Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην να πω κατι πριν κανω οτιδηποτε αλλο , μηπως φταιει κατι αλλο. Το σηματακι του gps οταν το ενεργοποιουμε πρεπει να σβηνει στην μπαρα, γιατι εμενα σβηνει ,δεν φενεται δηλαδη οπως το wi fi ενω μολις τραβηξω την μπαρα κατω ειναι ανοικτο και οταν ανοιγω το ndrive μου γραφει : Δεν βρεθηκε gps

 

όπως το περιγράφεις φαίνεται να είναι θέμα ρύθμισης από το πρόγραμμα ndrive. Δοκίμασε με την εφαρμογή gps test από μάρκετ ή άνοιξε το google maps να δείς πως συμπεριφέρεται το κινητό και το gps σε διαφορετικά προγράμματα..

 

Να δοκιμασω παιδια πολλα προγραμματα αλλα πειτε μου πρωτα αν πρεπει να φενεται στη μπαρα επανω το σηματακι του Gps οπως φενεται και το wi-fi οπως επισης και τα βελακια δεδομενων οταν ειναι ανοικτα και ενεργα , γιατι οπως σας ειπα πιο πανω γιατι ενω το εχω ενεργοποιησει και φενεται πρασινο, στην μπαρα επανω δεν φενεται το εικονιδιο ή δεν εχει σχεση αυτο??

theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να δοκιμασω παιδια πολλα προγραμματα αλλα πειτε μου πρωτα αν πρεπει να φενεται στη μπαρα επανω το σηματακι του Gps οπως φενεται και το wi-fi οπως επισης και τα βελακια δεδομενων οταν ειναι ανοικτα και ενεργα , γιατι οπως σας ειπα πιο πανω γιατι ενω το εχω ενεργοποιησει και φενεται πρασινο, στην μπαρα επανω δεν φενεται το εικονιδιο ή δεν εχει σχεση αυτο??

 

Eaν δεν έχεις ανοίξει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιεί το GPS το εικονίδιο δεν φαίνεται στην μπάρα.Μόνο όταν υπάρχει ανοιχτή εφαρμογή θα φαίνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμασω παιδια πολλα προγραμματα αλλα πειτε μου πρωτα αν πρεπει να φενεται στη μπαρα επανω το σηματακι του Gps οπως φενεται και το wi-fi οπως επισης και τα βελακια δεδομενων οταν ειναι ανοικτα και ενεργα , γιατι οπως σας ειπα πιο πανω γιατι ενω το εχω ενεργοποιησει και φενεται πρασινο, στην μπαρα επανω δεν φενεται το εικονιδιο ή δεν εχει σχεση αυτο??

 

Eaν δεν έχεις ανοίξει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιεί το GPS το εικονίδιο δεν φαίνεται στην μπάρα.Μόνο όταν υπάρχει ανοιχτή εφαρμογή θα φαίνεται ;)

 

Ανοιγω το ndrive ανοιγω και το gps εμφανιζεται για 1,2 δευτερολεπτα στην μπαρα το εικονιδιο του gps και σβηνει και το ndrive γραφει δεν βρεθηκε gps. Mε κανενα προγραμμα δεν μενει ανοικτο στην μπαρα το εικονιδιο που δοκιμασα σβηνει μετα απο 2 δευτερολεπτα!!!:(

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το ndrive ανοιγω και το gps εμφανιζεται για 1,2 δευτερολεπτα στην μπαρα το εικονιδιο του gps και σβηνει και το ndrive γραφει δεν βρεθηκε gps. Mε κανενα προγραμμα δεν μενει ανοικτο στην μπαρα το εικονιδιο που δοκιμασα σβηνει μετα απο 2 δευτερολεπτα!!!:(

 

Για να είσαι σίγουρος ότι έχεις ενεργοποιημένο το gps αντί να το ενεργοποιήσεις από την μπάρα με το εικονίδιο, πήγαινε Ρυθμίσεις>>Τοποθεσία και ασφάλεια >>Χρήση δορυφόρων GPS και κάνε επιλογή check .

Επίσης πρώτα ανοίγουμε το gps και μετά το οποιοδ΄ηποτε πρόγραμμα .

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το ndrive ανοιγω και το gps εμφανιζεται για 1,2 δευτερολεπτα στην μπαρα το εικονιδιο του gps και σβηνει και το ndrive γραφει δεν βρεθηκε gps. Mε κανενα προγραμμα δεν μενει ανοικτο στην μπαρα το εικονιδιο που δοκιμασα σβηνει μετα απο 2 δευτερολεπτα!!!:(

 

Δοκιμάσε με το πρόγραμμα GPS Test. Κατεβασέ το απο το Market και πριν το ανοιξεις ενεργοποιησε το GPS.

Αν το πρόγραμμα σου βρίσκει δορυφόρους για παραπάνω απο 2 δευτερόλεπτα τότε μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει το Ndrive(δοκίμασε να το εγκαταστήσεις πάλι).Επίσης αν έχει 2.1 Eclair έχει κάποια θεματάκια(πχ δεν πιανει πάνω απο 8 δορυφόρους νομίζω) αλλά και πάλι η ένδειξη GPS παραμένει ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσε με το πρόγραμμα GPS Test. Κατεβασέ το απο το Market και πριν το ανοιξεις ενεργοποιησε το GPS.

Αν το πρόγραμμα σου βρίσκει δορυφόρους για παραπάνω απο 2 δευτερόλεπτα τότε μάλλον κάποιο πρόβλημα έχει το Ndrive(δοκίμασε να το εγκαταστήσεις πάλι).Επίσης αν έχει 2.1 Eclair έχει κάποια θεματάκια(πχ δεν πιανει πάνω απο 8 δορυφόρους νομίζω) αλλά και πάλι η ένδειξη GPS παραμένει ενεργή.

 

στο δικό μου πάντως χρειάστηκε hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

πως μπορω να κανω lagfix σε εκδοση 2.2.1 I9000XXJPY (είμαι root) ή εαν υπάρχει κάτι αντίστοιχο που ειχα στην eclair.

ευχαριστω.

 

Δεν χρειαζεται lagfix η 2.2.1 ειναι πολυ ομαλη.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται lagfix η 2.2.1 ειναι πολυ ομαλη.

 

είναι επιλογή αυτό, διαφορά υπάρχει έστω και αν δεν είναι τόσο εμφανής όσο στις 2.1 και 2.2 roms... Παρόλα αυτά σαφώς και δεν συνιστάται αν δεν ξέρουμε τι είναι και τι κάνει!

Καλησπέρα ,

πως μπορω να κανω lagfix σε εκδοση 2.2.1 I9000XXJPY (είμαι root) ή εαν υπάρχει κάτι αντίστοιχο που ειχα στην eclair.

ευχαριστω.

Ο πιο γρήγορος και εύκολος τρόπος είναι να περάσεις κάποιον kernel (πχ πολύ καλή επιλογή ο speedmod εδώ), τον περνάς και πέραν της γενικής βελτίωσης του κινητού (σε απόδοση), το αυτόματο root κλπ κερδίζεις και CWM recovery μέσω του οποίου κάνεις lagfix...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

απο skai εμενα δεν παιζει...παιζει με αθλιο ηχο 23 δευτερολεπτα μια διαφημιση του twitter και μετα μηνυμα sorry this video cannot be played. Με 2.3.4 jvq

 

 

Eνα απο τα ιδια.. Ξερει κανεις τι γινετε;

Kαι ο αντ1 με κολιματα... Μάλλον θελει ενα επεξεργαστη ακομα γι αυτη την δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη που θετω αυτη την ερωτηση σε αυτο το ποστ ,..αλλα δεν γνωραζω που πρεπει να ρωτησω ......

ενδιφερομαι για αυτο το τηλεφωνο ..... 170671302163 ...απο ebay

και θελω να ρωτησω

 

1.- περα απο αυτη την ρομ που εχει μπορει να φλασαριστει οποιαδηποτε αλλη (ακομη και την 2.3.4) και αν ναι αν το εχει καποιος και γνωριζει ???????

2..- miui μπορει να φλασαριστει ????

3.- λεει cpu 1ghz μηπως παιζει καποιος οπως MTK6516 dual core οπως τον αναφερουν πολλα σαιτ ( αλλα δυστηχος δεν ειναι) ?????

( http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Chinese_Clones_MTK6516 )

ευχ......

σημ....(αν υπαρχει καπου αλλου που πρεπει να ρωτησω παρακαλω παραπέμψτε με )

Link to comment
Share on other sites

Εφυγα απο darky 10.2 και φλασαρα official JVQ, αλλαξα το CSC σε XEU, εβαλα Galaxian και συνειδητοποιω οτι η καμερα δεν δειχνει τιποτα... εβαλα GTO RC1 2.2, εκανα ext4 τα παντα, ακομα το εχω το προβλημα με την καμερα?

 

Εχει συναντησει κανεις κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Eνα απο τα ιδια.. Ξερει κανεις τι γινετε;

Kαι ο αντ1 με κολιματα... Μάλλον θελει ενα επεξεργαστη ακομα γι αυτη την δουλεια....

δεν θελει αλλο επεξεργαστη αλλο broswer θελει που να μας βγαζει στο κανονικο σαιτ και οχι στη mobile μορφη του.αν καταφερεις και μπεις στο κανονικο σκαι παιζει live tv κανονικα.γραψε στο google:skai live tv και μπες απο το λινκ που θα σου βγαλει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να εγκαταστησω εφαρμογη απο το market μεσω υπολογιστη?

 

Ναι μπαινεις στο σαιτ του μαρκετ,βαζεις τα στοιχεια σου,βρισκεις την εφαρμογη που θες πατας εγκατασταση και αν εχεις ιντερνετ ανοιχτο στο κινητο σου ξεκιναει η εγκατασταση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορω να εγκαταστησω εφαρμογη απο το market μεσω υπολογιστη?

 

Έχεις ρωτήσει ήδη εδώ. Ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αλλά από σήμερα κυκλοφορώ με άσπρο καπάκι και μου αρέσει πολύ και είπα να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου μαζί σας.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αλλά από σήμερα κυκλοφορώ με άσπρο καπάκι και μου αρέσει πολύ και είπα να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου μαζί σας.

 

ωραιος!!ebay??

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δουλεύω σε service κινητών και το πήρα από εκεί. ΤΣΑΜΠΑ:D

 

χαχχα ακομα πιο ωραιος!!!

που παιζει να βρουμε γενικα και εμεις κανα τετοιο?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

χαχχα ακομα πιο ωραιος!!!

που παιζει να βρουμε γενικα και εμεις κανα τετοιο?

 

http://cgi.ebay.com/White-Back-Cover-Battery-Door-F-Samsung-Galaxy-S-i9000-/250725414963

Στο ebay έχει. Εκεί που δουλεύω εγώ δεν πουλάνε σκέτα ανταλλακτικά οπότε είναι πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω την microSD κάρτα στο κινητό με μία νέα μεγαλύτερη που θέλω να πάρω και από τη παλιά κάνω αντιγραφή όλα τα αρχεία στη νέα θα δουλεύουν όλα εντάξει στο κινητό (δηλαδή η εφαρμογές βασικά) ή θα έχω πρόβλημά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν αλλάξω την microSD κάρτα στο κινητό με μία νέα μεγαλύτερη που θέλω να πάρω και από τη παλιά κάνω αντιγραφή όλα τα αρχεία στη νέα θα δουλεύουν όλα εντάξει στο κινητό (δηλαδή η εφαρμογές βασικά) ή θα έχω πρόβλημά;

 

Ναι... ένα απλό copy/paste αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω την microSD κάρτα στο κινητό με μία νέα μεγαλύτερη που θέλω να πάρω και από τη παλιά κάνω αντιγραφή όλα τα αρχεία στη νέα θα δουλεύουν όλα εντάξει στο κινητό (δηλαδή η εφαρμογές βασικά) ή θα έχω πρόβλημά;

 

Ποιος ο λόγος να βάλεις τις εφαρμογές στην εξωτερική sd όταν το κινητό σου δίνει 1,8 gb ΜΟΝΟ για εφαρμογές (δεν γεμίζει. Έχω 80 εφαρμογές και έχω 1.2 ελεύθερα) και αλλα 5,8 εσωτερική για ότι θέλεις.

Στην εξωτερική έχω μόνο εικόνες-βίντεο-τραγούδια πάντα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...