Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με τον μαμα broswer, όταν προσπαθώ να κατεβάσω αρχεία από site τυπου rapidshare, αντι να κατεβάσει τα αρχεία κατεβάζει ένα μικρό html.

Το κάνει και σ' εσας; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Ο μαμα broswer δεν κατεβαζει ολα τα αρχεια.Δοκιμασε με τον opera mobile.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με τον μαμα broswer, όταν προσπαθώ να κατεβάσω αρχεία από site τυπου rapidshare, αντι να κατεβάσει τα αρχεία κατεβάζει ένα μικρό html.

Το κάνει και σ' εσας; Υπάρχει κάποια λύση;

Αν θελεις μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη astro file manager απο το market και απο εκει να πας περισσοτερα->preferences->enable browser downloads. Και παλι ομως δεν ξερω αν θα σου τα κατεβαζει ολα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη astro file manager απο το market και απο εκει να πας περισσοτερα->preferences->enable browser downloads. Και παλι ομως δεν ξερω αν θα σου τα κατεβαζει ολα.

 

Έχω βάλει το astro file manager αλλά και πάλι δεν τα κατεβάζει. Η μόνη λύση που βρήκα είναι ο firefox, αλλά αν κατά λάθος βγείς από την εφαρμογή σταματάει το κατέβασμα. Υπάρχει τρόπος να κάνω τον firefox να τρέχει στο background?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το astro file manager αλλά και πάλι δεν τα κατεβάζει. Η μόνη λύση που βρήκα είναι ο firefox, αλλά αν κατά λάθος βγείς από την εφαρμογή σταματάει το κατέβασμα. Υπάρχει τρόπος να κάνω τον firefox να τρέχει στο background?

Αν βγεις με το home button θα τρεχει στο background απλα αν εισαι με gingerbread και αρχισεις να ανοιγεις αλλες εφαρμογες πιθανον να στον κλεισει μονο του το συστημα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την επερχομενη (και πιθανοτατα τελευταια) αναβαθμιση σε 2.3.4 που θα παρει επισημα το galaxy s, η samsung διαψευδει ολες τις προβλεψεις που την ηθελαν να παραταει το κινητο στο ελεος του Θεου 4-5 μηνες μετα την κυκλοφορια του. Οσο και αν την εχουμε κραξει κατα καιρους (δεν μιλαω για την ελληνικη"αντιπροσωπεια") οφειλουμε να της αναγνωρισουμε οτι θα δωσει update 1,5 χρονο μετα την κυκλοφορια της συσκευης. Δεν μπορω να πω με σιγουρια ποιος ειναι ο λογος που υποστηριξε αυτο το κινητο τοσο καλα, αλλα για εμενα ειναι ενας ακομη λογος να νιωθω οτι τα 480€ που εδωσα ενα χρονο πριν επιασαν τοπο και με το παραπανω.

 

Υ.Γ. Μιλαω παντα απο τη σκοπια του καταναλωτη που ειναι προθυμος να μπει σε διαδικασιες πειραγματος και συνεχους ενασχολησης για να εχει ενα κινητο που να δουλευει οπως πρεπει. Αν δεν υπηρχε το xda και οι developers, κανονικα δεν θα επρεπε ουτε ενας καταναλωτης απο Ελλαδα να παει στο galaxy s 2 και σε επομενες συσκευες της samsung, με την αντιμετωπιση που εχουμε εδω.

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Το Galaxy S ήταν ένα μεγάλο στοίχημα για τη Samsung μιας και πούλησε πάνω από 10 εκ. συσκευές και εάν δεν το υποστήριζε ικανοποιητικά θα απογοήτευε πολύ κόσμο και θα επιβεβαίωνε την κακή της φήμη για την υποστήριξη. ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αν βγεις με το home button θα τρεχει στο background απλα αν εισαι με gingerbread και αρχισεις να ανοιγεις αλλες εφαρμογες πιθανον να στον κλεισει μονο του το συστημα.

 

Έχω gingerbread, αλλά δυστυχώς με το home button, ή ακόμα και αν έχω κάποια κλήση ο firefox κλείνει αμέσως και έτσι σταμτάει στη μέση όποιο αρχείο κατεβάζει. Για να φανταστείς αν κατεβάζεις δυο αρχεία, μόλις τελειώσει το κατέβασμα του πρώτου, πάει να το ανοίξει αυτόματα και έτσι σταμάταει να κατεβάζει το δεύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με τον μαμα broswer, όταν προσπαθώ να κατεβάσω αρχεία από site τυπου rapidshare, αντι να κατεβάσει τα αρχεία κατεβάζει ένα μικρό html.

Το κάνει και σ' εσας; Υπάρχει κάποια λύση;

με τον opera κατεβαζει σχεδον τα παντα. βαλε και τον xscope browser ο οποιος ειναι πολυ καλος και εχει και πληκτρο exit.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω gingerbread, αλλά δυστυχώς με το home button, ή ακόμα και αν έχω κάποια κλήση ο firefox κλείνει αμέσως και έτσι σταμτάει στη μέση όποιο αρχείο κατεβάζει. Για να φανταστείς αν κατεβάζεις δυο αρχεία, μόλις τελειώσει το κατέβασμα του πρώτου, πάει να το ανοίξει αυτόματα και έτσι σταμάταει να κατεβάζει το δεύτερο...

Χμμ, δεν εχω ασχοληθει καθολου με τον firefox και δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω περισσοτερο. Ισως αν ψαξεις στις επιλογες του να βρεις καποια ρυθμιση που να λυσει το προβλημα. Αλλιως δοκιμασε τον opera που οπως λενε τα παιδια δουλευει κανονικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

με τον opera κατεβαζει σχεδον τα παντα. βαλε και τον xscope browser ο οποιος ειναι πολυ καλος και εχει και πληκτρο exit.

 

O opera εχει πρόβλημα με τα countdown που έχουν συνήθως αυτά τα sites. Συνήθως δεν δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

O opera εχει πρόβλημα με τα countdown που έχουν συνήθως αυτά τα sites. Συνήθως δεν δουλεύουν.

 

Ο mini εχει προβλημα οχι ο mobile.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με τον μαμα broswer, όταν προσπαθώ να κατεβάσω αρχεία από site τυπου rapidshare, αντι να κατεβάσει τα αρχεία κατεβάζει ένα μικρό html.

Το κάνει και σ' εσας; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το συνημμένο αρχείο, και ξαναπροσπάθησε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το συνημμένο αρχείο, και ξαναπροσπάθησε.

 

Σε τι εκδοση δουλευει αυτο;Τι αλλαζει στον browser;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Σε τι εκδοση δουλευει αυτο;Τι αλλαζει στον browser;

 

Σε όλες. Αλλά δεν ξέρω τι αλλάζει ακριβώς, το ρώταγα τις προάλλες και δε μπορεί να μου πει κανείς. Κάνει το ίδιο που κάνει και το Astro αλλά χωρίς να αναγκάζεσαι να βάλεις το Astro αν δε θες, και δε φαίνεται στις εφαρμογές σου. Κάπου είχα δει την εξήγηση παλιότερα, αλλά δε μπορώ να το βρω. Anyway, μ'αυτό το fix ο stock browser μου δουλεύει κανονικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος απο το pure news widget?ενω διαλεγω feed δεν μου τα εμφανιζει στο widget.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει καποιος απο το pure news widget?ενω διαλεγω feed δεν μου τα εμφανιζει στο widget.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

πριν ειχα την CyanogenMod7 και δουλευε κακονικα...τωρα με την juwe 5.2 δεν λειτουργει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τι εξαρτάται ο χρόνος εκκίνησης του κινητού; Σήμερα και την τελευταία φορά που το άνοιξα έκανε κάμποση ώρα να ανοίξει (ήταν στο S σίγουρα 1+ λεπτό, μπορεί και 2). Έχει να κάνει με το πόσον καιρό κανείς να το κλείσεις, με τον αριθμό των εφαρμογών, με τα widget;

 

http://www.insomnia.gr/images/android.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τι εξαρτάται ο χρόνος εκκίνησης του κινητού; Σήμερα και την τελευταία φορά που το άνοιξα έκανε κάμποση ώρα να ανοίξει (ήταν στο S σίγουρα 1+ λεπτό, μπορεί και 2). Έχει να κάνει με το πόσον καιρό κανείς να το κλείσεις, με τον αριθμό των εφαρμογών, με τα widget;

 

http://www.insomnia.gr/images/android.png

 

Απο πολλά πράγματα... Τι σύστημα αρχείων έχεις (ext4 -πιο γρήγορο- ή rfs), πόσες εφαρμογές (κάποιο ρόλο φαίνεται να πάιζει- ίσως είναι θέμα ελεύθερου χώρου;)), ποια rom/firmware (έχουν διαφορές στον χρόνο εκκίνησης, ιδίως με custom roms), αν άλλαξες κάτι στο σύστημα (και γενικά τα wipes καθυστερούν την πρώτη φορά αρκετά την εκκίνηση) κλπ...

Εμένα με JVQ και JUWE 5.2 ανοίγει γρήγορα (απο τη στιγμή που θα πατήσω το κουμπί να ανοίξει κάνει 28 δευτερόλεπτα μετρημένα μέχρι να δείξει την αρχική οθόνη) και αυτό παρότι έχω μόνο 500mb ελεύθερο χώρο στην εσωτερική μνήμη! Απο τη στιγμή που θα δείξει την αρχική οθόνη είναι θέμα εφαρμογών/εικόνων+βίντεο+ήχων/widjets το πόσο θα κάνει να είναι πλήρες έτοιμο το λειτουργικό.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

έχω την επίσημη JS8 από τον οδηγό, άρα και το επίσημο file system, περίπου 125 εφαρμογές (μαζί με τις προεγκατεστημένες), και καμιά 15ρια widgets. Ούτε καν launcher δεν έχω αλλάξει και από εφαρμογές δεν βάζω ο,τι βρεθεί μπροστά μου, κοιτάω αυτές με πολύ καλό feedback. Από multimedia έτσι κι έτσι, έχει κάποια gb στην εξωτερική καρτα (η οποία είναι αρκετά αργή πάντως). Πριν 10-15 μέρες είχε φάει σκάλωμα και ξαναπέρασα τη rom, και έκανα επαναφορά με το My Backup Root. Το σκάλωμα ήταν εκείνο που έχει ξανα-αναφερθεί, που κολλάει στο S και δονείται, και επειδή το έχω πάθει με έχει πιάσει φοβία :)

 

http://www.insomnia.gr/images/android.png

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε την επίσημη Rom, στο quantrand πόσο βγάζεται; εγώ 1082. Παλια εαν θυμαμαι καλα, με το lagfix έβγαζα 1800 (εαν θυμαμαι καλα) και τώρα 1000 περιπου. Δεν ειναι λιγο; Εχω την 2.3.3
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε την επίσημη Rom, στο quantrand πόσο βγάζεται; εγώ 1082. Παλια εαν θυμαμαι καλα, με το lagfix έβγαζα 1800 (εαν θυμαμαι καλα) και τώρα 1000 περιπου. Δεν ειναι λιγο; Εχω την 2.3.3

 

 

Μην τα κοιτας αυτα δεν εχουν καμια σημασια.

Ενημερωτικα παντως να πω οτι με stock 2.3.4 μου βγαζει γυρω στα 1900 quadrant.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

έχω την επίσημη JS8 από τον οδηγό, άρα και το επίσημο file system, περίπου 125 εφαρμογές (μαζί με τις προεγκατεστημένες), και καμιά 15ρια widgets. Ούτε καν launcher δεν έχω αλλάξει και από εφαρμογές δεν βάζω ο,τι βρεθεί μπροστά μου, κοιτάω αυτές με πολύ καλό feedback. Από multimedia έτσι κι έτσι, έχει κάποια gb στην εξωτερική καρτα (η οποία είναι αρκετά αργή πάντως). Πριν 10-15 μέρες είχε φάει σκάλωμα και ξαναπέρασα τη rom, και έκανα επαναφορά με το My Backup Root. Το σκάλωμα ήταν εκείνο που έχει ξανα-αναφερθεί, που κολλάει στο S και δονείται, και επειδή το έχω πάθει με έχει πιάσει φοβία :)

 

Λογικός είναι ο χρόνος που κάνει για να ανοίξει το κινητό, μερικοί kernels μόνο έχουν ειδικά scipts και ανοίγει πολύ πιο γρήγορα. :)

 

Ηρακλή, νομίζω στην 2.3.4 δεν αλλάξαν κάποιους drivers; Γι'αυτό και βγάζει μεγαλύτερο score. :ninja:

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Λογικός είναι ο χρόνος που κάνει για να ανοίξει το κινητό, μερικοί kernels μόνο έχουν ειδικά scipts και ανοίγει πολύ πιο γρήγορα. :)

 

Ηρακλή, νομίζω στην 2.3.4 δεν αλλάξαν κάποιους drivers; Γι'αυτό και βγάζει μεγαλύτερο score. :ninja:

 

Ναι ενταξει εχει γινει optimize στην gpu στην 2.3.4 γιαυτο.

Στην 2.3.3 εβγαζε καπου στα 1250. Η διαφορα παντως ειναι αισθητη αφου το κινητο ειναι πιο smooth γεγονος το οποιο σαφως και οφειλεται στην βελτιστοποιηση της gpu.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε αν με την 2.3.4 φτιάχνει το wifi?

 

Οταν λες φτιαχνει τι ακριβως εννοεις..;

Διοτι εγω τουλαχιστον δεν ειχα ποτε προβλημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...