει κάποιος, αν το πάρω από αγγλία θα δουλεύει στην ελλάδα ή θα έχω πρόβλημα με το gsm

 

Ναι δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια,

 

εδωσα προσφατα το κινητο αυτο στην μητερα μου για πρωτη της επαφη με κινητο αφης. εχει 2.3.6 λογισμικο ποτε rooted κτλ.ειδα ομως οτι υπαρχουν και εκδοσεις 4.4.2 στα γνωστα φορουμ, αν του περασω λογισμικο 4.4.2 λετε να πηγαινει πιο γρηγορα στην αποκριση το κινητό ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

εδωσα προσφατα το κινητο αυτο στην μητερα μου για πρωτη της επαφη με κινητο αφης. εχει 2.3.6 λογισμικο ποτε rooted κτλ.ειδα ομως οτι υπαρχουν και εκδοσεις 4.4.2 στα γνωστα φορουμ, αν του περασω λογισμικο 4.4.2 λετε να πηγαινει πιο γρηγορα στην αποκριση το κινητό ?

 

Αφού είναι για τη μητέρα σου το κινητό μη το πειράζεις. Άστο όπως έχει.

Link to comment
Share on other sites

:( απαισιο τηλεφωνο...εκτος αν το δικο μου ειναι προβληματικο... δεν ξερω για τους αλλους αλλά αν επρεπε να το βαθμολογησω θα του εβαζα 0!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι γενικά είναι απαίσιο. Απλά τα χρόνια περνάνε και οι εφαρμογές θέλουν δυνατό hardware οπότε δεν νοείται συσκευή με λιγότερο από 2gb ram σήμερα και φυσικά quad a15 cpu.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολλές φορές όταν μπαίνω στο ίντερνετ μέσω wi-fi διακόπτει τη σύνδεση ή δεν μπορώ να μπω καθόλου; Με το laptop μπαίνω κανονικά. Μήπως φταίνε οι ρυθμίσεις του κινητού; :(

 

*Έχω βάλει την έκδοση 4.0.4 (The Myth 2 - 1.0)

Edited by whatsup
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει την σαβούρα της σαβούρας φιλε μου. Για να θυμάμαι ρομ που πέρασα πριν 3 χρόνια στο ace που είχα για 3η 4η συσκευή, καταλαβαίνεις το επίπεδο της αηδίας που ένιωσα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...