Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορώ πραγματικά, που είστε ευχαριστημένοι!

Το τηλέφωνο, είναι πιο αργό και απο την καθυστέρηση!

Πατάς να ανοίξουν οι επαφές, και την μία φορά ανοίγουν κανονικά, την άλλη φορά , σέρνεται και μαυρίζει η οθονη, κάνοντας 3 δευτερόλεπτα να ανοίξει.

Πατάς το "back" και δεν ακούει με τίποτα.

Πατάς να πάρεις τηλέφωνο, και συνδέεται με το bluetooth αφού έχει τελειώσει με την διαδικασία της κλήσης.

Είναι φανερότατο! ότι δεν φτάνει η ισχύς του και κατα πάσα πιθανότητα και η μνήμη του, για να λειτουργήσει αξιοπρεπώς.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τραβάει κάτι Lag στο ξεκλείδωμα είναι η αλήθεια. Εγώ πια δεν το έχω, η λύση για όλα τα θέματα είναι η GR-2

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Πήρα ένα στικάκι Internet οn the Go με κάρτα της Cosmote ,γιά χρήση εκτός Αθηνών και μακρυά από Wi-Fi . Στη συγκεκριμένη περιοχή το δοκίμασα και έχει καλό σήμα και λήψη γιά το laptop μου .

Η ερώτηση είναι : Το Ace θα μπορεί να συνδεθεί μέσω αυτής της σύνδεσης Internet , και πως ?

 

Και μιά συμπληρωματική ερώτηση . Αν θέλω να χρησιμοποιήσω απ' ευθείας 3G σύνδεση με το τηλέφωνο ( 1 Euro per day ) πως γίνεται .

 

Ευχαριστώ γιά την κατανόηση .

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

 

Πήρα ένα στικάκι Internet οn the Go με κάρτα της Cosmote ,γιά χρήση εκτός Αθηνών και μακρυά από Wi-Fi . Στη συγκεκριμένη περιοχή το δοκίμασα και έχει καλό σήμα και λήψη γιά το laptop μου .

Η ερώτηση είναι : Το Ace θα μπορεί να συνδεθεί μέσω αυτής της σύνδεσης Internet , και πως ?

 

Και μιά συμπληρωματική ερώτηση . Αν θέλω να χρησιμοποιήσω απ' ευθείας 3G σύνδεση με το τηλέφωνο ( 1 Euro per day ) πως γίνεται .

 

Ευχαριστώ γιά την κατανόηση .

 

Οχι δεν θα μπορεσει να συνδεθει με το στικακι.

Οσο για το 1euro τις cosmote πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΔΥΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛ - ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ το τικαρεις στο 2λεπτο θα σε εχει χρεωσει. Υπαρχουν προγραμματα ομως της cosmote πιο value of money γιατι 1 ευρω την μερα ειναι πανακριβα!!!

Galaxy S3 LTE

ROM[XXBMD4][JB 4.1.2][rXTREME.v9.0]

Perseus Kernel

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τον ακολουθησα αλλα τον εκανα οσο προτεινε, καπου στα 700 gb. Μιλας για ελευθερα απο τα 181mb συνολικα, oτι εχεις 100? Εχεις να με συμβουλεψεις κατι μηπως? Γιατι δεν θελω να πεσει κατω απο το οριο παλι και να εχω θεμα.

 

Αν ακολούθησες τον οδηγό δεν έχω να σε συμβουλέψω κάτι. Απλά εγώ έκανα το partision 4gb. Τίποτα παραπάνω.Τώρα για το lag που λένε τα παιδιά από πάνω, εντάξει τρώει κάτι φρίκες μερικές φορές αλλά παλεύεται, δεν είναι και κανα Galaxy!:p

 

@geobas

Μοιραστείτε το ίντερνετ μέσω του laptop

Με όλες τις συσκευές που υποστηρίζουν Wi-Fi

Τα παρακάτω βήματα παρουσιάζουν έναν εύκολο τρόπο για να μοιράζεστε τη διαδικτυακή σας σύνδεση μέσω του φορητού υπολογιστή σας με άλλες συσκευές. Πρόκειται για έναν δωρεάν τρόπο και δεν χρειάζεται να εγκαταστήσετε κάποιο τρίτο λογισμικό. Προσφέρεται για Windows Vista ή 7 και λειτουργεί καλύτερα όταν το laptop σας είναι συνδεδεμένο μέσω καλωδίου στο ίντερνετ.

 

Το μόνο που θα χρειαστείτε, εκτός από μια σύνδεση διαδικτύου, είναι η τελευταία έκδοση του Java Runtime Environment.

 

1. Ανοίξτε έναν οποιοδήποτε browser και πληκτρολογήστε την ιστοσελίδα www.virtualaccesspoint.com . Αυτή η σελίδα πρέπει να παραμένει ανοιχτή όσο μοιράζεστε τη διαδικτυακή σας σύνδεση.

2. Όταν φορτώσει η ιστοσελίδα, θα σας ζητηθεί η άδεια για να τρέξει το πρόγραμμα και εσείς επιτρέψτε τη λειτουργία της.

3. Πληκτρολογήστε ένα όνομα και έναν κωδικό και μετά κάντε κλικ στο «Turn On Soft AP».

4. Κάντε δεξί κλικ στο εικονίδιο του διαδικτύου στο System Tray του υπολογιστή σας και ανοίξτε το Network and Sharing Center.

5. Θα εμφανιστεί ένα νέο δίκτυο στη λίστα των ενεργών δικτύων, με το όνομα που είχατε επιλέξει στο τρίτο βήμα. Κάντε κλικ στο link που βρίσκεται δίπλα στο Connection.

6. Κάντε κλικ στο Properties, στο παράθυρο που θα εμφανιστεί.

7. Πατήστε την δεύτερη ταμπέλα με το όνομα Sharing και τσεκάρετε το κουτάκι Allow other network users to connect through this computer's Internet connection. Επιλέξτε το Local Area Connection από τη παρακάτω λίστα και πατήστε ΟΚ.

Στο εξής θα είστε σε θέση να μοιράζεστε το ίντερνετ σας με όλες τις συσκευές που υποστηρίζουν Wi-Fi. Όταν θέλετε να τερματίσετε τη διαδικασία, απλά πατήστε Turn Off Soft AP στην ιστοσελίδα του πρώτου βήματος.

Edited by georgepip
Link to comment
Share on other sites

Τραβάει κάτι Lag στο ξεκλείδωμα είναι η αλήθεια. Εγώ πια δεν το έχω, η λύση για όλα τα θέματα είναι η GR-2

 

Για να δούμε! Είμαι αποφασισμένος να κάτσω να την περάσω, αν και έχω αρκετές απορίες.

Ελπίζω να είναι πράγματι, αλλιώς θα φύγει στον τοίχο! Τολμώ να πώ, ότι δεν ειναι λειτουργικό το τηλέφωνο! Μου δίνει την αίσθηση ότι οτιδήποτε sms, επαφή, κλήση , την διαβάζει απο το internet, για αυτό αργεί.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να βαλουμε mp3 για ηχο κλησης?

 

Φτιάχνεις τους φακέλους Media/Audio και μέσα στον τελευταίο φτιάχνεις τους φακέλους Alarms, Notifications και Ringtones. Ότι MP3 βάζεις στο φάκελο Alarms εμφανίζεται στο ξυπνητήρι, στον Notifications στις ειδοποιήσεις και στο Ringtones στους ήχους κλήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

πως θα βάλω στο κινητό μου το πληκτρολόγιο τις samsung ? έχω περάσει μια rom(The Myth 2) που δεν το έχει μέσα , μπορεί να βοηθήσει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, θέλω να περάσω στο κινητό της φίλης μου τη GingerDX, όμως δεν έχει το 5830 αλλά το 5839, της Cosmote, που είναι χρονισμένο στα 832. Περνάται η ROM? Επίσης, μπορώ να την περάσω με το recovery που έχει ήδη το κινητό, ή πρέπει να βάλω και Custom Recovery?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μια μικρή βοήθεια,

 

έχω το Ace 5830i, μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν πηγαίνω στην εγγραφή φωνής, και πατάω εγγραφή, δεν ξεκινάει η ηχογράφηση?, κάνω κάτι λάθος, μήπως πρέπει πρώτα να κάνω κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις ? (η κάρτα μνήμης έχει αρκετό χώρο ελεύθερο ).

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μια μικρή βοήθεια,

 

έχω το Ace 5830i, μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όταν πηγαίνω στην εγγραφή φωνής, και πατάω εγγραφή, δεν ξεκινάει η ηχογράφηση?, κάνω κάτι λάθος, μήπως πρέπει πρώτα να κάνω κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις ? (η κάρτα μνήμης έχει αρκετό χώρο ελεύθερο ).

 

ευχαριστώ

 

Το ίδιο έχω... δεν έχω πρόβλημα.

Πάνε στο μάρκετ κ βάλε άλλο. Μη βασανίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..:)

 

την τελευταία βδομάδα μου κάνει ένα κουλό το κινητό μου...:(

 

όταν πατάω το κουμπάκι που σβήνει-κλειδώνει την οθόνη, η οθόνη σβήνει κανονικά και σε 5 δευτερα ξανανάβει μόνη της...

 

πατάω πάλι το κουμπάκι και πάλι τα ίδια...:mad:

 

αυτό το κάνει μέχρι να του κάνω μια επανεκκίνηση...:confused:

 

στρώνει για λίγο και μετα τα ίδια

 

έχει παρατηρήσει κανεις κάτι παρόμοιο???:worry:

 

 

χρησιμοποιώ την GingerReal-2

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια εφαρμογή φταίει οπότε ξεκίνα να κάνεις απεγκατάσταση αυτές στις οποίες έκανες update μέχρι να βρεις ποια είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..:)

 

την τελευταία βδομάδα μου κάνει ένα κουλό το κινητό μου...:(

 

όταν πατάω το κουμπάκι που σβήνει-κλειδώνει την οθόνη, η οθόνη σβήνει κανονικά και σε 5 δευτερα ξανανάβει μόνη της...

 

πατάω πάλι το κουμπάκι και πάλι τα ίδια...:mad:

 

αυτό το κάνει μέχρι να του κάνω μια επανεκκίνηση...:confused:

 

στρώνει για λίγο και μετα τα ίδια

 

έχει παρατηρήσει κανεις κάτι παρόμοιο???:worry:

 

 

χρησιμοποιώ την GingerReal-2

 

ευκαιρία να αλλάξεις rom :p

πολύ καλή είναι η StockLite v7.1 για μπαταρία ,

αν και εγώ τελευταία 1-2 βδομάδες βολεύτηκα πολύ με την The Myth 2 :shifty:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια. κατι εχει παθει το κινητο. το εχω κανει root εχω gr2 android 2.3.5

απο χθες.εχει.ξενκινησει να κλεινει η οθονη. αν και κλεινει ομως το κινητι βρισκεται σε κατασταση αναμονης αφου βαζω τον φορτιστη και δονειται.πραγμα που σημαινει οτι φορτιζει.τι μπορει να χει παθει τωρα τελευταια; μπορει να παταω το κεντρικο κουμπι και να αργει να βγαλει το φως της οθονης. και.δεν ξερω αν θα χαλασει τι φταιει κλπ. να προλαβω να το κανω οπως πριν γιατι μετα παει η εγγυηση...τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

To Galaxy Ace είναι αλλά επειδή του έχουν αλλάξει μερικά τεχνικά χαρακτηριστικά (μη φανταστείς τίποτα τρελό) του έδωσαν και διαφορετική κωδική ονομασία.

Αν δεν θες να ασχοληθείς με πειράγματα του κινητού τότε είναι μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

To Galaxy Ace είναι αλλά επειδή του έχουν αλλάξει μερικά τεχνικά χαρακτηριστικά (μη φανταστείς τίποτα τρελό) του έδωσαν και διαφορετική κωδική ονομασία.

Αν δεν θες να ασχοληθείς με πειράγματα του κινητού τότε είναι μια χαρά.

 

Τι διαφορες εχει,αν ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ κοντα στο να αγορασω αυτο το κινητο στα μεσα της εβδομαδας που ερχεται, στα 145 ευρω θα το παρω μεταχειρισμενο ( σε αριστη κατασταση ομως ) και θα ηθελα την συμβουλη σας αν αξιζει. Αν ναι, εχω κοιταξει για roms-root κλπ. ομως θα ηθελα την βοηθεια σας.

1) Καταρχην χρειαζεται να κανω root πριν βαλω καποια rom σωστα?

2) Ποια ειναι η καλυτερη κατ'εσας rom ? ( εχω δει την λιστα ομως δεν μπορω να καταλαβω και τρελες διαφορες )

3) Μεχρι τωρα διαβασα οτι η GingerReal 2 φερει μεγαλες βελτιωσεις στο Ace και στην μπαταρια κλπ. τι διαφορες εχει και αξιζει να βαλω αυτην?

4) Το κινητο που θα παρω θα φοραει την Android 2.3.3 πρεπει να το αναβαθμισω σε 2.3.5 πριν περασω καποια rom ή δεν χρειαζεται?

 

Αυτα τα λιγα προς το παρον:p

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ κοντα στο να αγορασω αυτο το κινητο στα μεσα της εβδομαδας που ερχεται, στα 145 ευρω θα το παρω μεταχειρισμενο ( σε αριστη κατασταση ομως ) και θα ηθελα την συμβουλη σας αν αξιζει. Αν ναι, εχω κοιταξει για roms-root κλπ. ομως θα ηθελα την βοηθεια σας.

1) Καταρχην χρειαζεται να κανω root πριν βαλω καποια rom σωστα?

2) Ποια ειναι η καλυτερη κατ'εσας rom ? ( εχω δει την λιστα ομως δεν μπορω να καταλαβω και τρελες διαφορες )

3) Μεχρι τωρα διαβασα οτι η GingerReal 2 φερει μεγαλες βελτιωσεις στο Ace και στην μπαταρια κλπ. τι διαφορες εχει και αξιζει να βαλω αυτην?

4) Το κινητο που θα παρω θα φοραει την Android 2.3.3 πρεπει να το αναβαθμισω σε 2.3.5 πριν περασω καποια rom ή δεν χρειαζεται?

 

Αυτα τα λιγα προς το παρον:p

 

1)ναι

4)δεν χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...