Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πριν μερικες μερες πηρα μια anker 1800 και βρηκα την υγεια μου!

Οριστε και μερικα screenshots απο την πρωτη χρηση της μπαταριας!

 

[ATTACH]27978[/ATTACH]

 

[ATTACH]27979[/ATTACH]

 

[ATTACH]27980[/ATTACH]

 

Οπως βλεπεις αρκετη ωρα δεν ειχα σχεδον καθολου σημα,οποτε η καταναλωση θα ειναι και καπως ανεβασμενη!

 

Αυτά είναι!

Λινκ παρακαλώ και μεταφορικά/αναμονή (στο κατάλληλο θέμα) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειδικά η ισχύς του σήματος όταν έχουμε ανοιχτά δεδομένα είναι πάρα πολύ σημαντική ως προς τα αποτελέσματα της κατανάλωσης ενέργειας που έχει το κινητό...

Για παράδειγμα με data (2G) και με συνεχή συγχρονισμό και για τις ίδιες περίπου συνολικά ώρες (9-10) το κινητό στη δουλειά που έχω full σήμα έχει πολύ μικρότερη κατανάλωση (παρότι το χρησιμοποιώ κιόλας!) από ότι κατά τη διάρκεια της νύχτας στο σπίτι που έχω σήμα μόνο 1-2 γραμμές!

Αν κλείσω τα data όμως η κατανάλωση μειώνεται δραματικά και είναι της τάξης του 1-2%!

Οπότε δυστυχώς δύσκολα μπορούμε να συγκρίνουμε αποτελέσματα μεταξύ μας λόγω των διαφορετικών συνθηκών.

 

Πάντως τα αποτελέσματα που δίνεις είναι εντυπωσιακά, τουλάχιστον για μένα, που μετά από 2+ χρόνια και με CM10 JB βλέπω το Galaxy να βγάζει οριακά 1.5 μέρα πλέον...

Θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για την μπαταρία? Είναι αυτή της αμερικανικής έκδοσης του galaxy με τη μεγαλύτερη χωρητικότητα ή κάποια άλλη?

 

Και εγω ειχα την stock μπαταρια για 2 χρονια και ειχα φτασει στο σημειο να το βγαζω το πρωι απτη φορτιση και κατα τη διαρκεια της μερας να θελω επαναφορτιση!

 

Ειδικα σε non-stock roms η καταναλωση 3g ειναι μεγαλη!

 

Η μπαταρια που πηρα εγω ειναι αυτη και ειναι 1800mAh.

Δεν ειναι original μπαταρια,αλλα αν κρινω απο διαφορες κριτικες ειναι αρκετα καλη εταιρια η ANKER.

Ερχεται στη συσκευασια της με ενα βιβλιαρακι οδηγιων!

 

Οσο αφορα την 1800αρα για το Epic 4G(original from samsung) που αναφερεις, δεν την εχω χρησιμοποιησει και δεν μπορω να πω διαφορες!

Το σιγουρο παντως ειναι οτι για τα λεφτα της η anker ειναι μια χαρα!

 

Αυτα απο μενα.Ελπιζω να βοηθησα

 

Edit: Nikos523 οντως βγηκαμε λιγο offtopic και ποσταρα πριν δω το ποστ σου!

Μεταφορικα λοιπον 5$ και αναμονη γυρω στις 10 μερες αν θυμαμαι καλα!

 

Αν δει καποιος mod τα ποστς ας τα κανει μεταφορα στο καταλληλο θεμα!Και παλι σορρυ για τα offtopics

Edited by what

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

ρε συ what τα νούμερα που μου μας δείχνεις είναι υπερβολικά καλά για cm rom...

και με καινούρια μπαταρία οριτζιναλ πάλι δεν νομίζω να δει κανείς με 4 ώρες ανοικτή οθόνη 2 μέρες αναμονή, ούτε με επίσημη froyo δεν είχα τέτοια μπαταρία... :lol:

ίσως όντως να είναι πολύ καλή η anker

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Χαχα τι 4 ώρες.. εδώ πλέον 1-1.5 ώρα βγάζουμε με email sync και viber ανοικτό και πανηγυρίζουμε :)

 

@what: ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τελευταία ώρες ώρες μου κάνει το εξής. Όταν με καλούν τους βγάζει ότι το έχω κλειστό ή δεν μπορώ να μπω στο internet. Και ξεκολλάει μόνο αν κάνω επανεκκίνηση. Είμαι με JW1 (semaphore 2.5.0sc). Πού μπορεί να οφείλεται;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις ένα modem από κάποια άλλη ρομ. Πιο modem έχεις; Δοκίμασε το JVU ή JVT. Το φλασάρεις κανονικά μέσω odin μόνο το αρχείου του modem στο πεδίο "phone" με τικαρισμένο μόνο το auto reboot.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις ένα modem από κάποια άλλη ρομ. Πιο modem έχεις; Δοκίμασε το JVU ή JVT. Το φλασάρεις κανονικά μέσω odin μόνο το αρχείου του modem στο πεδίο "phone" με τικαρισμένο μόνο το auto reboot.

Ευχαριστώ. Έχω jvt αλλά αν το ξανακάνει θα δοκιμάσω και τη jvu που είπες. Πού το βρίσκω ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από τα Επίσημα firmwares την JVU, αποσυμπίεση την και μέσα θα βρεις ένα αρχείο .tar με ονομασία Phone ή Modem. Περνάς αυτό το αρχείο όπως σου είπε ο nikospot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγω ειχα μεχρι προχθες Juwe's rom. Ξεχνουσα ποτε να το φορτίσω. μεσο ορο 2.5-3 μέρες και ειχε και φορα που πηγα 5. Απο προχθες που εβαλα cm10 παω το πολυ 15 ώρες. Υπαρχει τροπος να παω πισω?? αμα ειναι να το φορτίζω καθημερινά καλυτερα να επιστρεψω στη προηγούμενη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την οθόνη του κινητού μου και ενω λειτουργεί η συσκευή κανονικά δεν μου επιτρέπει να εκτελέσω τις ενεργειες που θέλω, έλεγα μήπως μπορούσα να παρακάμψω την οθόνη του κινητού και μέσω ενός tv out καλωδίου να δω ότι θα έβλεπα, όχι στην amoled αλλά σε μια άλλη συσκευή, π.χ. σε μια οθόνη.

 

Το έχει κάνει κανείς αυτό; Θα μπορω με αυτόν τον τρόπο να επιτύχω ένα "καθρεπτισμό" ακομά και περίπτωση φλασαρίσματος ή download mode;; Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μου πει γιατί πραγματικά με με διευκολύνει πολύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επειδή αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την οθόνη του κινητού μου και ενω λειτουργεί η συσκευή κανονικά δεν μου επιτρέπει να εκτελέσω τις ενεργειες που θέλω, έλεγα μήπως μπορούσα να παρακάμψω την οθόνη του κινητού και μέσω ενός tv out καλωδίου να δω ότι θα έβλεπα, όχι στην amoled αλλά σε μια άλλη συσκευή, π.χ. σε μια οθόνη.

 

Το έχει κάνει κανείς αυτό; Θα μπορω με αυτόν τον τρόπο να επιτύχω ένα "καθρεπτισμό" ακομά και περίπτωση φλασαρίσματος ή download mode;; Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας μου πει γιατί πραγματικά με με διευκολύνει πολύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων..

 

Δουλεύει κανονικά το tv-out, κοίτα στους οδηγούς για νέους χρήστες του Galaxy S, στην ενότητα Οδηγοί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας.Εχω ενα galaxy s με I9000XXJW4 (2.3.6 ics value pack) αλλα εχει αρχισει και μου κανει

κατι περιεργα πχ κολλαει πολυ,αργει να ανοιξει επαφες,κλησεις,μηνυματα,συλλογη κτλ. Θελω να περασω την ΧΧJW8 θα χρειαστει να κλικαρω

το repartition ;; Και δευτερον csc να βαλω της XXJW5 ;;

 

υ.γ. βρε παιδια δε μπορω να κατεβασω το αρχειο I9000XWJW8 (EUR) , τι κανω???

 

συγνωμη αν κουραζω..

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας.Εχω ενα galaxy s με I9000XXJW4 (2.3.6 ics value pack) αλλα εχει αρχισει και μου κανει

κατι περιεργα πχ κολλαει πολυ,αργει να ανοιξει επαφες,κλησεις,μηνυματα,συλλογη κτλ. Θελω να περασω την ΧΧJW8 θα χρειαστει να κλικαρω

το repartition ;; Και δευτερον csc να βαλω της XXJW5 ;;

 

υ.γ. βρε παιδια δε μπορω να κατεβασω το αρχειο I9000XWJW8 (EUR) , τι κανω???

 

συγνωμη αν κουραζω..

 

Καλο κανει το repartition κακο δεν κανει αφου ειναι με 3 αρχει η ρομ. Κανε αμα θελεις με pit 512.

Για csc βαλε το jvc csc απο την jw5.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

έχω ένα galaxy s χωρίς παρεμβάσεις σε rom κτλ έναν χρόνο τώρα. Πριν λίγες μέρες δεν άνοιγε από standby κι αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία. Μου το ξαναέκανε 3-4 φορές και εμφανίστηκε στην οθόνη η ένδειξη safe mode μια φορά. Το έκανα μια επανεκκίνηση κι όλα καλά. Το πρόβλημά μου είναι ότι χάνω κλήσεις και υπενθυμίσεις/ξυπνητήρια.

Έχει κάποιος κάποια πρόταση πριν το στείλω στο service;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

έχω ένα galaxy s χωρίς παρεμβάσεις σε rom κτλ έναν χρόνο τώρα. Πριν λίγες μέρες δεν άνοιγε από standby κι αναγκάστηκα να βγάλω τη μπαταρία. Μου το ξαναέκανε 3-4 φορές και εμφανίστηκε στην οθόνη η ένδειξη safe mode μια φορά. Το έκανα μια επανεκκίνηση κι όλα καλά. Το πρόβλημά μου είναι ότι χάνω κλήσεις και υπενθυμίσεις/ξυπνητήρια.

Έχει κάποιος κάποια πρόταση πριν το στείλω στο service;

 

να του κάνεις ένα factory reset/wipe data

θα διαγραφούν τα πάντα απο το κινητό σου όμως

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως προκαλέι πρόβλημα κάποια εφαρμογή. Αν θυμάσαι να έβαλες κάποια εφαρμογή λίγο πριν σου το παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα, κάνε την απεγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις θυμηθώ που έχω καταχωνιάσει το Kaiser θα του κάνω μια επαναφορά. Δεν πρόσθεσα κάποια εφαρμογή πρόσφατα. Η χρήση του είναι πολύ μικρή σαν τηλέφωνο και πιο πολύ για βίντεο για την μικρή από το youtube.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εδώ και λίγες μέρες έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές. Ξαφνικά μου έβγαζε τις περισσότερες εφαρμογές που ειχα κατεβάσει ότι δεν είναι εγκατεστημένες και τις εμφάνιζε αχνά και πάνω γράφει SD και εννοει του κινητού. Και αν κατεβάσω κάποια εφαρμογή δεν την εγκαταστατεί. Αν κάποιος γνωρίζει τι μπορώ να κάνω να μου δώσει τα φώτα του...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εϊναι λογικό να τρώει 10% μπαταρία για 7 ώρες που το είχα το βράδυ σε flight mode και επειδή χτύπησε το ξυπνητήρι το πρωί;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εϊναι λογικό να τρώει 10% μπαταρία για 7 ώρες που το είχα το βράδυ σε flight mode και επειδή χτύπησε το ξυπνητήρι το πρωί;;

 

Θα μου ακουγόταν νορμαλ αν δεν το είχες σε flight mode. Για flight mode ακούγεται τσιμπημένη η κατανάλωση που λες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα για ένα διάστημα την CM9, αλλά νομίζω ότι προτιμώ την 2.3.6 της Samsung. Ποια έκδοση της προτείνετε να βάλω (πριν την CM9 είχα την JW1);
Link to comment
Share on other sites

Είχα για ένα διάστημα την CM9, αλλά νομίζω ότι προτιμώ την 2.3.6 της Samsung. Ποια έκδοση της προτείνετε να βάλω (πριν την CM9 είχα την JW1);

 

Βαλε την τελευταια jw8 μαζι με τον νεο speedmod kernel που βγηκε προχθες!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα μου ακουγόταν νορμαλ αν δεν το είχες σε flight mode. Για flight mode ακούγεται τσιμπημένη η κατανάλωση που λες.

 

Και πάλι όταν δεν το είχα σε flight mode (χωρίς συγχρονισμούς το έχω πάντα) δεν έδειξε τόσο ποτέ. Έχω την Doctorz Rom που μου την πρότεινε ένας φίλος για πολύ καλή αλλά θα πάει για άλλαγμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εϊναι λογικό να τρώει 10% μπαταρία για 7 ώρες που το είχα το βράδυ σε flight mode και επειδή χτύπησε το ξυπνητήρι το πρωί;;

πόση ώρα χτυπούσε το ξυπνητήρι??

γιατί για τα δικά μου δεδομένα ακούγεται φυσιολογικό :lol::lol::lol:

Βαλε την τελευταια jw8 μαζι με τον νεο speedmod kernel που βγηκε προχθες!!

 

καινούριος speedmod για gb??? :blink:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πόση ώρα χτυπούσε το ξυπνητήρι??

γιατί για τα δικά μου δεδομένα ακούγεται φυσιολογικό :lol::lol::lol:

 

Λίγο, καμιά 10αριά secs.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...