Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι προβλημα υπαρχει ακριβως?Εμενα στην unlock screen λεει κανονικα αριστερα απο την ωρα Feb. 01 και απο κατω Tue.

 

γραφει φεβρ... και εδω την ωρα εννοειται...

ΤΡ.

εγω εχω js3 stock και απο οτι ειπαν το κανει και σε jpy

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα υπαρχει ακριβως?Εμενα στην unlock screen λεει κανονικα αριστερα απο την ωρα Feb. 01 και απο κατω Tue.

 

 

Αν έχεις την aosp unlock εκεί δεν έχει θέμα...

Άντε υπομονή να περάσει και ο Φλεβάρης..lol

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

γραφει φεβρ... και εδω την ωρα εννοειται...

ΤΡ.

εγω εχω js3 stock και απο οτι ειπαν το κανει και σε jpy

 

Α τοτε το προβλημα απο οτι φαινεται ειναι στα ελληνικα, γιατι εγω που το εχω στα αγγλικα δεν μου το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Α τοτε το προβλημα απο οτι φαινεται ειναι στα ελληνικα, γιατι εγω που το εχω στα αγγλικα δεν μου το κανει.

 

ναι το θεμα ειναι με τα ελληνικα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

 

Το service είναι στο κέντρο στην Αθήνα, αν θυμάμαι καλά Σπαρτης 6. Έχει κανένας εμπειρία με το service για το κινητό μας; Μπορώ να περάσω από εκεί για να το δόσω; ή πρέπει να το στείλω με courier;

 

ευχαριστώ

 

ΥΓ: είναι τόσο ωραίο κινητό και με έχει βολέψει πολύ, που σκέφτομαι ότι αν το πάω για service, για κάποιο χρονικό διάστημα δεν θα το έχω...

 

Smartec ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΟΥ 7 ΧΑΙΔΑΡΙ αυτη ειναι η εταιρια service με την οποια συνεργαζεται η samsung. Τωρα η διευθυνση δεν ξερω αν ισχυει ακομα. Εμπειρια απο το service εχω εγω αρα οτι θελεις μπορεις να μου στειλεις pm. Το δικο μου ειχε καμμενη πλακετα και μου την αλλαξαν χωρις κοστος. το κινητο ηρθε πισω 2.5 βδομαδες μετα (ειμαι επαρχια βεβαια, λογικα στην Αθηνα ειναι πιο συντομοι). Αν εισαι Αθηνα αφησε το εκει, αφου σιγουρευτεις οτι ειναι εκει που σου ειπα. Παρτους ενα τηλεφωνο http://www.smartec.gr/points.php

 

ναι το θεμα ειναι με τα ελληνικα...:mad:

 

Ηθελες JS3 Λεωνιδα δεν καθοσουν με την JPH που ησουν αρχοντας και ειχες ΚΑΙ ημερομηνια.:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ενδιαφερεται για το galaxy s αλλα τον προβληματιζει η απουσια flash για την καμερα.δεν ειναι η πρωτη πρωτεραιοτητα η καμερα αλλα τον νοιαζει να μπορει να βγαλει φωτογραφιες και το βραδυ αν χρειαστει.επισης πως ειναι το βιντεο?τα καταφερνει αξιοπρεπως σε αυτους τους τομεις η να του πω να κοιταξει αλλου?

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ενδιαφερεται για το galaxy s αλλα τον προβληματιζει η απουσια flash για την καμερα.δεν ειναι η πρωτη πρωτεραιοτητα η καμερα αλλα τον νοιαζει να μπορει να βγαλει φωτογραφιες και το βραδυ αν χρειαστει.επισης πως ειναι το βιντεο?τα καταφερνει αξιοπρεπως σε αυτους τους τομεις η να του πω να κοιταξει αλλου?

 

Το galaxy βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες τη μερα αλλα δεν μπορεις να βγαλεις βραδυνες φωτογραφιες (εννοω σε σκοτεινο χωρο). Το βιντεο ειναι απο τα καλυτερα που μπορεις να βρεις, κανει εγγραφη σε 720 εξαλλου (και παλι μιλαμε για ημερα η συνθηκες με φωτισμο). Αν η πρωτη του προτεραιοτητα ειναι παντως η καμερα το galaxy δεν ειναι γιαυτον, μπροει να βρει πολυ καλυτερο φωτογραφικο κινητο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το galaxy βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες τη μερα αλλα δεν μπορεις να βγαλεις βραδυνες φωτογραφιες (εννοω σε σκοτεινο χωρο). Το βιντεο ειναι απο τα καλυτερα που μπορεις να βρεις, κανει εγγραφη σε 720 εξαλλου (και παλι μιλαμε για ημερα η συνθηκες με φωτισμο). Αν η πρωτη του προτεραιοτητα ειναι παντως η καμερα το galaxy δεν ειναι γιαυτον, μπροει να βρει πολυ καλυτερο φωτογραφικο κινητο.

 

καταλαβα.δεν τον ενδιαφερουν τοσο οι φωτο οσο να εχει τη δυνατοτητα να τις βγαλει και τη νυχτα.παρολα αυτα προς galaxy τον κοβω επειδη σε οτιδηποτε αλλο βρισκει πιο πολλα αρνητικα(μεγεθος συσκευης,skin πανω στο android,λειτουργικο αν δεν ειναι android,τιμη απουσια hd video,camera και αλλα.στο galaxy s βρηκε μονο το τελευταιο)

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Δυο παρατηρησεις για το νεο μου κινητο (το εχω 3 μερες) και αν ειναι προβλημα να μου προτεινετε λυσεις παρακαλω.

1)Καμια φορα οταν σκρολαρω απο επιφανεια σε επιφανεια μεσα στο μενου αυτο φαινεται σαν κολαει για καποια μιλισεκοντ.

2)Κατεβασα το asphalt 5 (παιχνιδι με αυτοκινητα) και οταν μου βγαζει την επιλογη με ποιο προγραμμα να αναπαραγαγει το βιντεο που εχει στην εισαγωγη το παιχνιδι φαινεται σαν να τρεμοπαιζει απο πισω η εφαρμογη.Δηλαδη βγαζει ενα pop up για να επιλεξεις το προγραμμα αναπαραγωγης και αυτο απο πισω τρεμοπαιζει.

Τη βοηθεια σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την 9.1 του darky λεει οτι ειναι βασησμενη σε JS3 αλλα εγω στις πληροφοριες του κινητου JPY τι παιζει? και κατι αλλο δεν μπορω να κανω συγχρονισμο στο facebook μεσω μεσω του " λογαριασμοι και συγχρονισμος" εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο? και κατι τελευταιο αν και ο darky προτεινει voodoo προτημηστε speedmod γιατι το voodoo αμα εχεις το wifi ανοχτο ξεληγωνει την μπαταρια αυτο αναφερουν χρηστες στο site του Darky Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς αυτό που λες (να μεταφέρεις τις επαφές από το google στο κινητό), γίνεται απλούστατα με το μενού Accounts and sync, και μετά συγχρονίζεις τις επαφές από το google στο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Ίσως η 3η ερώτησή μου να μην ήταν σωστά διατυπωμένη...

Δεν θέλω να πάρω backup των επαφών μου στην SD, ούτε να τις μεταφέρω από το google λογαριασμό μου. Αυτό άλλωστε γίενται κάθε φορά μετά από κάθε flashάρισμα... :)

Απλά, έχω τις επαφές μου συγχρονισμένες με τον google λογαριασμό μου. Αν, για κάποιο λόγο, θέλω να "ακυρώσω" αυτή τη σύνδεση, και οι επαφές να παραμείνουν στο τηλέφωνο, ΧΩΡΙΣ να συγχρονίζονται πλέον με το Google, τι πρέπει να κάνω; Σε σχετική αναζήτηση όλοι προτείνουν την επιλογή Export to phone από το μενού της εφαρμογής Contacts, που όμως σε μένα λείπει... :(

Μήπως είναι θέμα firmware;

Διαφορετικά διατυπωμένη η ερώτησή μου είναι: Ποια είναι η διαφορά μίας επαφής google (με το αντίστοιχο εικονίδιο στα δεξιά της), μία επαφή "phone";

 

Και κάτι ακόμα, η μπάρα με τα γράμματα στις επαφές ΔΕΝ έχει κανένα ελληνικό γράμμα, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει οτί στο δικό του τηλέφωνο έχει; Για καλύτερη επιβεβαίωση, ας δοκιμάσει τα αμιγώς ελληνικά γράμματα "Γ", "Ξ" κλπ....

Ευχαριστώ πολύ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Ίσως η 3η ερώτησή μου να μην ήταν σωστά διατυπωμένη...

Δεν θέλω να πάρω backup των επαφών μου στην SD, ούτε να τις μεταφέρω από το google λογαριασμό μου. Αυτό άλλωστε γίενται κάθε φορά μετά από κάθε flashάρισμα... :)

Απλά, έχω τις επαφές μου συγχρονισμένες με τον google λογαριασμό μου. Αν, για κάποιο λόγο, θέλω να "ακυρώσω" αυτή τη σύνδεση, και οι επαφές να παραμείνουν στο τηλέφωνο, ΧΩΡΙΣ να συγχρονίζονται πλέον με το Google, τι πρέπει να κάνω; Σε σχετική αναζήτηση όλοι προτείνουν την επιλογή Export to phone από το μενού της εφαρμογής Contacts, που όμως σε μένα λείπει... :(

Μήπως είναι θέμα firmware;

Διαφορετικά διατυπωμένη η ερώτησή μου είναι: Ποια είναι η διαφορά μίας επαφής google (με το αντίστοιχο εικονίδιο στα δεξιά της), μία επαφή "phone";

 

Και κάτι ακόμα, η μπάρα με τα γράμματα στις επαφές ΔΕΝ έχει κανένα ελληνικό γράμμα, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει οτί στο δικό του τηλέφωνο έχει; Για καλύτερη επιβεβαίωση, ας δοκιμάσει τα αμιγώς ελληνικά γράμματα "Γ", "Ξ" κλπ....

Ευχαριστώ πολύ!

:)

 

Ok... τότε κάνε export to sdcard όλες τις επαφές, και μετά import from sdcard, και όταν σε ρωτήσει ως τί, πες phone, αντί για google. Η μόνη διαφορά είναι ότι ως phone η επαφή δεν μπορεί να συγχρονιστεί, και άρα είναι άβολο για ένα smartphone / google phone.

Όσο για τη μπάρα, στα froyo firmwares έχει τα ελληνικά γράμματα, αν η γλώσσα του τηλεφώνου είναι Ελληνικά. Αν εσύ έχεις το τηλέφωνο στα ελληνικά και δε βλέπεις ελληνική μπάρα, απλά κάνε αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των προβλημάτων που ανέφερα πριν δύο μέρες, κατέληξα πως ο λόγος για τον οποίο δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc (καθόλου, όχι μόνο με το Kies) αλλά και το ότι μου γυρνάει το κινητό σε οριζόντια διάταξη (μάλλον σε docking mode) είναι η προβληματική θύρα micro usb. Πάντως επειδή το βρίσκω εντυπωσιακό, το πρόβλημα με την οριζόντια διάταξη μεταλλάσσεται μέρα με τη μέρα και ενώ μέχρι τώρα, γυρνούσε σε οριζόντια διάταξη και στη συνέχεια για να έρθει στα ίσα του έπρεπε να βοηθήσει και ο Θεούλης, τώρα...

http://rapidshare.com/files/445714144/MOV00171.3gp

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των προβλημάτων που ανέφερα πριν δύο μέρες, κατέληξα πως ο λόγος για τον οποίο δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc (καθόλου, όχι μόνο με το Kies) αλλά και το ότι μου γυρνάει το κινητό σε οριζόντια διάταξη (μάλλον σε docking mode) είναι η προβληματική θύρα micro usb. Πάντως επειδή το βρίσκω εντυπωσιακό, το πρόβλημα με την οριζόντια διάταξη μεταλλάσσεται μέρα με τη μέρα και ενώ μέχρι τώρα, γυρνούσε σε οριζόντια διάταξη και στη συνέχεια για να έρθει στα ίσα του έπρεπε να βοηθήσει και ο Θεούλης, τώρα...

http://rapidshare.com/files/445714144/MOV00171.3gp

 

:blink::blink::blink::blink:

 

Αυτο πρωτη φορα το βλεπω φιλε μου. Απο τα αγραφα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την 9.1 του darky λεει οτι ειναι βασησμενη σε JS3 αλλα εγω στις πληροφοριες του κινητου JPY τι παιζει? και κατι αλλο δεν μπορω να κανω συγχρονισμο στο facebook μεσω μεσω του " λογαριασμοι και συγχρονισμος" εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο? και κατι τελευταιο αν και ο darky προτεινει voodoo προτημηστε speedmod γιατι το voodoo αμα εχεις το wifi ανοχτο ξεληγωνει την μπαταρια αυτο αναφερουν χρηστες στο site του Darky

 

Mην ανησυχείς αν πατήσεις *#1234# θα δεις ότι είναι pda js3 αυτό σε νοιάζει,απλά χρησιμοποιεί το modem τις jpy,αυτό για το voodoo όντως ισχύει,ενώ με wifi κλειστό βγάζω 2μιση μέρες χαλαρά,με wifi ανοιχτό με το ζόρι τις 18 ώρες οποτε ναι βουρ για speedmod.Για το facebook φιλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των προβλημάτων που ανέφερα πριν δύο μέρες, κατέληξα πως ο λόγος για τον οποίο δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc (καθόλου, όχι μόνο με το Kies) αλλά και το ότι μου γυρνάει το κινητό σε οριζόντια διάταξη (μάλλον σε docking mode) είναι η προβληματική θύρα micro usb. Πάντως επειδή το βρίσκω εντυπωσιακό, το πρόβλημα με την οριζόντια διάταξη μεταλλάσσεται μέρα με τη μέρα και ενώ μέχρι τώρα, γυρνούσε σε οριζόντια διάταξη και στη συνέχεια για να έρθει στα ίσα του έπρεπε να βοηθήσει και ο Θεούλης, τώρα...

http://rapidshare.com/files/445714144/MOV00171.3gp

 

Ποοοοο ρε τι είπες τώρα???? Πώς γίνεται να γυρνάει σε landscape όταν το έχεις στην αρχική σελίδα?? Και αν προσέξεις σου το δείχνει και πολύ καλά....δεν έχει glitches ή κάτι περιέργο τουλάχιστον από όσο πρόλαβα να δω!! :wacko:

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Λοιπον παιδια. Το κινητο φοραει την 2.2 εαν το παρω ΣΗΜΕΡΑ? Καποιος που να γνωριζει ας απαντησει. Το βρηκα 449Ε στο media
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Λοιπον παιδια. Το κινητο φοραει την 2.2 εαν το παρω ΣΗΜΕΡΑ? Καποιος που να γνωριζει ας απαντησει. Το βρηκα 449Ε στο media

Δεν το νομιζω να φοραει την 2.2 αλλα ποτε δεν ξερεις.....αν ειναι απο το εξωτερικο το κινητο μπορει και να την φοραει.Εχθες κιολας μετα απο μια συζητηση εδω μεσα κοιταξα στον Κωτσοβολο ενα Galaxy S που το ειχαν ανοιχτο φοραγε την 2.1.:)

 

Αν εχει την 2.1 ειναι πολυ ευκολο με το που το παρεις πριν κανεις κατι αλλο στο κινητο να το φορτισεις,να κατεβασεις το KIES 2 στον υπολογιστη σου και με το που το κουμπωσεις θα σου δωσει αναβαθμιση,πατας start και μεσα σε 2-3 λεπτα θα εχει τελειωσει η αναβαθμιση και θα εχεις την πολυποθητη 2.2 σου περασμενη.:happy:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι πολλοι συναντησαν προβληματα με το kies . Με προβληματιζει πολυ! Θα περιμενω να βγαλουν "μαμα" 2.2. Θα πεσει κ η τιμη κατω απο 400.
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι πολλοι συναντησαν προβληματα με το kies . Με προβληματιζει πολυ! Θα περιμενω να βγαλουν "μαμα" 2.2. Θα πεσει κ η τιμη κατω απο 400.

 

Δεν ξερω αν θα βγει καποιο με 2.2 εκτος κι αν το παρεις εισαγωγης.Παντως ειλικρινα δεν αξιζει να περιμενεις να ερθει με 2.2 γιατι ειναι πολυ ευκολο,μην πιστευεις οτι διαβαζεις,out of the box χωρις να του εχεις βαλει τιποτα το κινητο συνδεεται αμεσως με το KIES,οσοι εχουν προβληματα συνδεσης ειναι γιατι εχουν καποιες εφαρμογες που μπλοκαρουν το kies,ισως να εχουν κανει Lagfix,δεν εχουν κατεβασει σωστους drivers και ουτω καθεξης.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζουν ολα απο λιγο..Λιγο το 2.2 λιγο το lag. Απο την αλλη τετοια οθονη δυσκολα θα ξαναβγαλουν απο οτι διαβαζω! Εκτος τα 8G εχει και καρτα 8αρα μεσα ?
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζουν ολα απο λιγο..Λιγο το 2.2 λιγο το lag. Απο την αλλη τετοια οθονη δυσκολα θα ξαναβγαλουν απο οτι διαβαζω! Εκτος τα 8G εχει και καρτα 8αρα μεσα ?

 

Μην ορκιζεσαι για την οθονη...ηδη υπαρχει στα σκαρια το νεο SGS 2 με Super Amoled Plus και το LG με οθονη 3D.......:X

Oχι καρτα δεν εχει εξτρα μεσα,μονο στην εκδοση του Γερμανου με το δωρο τους χαρτες της mls (καρτα 2gb) αλλα και αυτοι αχρηστοι θα σου ειναι μετα την αναβαθμιση καθως δουλευουν μονο με την 2.1.;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

 

Ηθελες JS3 Λεωνιδα δεν καθοσουν με την JPH που ησουν αρχοντας και ειχες ΚΑΙ ημερομηνια.:lol:

 

δεν υπαρχει τροπος να φαινεται η ημερομηνια??(και εσυ ομως ηθελες jpy) :p

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τροπος να φαινεται η ημερομηνια??(και εσυ ομως ηθελες jpy) :p

 

Γυρισε το στα Αγγλικα. Ευτυχως ο Φεβρουαριος δεν εχει πολλες μερες :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...