Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ωραίο κινητό αλά χάθηκα απαντήστε μου παρακαλώ.:worry::worry::worry:

(1)πώς αλλάζω το pin?

(2)πώς περνάο pdf?

(3)πώς μπορώ να το Κάνο να κτυπάει για μηνύματα πολλές φορές κάθε ένα λεπτό π.χ.?

(4)τα avi τα παίζει από την αρχή?

(5)η ram δεν είναι εντελώς άδεια πειράζει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.:)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ωραίο κινητό αλά χάθηκα απαντήστε μου παρακαλώ.:worry::worry::worry:

(1)πώς αλλάζω το pin?

(2)πώς περνάο pdf?

(3)πώς μπορώ να το Κάνο να κτυπάει για μηνύματα πολλές φορές κάθε ένα λεπτό π.χ.?

(4)τα avi τα παίζει από την αρχή?

(5)η ram δεν είναι εντελώς άδεια πειράζει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.:)

 

1-Τοποθεσία και ασφάλεια-ρύθμιση κλειδώματος κάρτας

2-τα βάζεις στην κάρτα μνήμης (όπου θες) συνδέοντας το κινητό με το καλώδιο στο πσ (η στέλνοντας τα με bluetooth) όπως θέλεις.

3-δεν ξέρω

4- Ναι

5- δεν γίνεται να είναι άδεια η ραμ. Εκτός αν έχεις κλειστό το κινητό..! :p

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήμουν σε ένα κατάστημα multirama. Δοκιμάζω να δω σκάι με το galaxy 1. Τίποτα.. Προσπαθώ με το 2. Παίζει κανονικά. Κάποιος φίλος έ�ει το nexus ς. Ούτε αυτό παίζει. Τι γίνετε τελικά. Έχει ροή τν φλας, το galaxy s, η όχι;

Το 2 παντός παίζει πόλη καλά, ούτε κοληματα ούτε καρέ καρέ. Ας δοκιμάσει κάποιος να μου πει..

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήμουν σε ένα κατάστημα multirama. Δοκιμάζω να δω σκάι με το galaxy 1. Τίποτα.. Προσπαθώ με το 2. Παίζει κανονικά. Κάποιος φίλος έ�ει το nexus ς. Ούτε αυτό παίζει. Τι γίνετε τελικά. Έχει ροή τν φλας, το galaxy s, η όχι;

Το 2 παντός παίζει πόλη καλά, ούτε κοληματα ούτε καρέ καρέ. Ας δοκιμάσει κάποιος να μου πει..

 

Μπορεί το galaxy s1 να είχε την έκδοση 2.1 που δεν υποστηρίζει flash player.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήμουν σε ένα κατάστημα multirama. Δοκιμάζω να δω σκάι με το galaxy 1. Τίποτα.. Προσπαθώ με το 2. Παίζει κανονικά. Κάποιος φίλος έ�ει το nexus ς. Ούτε αυτό παίζει. Τι γίνετε τελικά. Έχει ροή τν φλας, το galaxy s, η όχι;

Το 2 παντός παίζει πόλη καλά, ούτε κοληματα ούτε καρέ καρέ. Ας δοκιμάσει κάποιος να μου πει..

Παίζει κανονικά στο galaxy s. Βλέπω εγώ συνέχεια.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ελπίζω να μην σε κούρασα. απλά είναι το πρώτο μου κινητό που έχει τόσες πολλές δυνατότητες, και παρόλο που ασχολούμαι πολύ με τεχνολογία με δυσκολεύει πάντως το galaxy s είναι τέλειο και μια τελευταία ερώτηση για το wife πρέπει να αλλάξω τίποτα ρυθμίσεις η δουλεύει κυνικά?:):)

-και πρέπει να κατεβάσω flash player η έχει?:)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήμουν σε ένα κατάστημα multirama. Δοκιμάζω να δω σκάι με το galaxy 1. Τίποτα.. Προσπαθώ με το 2. Παίζει κανονικά. Κάποιος φίλος έ�ει το nexus ς. Ούτε αυτό παίζει. Τι γίνετε τελικά. Έχει ροή τν φλας, το galaxy s, η όχι;

Το 2 παντός παίζει πόλη καλά, ούτε κοληματα ούτε καρέ καρέ. Ας δοκιμάσει κάποιος να μου πει..

 

Πρέπει να κάνεις upgrade σε android version >=2.2 που υποστηρίζει flash

Επίσης μετά πρεπει να κατεβάσεις το adobe flash player απο το μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ελπίζω να μην σε κούρασα. απλά είναι το πρώτο μου κινητό που έχει τόσες πολλές δυνατότητες, και παρόλο που ασχολούμαι πολύ με τεχνολογία με δυσκολεύει πάντως το galaxy s είναι τέλειο και μια τελευταία ερώτηση για το wife πρέπει να αλλάξω τίποτα ρυθμίσεις η δουλεύει κυνικά?:):)

-και πρέπει να κατεβάσω flash player η έχει?:)

 

Το wifi δεν χρειάζεται τίποτα.

Το flash player το κατεβάζεις δωρεαν απο το market.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαντω στον φιλο 1-2 σελιδες πριν που πηρε το τηλ.με τα 2 καμμενα πιξελ.Ζητησε αμεση αντικατασταση απο καποιον υπευθυνο του καταστηματος,εαν αρνηθουν επικαλλεσου τον νομο περι ελαττωματικου προιοντος και ζητα τα λεφτα σου πισω η αντικατασταση-επισκευη αλλιως τηλ.αμεσα στην Samsung και θα σε παραπεμψουν σε καποιο σερβις αναλογα με το που βρισκεσαι,θα το πας θα βρουν το προβλημα και θα το στειλουν στο σερβις Αθηνας και σε 1-2 βδομαδες θα το εχεις πισω με καινουργια οθονη.Δεν πληρωνεις τιποτα φυσικα. Edited by nyxterinos
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά στο galaxy s. Βλέπω εγώ συνέχεια.

 

Kαλη ροη, η καρε κολιματα και τετοια; Για δωσε και αυτο το link, παιζει; http://wms3.visionip.tv/Hellenic-2

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο webtv του antenna Και κάνει κολλήματα η εικόνα. Το κανει σε όλους;

 

το ant1 web tv εχει καποια κολληματα μερικες φορες σε ολους νομιζω. περα απο αυτο δεν ειχα ποτε θεμα με τον flash player πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ανταπεξέλθει ο επεξεργαστης του σε αυτον τον τομεα (ροη φλασ σκαι αντ1) με ανεση, η κρίνετε απαραίτητος ένας διπλού πύρινα;
Link to comment
Share on other sites

το ant1 web tv εχει καποια κολληματα μερικες φορες σε ολους νομιζω. περα απο αυτο δεν ειχα ποτε θεμα με τον flash player πουθενα.

 

Δηλαδη μπαινεις και βλεπεις κανονικα χωρις κολληματα; Ο επεξεργαστης το σηκωνει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

To web tv του αντ1 ειχει οντως καποια κολληματα αλλα βλεπεις ανετα.Επισης σε ολες τις αλλες σελιδες παιζει 720p για πλακα.Αυτο ομως γινεται σε 2.3.3 και 2.3.4 οχι παρακατω.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπαινεις και βλεπεις κανονικα χωρις κολληματα; Ο επεξεργαστης το σηκωνει;

 

1ghz επεξεργαστή έχουμε. Το φλας δεν βγήκε μαζί με τα 2πυρινα..

Επίσης με oc φτάνεις τα 1400 για την πλάκα..

Ο επεξεργαστής δεν μασάει πουθενά.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετο καιρο το galaxy s αλλα ποτε δεν χρησιμοποιησα το gps.Κατεβασα καποιες εφαρμογες για να δουλεψω το gps και οταν το ενεργοποιω εμφανιζεται για 2,3 δευτερολεπτα στην μπαρα και μετα σβηνει και οι εφαρμογες μου γραφουν οτι δεν βρισκουν το gps αλλα αυτο φενεται ενεργοποιημενο. Τι μπορει να συμβαινει?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ελπίζω να μην σε κούρασα. απλά είναι το πρώτο μου κινητό που έχει τόσες πολλές δυνατότητες, και παρόλο που ασχολούμαι πολύ με τεχνολογία με δυσκολεύει πάντως το galaxy s είναι τέλειο και μια τελευταία ερώτηση για το wife πρέπει να αλλάξω τίποτα ρυθμίσεις η δουλεύει κυνικά?:):)

-και πρέπει να κατεβάσω flash player η έχει?:)

 

Η wife (η σύζυγος δλδ) δουλεύει "κυνικά" ούτως ή άλλως :lol::lol::lol:...

 

Το wifi απο την άλλη δουλεύει κανονικά χωρίς να χρειάζεται ρυθμίσεις (απλά το βρίσκεις και συνδέεσαι βάζοντας και κωδικό αν είναι προστατευμένο), όπως είπε είπε και ο Νίκος απο πάνω!

Και φυσικά τον flash player τον κατεβάζεις απο το μαρκετ (δωρεάν, εύκολα και γρήγορα). Επίσης έχε υπόψη οτι με ενεργοποιημένο το "flash" περιεχόμενο σε σελίδες βαραίνει πολύ ο browser, ούτως ή άλλως συνιστώνται "τρίτοι" browser που κυκλοφορούν δωρεάν και είναι ταχύτεροι (γενικώς), ενδεικτικά αναφέρω opera mobile και dolphin browser HD.

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπαινεις και βλεπεις κανονικα χωρις κολληματα; Ο επεξεργαστης το σηκωνει;

 

Με την τελευταια 2.3.4 και τον τελευταιο flash player το παιζει κανονικοτατα. Ο επεξεργαστης ειναι υπεραρκετος για τετοιες δουλιτσες.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετο καιρο το galaxy s αλλα ποτε δεν χρησιμοποιησα το gps.Κατεβασα καποιες εφαρμογες για να δουλεψω το gps και οταν το ενεργοποιω εμφανιζεται για 2,3 δευτερολεπτα στην μπαρα και μετα σβηνει και οι εφαρμογες μου γραφουν οτι δεν βρισκουν το gps αλλα αυτο φενεται ενεργοποιημενο. Τι μπορει να συμβαινει?

 

Μάλλον δεν βρίσκει δορυφόρους. Κατέβασε την εφαρμογή GPS Test απότο market (δωρεάν) και έλεγξε αν κλειδώνεις δορυφόρους. Αν όχι, τότε κοίτα εδώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

απο skai εμενα δεν παιζει...παιζει με αθλιο ηχο 23 δευτερολεπτα μια διαφημιση του twitter και μετα μηνυμα sorry this video cannot be played. Με 2.3.4 jvq
Link to comment
Share on other sites

απο skai εμενα δεν παιζει...παιζει με αθλιο ηχο 23 δευτερολεπτα μια διαφημιση του twitter και μετα μηνυμα sorry this video cannot be played. Με 2.3.4 jvq

 

Και εμένα τα ίδια κάνει. Μόνο αντεννα παίζει αλλα η εικόνα δεν είναι ομαλή.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν βρίσκει δορυφόρους. Κατέβασε την εφαρμογή GPS Test απότο market (δωρεάν) και έλεγξε αν κλειδώνεις δορυφόρους. Αν όχι, τότε κοίτα εδώ.

Επειδή και εγώ είχα πρόβλημα με το gps και έψαξα το θέμα να συμπληρώσω τα εξής

Εβαλα την έκδοση jvq (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818556) η οποία περιέχει το agrygps με καλύτερες ρυθμίσεις .. και προφανως καλύτερο firmware για το gps .

Επιπλέων χρησιμοποιήσα το gps aid όπως αναφέρεται παραπάνω.

Συνέχιζα να έχω προβλήματα ... ώσπου δοκίμασα την λύση που περιγράφεται εδώ http://androidadvices.com/fix-gps-on-samsung-galaxy-sl-i9003-for-accurate-location/

Τοποθέτησα ένα μικρό κομματάκι αλουμινόχαρτο , όπως αυτό που υπάρχει στα εσωτερικό των πακέτων από τσιγάρα και ως δια μαγείας το gps απόκτησε άμεση και σταθερή λήψη των δορυφόρων. Αξίζει μια δοκιμή...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν βρίσκει δορυφόρους. Κατέβασε την εφαρμογή GPS Test απότο market (δωρεάν) και έλεγξε αν κλειδώνεις δορυφόρους. Αν όχι, τότε κοίτα εδώ.

 

Καταρχην να πω κατι πριν κανω οτιδηποτε αλλο , μηπως φταιει κατι αλλο. Το σηματακι του gps οταν το ενεργοποιουμε πρεπει να σβηνει στην μπαρα, γιατι εμενα σβηνει ,δεν φενεται δηλαδη οπως το wi fi ενω μολις τραβηξω την μπαρα κατω ειναι ανοικτο και οταν ανοιγω το ndrive μου γραφει : Δεν βρεθηκε gps

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να πω κατι πριν κανω οτιδηποτε αλλο , μηπως φταιει κατι αλλο. Το σηματακι του gps οταν το ενεργοποιουμε πρεπει να σβηνει στην μπαρα, γιατι εμενα σβηνει ,δεν φενεται δηλαδη οπως το wi fi ενω μολις τραβηξω την μπαρα κατω ειναι ανοικτο και οταν ανοιγω το ndrive μου γραφει : Δεν βρεθηκε gps

 

όπως το περιγράφεις φαίνεται να είναι θέμα ρύθμισης από το πρόγραμμα ndrive. Δοκίμασε με την εφαρμογή gps test από μάρκετ ή άνοιξε το google maps να δείς πως συμπεριφέρεται το κινητό και το gps σε διαφορετικά προγράμματα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...