Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φιλε μου κ εγω το ιδιο σκευτομαι....κ δεν ηταν η πρωτη μου φορα εχω μεγαλη εξικιωση με τον γαλαξια μου....εχω ομως να παρατηρησω 2 πραγματα.το πρωτο οτι πριν κανω οτιδηποτε με το οντιν ειχα εγκαταστηση την καινουρια αναβαθμηση του kies...κ δευτερο οτι κατα την εγκατασταση με οντιν η μπαρα προοδυ ανεβαινε τμηματικα(δηλαδη εκανε 3 φορες ενεβασμα κ δεν ανεβαινε ομοιομορφα οπως αλλες φορες).Ισως κατι απο αυτα να εφταιγε....δεν βαριεσαι...παντος απο σερβις θα εχω να το λεω...με online ενημερωση καθε λεπτο απτην σελιδα τους κ για το καθε σταδιο...σουπερ....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

.Ισως κατι απο αυτα να εφταιγε....δεν βαριεσαι...παντος απο σερβις θα εχω να το λεω...με online ενημερωση καθε λεπτο απτην σελιδα τους κ για το καθε σταδιο...σουπερ....

Σε ποιο service το έστειλες;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο service το έστειλες;

 

Smartec στο κεντρικό της Samsung στο Χαιδάρι. Το έχω πάει κι εγώ και την επόμενη μέρα μου το δώσανε.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζα ενα αφιερωμα για το sii οπου αναφερονται καποια κολπα που μπορει ο χρηστης να κανει και μετα τα δοκιμασα στο galaxy s και δουλεψαν.το πρωτο ηταν η ρυθμιση της φωτεινοτας πατωντας την μπαρα ειδοποιησεων και σερνοντας δεξια η αριστερα και η αλλαγη user agent στον broswer γραφωντας στη γραμμη διευθυνσης about:useragent και εμφανιζονται επιλογες.

δε ξερω αν αυτα ομως ειναι χαρακτηριστηκα του android που απλα δεν τα γνωριζα εγω:X

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

διαβαζα ενα αφιερωμα για το sii οπου αναφερονται καποια κολπα που μπορει ο χρηστης να κανει και μετα τα δοκιμασα στο galaxy s και δουλεψαν.το πρωτο ηταν η ρυθμιση της φωτεινοτας πατωντας την μπαρα ειδοποιησεων και σερνοντας δεξια η αριστερα και η αλλαγη user agent στον broswer γραφωντας στη γραμμη διευθυνσης about:useragent και εμφανιζονται επιλογες.

δε ξερω αν αυτα ομως ειναι χαρακτηριστηκα του android που απλα δεν τα γνωριζα εγω:X

 

Το δεύτερο το ήξερα, αλλά το πρώτο δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται. Δεν το πετυχαίνω με τίποτα. (JVT Tornado, μπορεί να λείπει κάποια εφαρμογή της stock και να μη μου γίνεται εμένα)

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο το ήξερα, αλλά το πρώτο δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται. Δεν το πετυχαίνω με τίποτα. (JVT Tornado, μπορεί να λείπει κάποια εφαρμογή της stock και να μη μου γίνεται εμένα)

κρατας πατημενο το δαχτυλο πανω στη μπαρα για ενα δευτερολεπτο και μετα σερνεις δεξια για αυξηση της φωτεινοτητας και αντιστροφα.πολυ βολικο παντως και γρηγορο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο το ήξερα, αλλά το πρώτο δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται. Δεν το πετυχαίνω με τίποτα. (JVT Tornado, μπορεί να λείπει κάποια εφαρμογή της stock και να μη μου γίνεται εμένα)

 

Όπως λέει ο Στέλιος γίνεται (δεν λείπει κάτι στην tornado). Εγώ πάντα έτσι ρυθμίζω τη φωτεινότητα (γιαυτο και δεν με ένοιαζε παλαιοτέρα το bug με την αυτόματη φωτεινότητα :lol:).

Στην cm μόνο δεν γίνεται από μόνο του, αλλα έχει επιλογή απο το cm settings και το ενεργοποιείς.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο Στέλιος γίνεται (δεν λείπει κάτι στην tornado). Εγώ πάντα έτσι ρυθμίζω τη φωτεινότητα (γιαυτο και δεν με ένοιαζε παλαιοτέρα το bug με την αυτόματη φωτεινότητα :lol:).

Στην cm μόνο δεν γίνεται από μόνο του, αλλα έχει επιλογή απο το cm settings και το ενεργοποιείς.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

ΟΥΑΟΥ καλόοοο! Αλλά αν έχεις αυτόματη φωτεινότητα δε δουλεύει :p Θα έπρεπε να την παρακάμπτει προσωρινά και μόλις την χαμήλωνες τελείως με αυτό τον τρόπο να ξανα έμπαινε σε αυτόματη...

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΑΟΥ καλόοοο! Αλλά αν έχεις αυτόματη φωτεινότητα δε δουλεύει :p Θα έπρεπε να την παρακάμπτει προσωρινά και μόλις την χαμήλωνες τελείως με αυτό τον τρόπο να ξανα έμπαινε σε αυτόματη...

 

Μετράει γιατί δεν χρειάζεται καν να σέρνεις το δάχτυλο. Θες χαμηλα; πατάς τέρμα αριστερά. Θες τέρμα; πατάς τέρμα δεξιά στο ρολόι και παει τερμα (όχι μονο στα ακρα, όπου θέλεις.)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα παιδια....

οταν μιλαω ο αλλος δεν με ακουει καλα...μπουκομενο δλδ..

αυτο δε συμβαίνει συνεχια... μια με ακουει καθαρα μια χαλια...

εκανα ενα τεστ με την ηχογράφηση κ δεν υπηρχε καπιο προβλημα που ακουσα μετα την φωνή μου...

ειναι θεμα softoware..? αν το μικρόφωνο ειχε προβλημα θα επρεπε κ στην ηχογράφηση να ακουγομαι χαλια...

καποιο προγραμμα που να μετραω στην cpu τι τροει περισοτερο απο αυτα που εχω βαλει υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω τον γαλαξια κανα 5μηνο και το τηλ τα σπαει. του εβαλα την 2,3,3 απο kies και ολα μια χαρα χωρις προληματα με την μπαταρια που ειχαν αρκετοι και το φοβομουν και εγω. θελω να κανω μια ερωτησουλα. ενας φιλος μου με ρωτησε για το κινητο του ειπα την γνωμη μου και θελει να αγορασει το ιδιο. το βρηκαμε λοιπον σε καλη τιμουλα στο media markt το θεμα ειναι οτι εχει 2,3,3 απο το καταστημα πως γινετε αυτο? νομιζω οτι εργοστασιακα ειχε μεχρι froyo η κανω λαθος? μηπως πεζει κανα προβλμα με το ολλο θεμα τη γνωμη εχετε? ευχαριστω εκ των πρωτερον
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω τον γαλαξια κανα 5μηνο και το τηλ τα σπαει. του εβαλα την 2,3,3 απο kies και ολα μια χαρα χωρις προληματα με την μπαταρια που ειχαν αρκετοι και το φοβομουν και εγω. θελω να κανω μια ερωτησουλα. ενας φιλος μου με ρωτησε για το κινητο του ειπα την γνωμη μου και θελει να αγορασει το ιδιο. το βρηκαμε λοιπον σε καλη τιμουλα στο media markt το θεμα ειναι οτι εχει 2,3,3 απο το καταστημα πως γινετε αυτο? νομιζω οτι εργοστασιακα ειχε μεχρι froyo η κανω λαθος? μηπως πεζει κανα προβλμα με το ολλο θεμα τη γνωμη εχετε? ευχαριστω εκ των πρωτερον

μια χαρα ειναι και σου προτεινω να το παρετε.ειναι με την 2.3.3 γιατι εχει κατασκευαστει προσφατα η συσκευη που εχουν στα media.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι και σου προτεινω να το παρετε.ειναι με την 2.3.3 γιατι εχει κατασκευαστει προσφατα η συσκευη που εχουν στα media.

 

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση να σαι καλα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση να σαι καλα

 

δε κανει τιποτα!τα καλα νεα πρεπει να μαθαινονται γρηγορα!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σε ενα galaxy S με περασμενη την 2.3.3 επισημα εχω το εξης προβλημα: Ακουω FM ραδιο απο τα ακουστικα (τα επισημα ακουστικα της Samsung) και οταν με καλεσει καποιος απανταω και οταν κλεισω την γραμμη (ειτε την κλεισω εγω ειτε ο συνομιλητης μου) το ραδιοφωνο δεν συνεχιζει την αναπαραγωγη και χρειαζεται να το ανοιξω ξανα. Καθε φορα γινεται το ιδιο.

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλον? Ειναι χοντρο bug αν ειναι τελικα bug και οχι καποια ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σε ενα galaxy S με περασμενη την 2.3.3 επισημα εχω το εξης προβλημα: Ακουω FM ραδιο απο τα ακουστικα (τα επισημα ακουστικα της Samsung) και οταν με καλεσει καποιος απανταω και οταν κλεισω την γραμμη (ειτε την κλεισω εγω ειτε ο συνομιλητης μου) το ραδιοφωνο δεν συνεχιζει την αναπαραγωγη και χρειαζεται να το ανοιξω ξανα. Καθε φορα γινεται το ιδιο.

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλον? Ειναι χοντρο bug αν ειναι τελικα bug και οχι καποια ρυθμιση.

 

Εχει ένα play κουμπί το ραδιόφωνο. Μετά το τέλος της κλήσης απλά πάτα το κουμπί αυτό και θα συνεχιστεί η αναπαραγωγή. Δεν χρειάζεται να κλέισεις και να ξανανοίξεις την εφαρμογή.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σε ενα galaxy S με περασμενη την 2.3.3 επισημα εχω το εξης προβλημα: Ακουω FM ραδιο απο τα ακουστικα (τα επισημα ακουστικα της Samsung) και οταν με καλεσει καποιος απανταω και οταν κλεισω την γραμμη (ειτε την κλεισω εγω ειτε ο συνομιλητης μου) το ραδιοφωνο δεν συνεχιζει την αναπαραγωγη και χρειαζεται να το ανοιξω ξανα. Καθε φορα γινεται το ιδιο.

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλον? Ειναι χοντρο bug αν ειναι τελικα bug και οχι καποια ρυθμιση.

 

Στις ρυθμίσεις του ραδιοφώνου, επέλεξε το ''background playing'' :-)

 

Sent from my GT-I9000

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εχει ένα play κουμπί το ραδιόφωνο. Μετά το τέλος της κλήσης απλά πάτα το κουμπί αυτό και θα συνεχιστεί η αναπαραγωγή. Δεν χρειάζεται να κλέισεις και να ξανανοίξεις την εφαρμογή.

Μα το θεμα ειναι να μην χρειαζεται καμια ενεργεια απο τον χρηστη οπως γινεται σε ολα τα τηλεφωνα.

Στις ρυθμίσεις του ραδιοφώνου, επέλεξε το ''background playing'' :-)

 

Sent from my GT-I9000

Νομιζω οτι ειναι επιλεγμενο αλλα θα το διπλοτσεκαρω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα παιδια....

οταν μιλαω ο αλλος δεν με ακουει καλα...μπουκομενο δλδ..

αυτο δε συμβαίνει συνεχια... μια με ακουει καθαρα μια χαλια...

εκανα ενα τεστ με την ηχογράφηση κ δεν υπηρχε καπιο προβλημα που ακουσα μετα την φωνή μου...

ειναι θεμα softoware..? αν το μικρόφωνο ειχε προβλημα θα επρεπε κ στην ηχογράφηση να ακουγομαι χαλια...

καποιο προγραμμα που να μετραω στην cpu τι τροει περισοτερο απο αυτα που εχω βαλει υπάρχει?

 

Αυτο το προβλημα που αναφερεις το εχω παρατηρησει κι εγω.Συγκεκριμενα ενας φιλος μου που εχει galaxy s παρατηρω οτι καποιες φορες δεν ακουγεται καλα και του το εχω πει.

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα που αναφερεις το εχω παρατηρησει κι εγω.Συγκεκριμενα ενας φιλος μου που εχει galaxy s παρατηρω οτι καποιες φορες δεν ακουγεται καλα και του το εχω πει.

 

Sent from my LG-P500

 

Και γω το χω αυτό, μου χουν πει κάποιοι οτι ακούγεται ενα buzz που πάει και έρχεται και αυτό οχι πάντα! Σε ηχογράφηση δεν το ακούω ομως, αλλά το ακούω και οταν μιλάω viber ή scype και δεν ξερω αν πρέπει να το πάω service ή οχι...:confused:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μεγαλο προβλημα... οταν το κινητο μπαινει σε κατασταση αναμονης (μαυρη οθονη) κολαει εκει. Μαυρο. δουλευει ο επεξεργαστης και μετα θελει επανεκινηση για να δουλεψει και στο καπακι ξανακανει το ιδιο... το εχω κανει αναβαθμηση μεσα απο το κιες αλλα τιποτα... το στηλα στο σερβις στη Θεσ/νικη αλλα παλι τιποτα... το εχει παθει κανεις αλλος??? τι μπορει να φταιει????

σ.σ. δεν εχω καμια εφορμογη απο το μαρκετ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας φίλοι, καλή εβδομάδα σε όλους,

 

ύστερα απο αρκετό καιρό αναζήτησης και σύγκρισης με το iphone πήρα την παρασκευή απο τα mediamarkt ι9000 8gb S.Προς το παρόν έχω να πω θετικές μόνο γνώμες το κινητό πραγματικά δεν παίζεται.

 

Θέλω να ρωτήσω επειδή είμαι νέος στο πεδίο του android (εχω ασχολειθεί με nokia Και sony ericsson "αναβαθμίσεις":happy:) στο παρελθον, για να κάνω root του i9000 , έχει τώρα πάνω την official 2.3.3 gingerbread έχουμε κάποιο έμπιστο οδηγό;

έχει πάρει επίσης το μάτι μου ακόμη και έκδοση 2.3.5.

 

Θά πάρω ένα backup φυσικά πρίν επιχειρήσω οτιδήποτε...για τα settings κτλ.

 

πείτε μου την γνώμη σας για την διαδικασία.Πήγα ενα εγκαταστήσω ενα σπασπένο game και διάβασα ότι θέλει το chainfire.To οποίο και κατέβασα δωρεάν απο το AndroidMarket αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να είναι root η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μεγαλο προβλημα... οταν το κινητο μπαινει σε κατασταση αναμονης (μαυρη οθονη) κολαει εκει. Μαυρο. δουλευει ο επεξεργαστης και μετα θελει επανεκινηση για να δουλεψει και στο καπακι ξανακανει το ιδιο... το εχω κανει αναβαθμηση μεσα απο το κιες αλλα τιποτα... το στηλα στο σερβις στη Θεσ/νικη αλλα παλι τιποτα... το εχει παθει κανεις αλλος??? τι μπορει να φταιει????

σ.σ. δεν εχω καμια εφορμογη απο το μαρκετ...

 

φίλε μου μπορείς έιναι βλακεία αυτό που σου λέω αλλά φαντάζομαι ότι γνωρίζεις ότι πρέπει πρώτα να πατήσεις το κεντρικό πλήκτρο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας φίλοι, καλή εβδομάδα σε όλους,

 

ύστερα απο αρκετό καιρό αναζήτησης και σύγκρισης με το iphone πήρα την παρασκευή απο τα mediamarkt ι9000 8gb S.Προς το παρόν έχω να πω θετικές μόνο γνώμες το κινητό πραγματικά δεν παίζεται.

 

Θέλω να ρωτήσω επειδή είμαι νέος στο πεδίο του android (εχω ασχολειθεί με nokia Και sony ericsson "αναβαθμίσεις":happy:) στο παρελθον, για να κάνω root του i9000 , έχει τώρα πάνω την official 2.3.3 gingerbread έχουμε κάποιο έμπιστο οδηγό;

έχει πάρει επίσης το μάτι μου ακόμη και έκδοση 2.3.5.

 

Θά πάρω ένα backup φυσικά πρίν επιχειρήσω οτιδήποτε...για τα settings κτλ.

 

πείτε μου την γνώμη σας για την διαδικασία.Πήγα ενα εγκαταστήσω ενα σπασπένο game και διάβασα ότι θέλει το chainfire.To οποίο και κατέβασα δωρεάν απο το AndroidMarket αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να είναι root η συσκευή.

 

Σχετικά με το root και με την 2.3.5 έκδοση, υπάρχουν sticky θέματα που θα σε οδηγήσουν απόλυτα. Προσωπικά προτείνω να βάλεις αρχικά την 2.3.5 JVU (πάντα σύμφωνα με τον οδηγό) και μετά να περάσεις για kernel τον semaphore 1.8.2 (αυτομάτως θα γίνεις root)

 

Για το παιχνίδι που λες, πιθανολογώ ότι χρειάζεσαι το 3D chainfire και τα τρια plugins του. Υπάρχει θέμα στον τομέα που είναι γενικά για το android. Δες και αυτό

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μπορείς έιναι βλακεία αυτό που σου λέω αλλά φαντάζομαι ότι γνωρίζεις ότι πρέπει πρώτα να πατήσεις το κεντρικό πλήκτρο;

 

ναι φιλε μου το ξερω... 3 μηνες εχω το τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...