Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε μενα παντως κατι τετοια κανει αλλα χρησιμοποιω tapatalk πλεον και δεν εχω κανενα προβλημα. δε σε βολευει και μπαινεις απο browser?

 

βασικά το tapatalk μου κάνει κάτι τρελά ..δεν μου εμφανίζει σωστά το γράμμα φ και γενικά δεν τρελαίνομαι. προτιμώ να βλέπω την σελίδα ολόκληρη..αλήθεια εσύ ποια έκδοση έχεις;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βασικά το tapatalk μου κάνει κάτι τρελά ..δεν μου εμφανίζει σωστά το γράμμα φ και γενικά δεν τρελαίνομαι. προτιμώ να βλέπω την σελίδα ολόκληρη..αλήθεια εσύ ποια έκδοση έχεις;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι εχει ενα θεματακι με το φ το tapatalk αν και νομιζω αν αλλαξεις font παιζει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,λέω να αγοράσω το κινητό για να βλέπω καμία ταινία mkv στην δουλειά.κάπου διάβασα έχουν κάνει και oc την cpu 1.2 και 1.6 το εχει δοκιμάσει κανείς;είναι stable;
Link to comment
Share on other sites

βασικά το tapatalk μου κάνει κάτι τρελά ..δεν μου εμφανίζει σωστά το γράμμα φ και γενικά δεν τρελαίνομαι. προτιμώ να βλέπω την σελίδα ολόκληρη..αλήθεια εσύ ποια έκδοση έχεις;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι εχει ενα θεματακι με το φ το tapatalk αν και νομιζω αν αλλαξεις font παιζει κανονικα...

 

Settings>Enable BBC Code και θα ειστε οκ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,λέω να αγοράσω το κινητό για να βλέπω καμία ταινία mkv στην δουλειά.κάπου διάβασα έχουν κάνει και oc την cpu 1.2 και 1.6 το εχει δοκιμάσει κανείς;είναι stable;

 

μεχρι το 1.3 που ξερω ειναι stable αλλα δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος να το κανεις...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Settings>Enable BBC Code και θα ειστε οκ :)

 

thanks δουλευει....:)

παντως παιδια και ο μανισιος ο broswer ειναι παρα πολυ καλος...:)

και σε 2g σημα(αθλια wind :mad:) κατεβαζει πιο γρηγορα τις σελιδες απο τον οπερα...

το swype γιατι δεν δουλευει σωστα στο myphone γνωριζει κανεις....?

και στον οπερα επισης κανει κολπακια.....

δεν θυμαμαι να ειχα προβλημα με το n8 οταν εμπαινα στο Myphone και εκανα χρηση του swype...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον opera υπάρχει κανένα κόλπο για να τερματίζει η εφαρμογή όταν βγαίνω από αυτήν ?Βγαίνω με το βελάκι αλλά η εφαρμογή παραμένει ανοιχτή τρώγοντας μπαταρία.είναι ο λόγος που χρησιμοποιώ skyfire και όχι opera..είμαι σίγουρος ότι κλείνει η εφαρμογή κάπως για αυτό help!:lol:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον opera υπάρχει κανένα κόλπο για να τερματίζει η εφαρμογή όταν βγαίνω από αυτήν ?Βγαίνω με το βελάκι αλλά η εφαρμογή παραμένει ανοιχτή τρώγοντας μπαταρία.είναι ο λόγος που χρησιμοποιώ skyfire και όχι opera..είμαι σίγουρος ότι κλείνει η εφαρμογή κάπως για αυτό help!:lol:

 

(πας κατω) πατας το πληκτρο του μενου συνεχόμενα βγαινει η επιλογη διαχείριση εργασιων πατας πανω σου βγαζει οτι ο οπερα τρεχει σαν ενεργη εφαρμογη κανεις εξοδο και τελος...:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το όλο ατού του android είναι οτι αφήνεις το λειτουργικό να κάνει μόνο του τη διαχείριση των εφαρμογών

Μόνο κακογραμμένες εφαρμογές τρώνε μπαταρία και πόρους από το σύστημα και σίγουρα ο opera δεν είναι από αυτές..

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το όλο ατού του android είναι οτι αφήνεις το λειτουργικό να κάνει μόνο του τη διαχείριση των εφαρμογών

Μόνο κακογραμμένες εφαρμογές τρώνε μπαταρία και πόρους από το σύστημα και σίγουρα ο opera δεν είναι από αυτές..

 

Έχεις απόλυτο δίκιο ειδικά για τον όπερα..αν τον αφήσεις στο παρασκήνιο κλείνει από μόνος του ΑΛΛΑ αν τον ξανανοιξεις σε πάει στην τελευταία σελίδα που ήσουν πριν κλείσει ..Πραγματικά άψογη εφαρμογή :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε πιο φακελο μπορω να βαλω wallpapers ωστε να μπορω να τα διαλεγω απο τη "Συλλογη φόντων"????:confused:

 

Aυτο ενδιαφερει και μενα. Βεβαια δεν πρεπει να ειναι πολυ πρακτικο αν εχεις τεραστια συλλογη, αλλα... :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω το locale και θελω να αλλαζει wallpapers το πρωι και το βραδυ αλλα αναγνωριζει μονο τα stock wallpapers και θελω να βαλω αυτα που θελω μεσα στο φακελο για να τα αναγνωρισει
Link to comment
Share on other sites

αυτό που ζητάτε δεν είναι σε φάκελο, είναι στην εφαρμογή wallpapers.apk

για ψάξτε γιατί δεν έχω stock και δεν μπορώ να δω αυτή τη στιγμη :)

στο /system/app θα είναι

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αντε και την βρηκαμε την εφαρμογη Αλεκο. Μετα πως περναμε τα δικα μας walls?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αντε και την βρηκαμε την εφαρμογη Αλεκο. Μετα πως περναμε τα δικα μας walls?

 

εύκολη απάντηση.. δεν έχω ιδέα :)

κοίτα τι μπορείς να κάνεις, να ψάξεις στο google για κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να αλλάξει τα .apk, φαντάζομαι με τόσα hacks που έχω δει στο xda δεν θα είναι δύσκολο να βάλεις τα wallpapers που θες

ο τυχεράκιας μάλλον είναι ποιο ειδικός

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εύκολη απάντηση.. δεν έχω ιδέα :)

κοίτα τι μπορείς να κάνεις, να ψάξεις στο google για κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να αλλάξει τα .apk, φαντάζομαι με τόσα hacks που έχω δει στο xda δεν θα είναι δύσκολο να βάλεις τα wallpapers που θες

ο τυχεράκιας μάλλον είναι ποιο ειδικός

 

Μπαίνουν από recovery, αν τα έχεις σε cwm zip...στο androdena theme είχε ένα zip για cwm με wallpapers το οποίο είχα βάλει παλιά και αντικατέστησε τα ήδη υπάρχοντα με τα δικά του...λογικά κάτι θα παίζει και με root explorer

 

Sent from our Galaxy ...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

εύκολη απάντηση.. δεν έχω ιδέα :)

κοίτα τι μπορείς να κάνεις, να ψάξεις στο google για κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να αλλάξει τα .apk, φαντάζομαι με τόσα hacks που έχω δει στο xda δεν θα είναι δύσκολο να βάλεις τα wallpapers που θες

ο τυχεράκιας μάλλον είναι ποιο ειδικός

Αν θέλετε να πειράξετε το apk, μπορεί να σας κάνει αυτό :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=890199

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουν από recovery, αν τα έχεις σε cwm zip...στο androdena theme είχε ένα zip για cwm με wallpapers το οποίο είχα βάλει παλιά και αντικατέστησε τα ήδη υπάρχοντα με τα δικά του...λογικά κάτι θα παίζει και με root explorer

 

Sent from our Galaxy ...

 

Αν θέλετε να πειράξετε το apk, μπορεί να σας κάνει αυτό :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=890199

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τί θέλουν να κάνουν τα παιδιά, αλλά οι μέθοδοι που δίνετε Αντώνηδες είναι τελείως διαφορετικά πράγματα, και ανάλογα με το τί θέλουν να κάνουν δουλεύει μόνο η μία. Το CWM μπορεί να περάσει πράγματα στο /system, αλλά δε μπορεί να αλλάξει apk.

Το apk μπορεί να ανοίξει γιατί ουσιαστικά ένα zip αρχείο είναι, και να μπει οτιδήποτε μέσα, απλά μετά πρέπει να υπογραφεί, και αυτό είναι το "πολύπλοκο". Υποθέτω ότι το πρόγραμμα που δίνει ο TonyK κάνει το signing αυτόματα, οπότε είναι οκ...

Αν μου πείτε για ποια wallpapers μιλάμε ακριβώς, ίσως μπορέσω να βοηθήσω...

 

EDIT: Διάβασα λίγο προσεκτικότερα τα παραπάνω ποστς και νομίζω ότι κατάλαβα τί θέλετε να κάνετε... και στην περίπτωση αυτή νικητής είναι ο saliez (και ο TonyK)... τα μανίσια wallpapers είναι στο /system/app, και η εφαρμογή λέγεται TwWallpaperChooser.apk . Για να προσθέσετε wallpapers, πρέπει να είναι ένα μεγάλο και ένα μικρό, το μεγάλο 960x800 και το μικρό με _small στο τέλος του ονόματος, και μέγεθος 170x142. Φυσικά το app πρέπει να είναι deodexed, zipaligned καi ξανα-signed όταν βάλετε τις extra εικόνες που θέλετε. Γίνεται δηλαδή αυτό που θέλετε, αλλά είναι λίγο πολύπλοκο.

 

Eναλλακτικά βρείτε ένα άλλο πρόγραμμα, που δεν αναγνωρίζει ΜΟΝΟ τα stock wallpapers. Είμαι αρκετά σίγουρος ότι υπάρχει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

επειδη ψαχνομαι για τηλεφωνο αξιζει η αγορα του galaxy μιας και εχει πεσει πολυ η τιμη <400 ευρω? θα μεινει πισω απο σοφτγουερ οποτε να προτιμισω κατι πιο καινουργιο η θα εχει για αρκετο καιρο υποστηριξη ακομα?
Link to comment
Share on other sites

επειδη ψαχνομαι για τηλεφωνο αξιζει η αγορα του galaxy μιας και εχει πεσει πολυ η τιμη <400 ευρω? θα μεινει πισω απο σοφτγουερ οποτε να προτιμισω κατι πιο καινουργιο η θα εχει για αρκετο καιρο υποστηριξη ακομα?

 

η επισημη υποστηριξη του τελειωνει σε κανενα μηνα που ερχεται η 2.3

κατα την γνωμη μου στην τιμη γυρω στα 360ε που θα το βρεις αξιζει και πολυ μαλιστα, γιατι σε σχεση με τα καινουρια smartphones (desire s, arc κτλ) που κοστιζουν 100ε+ δεν διαφερει πολυ περα απο τις αναβαθμισεις που θα παρουν τα δευτερα, μην πω κιολας οτι το galaxy σε καποια σημεια ειναι και καλυτερο :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

η επισημη υποστηριξη του τελειωνει σε κανενα μηνα που ερχεται η 2.3

κατα την γνωμη μου στην τιμη γυρω στα 360ε που θα το βρεις αξιζει και πολυ μαλιστα, γιατι σε σχεση με τα καινουρια smartphones (desire s, arc κτλ) που κοστιζουν 100ε+ δεν διαφερει πολυ περα απο τις αναβαθμισεις που θα παρουν τα δευτερα, μην πω κιολας οτι το galaxy σε καποια σημεια ειναι και καλυτερο :)

 

Το οτι δεν θα παρουμε αλλη ενημερωση ειναι σιγουρο?Το εχετε δει καπου?Η το λετε ολοι επειδη θα βγει το S II??

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν θα παρουμε αλλη ενημερωση ειναι σιγουρο?Το εχετε δει καπου?Η το λετε ολοι επειδη θα βγει το S II??

 

θεωρειται δεδομενο ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βάζοντας market enabler δεν θα έπρεπε να βλεπω εφαρμογές επι πληρωμή στο μάρκετ απο την στιγμή που το τηλέφωνο είναι root?

Τις εφαρμογές θα έπρεπε να τις βλεπω απο την εφαρμογή ή απο το market?

 

Edit:Βρήκα τρόπο να δω τι εφαμοργες επι πληρωμή.

Επιλέγω το T mobile και το fake this provider now(όταν επιλέγω set for fakeonboot μου βγάζει μήνυμα για donate) και όταν πηγαίνω στο market βλέπω κανονικά τις εφαρμογές επι πληρωμή.

Όταν πάω όμως να αγοράσω κάποια εφαρμογή στα στοιχεία της κάρτας δεν μου δίνει επιλογή για Ελλάδα...οπότε τι χώρα πρέπει να επιλέξω απο την στιγμή που η ελλάδα δεν είναι στις διαθέσιμες επιλογές?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...