Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι αλλο ρε παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια με χρηση και χωρις χρηση? περιμενω να ακουσω γνωμες εμενα το φορτιζω πρωι και με χρηση ιντερνετ απο browser και με κανα τηλεφωνο μετα βιας μεχρι τ απογευμα ειναι φυσιολογικο?

 

 

 

Φυσιολογικό.

 

Κάποια στιγμή και οι μπαταρίες λιθιου εξασθενούν.

 

Μπορείς να πάρεις μια καινούργια αλλά και αυτή μετά απο κάποιο διάστημα την ίδια κατάληξη θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η αλλη ειχε κρατησει τουλαχιστον 1 χρονο και αυτη εδω εχει απ τον ιουνιο και ειναι νοεμβρης

 

Η δευτερη ειναι γνησια η κινεζικη;

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν στον γερμανο οτι εχει 34e και βρηκα ενα μαγαζι στην αθηνα με 18e και μου ειπαν οτι ειναι γνησια
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου εχει εμφανισει ενα προβλημα οταν κανω κληση μεσω εφαρμογης οπως skype,viber.Ενω τα ακουστικα και το μικροφωνο δουλευουν κανονικα οταν κανω κληση απο καποια εφαρμογη ενω μπορω να ακουσω τς αλλους ακουγεται απο το μικροφωνο μου μονο ενας περιεργος ηχος.Οταν κανω κανονικη κληση ακουγομαι κανονικα.Επισης εχω δοκιμασει κ αλλα ακουστικα.

 

μπορει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν στον γερμανο οτι εχει 34e και βρηκα ενα μαγαζι στην αθηνα με 18e και μου ειπαν οτι ειναι γνησια

Εγώ είχα πάρει 2 τέτοιες ΣΥΝ ένα φορτιστή, όλα 10€

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3670458#post3670458

 

Σήμερα που ξανακοίταξα στο ebay, τα ίδια (2 μπαταρίες + 1 φορτιστής) κάνουν περίπου 7€

(Οι μπαταρίες λένε 1500Mah)

 

Eπίσης βρήκα (από Ιταλία) και μπαταρία 2450Mah 5€ (με τα μεταφορικά)

(http://www.ebay.com/itm/Batteria-per-SAMSUNG-Galaxy-ACE-S5830-2450mAh-maggiore-capacita-golden-gold-/231036082355?pt=IT_Accessori_Cellulari_Batterie&hash=item35cad2d8b3)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

φιλε yoda καλη ιδεα και ο φορτιστης για να εχω και δευτερη καβαντζα σε καμια τσαντα το θεμα ειναι οτι τη βρηκες στο ebay ειναι λιγο δυσκολο να την παραγγειλω απο ιντερνετ δεν εχω πιστωτικη :(
Link to comment
Share on other sites

Επειδή για κάποιο λόγο κόλλησε μπορεί κάποιος να ανανεώσει τα link για το odin & ops http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330785

 

Ευχαριστώ

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει..

Ενώ το κινητό μου (samsung galaxy gt 5830) είναι αφόρτιστο και το συνδέσω στο φορτιστή μετα απο ένα λεπτό μου λέει πλήρως φορτισμένο.. του αγόρασα καινούργια μπαταρία μπας και ήταν εκεί το πρόβλημα αλλά πάλι τα ίδια..μήπως είχε κανένας το ίδιο πρόβλημα?

georgezigouris.com
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγγες εχω προβλημα με τα widgets oταν βαλω π.χ ενα για τον καιρο στην οθονη ειναι κομπλε αλλα οταν μετα απο καποια ωρα το ανοιξω το κινητο αφαντο το widget και μου λει αυτο( problem loading widget )μπορει καπιος να μου πει τι παιζει με αυτο ;;;:)
Link to comment
Share on other sites

καλως θα το τσεκαρω αλλα αν εχω προβλημα με το launcher ξερεις πιον να εβαζα που να ειναι ελαφρυς και να μην εχω τετοια προβληματα :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω το ace 2,5 χρόνια. Έχω αλλάξει πάρα πολλές rom και ποτέ δεν έιχα το παρακάτω πρόβλημα. Τους τελευταίους 2 μήνες έχω την democracy που είναι stable και όλα πήγαιναν ρολόι, μέχρι χθες που στα καλά καθούμενα κόλλησε σε μαύρη οθόνη. Το έκανα reboot αλλά μετα από λίγο ξάνα αν πήγαινα να ανοίξω μια εφαρμογή κολλούσε. Έκανα clear cache, factory reset, πέρασα ξανά απο odin stock rom και όλα απο την αρχή αλλά αλλά το ίδιο, επίσης πέρασα διαφορετική custom rom αλλά πάλι το ίδιο. Στα καλά καθούμενα κολλάει και μπορεί να κάνει reset μόνο του.

 

Λέτε να είναι hardware το πρόβλημα? Υπάρχει καμία εφαρμογή που να μου δείξει κάποιο error να καταλάβω τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι η σεμινα κ εχω βγαλει τεχνικος η/υ κ δικτυων. Λοιπον το θεμα μου εχει ως εξης: ειχα κανει root το galaxy ace s5839i για να σβησω μια εφαρμογη απ το appstore. Σβηστηκε κ το λειτουργικο ομως με αποτελεσμα να του βαλω ενα αντιστοιχο γαλλικο λογω οριστικου κλεισιματος της hotfile. εφαγα τον κοσμο να βρω το ελληνικο αλλα εις ματην. Αν καποιος απο εσας το εχει η εχςι καποιο λινκ παρακαλω να με βοηθησει γτ το κινητο μου ζηταει αναβαθμιση την κατεβαζει αλλα δεν κανει εγκατασταση. Συν οτι μου εχει εμφανισει στο μενου ενα σωρω γαλλικες χαζομαρες. Αν εχει ποσταριστει ξανα ζητω συγνωμη καθως ποσταρω απ το κιν. Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by semina83
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις αν υπάρχει εδώ το Firmware.

Αν δεν υπάρχει κάνε υπομονή μέχρι να το ανεβάσουν και πάλι εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχει μια φιλη μου το Galaxy ace GT-S5839i και κολαει του θανατα με 3 εφαρμογες μονο απο playstore....Υπαρχει καποιος οδηγος root για αυτο και μια γρηγορη ελαφρια stable rom για να προτείνεται???

 

Edit. Root του εκανα... Τι κανω για να αδειασω λιγο την μνήμη, να φυγουν cosmote apps κτλ;;; εχει 50mb ram μεσω ορο αδεια μετα απο κλεισιμο εφαρμογων

Edited by george_vitz
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις αν υπάρχει εδώ το Firmware.

Αν δεν υπάρχει κάνε υπομονή μέχρι να το ανεβάσουν και πάλι εδώ.

 

δυστυχως κ στα 2 τα λινκ ειναι οφ... στο πρωτο εχω κανει ηδη εγγραφη κ ακομα (!!) αναμενω απαντηση... ειμαι τοσο καιρο χωρις τηλεφωνο κ εχω αρχισει κ τα παιρνω που βρηκαν τωρα να κλεισουν τη hotfile!! ολα τα site που ηξερα ανεβαζανε εκει!! συν οτι μενω μακρυα απο σερβις συν οτι να το στειλω ουτε λογος γτ 1 παρολιγο να χασω μηχανημα με τους κουριερ κ ταχυδρομους που εχουμε στην περιοχη κ 2 δεν μπορω ν ανταπεξελθω οικονομικα πουθενα γτ ειμαι ανεργη εδω κ 2 χρονια σχεδον... τεσπα... ξερουμε περιπου ποσο καιρο θα παρει να ανεβασουν τα νεα λινκ??

Edited by semina83
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά μήπως και το έβρισκα κάπου αλλού αλλά δυστυχώς δεν έχει ανέβει ακόμα και το κακό είναι πως δεν ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμα τα νέα links.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον... το ξανακανα ρουτ (χωρις αυτη τη φορα να τρεχω!!) κ εσβησα οτι γαλλικο αχρηστο απληκεισο ειχε... το θεμα ειναι πως να εξαφανισω με το που ανοιγω η κλεινω τη συσκευη τα γαλλικα μπραντς.. υπαρχει καποιο απ?? τωρα απντεητ δεν εχω δοκιμασει να του κανω γτ δεν περιμενω κ πολλα... μεσω ρουτ πως γινετε??

 

σταλθηκε απ το γκαλαξι εης που επιτελους δουλευει κ συγνωμη για τα αγγλοελληνικα απλως ψαχνω ακομα τις γλωσσες...

Edited by semina83
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-Samsung-Galaxy-Ace-Black-SAMSUNG-GALAXY-ACE-S5830-BLA.htm

αυτη η θηκη ειναι καλη για το κινητο? τι διαφορα εχει το samsung galaxy ace black απ το gt s 5830?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...