Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλημερα

ξερει κανεις γιατι με απενεργοποιημενο συγχρονισμο καταφερνω και λαμβανω τα μηνυματα στο facebook?υποτιθεται εφοσον ειναι κλειστος ο συγχρονισμος δε θα πρεπε να συγχρονιζει μονο του και να μου εμφανιζει οτι εχω μηνυμα

 

Πρέπει να έχει πρόβλημα η τελευταία έκδοση της εφαρμογής...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες καλημερα

ξερει κανεις γιατι με απενεργοποιημενο συγχρονισμο καταφερνω και λαμβανω τα μηνυματα στο facebook?υποτιθεται εφοσον ειναι κλειστος ο συγχρονισμος δε θα πρεπε να συγχρονιζει μονο του και να μου εμφανιζει οτι εχω μηνυμα

 

ζζζζ

άλλο ο συγχρονισμός που έχει στα accounts και άλλο που πέρνεις τα notifications

το ένα είναι για τα concacts και το άλλο είναι άλλο!

κλείσε την εφαρμογή του facebook από taskkiller άμα δεν θες να λαμβάνεις μηνύματα κτλπ

edit έχει και επιλογή στο τσατ να φένεσαι offline

οκ ευχαριστω

np

btw http://www.facebook.com/salie

one can never have too many friends!

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα συγχρονισμό στο gmail και όσες επαφές είχα συνδέσει με το facebook άλλαξε τα ονόματα που είχα βάλει εγώ και έβαλε αυτά του fb(με αγγλικούς χαρακτήρες).θα πρέπει να τα αλλάξω χειροκίνητα αν τα θέλω όπως πριν?και αν κάνω ξανά συγχρονισμό θα αλλάξουν ξανά?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι για το θέμα των wallpapers.

Αν θέλω η κάθε ''οθόνη'' να έχει την ίδια εικόνα και ΟΧΙ να είναι το wallpaper scrolable ,γίνεται;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι για το θέμα των wallpapers.

Αν θέλω η κάθε ''οθόνη'' να έχει την ίδια εικόνα και ΟΧΙ να είναι το wallpaper scrolable ,γίνεται;;;;

 

Υπαρχει ως επιλογη σε αρκετους launchers.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ως επιλογη σε αρκετους launchers.

 

Αν δεν σου κάνει κόπο αυτό μου το κάνεις λίγο πιο λιανά;

 

Δοκίμασα το MultiPictures Live Wallpaper το οποίο κάνει τη δουλειά του, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει πιο απλός τρόπος......

Link to comment
Share on other sites

σημερα εφαγα τεραστια ξενερα απο το κινητο μου...

εκει που κοκορευομουν για την τελεια αυτονομια του κινητου μου καποιος φουστης με ματιαξε :lol:

σημερα βαζοντας το κινητο στη δευτερη φορτιση μετα την αλλαγη της ρομ την Κυριακη, το φορτισα λεω θα κανω και ενα clear τα battery stats, μπαινω το κανω μεσω cwm και ολα οκ

μετα απο 7-8 ωρες σε κατασταση αναμονης το κινητο επεσε στο 75% παρακαλω... :angry::angry::angry:

 

τι σκατα με επιασε να κανω clear τα battery stats δεν μπορω να καταλαβω

με βλεπω παλι για wipe data περασμα εφαρμογων κτλ :cry:

 

Το clear battery stats συμφωνα με τον οδηγο του stinger το κανουμε οταν αδειασει η μπαταρια, οχι οταν τη φορτισουμε. Αλλα δεν βλεπω λογο για wipe data κτλπ, οι μπαταριες τρωνε τετοια σκαλωματα που και που. Αστο να δεις πως θα παει στον επομενο κυκλο και κανε ενα clear battery stats οταν αδειασει.

Link to comment
Share on other sites

Please κάποιος με JS3 stock και χωρις gallery mod απο το sgs tools, να δοκιμασει μεσα απο το gallery να ορίσει μια δικια του εικόνα για wallpaper. Του δίνει επιλογή αν θα κανει crop οριζόντια ή κάθετα??? (scrolling και static wallpaper αντίστοιχα)

 

Εμένα δεν έχει επιλογή και μοθ την κόβει μονο καθετα και δεν ειναι scrollable (την στιγμή που πας να κανείς crop πρέπει να εμφανίζει στο κατω μερος 2 πορτοκαλι ημδιαφανα τετραγωνα, ενα οριζόντιο και ενα καθετο)

 

Πέρασα δοκιμαστικα darky 9.0.3 και δουλευει κανονικα όπως επίσης μου δούλευε σε 2,1 JM2 και 2.2.1 JPY.

 

Τα δικα του wallpares αλλα και απο εφαρομογες τρίτων (πχ Zedge) δουλευουν κανονικά. Άρα υποπτεύομαι bug του gallery JS3

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι για το θέμα των wallpapers.

Αν θέλω η κάθε ''οθόνη'' να έχει την ίδια εικόνα και ΟΧΙ να είναι το wallpaper scrolable ,γίνεται;;;;

το μονο ευκολο!!gallery->επιλεγεις εικονα->περισσοτερα->ορισμος ως->φοντο αρχικης οθονης εκει θα σου ανοιξει ενα πλαισιο για να κανεις crop την εικονα και στο κατω μερος θα δεις 2 παραλληλογραμμα,πατα το στενο και η εικονα σου θα ειναι ιδια σε ολες τις οθονες

Please κάποιος με JS3 stock και χωρις gallery mod απο το sgs tools, να δοκιμασει μεσα απο το gallery να ορίσει μια δικια του εικόνα για wallpaper. Του δίνει επιλογή αν θα κανει crop οριζόντια ή κάθετα??? (scrolling και static wallpaper αντίστοιχα)

 

Εμένα δεν έχει επιλογή και μοθ την κόβει μονο καθετα και δεν ειναι scrollable (την στιγμή που πας να κανείς crop πρέπει να εμφανίζει στο κατω μερος 2 πορτοκαλι ημδιαφανα τετραγωνα, ενα οριζόντιο και ενα καθετο)

 

Πέρασα δοκιμαστικα darky 9.0.3 και δουλευει κανονικα όπως επίσης μου δούλευε σε 2,1 JM2 και 2.2.1 JPY.

 

Τα δικα του wallpares αλλα και απο εφαρομογες τρίτων (πχ Zedge) δουλευουν κανονικά. Άρα υποπτεύομαι bug του gallery JS3

 

Thanks

δουλευει κανονικοτατα στην js3
Link to comment
Share on other sites

Please κάποιος με JS3 stock και χωρις gallery mod απο το sgs tools, να δοκιμασει μεσα απο το gallery να ορίσει μια δικια του εικόνα για wallpaper. Του δίνει επιλογή αν θα κανει crop οριζόντια ή κάθετα??? (scrolling και static wallpaper αντίστοιχα)

 

Εμένα δεν έχει επιλογή και μοθ την κόβει μονο καθετα και δεν ειναι scrollable (την στιγμή που πας να κανείς crop πρέπει να εμφανίζει στο κατω μερος 2 πορτοκαλι ημδιαφανα τετραγωνα, ενα οριζόντιο και ενα καθετο)

 

Πέρασα δοκιμαστικα darky 9.0.3 και δουλευει κανονικα όπως επίσης μου δούλευε σε 2,1 JM2 και 2.2.1 JPY.

 

Τα δικα του wallpares αλλα και απο εφαρομογες τρίτων (πχ Zedge) δουλευουν κανονικά. Άρα υποπτεύομαι bug του gallery JS3

 

Thanks

 

Πρεπει να ειναι θεμα του modded gallery λογω SGS tools φιλε οπως λεγαμε και χθες. Μπορεις να το κανεις revert βεβαια, δες στο xda στο αντιστοιχο θεμα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι θεμα του modded gallery λογω SGS tools φιλε οπως λεγαμε και χθες. Μπορεις να το κανεις revert βεβαια, δες στο xda στο αντιστοιχο θεμα.

 

Πω πω ντροπή!!!:blink:

Είναι απο τις λιγες φορές που νιώθω ηλίθιος :lol::lol::lol:

Είχα μπει άπειρες φορες στο sts tools και ΔΕΝ ειχα προσεξει το restore gallery script!

ΕΛΕΟΣ!!!!

Τσάμπα έγραφα! τσαμπα backup js3-> wipe-> darky-> ksana wipe-> restore js3!!!

 

Και φυσικά το πόρισμα είναι οτι το modded gallery δεν δίνει επιλογή για lockscreen wallpaper και homescreen scrolling wallpaper!

 

Συμπέρασμα...!

Οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει μεταμεσονύκτιες ώρες.... οποιαδήποτε ιδέα μας έρθει για φλασαρισμα χακαρισμα... ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ!!!! :dash:

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Πω πω ντροπή!!!:blink:

Είναι απο τις λιγες φορές που νιώθω ηλίθιος :lol::lol::lol:

Είχα μπει άπειρες φορες στο sts tools και ΔΕΝ ειχα προσεξει το restore gallery script!

ΕΛΕΟΣ!!!!

Τσάμπα έγραφα! τσαμπα backup js3-> wipe-> darky-> ksana wipe-> restore js3!!!

 

Και φυσικά το πόρισμα είναι οτι το modded gallery δεν δίνει επιλογή για lockscreen wallpaper και homescreen scrolling wallpaper!

 

Συμπέρασμα...!

Οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει μεταμεσονύκτιες ώρες.... οποιαδήποτε ιδέα μας έρθει για φλασαρισμα χακαρισμα... ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ!!!! :dash:

 

Χαχα ετσι ειναι φιλε μου. Βασικα χθες δεν προλαβαινα καθολου να το ψαξω περισσοτερο οπως σου ειπα γιατι ειχα υποχρεωσεις για σημερα, αλλα τωρα που βρηκα λιγο χρονο το ειδα. Γιαυτο σου ειπα χθες λιγο υπομονη ως αυριο;)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το clear battery stats συμφωνα με τον οδηγο του stinger το κανουμε οταν αδειασει η μπαταρια, οχι οταν τη φορτισουμε. Αλλα δεν βλεπω λογο για wipe data κτλπ, οι μπαταριες τρωνε τετοια σκαλωματα που και που. Αστο να δεις πως θα παει στον επομενο κυκλο και κανε ενα clear battery stats οταν αδειασει.

 

εγω καιρο τωρα ξερω οτι το clear battery stats το κανουμε με πληρως φορτισμενη μπαταρια μετα απο πληρη αποφορτιση...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9075485&postcount=5653

 

τελος παντων ξαναφλασαρα απο την αρχη και ειναι ολα οπως πρεπει παλι :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι θεμα του modded gallery λογω SGS tools φιλε οπως λεγαμε και χθες. Μπορεις να το κανεις revert βεβαια, δες στο xda στο αντιστοιχο θεμα.
παντως αυτο το sgs tools δεν ειναι και οτι καλυτερο,οσο το ειχα και εκανα διαφορα μεσω αυτου ολο προβληματα ειχα,μεχρι που πηγε στα σκουπιδια :lol::lol:

 

Συμπέρασμα...!

Οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει μεταμεσονύκτιες ώρες.... οποιαδήποτε ιδέα μας έρθει για φλασαρισμα χακαρισμα... ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ!!!! :dash:

 

xxaaxaxaxax TRUE STORY!

+1000000000000000000000

σωστοι και οι δυο,γιατι οπως λενε και οι παλιοι <οποιος την νυχτα περπατει,λασπες και σκ@τ@ πατει!!> :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο γίνεται scrollable αλλα η αναλόγια του crop που κάνει μου αφήνει μαύρο πάνω και κάτω απο το φόντο :@

Εχω ψάξει με 100 τρόπους στο google.

Σε demo videos δείχνει να κάνει crop κανονικά με όρθιο οτ κινητο! :(

 

Πω πω ντροπή!!!:blink:

Είναι απο τις λιγες φορές που νιώθω ηλίθιος :lol::lol::lol:

Είχα μπει άπειρες φορες στο sts tools και ΔΕΝ ειχα προσεξει το restore gallery script!

ΕΛΕΟΣ!!!!

Τσάμπα έγραφα! τσαμπα backup js3-> wipe-> darky-> ksana wipe-> restore js3!!!

 

Και φυσικά το πόρισμα είναι οτι το modded gallery δεν δίνει επιλογή για lockscreen wallpaper και homescreen scrolling wallpaper!

 

Συμπέρασμα...!

Οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει μεταμεσονύκτιες ώρες.... οποιαδήποτε ιδέα μας έρθει για φλασαρισμα χακαρισμα... ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΡΑΜΑ!!!! :dash:

δυστυχως φιλε μου αδικα ταλαιπωρηθηκες. αυτο το θεμα το ειχα αναφερει στο hacks/roots και το ειχε αναφερει και ο Αλεξανδρος. και μετα απο δοκιμες ειχαμε πει οτι το gallery3d που βαζει το sgs tools δεν κανει για την jpy οποτε δεν θα κανει και για την js3 (οπως και απεδηχθη).

δυστυχως δεν μπηκα νωριτερα για να σου το πω και εκανες τα φλασαρισματα σου.

 

επισης ειχα αναφερει κι'εγω και καποιο αλλο παιδι, οτι στο δικο μας sgs tools, ενω εχουμε την τελευταια εκδοση απο το market, δεν υπηρχε η επιλογη για revert script μεσα στο sgs tools.

οποτε αυτο που καναμε ηταν να παμε στον φακελλο /sdcard/sgs tools, οπου εκει ειχε κρατησει η εφαρμογη backup το παλιο gallery, και απλα το καναμε μια αντιγραφη μεσα στο /system/apps και γυρισε στο αρχικο. και φυσικα επαιζε μια χαρα οπως πριν.

 

Αυτα για οποιον του ξανασυμβει για να το γνωριζει :).

 

εγω καιρο τωρα ξερω οτι το clear battery stats το κανουμε με πληρως φορτισμενη μπαταρια μετα απο πληρη αποφορτιση...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9075485&postcount=5653

 

τελος παντων ξαναφλασαρα απο την αρχη και ειναι ολα οπως πρεπει παλι

Βασιλη δωσε του 4-5 πληρη φορτισεις/αποφορτισεις μετα απο αυτο, για να στρωσει η μπαταρια. και για να σε προλαβω να μην το πεταξεις σε κανενα τοιχο, στις πρωτες 4-5 αποφορτισεις, μπορει να σου τυχει οταν φτασει στο 10% να πας να κανεις μια κληση και να σου κλεισει εντελως απο μπαταρια, ενω δειχνει 10%. μπορει να στο κανει και στο 15%.

ειναι φαινομενο που εχει εμφανιστει σε καποια ατομα, οπως και σε μενα, αρκετες φορες !!!!

σε ενημερωνω γιατι σε βλεπω να το πετας απο κανενα μπαλκονι. και οχι τιποτα αλλο, αλλα μπορει να περναει καμια καημενη γιαγια κατω απο το μπαλκονι σου και να την στειλεις στον αλλο κοσμο :lol:

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το sgs tools δεν ειναι και οτι καλυτερο,οσο το ειχα και εκανα διαφορα μεσω αυτου ολο προβληματα ειχα,μεχρι που πηγε στα σκουπιδια :lol::lol:

σωστοι και οι δυο,γιατι οπως λενε και οι παλιοι <οποιος την νυχτα περπατει,λασπες και σκ@τ@ πατει!!> :lol::lol:

 

Το καλο ειναι οτι εχει επιλογη για το gps tools αλλα και μαζεμενους ολους τους secret codes. Αυτα ειναι και τα μονα που χρησιμοποιω απο εκει.

 

True! Τη σοφια του λαου κανεις δεν μπορει να την αμφισβητησει.:lol:

 

edit - Αντωνη εχω κενα μνημης. Δεν το θυμομουν οτι ειχατε αντιμετωπισει αυτο το θεμα, αλλα θυμομουν γενικα οτι δημιουργουσε προβληματακια. Κριμα, αν το θυμομουν θα το εψαχνα εδω και θα εβρισκα τσακ μπαμ τη λυση για το φιλο που τσαμπα εχασε τον υπνο του.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη δωσε του 4-5 πληρη φορτισεις/αποφορτισεις μετα απο αυτο, για να στρωσει η μπαταρια. και για να σε προλαβω να μην το πεταξεις σε κανενα τοιχο, στις πρωτες 4-5 αποφορτισεις, μπορει να σου τυχει οταν φτασει στο 10% να πας να κανεις μια κληση και να σου κλεισει εντελως απο μπαταρια, ενω δειχνει 10%. μπορει να στο κανει και στο 15%.

ειναι φαινομενο που εχει εμφανιστει σε καποια ατομα, οπως και σε μενα, αρκετες φορες !!!!

σε ενημερωνω γιατι σε βλεπω να το πετας απο κανενα μπαλκονι. και οχι τιποτα αλλο, αλλα μπορει να περναει καμια καημενη γιαγια κατω απο το μπαλκονι σου και να την στειλεις στον αλλο κοσμο :lol:

 

ναι Αντωνη δεν εχεις αδκο... :p:lol:

το ξαναφλασαρα τωρα, δεν θα του κανω clear battery stats γιατι οπως λεει και το ρητο οτι δουλευει καλα δεν το πειραζεις...

φανταζομαι οπως λες και εσυ μετα απο καποιους κυκλους να εχει στρωσει οπως πρεπει χωρις clear battery stats

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες που εμφανιστηκαν μετα την αναβαθμιση σε froyo 2.2; μερικες απο αυτες ειναι sapo mobile,sapostore κτλ

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

εγω καιρο τωρα ξερω οτι το clear battery stats το κανουμε με πληρως φορτισμενη μπαταρια μετα απο πληρη αποφορτιση...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9075485&postcount=5653

 

τελος παντων ξαναφλασαρα απο την αρχη και ειναι ολα οπως πρεπει παλι :D

 

Το έχω ξανα-απαντήσει αλλά ας το ξαναπώ, οι απόψεις διίστανται οι μισοί λένε μετά, οι μισοί λένε πριν άλλοι λένε δεν παίζει ρόλο. Στις δοκιμές μου είχα ελαφρώς καλύτερα αποτελέσματα σβήνοντας πριν, και αυτό συμπεριέλαβα στον οδηγό. :rolleyes:

 

Αν ψάξεις xda θα βρεις γιατί πράμα μιλάω, δεν κάθομαι να ψάξω τώρα, no time και no point ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο τον γαλαξια :D

μια απορια...οταν κατεβαζουμε π.χ την ναυτεπορικη απο την stock εφαρμογη press reader το 0.99 που λέι οτι κοστιζει πως ακριβως γινεται η χρεωση γιατι εμενα την κατεβαζει κανονικα ολοκληρη κι εχω απενεργοποιημενη την χρηση δεδομενων πακετων και την περιαγωγη.

 

γνωριζει κανεις περι αυτου...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες που εμφανιστηκαν μετα την αναβαθμιση σε froyo 2.2; μερικες απο αυτες ειναι sapo mobile,sapostore κτλ

 

ευχαριστω πολυ

 

Μόνο αν είσαι root. Έχεις την ελληνική έκδοση froyo? Μάλλον όχι.

 

γνωριζει κανεις περι αυτου...;

 

Eγώ είδα ότι κάποια πρώτα τεύχη θα είναι τζάμπα και μετά χρεώνεσαι.. γι'αυτό δεν το συνέχισα.. πόσα τεύχη έχεις πάρει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλες γιατι εχω δυσκολευτει με το titanium

1) υποθετω στα χρονοδιαγραμματα επιλεγουμε ενεργα και τις 2 επιλογες που μας δινει σωστα?

2)οταν λεει backup ολων των δεδομενων συστηματος ουσιαστικα σημαινει οτι οταν κανεις restore το smartphone γινεται οπως το χες σεταρει πριν?

3)το backup σε μηνυματα και φοτογραφιες που υπαγεται?

tnx!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...