Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η wind δεν εισαγει branded το ace.

 

γενικο ελληνικο- EUR

cosmote- COS

vodafone- VGR

 

αυτα υπαρχουν

 

*2767*4387264636# για να δεις το product code που εχεις (3 τελευταια ψηφια στο Pcode)

 

eur εχεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η wind δεν εισαγει branded το ace.

 

γενικο ελληνικο- EUR

cosmote- COS

vodafone- VGR

 

αυτα υπαρχουν

 

*2767*4387264636# για να δεις το product code που εχεις (3 τελευταια ψηφια στο Pcode)

 

eur εχεις εσυ

 

Ναι δικαιο εχεις αυτό εχω!

Που σημαίνει ότι δεν πέρνει official update;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δικαιο εχεις αυτό εχω!

Που σημαίνει ότι δεν πέρνει official update;;;;

 

σημαινει οτι η τελευταια αναβαθμιση που εχει δωσει η ελλαδα ως τωρα σε αυτα ειναι 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι η τελευταια αναβαθμιση που εχει δωσει η ελλαδα ως τωρα σε αυτα ειναι 2.3.3

 

Ωραία, θα κοιταξω πάντως και το τηλ του φίλου αυριο να δω τι ακριβως είναι και έχει διαφορετική version.

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Ωραία, θα κοιταξω πάντως και το τηλ του φίλου αυριο να δω τι ακριβως είναι και έχει διαφορετική version.

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Στο mode εμένα είναι Prod ενω στο άλλο τηλ είναι Τest!

Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο mode εμένα είναι Prod ενω στο άλλο τηλ είναι Τest!

Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;;

 

Δεν υπάρχει θέμα μη φοβάσαι.

 

Αγχώθηκα κι εγώ κάποτε στο παρελθόν με αυτό το πράμα σε άλλο κινητό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ace με το ace plus. Εχουν μεγαλες διαφορες εκτος απο τον επεξεργαστη και την λιγο μεγαλυτερη οθονη?

Σε σχεση με το ace ειναι αρκετα πιο γρηγορο?

Απο browsing πως παει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ace με το ace plus. Εχουν μεγαλες διαφορες εκτος απο τον επεξεργαστη και την λιγο μεγαλυτερη οθονη?

Σε σχεση με το ace ειναι αρκετα πιο γρηγορο?

Απο browsing πως παει?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εκανα αναβασμιση σε 2.3.3 και το κινητο οταν το ξεκλειδωνω αργει να ανοιξει...ξερει κανεις τιποτα και αν φτιαχνεται??? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εκανα αναβασμιση σε 2.3.3 και το κινητο οταν το ξεκλειδωνω αργει να ανοιξει...ξερει κανεις τιποτα και αν φτιαχνεται??? ευχαριστω...

 

δεν φτιάχνεται δυστυχώς :( .. είναι θέμα του android gingerbread

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει περιπτωση μια εφαρμογη η οποια λεει το google play οτι δεν ειναι συμβατη με το κινητο να παιξει νορμαλ στο κινητο αν την κατεβασω απο αλλου με μορφη .apk ? και γενικα υπαρχει περιπτωση στο μελλον να δημιουργηθει καποια ρομ που να υποστηριζει το παιχνιδι η ειναι θεμα κινητου; εχω απογοητευτει:mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει περιπτωση μια εφαρμογη η οποια λεει το google play οτι δεν ειναι συμβατη με το κινητο να παιξει νορμαλ στο κινητο αν την κατεβασω απο αλλου με μορφη .apk ? και γενικα υπαρχει περιπτωση στο μελλον να δημιουργηθει καποια ρομ που να υποστηριζει το παιχνιδι η ειναι θεμα κινητου; εχω απογοητευτει:mad:

Άστα και εγώ τα χριστούγεννα ψώνισα το Monopoly και όλα καλά και πριν λίγο καιρό που έκανα reset (τα έσβησα όλα) και πήγα να το ξαναεγκαταστήσω μου λέει πως "Η συσκευή δεν είναι συμβατή". Βέβαια δε φταίει το κινητό, αλλά η ******* στην EA Games. Αν googlάρεις θα βρεις έναν τρόπο που απο Google chrome μπορείς να κατεβάσεις .apk αλλά μόνο τα free, εννοείται. Δεν θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται αυτό όμως, αλλά υπάρχει και το είχα δοκιμάσει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα σε. apk αλλα το παιχνιδι κολλαει απιστευτα :/

Ε, τότε το παιχνίδι θέλει άλλες απαιτήσεις που δεν υποστηρίζονται από το κινητό μας. Άρα καλά έκανε και δε σε άφηνε το Google Play να το κατεβάσεις εξ' αρχής.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι οτιδηποτε καινουργιο βγαινει στο μαρκετ απλα δεν ειναι συμβατο με το κινητο μας δηλαδη ελεος τοσο αχρηστο κινητο εχουμε? το temple run πχ παιζει σε ολα τα xperia τι παραπανω εχουν απ'το samsung? το dead space και γενικα οτιδηποτε παω να κατεβασω δεν ειναι συμβατο! μονο κατι κοινα παιχνιδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι οτιδηποτε καινουργιο βγαινει στο μαρκετ απλα δεν ειναι συμβατο με το κινητο μας δηλαδη ελεος τοσο αχρηστο κινητο εχουμε? το temple run πχ παιζει σε ολα τα xperia τι παραπανω εχουν απ'το samsung? το dead space και γενικα οτιδηποτε παω να κατεβασω δεν ειναι συμβατο! μονο κατι κοινα παιχνιδια.

 

800αρης επεξεργαστής και adreno 200 gpu..

Βάλε και τα 256mb ram να τριτώσει το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και εγω κάτοχος του ACE είμαι και εχω 4 απορίες... (το 1ο που μου συμβαινει ειδικά, είναι απίστευτο και έχω σκαλώσει)

1) δεν μπορώ να βρω με τίποτα πως απενεργοποιείς τον ήχο της κάμερας. έχω τσεκάρει και στις ρυθμίσεις τις κάμερας (δεν μ βγάζει τπτ για ήχο) αλλά και στις ρυθμίσεις-ηχος-ενταση συστήματος. Το τρελό ειναι οτι ακόμα και αν βάλω το κινητο στο αθόρυβο, ο ήχος απο τη κάμερα συνεχίζει να ακουγεται.

2) κάνω τακτοποίηση των εικονιδίων μέσα στο μενού έτσι οπως τα θέλω,πατάω κανονικά αποθηκευση, αλλα κάθε φορά που το κλείνω και το ξανανοίγω μου τα βγάζει ξάνα όπως να'ναι!

3) υπάρχει κάποιος τόπος ή εφαρμογή ωστε να αλλάξω το ξεκλείδωμα της οθόνης?

4) ύπαρχει τρόπος (εκτός από root) να φύγει ο χαιρετισμός της cosmote κατα το άνοιγμα και κλείσιμο?

Ευχαριστώ σε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και εγω κάτοχος του ACE είμαι και εχω 4 απορίες... (το 1ο που μου συμβαινει ειδικά, είναι απίστευτο και έχω σκαλώσει)

1) δεν μπορώ να βρω με τίποτα πως απενεργοποιείς τον ήχο της κάμερας. έχω τσεκάρει και στις ρυθμίσεις τις κάμερας (δεν μ βγάζει τπτ για ήχο) αλλά και στις ρυθμίσεις-ηχος-ενταση συστήματος. Το τρελό ειναι οτι ακόμα και αν βάλω το κινητο στο αθόρυβο, ο ήχος απο τη κάμερα συνεχίζει να ακουγεται.

2) κάνω τακτοποίηση των εικονιδίων μέσα στο μενού έτσι οπως τα θέλω,πατάω κανονικά αποθηκευση, αλλα κάθε φορά που το κλείνω και το ξανανοίγω μου τα βγάζει ξάνα όπως να'ναι!

3) υπάρχει κάποιος τόπος ή εφαρμογή ωστε να αλλάξω το ξεκλείδωμα της οθόνης?

4) ύπαρχει τρόπος (εκτός από root) να φύγει ο χαιρετισμός της cosmote κατα το άνοιγμα και κλείσιμο?

Ευχαριστώ σε πολύ...

 

1 & 4) με root

2) άλλαξε launcher

Υπάρχουν δεκάδες δωρεάν στο play store που είναι πολύ καλύτεροι, 1000000 φορές περισσότερο παραμετροποιήσιμοι και με εκατοντάδες θέματα/εικονίδια.

3) widget locker

Η αν βάλεις go launcher, μπορείς να βάλεις και το go locker μαζί.

Αν βάλεις 360 launcher έχει διαφορετική lockscreen και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το θέμα με τον ήχο της κάμερας και να λύνεται μόνο με root! Δηλαδή με ποια λογική το κάνανε αυτό!!! Ελεος.

Anyway, θα ψαχτώ με τα launcher που μου πρότεινες.

ευχαριστώ πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το θέμα με τον ήχο της κάμερας και να λύνεται μόνο με root! Δηλαδή με ποια λογική το κάνανε αυτό!!! Ελεος.

Anyway, θα ψαχτώ με τα launcher που μου πρότεινες.

ευχαριστώ πάλι..

 

...Οταν είσαι στην κάμερα...

[γρανάζι κατω αριστερά] > [2η καρτέλα με το γαλλικό κλειδί] > (2η σελίδα) > Ηχος διαφράγματος "Ανενεργός"

Για Gingerbread 2.3.3, 2.3.4, 2.3.5 - δεν έχω περάσει ποτέ άλλον launcher και δεν ξέρω καν τί άλλοι ήχοι παίζουν για την κάμερα :cool:

Δεν είναι λογικό να rootάρεις ή/και να αλλάζεις launcher για να μην έχεις ήχο στην κάμερα. Android είναι, όχι IOS :devil:

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό να rootάρεις ή/και να αλλάζεις launcher για να μην έχεις ήχο στην κάμερα. Android είναι, όχι IOS :devil:

 

Ο launcher δεν έχει καμία σχέση με τον ήχο στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

...Οταν είσαι στην κάμερα...

[γρανάζι κατω αριστερά] > [2η καρτέλα με το γαλλικό κλειδί] > (2η σελίδα) > Ηχος διαφράγματος "Ανενεργός"

Για Gingerbread 2.3.3, 2.3.4, 2.3.5 - δεν έχω περάσει ποτέ άλλον launcher και δεν ξέρω καν τί άλλοι ήχοι παίζουν για την κάμερα :cool:

Δεν είναι λογικό να rootάρεις ή/και να αλλάζεις launcher για να μην έχεις ήχο στην κάμερα. Android είναι, όχι IOS :devil:

 

 

Το Launcher που ανέφερα, είχε να κάνει με την απάντηση που μου έδωσε ο Nikos523 στην προηγουμενη σελίδα για τα ερωτηματα 2) και 3).

Προσωπικά στις ρυθμίσεις του κινητού βλέπω οτι έχω την 2.3.6 .

Στις ρυθμίσεις της κάμερας έχω τις εξής επιλογές.

 

Τιμή έκθεσης, Λειτ. Εστίασης, Αντιστρ. Μέτρηση

Ανάλυση , Εξισσοροπ λευκού, Εφέ

ISO, Μέτρηση, Ποιότητα εικόνας

και αλλάζοντας σελίδα

Οδηγίες, Εξέταση, GPS

Επαναφορά

 

Πουθενά για ήχο διαφράγματος...

Link to comment
Share on other sites

Το Launcher που ανέφερα, είχε να κάνει με την απάντηση που μου έδωσε ο Nikos523 στην προηγουμενη σελίδα για τα ερωτηματα 2) και 3).

Προσωπικά στις ρυθμίσεις του κινητού βλέπω οτι έχω την 2.3.6 .

Στις ρυθμίσεις της κάμερας έχω τις εξής επιλογές.

 

Τιμή έκθεσης, Λειτ. Εστίασης, Αντιστρ. Μέτρηση

Ανάλυση , Εξισσοροπ λευκού, Εφέ

ISO, Μέτρηση, Ποιότητα εικόνας

και αλλάζοντας σελίδα

Οδηγίες, Εξέταση, GPS

Επαναφορά

 

Πουθενά για ήχο διαφράγματος...

 

Μήπως έχεις το 5830i; Γιατί το 5830 έχει πάει μέχρι 2.3.5 επίσημα και μόνο της vodafone τα άλλα μέχρι 2.3.3

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το 5830i; Γιατί το 5830 έχει πάει μέχρι 2.3.5 επίσημα και μόνο της vodafone τα άλλα μέχρι 2.3.3

 

Έχεις δίκιο.. Το 5839i έχω. Αυτό μου την κάνει τη δουλειά? Στο προηγουμενο μπορουσες να απενεργοποιήσεις τον ήχο?

Ακομα δεν μπορώ να χωνέψω οτι έχουν τέτοιο κένο στις ρυθμίσεις της κάμερας. Απαράδεκτοι! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς την πάτησες ότι βλέπεις εδώ μέσα για το ACE είναι για το 5830 τα 5830i και 5839i είναι άλλα τηλέφωνα και όπως έχει συμβεί με όλα τα i Plus κτλ κουκουρούκου υποστήριξη...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το εχω το κινητο 10 μερες αγορασμενο απο την cosmote, αλλα σημερα εφαγε ενα τρελο σκαλωμα, πατουσα το πρασινο τηλεφωνακι για να παρω ενα τηλ, πηγαινε να ανοιξει αλλα αργουσε πολυ, crashare και με εβγαζε στο μενου παλι. και εφτιαξε μονο οταν εκλεισα το κιν και το ξανανοιξα.

και εχει κολλησει και αλλη φορα στο shazam και πλαι με restart λυθηκε το προβλημα.

ειναι δυνατον να εχει κολλησει τοσες φορες μεσα σε 10 μερες?

 

δεν του εχω κανει τιποτα, ουτε το εχω φορτωσει με εφαρμογες. μονο fb twitter kai shazam

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...