Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περνα αυτό SII Keyboard For Ace (Works on Stock And CM7)

How To Install?

 

- Download The File

 

- Flash It From ClockWorkMode Recovery

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα...

Το έκανα flash αλλά μετά δεν είδα καμιά διαφορά. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Επίσης το πρόβλημα που έχω είναι πως στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου δεν έχει μόνο τα ελληνικά, αλλά σε διάφορες επιλογές έχει κάτι καλλικατζούρες σαν τούρκικα...

Όπως επίσης στις γλώσσες εισόδου δεν έβαλε τα ελληνικά!!!

Edited by selemele
2η ερωτηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΡΩΤΗΣΗ νο2 : Μπορώ να κατεβάσω από το GooglePlay κάπως αλλιώς εκτός WiFi? πχ να κατεβάσω το αρχείο στο Pc και να το κάνω εγκατάσταση μέσω PC? Δυστυχώς το modem Που είμαι τώρα δεν έχει WiFi, μόνο ethernet...
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ νο2 : Μπορώ να κατεβάσω από το GooglePlay κάπως αλλιώς εκτός WiFi? πχ να κατεβάσω το αρχείο στο Pc και να το κάνω εγκατάσταση μέσω PC? Δυστυχώς το modem Που είμαι τώρα δεν έχει WiFi, μόνο ethernet...

 

Μπορείς να τα πατήσεις install από το play store στο pc και όταν συνδεθεί σε δίκτυο το κινητό θα γίνουν εγκατάσταση.

Αλλιώς μόνο εκτός play store.

Googlαρεις δηλαδή την εφαρμογή (έστω Facebook vx.x apk), την κατεβάζεις και την περνάς στο κινητό για να την κάνεις εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Οπότε μάλλον μέσω apk από google...

 

Ναι δυστυχώς.

Πλήρες το Android αλλά ακόμα δεν έχει λύσει τόσο απλά θέματα.

Όπως επίσης και πλήρες backup μέσω pc που δεν υπάρχει. .Σε αναγκάζει να rootαρεις.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω την myth2. για ελληνικό πληκτρολόγιο έχω βάλει το πληκτρολόγιο MultiLing και είναι μια χαρά .
Link to comment
Share on other sites

εχω το ace 5839i απο cosmote με προεγκατεστημενο το swype 3.25.91.37022 ξερει κανεις αν μπορω και πως να του κανω update ???? Edited by qsd330
Link to comment
Share on other sites

Για επιλογή συσκευής υπάρχει συγκεκριμένη ενότητα στην οποία μπορούμε να ανοίξουμε θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

μπορείτε να μου πείτε αν και με ποιόν τρόπο μπορώ να ξεφορτωθώ εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες στην συσκευή

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχω το 5839ι απο cosmote και ειμαι και εγω root πλεον

καπου μεσα στο forum ειχα βρει εναν οδηγο (πριν γινω root) με μια λιστα με τις εφαρμογες που εχει το κινιτο με και με υποσυμειωση αν ειναι ασφαλη για απεγκατασταση αν θυμαμε καλα ηταν σε ενα φυλλο excel αλλα δεν μπορω να το βρω πλεον, ειναι ευκολο να μου κανει καποιος ενα link ?????

επιπλεον αν απεγκαταστισω καποιες και κανω καποιο λαθος με factory reset θα επανέλθουν????

δεν εχω σκοπο να περασω καποια αλλη rom (προς το παρρον )

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχω το 5839ι απο cosmote και ειμαι και εγω root πλεον

καπου μεσα στο forum ειχα βρει εναν οδηγο (πριν γινω root) με μια λιστα με τις εφαρμογες που εχει το κινιτο με και με υποσυμειωση αν ειναι ασφαλη για απεγκατασταση αν θυμαμε καλα ηταν σε ενα φυλλο excel αλλα δεν μπορω να το βρω πλεον, ειναι ευκολο να μου κανει καποιος ενα link ?????

επιπλεον αν απεγκαταστισω καποιες και κανω καποιο λαθος με factory reset θα επανέλθουν????

δεν εχω σκοπο να περασω καποια αλλη rom (προς το παρρον )

 

βρήκα αυτό από αλλο forum

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

 

μήπως μπορείς να μου πεις πώς γίνεται η απεγκατάσταση;;

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό από αλλο forum

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

 

μήπως μπορείς να μου πεις πώς γίνεται η απεγκατάσταση;;

 

ναι νομιζω αυτο ηταν....

 

η απεγκατασταση γινεται με το root unistaller και με ενα titanium backup σε περιπτωση λαθους

καλητερα θα σε ενημερωσουν οι πιο εμπειροι τισ παρεας

εννοηται οτι εχει γινει root πρωτα

Edited by qsd330
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 7 μηνες στην κατοχή μου το samsung ,πραγματικα αρχισε να με τσατιζει απιστευτα πλεον παιδια....και ειδικα τις στιγμες που ειναι stand by και το ξεκλειδωνεις και πας να κανεις μια π.χ. επειγον κληση τοτε ειναι το χειροτερο που μου συμβαινει και καμια μερα αντι για κληση,θα το στειλω σε κανενα ντουβαρι επανω!!!Πριν μια εβδομαδα το εκανα format,με την διαδικασια ενος αριθμου(που πληκτρολογεις κτλ κτλ), αλλα δεν λεει να σταματησει και εκει συνεχιζει ακαθεκτο να κολλαει παντα τις χειροτερες στιγμες.....Δεν το εχω φορτωμενο με εφαρμογες....γιατι δεν ειμαι τετοιο ατομο!!!!για την διαχειρηση μνημης κτλ κτλ εχω το Energy battery saver,easy task killer,easy app manager....Σας παρακαλω ρε παιδια προτεινεται τιποτα καλο για να μην κολλαει εκεινες τις γ..ω στιγμες.....ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

ΥΓ θα προτειμουσα να απαντησουν ανθρωποι που ειχαν-εχουν στην κατοχή τους αυτο το κινητο και τους εκανα τετοια νερα....

Link to comment
Share on other sites

ε φυσικα και κολλαει αφου του εχεις αλλαξει τα φωτα με τα task manager και τα battery saver,task killer και ολα αυτα τα αχρειαστα που τρωνε μπαταρια και το σημαντικοτερο απο ολα τρωνε την ram του κινητου και μετα κολλανε ολα και φταιει το κινητο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε μου,βλεπω οτι μπηκες δυναμικα στην συζητηση,,,,πες μου τι να κανω???να τα βγαλω ολα???να μην αφησω τπτ???τοτε δεν θα κολλαει???
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δώσω το Ace σε ένα φίλο μου . Ηταν root . Εκανα επαναφορά εργοστασιακών . Ειπα να βγάλω τον google λογαριασμό

μου και τη 16SD που είχα και να την αντικαταστήσω με μιά . Μετέφερα ότι είχε η 16αρα στην 8αρα , ανοίγω το Ace κανονικά οι

προεπιλεγμένες εφαρμογές δουλεύουν το εικονίδιο superuser εξακολουθεί να υπάρχει ΑΛΛΑ πατώντας "τα αρχεία μου" βγαίνει

μόνο η SDCard (DCIM) και τίποτε άλλο .

Φαντάζομαι ότι ότι ήθελα να κάνω το έκανα ανορθόδοξα . Τι πρέπει να κάνω τώρα .

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 7 μηνες στην κατοχή μου το samsung ,πραγματικα αρχισε να με τσατιζει απιστευτα πλεον παιδια....και ειδικα τις στιγμες που ειναι stand by και το ξεκλειδωνεις και πας να κανεις μια π.χ. επειγον κληση τοτε ειναι το χειροτερο που μου συμβαινει και καμια μερα αντι για κληση,θα το στειλω σε κανενα ντουβαρι επανω!!!Πριν μια εβδομαδα το εκανα format,με την διαδικασια ενος αριθμου(που πληκτρολογεις κτλ κτλ), αλλα δεν λεει να σταματησει και εκει συνεχιζει ακαθεκτο να κολλαει παντα τις χειροτερες στιγμες.....Δεν το εχω φορτωμενο με εφαρμογες....γιατι δεν ειμαι τετοιο ατομο!!!!για την διαχειρηση μνημης κτλ κτλ εχω το Energy battery saver,easy task killer,easy app manager....Σας παρακαλω ρε παιδια προτεινεται τιποτα καλο για να μην κολλαει εκεινες τις γ..ω στιγμες.....ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

ΥΓ θα προτειμουσα να απαντησουν ανθρωποι που ειχαν-εχουν στην κατοχή τους αυτο το κινητο και τους εκανα τετοια νερα....

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο 7 μηνες στην κατοχή μου το samsung ,πραγματικα αρχισε να με τσατιζει απιστευτα πλεον παιδια....και ειδικα τις στιγμες που ειναι stand by και το ξεκλειδωνεις και πας να κανεις μια π.χ. επειγον κληση τοτε ειναι το χειροτερο που μου συμβαινει και καμια μερα αντι για κληση,θα το στειλω σε κανενα ντουβαρι επανω!!!Πριν μια εβδομαδα το εκανα format,με την διαδικασια ενος αριθμου(που πληκτρολογεις κτλ κτλ), αλλα δεν λεει να σταματησει και εκει συνεχιζει ακαθεκτο να κολλαει παντα τις χειροτερες στιγμες.....Δεν το εχω φορτωμενο με εφαρμογες....γιατι δεν ειμαι τετοιο ατομο!!!!για την διαχειρηση μνημης κτλ κτλ εχω το Energy battery saver,easy task killer,easy app manager....Σας παρακαλω ρε παιδια προτεινεται τιποτα καλο για να μην κολλαει εκεινες τις γ..ω στιγμες.....ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

ΥΓ θα προτειμουσα να απαντησουν ανθρωποι που ειχαν-εχουν στην κατοχή τους αυτο το κινητο και τους εκανα τετοια νερα....

 

Καλημέρα! Αφού κάνεις backup ότι χρειάζεσαι, σβήσε τη συσκευή και μπες σε recovery mode (αυτό γίνεται κρατώντας πατημένο το πλήκτρο home και ανάβοντας τη συσκευή. Δεν αφήνεις το home πριν μπει σε recovery.) Από εκεί χρησιμοποιώντας τα πλήκτρα volume up/volume down επιλέγεις και κάνεις wipe data/factory reset. Μετά επιλέγεις reboot system. Δοκίμασε να χρησιμοποιείς τον Άσσο για λίγο καιρό χωρίς όλα αυτά τα task killer και battery saver, ειδικά από τη στιγμή που δεν έχεις πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πρώτη φορά γράφω στο forum. πρόσφατα έβαλα την gr2 στο κινητό μου(πολλά συγχαρητήρια για τις οδηγίες, αν τις ακολουθήσεις κατά γράμμα δεν θα 'χεις κανένα πρόβλημα). Είμαι πολύ ευχαριστημένος απ' το πως συμπεριφέρεται το κιν. μου εδώ και 1 βδομάδα. Δεν μου χει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και είναι αισθητά πιο γρήγορο σε σχέση με την 2.3.3. Επειδή έχω χαθεί ψάχνοντας μεσα στο forum μπορεί να μου δώσει κάποιος μια απάντηση για το πως μπορώ να σβήσω κάποιες εφαρμογές συστήματος και δεύτερον και σημαντικότερο ένα απ'τα σημαντικότερα μειονεκτήματα του κινητού, την περιορισμένη εσωτερική μνήμη, πως μπορώ να διαχωρήσω την εξωτερικής κάρτα μνήμης και να εγκαθίστανται οι εφαρμογές στο μάρκετ κατευθείαν εκεί;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πρώτη φορά γράφω στο forum. πρόσφατα έβαλα την gr2 στο κινητό μου(πολλά συγχαρητήρια για τις οδηγίες, αν τις ακολουθήσεις κατά γράμμα δεν θα 'χεις κανένα πρόβλημα). Είμαι πολύ ευχαριστημένος απ' το πως συμπεριφέρεται το κιν. μου εδώ και 1 βδομάδα. Δεν μου χει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και είναι αισθητά πιο γρήγορο σε σχέση με την 2.3.3. Επειδή έχω χαθεί ψάχνοντας μεσα στο forum μπορεί να μου δώσει κάποιος μια απάντηση για το πως μπορώ να σβήσω κάποιες εφαρμογές συστήματος και δεύτερον και σημαντικότερο ένα απ'τα σημαντικότερα μειονεκτήματα του κινητού, την περιορισμένη εσωτερική μνήμη, πως μπορώ να διαχωρήσω την εξωτερικής κάρτα μνήμης και να εγκαθίστανται οι εφαρμογές στο μάρκετ κατευθείαν εκεί;

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Διάβασε για το link2sd εδώ.

Τις εφαρμογές που δεν θέλεις μπορείς να τις βγάλεις με το titanium backup ή αφαιρώντας τες από το /system/app με έναν root Explorer (root explorer, es file manager κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...