Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Καθόλου άσχημη εφαρμογή... κι άν λάβω υπόψη ότι δεν πολυχρησιμοποιώ gps λέω ότι είμαι ΟΚ :whistle:

 

Πρώτες εντυπώσεις -όπως πάντα- ανάμεικτες: γρήγορη απόκριση, κάποια πράγματα δείχνουν ότι δουλεύουν καλύτερα (π.χ. copy-paste), ωραίο το συνεχόμενο σκρολάρισμα στην επιφάνεια εργασίας, θα δω πώς θα πάει και με την μπαταρία.... αλλά βλέπω ότι αφήνει πολλές εφαρμογές ανοικτές χωρίς λόγο και, ακόμα κι όταν πηγαίνω με το app arbiter και τις κλείνω ξανανοίγουν πάλι χωρίς λόγο (δεν μιλάω για services... αλλά ακόμα και αυτά όταν τα έκλεινα στην 2.3.4 έμεναν κλειστά). Πάντως είναι από τις εκδόσεις που δεν αδικούν το κινητό - την προτείνω.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια για να μην κανω καμια βλακια πριν ξεκινησω το update κανω ενα hard reset to κινητο απο μεσα και μετα ακολουθω τον οδηγο gia to flash της 2.3.5 ετσι?Και αφου γινει install η 2.3.5 ξανακανω hard reset και ειμαι μετα οκ?Σωστα?Harde reset κανω πατωντας αυτο *2767*3855# ? ή ειναι το ιδιο αν το κανω μεσα απο τις ρυθμισεις που λεει?Και κατι τελευταιο να σβησω τις εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στην SD πριν flasharw την 2.3.5?

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: το AngryGPS λάμπει δια της απουσίας του από το fw. Εχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή που να βοηθάει το GPS να κλειδώνει γρήγορα και να σου δείχνει πρόχειρα και γρήγορα την θέση σου στο Google Maps?

 

Δες το GPS Status

https://market.android.com/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lY2xpcHNpbS5ncHNzdGF0dXMyIl0.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην κανω καμια βλακια πριν ξεκινησω το update κανω ενα hard reset to κινητο απο μεσα και μετα ακολουθω τον οδηγο gia to flash της 2.3.5 ετσι?Και αφου γινει install η 2.3.5 ξανακανω hard reset και ειμαι μετα οκ?Σωστα?Harde reset κανω πατωντας αυτο *2767*3855# ? ή ειναι το ιδιο αν το κανω μεσα απο τις ρυθμισεις που λεει?Και κατι τελευταιο να σβησω τις εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στην SD πριν flasharw την 2.3.5?

Ευχαριστω:)

 

Όχι δεν χρειάζεται να τις σβήσεις. Όπως και να το κάνεις το hard reset το ίδιο είναι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πριν από λίγο καιρό εγκατέστησα μια custom rom του Gingerbread 2.3.4 στο Galaxy Ace αλλά θα ήθελα να επιστρέψω στη stock rom και να αναβαθμίζεται το λογισμικό από το kies.

Είναι εφικτό αυτό και εάν ναι, που μπορώ να βρω την ελληνική stock(official) rom για Android Froyo?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

j0hn

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις πήρα το Galaxy Ace για την αδερφή μου, και ήρθε με την έκδοση 2.3.3 XWKPT. Αξίζει να το αναβαθμίσω; (της έχω ήδη περάσει αρκετές εφαρμογές...)

 

Επίσης, θέλω να περάσω το πληκρολόγιο HTC_IME γιατί με βολεύει πάρα πολυ. Από λίγες δοκιμές που έκανα δεν τα κατάφερα, υπάρχει κανένας που το έκανε;

 

Σε περίπτωση που δεν γίνεται, επειδή δεν μου αρέσει ούτε το swipe ούτε το πληκτρολόγιο της samsung, υπάρχει κάπου το πληκρολόγιο stock android gingerbread?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πριν από λίγο καιρό εγκατέστησα μια custom rom του Gingerbread 2.3.4 στο Galaxy Ace αλλά θα ήθελα να επιστρέψω στη stock rom και να αναβαθμίζεται το λογισμικό από το kies.

Είναι εφικτό αυτό και εάν ναι, που μπορώ να βρω την ελληνική stock(official) rom για Android Froyo?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

j0hn

 

Αν θες να αναβαθμίζετε το κινητό μέσα από KIES πέρνα την 2.3.5 που αναφέρουμε ποιο πάνω που κάνει και το κινητό τζάμι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας εκανα εγκατασταση τιν the mythe και εχω κολισει εδω

 

+ Open tweakmanager > enable VM Swapiness & DT: Autostart (dont

need to click Apply because ur phone will reboot after enable davilk

cache in next step)

+ Enable swap & zipalign

+ Enable A2SDGUI > Davilk cache > Cache on sd-ext then press "Move"

μπορει να με βηθησει καπιος ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας εκανα εγκατασταση τιν the mythe και εχω κολισει εδω

 

+ Open tweakmanager > enable VM Swapiness & DT: Autostart (dont

need to click Apply because ur phone will reboot after enable davilk

cache in next step)

+ Enable swap & zipalign

+ Enable A2SDGUI > Davilk cache > Cache on sd-ext then press "Move"

μπορει να με βηθησει καπιος ευχαριστω:)

 

τσεκαρισε πρωτα ολα τα παραπανω και στη συνεχεια

θα πρεπει να πατησεις "Move" και το τηλεφωνο θα κανει επαννεκινηση και εισαι οκ αν ολα εγιναν σωστα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας εκανα εγκατασταση τιν the mythe και εχω κολισει εδω

 

+ Open tweakmanager > enable VM Swapiness & DT: Autostart (dont

need to click Apply because ur phone will reboot after enable davilk

cache in next step)

+ Enable swap & zipalign

+ Enable A2SDGUI > Davilk cache > Cache on sd-ext then press "Move"

μπορει να με βηθησει καπιος ευχαριστω:)

 

αυτές οι επιλογές υπάρχουν στην εφαρμογή tweeks.

Τα 2 τελευταία είναι για την εφαρμογή A2SDGUI για να μεταφέρεις σχεδόν όλες τις εφαρμογές στην sd (θέλει να φτιαξεις partition και ιστορίες. Δεν ασχολήθηκα καν)

Εγώ προσωπικά από τα tweeks άφησα μόνο το πρώτο (ram min free, καπως έτσι)

Ενεργοποίησε αν θέλεις εσύ βέβαια και το VM Swapiness απο τα tweeks, αλλα το dt autostart δεν νομίζω να χρειάζεται εφόσον βέβαια κι εσύ δεν δουλέψεις το A2SDGUI.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτές οι επιλογές υπάρχουν στην εφαρμογή tweeks.

Τα 2 τελευταία είναι για την εφαρμογή A2SDGUI για να μεταφέρεις σχεδόν όλες τις εφαρμογές στην sd (θέλει να φτιαξεις partition και ιστορίες. Δεν ασχολήθηκα καν)

Εγώ προσωπικά από τα tweeks άφησα μόνο το πρώτο (ram min free, καπως έτσι)

Ενεργοποίησε αν θέλεις εσύ βέβαια και το VM Swapiness απο τα tweeks, αλλα το dt autostart δεν νομίζω να χρειάζεται εφόσον βέβαια κι εσύ δεν δουλέψεις το A2SDGUI.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

 

με τα ελληνικα στο πληκτρολογιο τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

με τα ελληνικα στο πληκτρολογιο τι κανουμε?

 

Κατεβάζουμε άλλο πληκτρολόγιο :)

Εγώ έβαλα το go keyboard.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε άλλο πληκτρολόγιο :)

Εγώ έβαλα το go keyboard.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

στο μαρκετ γιατι μου βγαζει ολεσ τισ εφαρμογεσ οτι δεν ειναι εγκατεστιμενε?

Link to comment
Share on other sites

στο μαρκετ γιατι μου βγαζει ολεσ τισ εφαρμογεσ οτι δεν ειναι εγκατεστιμενε?

 

Κάνε το εξης,

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση-ολα- βρες το μαρκετ και πάτα διαγραφή δεδομένων. Κλείσε το κινητό και μπες recovery. Κανε wipe cache και μετά στο advanced-wipe dalvik cache. Reboot και έτοιμος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να με βοηθησει με το royt που δεν μου το κανει?Επισης μπορει να βγει το clockwordmode?Εβαλα τον zeam launcher και το κινητο πεταει πραγματικα
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να με βοηθησει με το royt που δεν μου το κανει?Επισης μπορει να βγει το clockwordmode?Εβαλα τον zeam launcher και το κινητο πεταει πραγματικα

 

το είχες μετονομάσει σε update.zip και δεν στο έκανε ...

δοκίμασε να το κάνεις μετονομασία και σε update1.zip και πες μας γιατί κάπου είχα διαβάσει πως σε μερικές περιπτώσεις χρειάζεται να το μετονομάσεις ...

αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας βοηθήσει ... εμένα μου το πέρασε αμέσως με upd_1.zip και 2.3.3 ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα ολα και κανει το ιδιο,Υποψιαζομαι οτι κατι δεν του αρεσει λογο clockwordmode μιας και λιγες μερες πριν ειχα κανει rout σε σκετο 2,3,5.Το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε το εξης,

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση-ολα- βρες το μαρκετ και πάτα διαγραφή δεδομένων. Κλείσε το κινητό και μπες recovery. Κανε wipe cache και μετά στο advanced-wipe dalvik cache. Reboot και έτοιμος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ολα καλα ευχαριστω.να ροτισω κατι ακομα τα αρχεια the myth.zip και clockworkmodace.zip τα χριαζομε τορα στιν καρτα η μπορω να τα διαγραψω?:) δεν εχω αλο χωρο στην καρτα.μπορω να βαλω αλλη sd μεγαλιτερη και πως?

A πεζει και ο Flash 10.2.

Edited by markosm711
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ευχαριστω.να ροτισω κατι ακομα τα αρχεια the myth.zip και clockworkmodace.zip τα χριαζομε τορα στιν καρτα η μπορω να τα διαγραψω?:)

A πεζει και ο Flash 10.2.

 

2.3.3 ή 2.3.5 ???

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση το κιες, κατέβασε το ξανά και εγκατέστησε το.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

το έκανα αλλά τίποτα. το πρόβλημα παραμένει. Και να σκεφτεί κανείς ότι δεν πείραξα τίποτα. Την μία μέρα έκανε κανονικά σύνδεση και την άλλη .... τίποτα. Κάτι άλλο παίζει;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ευχαριστω.να ροτισω κατι ακομα τα αρχεια the myth.zip και clockworkmodace.zip τα χριαζομε τορα στιν καρτα η μπορω να τα διαγραψω?:) δεν εχω αλο χωρο στην καρτα.μπορω να βαλω αλλη sd μεγαλιτερη και πως?

A πεζει και ο Flash 10.2.

 

Διέγραψε τα!

Μπορείς να βάλεις μέχρι 16 γκιγκα σίγουρα και τρέχει απροβλημάτιστα. μπορει και 32 να σηκώνει αλλα δεν ξέρω πως τρέχει στο κινητό.

ο flash player παίζει (αυτός που έχει στο θρεντ της the myth)

 

 

το έκανα αλλά τίποτα. το πρόβλημα παραμένει. Και να σκεφτεί κανείς ότι δεν πείραξα τίποτα. Την μία μέρα έκανε κανονικά σύνδεση και την άλλη .... τίποτα. Κάτι άλλο παίζει;;;;;;;

 

Είμαι από κινητό τώρα και δεν μπορώ να ψάχνω λινκς.

 

Ψάξε στο subforum του galaxy S, στους «οδηγούς για νέους χρήστες» και διάβασε την παράγραφο «δεν μου δουλεύει το κιες».

Ενημέρωσε μας αν δοκιμάσεις ότι γράφει εκεί και λυθεί το πρόβλημα σου.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε τα!

Μπορείς να βάλεις μέχρι 16 γκιγκα σίγουρα και τρέχει απροβλημάτιστα. μπορει και 32 να σηκώνει αλλα δεν ξέρω πως τρέχει στο κινητό.

ο flash player παίζει (αυτός που έχει στο θρεντ της the myth)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Αγωραζω τιμάται και την τοποθετο στο τηλ και αυτο ειναι ολο;

Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο;θα διαμορφωθεί μονή τις. Ξέρεις θέλουμε να ΠΟΛ για όλους .αυτούς τους φάκελους πού έχεις μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αγωραζω τιμάται και την τοποθετο στο τηλ και αυτο ειναι ολο;

Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο;θα διαμορφωθεί μονή τις. Ξέρεις θέλουμε να ΠΟΛ για όλους .αυτούς τους φάκελους πού έχεις μέσα.

 

Αντέγραψε ότι έχεις στην sd σου στην άλλη και πέρασε την στο κινητό απλα :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...