Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι παιδιά το ξανασκέφτηκα. έχετε τεράστιο δίκιο. θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο και θα απαιτήσω να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου. είναι κοροιδία. θα σας πω τα νεότερα για να μην την πατήσει και κανείς άλλος. ευχαριστώ!

 

και πολυ καλα θα κανεις ;)

οταν ανεχομαστε τετοιες συμπεριφορες τους δινουμε θαρρος για να το κανουν σε μεγαλυτερο βαθμο στο μελλον... :angry:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γνωριζει κανεις να μου πει γιατι δεν συγχρονιζονται τα tasks του ημερολογιου στο gmail με το κινητο...;πιο συγκεκριμενα, οταν καταχωρω μια εργασια στην λιστα ενω την δειχνει στο ημερολογιο του google (στον υπολογιστη) δεν την δειχνει και στο ημερολογιου του galaxy...ενω εαν την καταχωρησω κατευθειαν στο ημερολογιο του google τοτε εμφανιζεται κανονικα και στο τηλεφωνο...εγω ομως θελω να γραφω στην λιστα

καμια λυση...;:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις να μου πει γιατι δεν συγχρονιζονται τα tasks του ημερολογιου στο gmail με το κινητο...;πιο συγκεκριμενα, οταν καταχωρω μια εργασια στην λιστα ενω την δειχνει στο ημερολογιο του google (στον υπολογιστη) δεν την δειχνει και στο ημερολογιου του galaxy...ενω εαν την καταχωρησω κατευθειαν στο ημερολογιο του google τοτε εμφανιζεται κανονικα και στο τηλεφωνο...εγω ομως θελω να γραφω στην λιστα

καμια λυση...;:wacko:

 

αν μιλάς για το στάνταρ calendar που έχει το galaxy πρέπει να είναι καρα broken,

εμένα στο SNS facebook μου συχρόνιζε τα γενέθλια και τα είχε ΟΛΑ 1η Ιανουαρίου...

βρες κάτι από μαρκετ αναγκαστικά, αν και τώρα που το σκέφτομαι αν δεν έχεις 2.3.3 μπορείς να κατεβάσεις καμιά custom να πάρεις το apk του calendar και να το κουμπώσεις με root/exp στο system/app , ίσως να το έχουνε φτιάξει

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις να μου πει γιατι δεν συγχρονιζονται τα tasks του ημερολογιου στο gmail με το κινητο...;πιο συγκεκριμενα, οταν καταχωρω μια εργασια στην λιστα ενω την δειχνει στο ημερολογιο του google (στον υπολογιστη) δεν την δειχνει και στο ημερολογιου του galaxy...ενω εαν την καταχωρησω κατευθειαν στο ημερολογιο του google τοτε εμφανιζεται κανονικα και στο τηλεφωνο...εγω ομως θελω να γραφω στην λιστα

καμια λυση...;:wacko:

εγω το ιδιο παθαινα ...ενω περνουσα αρχικα μια ρομ ..σε 2.3.3........τελικα το καταφερα οταν ξαναπερασα την ρομ αλλα στην εισαγωγη που ζητα αρχικη ενεργοποιηση του λογαριασμου google δεν το εκανα...παρεκαμπτα αυτο το βημα....και οταν τελειωσα την ολη τελικη παραμετροποιηση-εγκατασταση της ρομ...εκανα συγχρονισμο του ημερολογιου του κινητου ενεργοποιωντας ετσι πρωτη φορα τον λογαριασμο google..που σου επιτρεπει κατοπιν να μπεις και στο μαρκετ,,?!!!1 ελπιζω να βοηθησα..?!?!?!?

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

αν μιλάς για το στάνταρ calendar που έχει το galaxy πρέπει να είναι καρα broken,

εμένα στο SNS facebook μου συχρόνιζε τα γενέθλια και τα είχε ΟΛΑ 1η Ιανουαρίου...

βρες κάτι από μαρκετ αναγκαστικά, αν και τώρα που το σκέφτομαι αν δεν έχεις 2.3.3 μπορείς να κατεβάσεις καμιά custom να πάρεις το apk του calendar και να το κουμπώσεις με root/exp στο system/app , ίσως να το έχουνε φτιάξει

 

εγω το ιδιο παθαινα ...ενω περνουσα αρχικα μια ρομ ..σε 2.3.3........τελικα το καταφερα οταν ξαναπερασα την ρομ αλλα στην εισαγωγη που ζητα αρχικη ενεργοποιηση του λογαριασμου google δεν το εκανα...παρεκαμπτα αυτο το βημα....και οταν τελειωσα την ολη τελικη παραμετροποιηση-εγκατασταση της ρομ...εκανα συγχρονισμο του ημερολογιου του κινητου ενεργοποιωντας ετσι πρωτη φορα τον λογαριασμο google..που σου επιτρεπει κατοπιν να μπεις και στο μαρκετ,,?!!!1 ελπιζω να βοηθησα..?!?!?!?

 

σας ευχαριστω πολυ...εψαξα και βρηκα την εφαρμογη taskos to do list/task που κανει και google sunc (επιτελους) και ολα μια χαρα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα θα κανεις ;)

οταν ανεχομαστε τετοιες συμπεριφορες τους δινουμε θαρρος για να το κανουν σε μεγαλυτερο βαθμο στο μελλον... :angry:

 

Καλημέρα παιδιά. Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και μου είπαν ότι δεν γνώριζαν ότι η συσκευή είναι μεταχειρισμένη γιατί τα παίρνουν από το εξωτερικό. Μου είπαν να το πάω πίσω στο κατάστημα και θα πάρω τα χρήματά μου πίσω. Ότι να ναι τελείως..... Με βλέπω να το παίρνω από το πλαίσιο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και μου είπαν ότι δεν γνώριζαν ότι η συσκευή είναι μεταχειρισμένη γιατί τα παίρνουν από το εξωτερικό. Μου είπαν να το πάω πίσω στο κατάστημα και θα πάρω τα χρήματά μου πίσω. Ότι να ναι τελείως..... Με βλέπω να το παίρνω από το πλαίσιο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

 

Από περιέργεια και μόνο, στο site του ebw αναφέρει για το galaxy s "Το συγκεκριμένο κινητό είναι κινητό από ανοιγμένη συσκευασία ή απλώς από δειγματισμό και όχι μεταχειρισμένο". Αφορούσε και το κινητό που αγόρασες ή είναι για άλλη παρτίδα;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια και μόνο, στο site του ebw αναφέρει για το galaxy s "Το συγκεκριμένο κινητό είναι κινητό από ανοιγμένη συσκευασία ή απλώς από δειγματισμό και όχι μεταχειρισμένο". Αφορούσε και το κινητό που αγόρασες ή είναι για άλλη παρτίδα;

 

Όχι φίλε μου η παρτίδα που λές εσύ κοστίζει γύρω στα 100 ευρώ λιγότερο από αυτό που πήρα εγώ. Το καινούριο πήρα που το έχουν 348€.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου η παρτίδα που λές εσύ κοστίζει γύρω στα 100 ευρώ λιγότερο από αυτό που πήρα εγώ. Το καινούριο πήρα που το έχουν 348€.

 

Ok. Απλά εντελώς τυχαία πουλάνε μεταχειρισμένα για καινούργια ενώ την ίδια στιγμή (παράθεση από το site τους) "Έχετε μεταχειρισμένα κινητά (smartphones), φορητούς υπολογιστές (Laptops/netbooks) ή κονσόλες/παιχνιδομηχανές όλων των ειδών που δε χρειάζεστε πια και θέλετε να τα ανταλλάξετε; Τώρα μπορείτε να τα φέρετε στο EasyBuyWorld και είτε να το ανταλλάξετε με κάποιο άλλο προϊόν είτε να πάρετε ΜΕΤΡΗΤΑ.". Τυχαίο; Δε νομίζω :lol:.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ok. Απλά εντελώς τυχαία πουλάνε μεταχειρισμένα για καινούργια ενώ την ίδια στιγμή (παράθεση από το site τους) "Έχετε μεταχειρισμένα κινητά (smartphones), φορητούς υπολογιστές (Laptops/netbooks) ή κονσόλες/παιχνιδομηχανές όλων των ειδών που δε χρειάζεστε πια και θέλετε να τα ανταλλάξετε; Τώρα μπορείτε να τα φέρετε στο EasyBuyWorld και είτε να το ανταλλάξετε με κάποιο άλλο προϊόν είτε να πάρετε ΜΕΤΡΗΤΑ.". Τυχαίο; Δε νομίζω :lol:.

 

Aκριβως Μακη, το κοιταξα κι εγω χθες το βραδυ που τα συζητουσαμε. Η αλητεια και η απατεωνια παει συννεφο δηλαδη. E και ενας στους 10 να καταλαβει οτι ειναι απο δευτερο χερι τι εγινε θα του επιστρεψουμε τα λεφτα τους. Τα 9 κοροιδα, κοροιδα ομως...Φυσικα και δεν το γνωριζαν οτι ειναι μεταχειρισμενο. Κι εγω ειμαι ο κομης Δρακουλας...Τελικα αυτα τα ελληνικα ιντερνετομαγαζα εχουν ξεφυγει...

 

@tsomby τα λεφτα σου πισω φιλε και κανε και την απαραιτητη "διαφημηση" στο καταστημα.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής.

Κατέβασα απο xda το HTC_IME mod αλλά και από το market το EL EN πληκτρολόγιο.

Είτε επιλέξω το ένα είτε το άλλο,ο παραλήπτης των μηνυμάτων λαμβάνει το μνμ μόνο με Αγγλικά ερωτηματικά:???????????? ??? ????????? ?????????? ?????????

Εχω το GALAXY S (I9000) με την έκδοση 2.2.1

Εχω προσπαθήσει με διάφορες ρυθμίσεις να επιτυχω την σωστή αποστολή,αλλά το αποτέλεσμα κάθε φορά παραμένει το ίδιο.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και να ζητήσω συγγνώμη τόσο από τους mod's όσο και από τα μέλη του forum αν έχω κάνει λάθος ποστάρισμα ή έχει αναφερθεί κάπου αντίστοιχο πρόβλημα,αλλά ψάχνοντας από χθες,δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής.

Κατέβασα απο xda το HTC_IME mod αλλά και από το market το EL EN πληκτρολόγιο.

Είτε επιλέξω το ένα είτε το άλλο,ο παραλήπτης των μηνυμάτων λαμβάνει το μνμ μόνο με Αγγλικά ερωτηματικά:???????????? ??? ????????? ?????????? ?????????

Εχω το GALAXY S (I9000) με την έκδοση 2.2.1

Εχω προσπαθήσει με διάφορες ρυθμίσεις να επιτυχω την σωστή αποστολή,αλλά το αποτέλεσμα κάθε φορά παραμένει το ίδιο.

Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και να ζητήσω συγγνώμη τόσο από τους mod's όσο και από τα μέλη του forum αν έχω κάνει λάθος ποστάρισμα ή έχει αναφερθεί κάπου αντίστοιχο πρόβλημα,αλλά ψάχνοντας από χθες,δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

Παραθετω απο το thread Οδηγοί για νέους χρήστες του Galaxy S:

 

- Πώς στέλνω sms στα Ελληνικά; Στέλνω μόνο ερωτηματικά! Kαι στέλνει μικρά μηνύματα!

 

Πρέπει να αλλάξεις το input mode (μέθοδος εισαγωγής) σε Αυτόματο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων (στο JG1 firmware δουλεύει καλύτερα το unicode). Φτάνεις στις ρυθμίσεις πατώντας το menu (το αρίστερο κουμπί touch) όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Μηνύματα. Αν θες να στείλεις μηνύματα 160 χαρακτήρων χρησιμοποίησε την εφαρμογή Handcent sms.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!Παιδεύομαι εδώ και 2 ημέρες έχοντας κατεβάσει ότι πληκτρολόγιο κυκλοφορεί στο νετ και τελικά ήταν τόσο απλό.

Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!Παιδεύομαι εδώ και 2 ημέρες έχοντας κατεβάσει ότι πληκτρολόγιο κυκλοφορεί στο νετ και τελικά ήταν τόσο απλό.

Να είσαι καλά.

 

Αντί να παιδεύεσαι, θα ήταν πολύ πιο εύκολο να διαβάσεις τη μία σελίδα των οδηγών... και γενικά το λέω για τους πιό καινούριους, κοιτάμε πρώτα εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!Παιδεύομαι εδώ και 2 ημέρες έχοντας κατεβάσει ότι πληκτρολόγιο κυκλοφορεί στο νετ και τελικά ήταν τόσο απλό.

Να είσαι καλά.

 

Tιποτα φιλε αυτοκινητακια:) Οποτε εχεις αποριες ριχνε μια ματια στον οδηγο για νεους χρηστες, ειναι πραγματικα αξιολογη η πραοσπαθεια που εχει γινει απο τον τυχερακια να συγκεντρωθουν εκει οι πιο κοινες αποριες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ...εψαξα και βρηκα την εφαρμογη taskos to do list/task που κανει και google sunc (επιτελους) και ολα μια χαρα :)

 

Το είχα βάλει κιεγώ σε μια αρχική 2.3.3, δεν θυμάμαι σε ποιά και είχα τρομερό πρόβλημα με την μπαταρία. Αν έχεις κιεσύ ρίξε μια ματιά πόσο σου καταναλώνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα update το Samsung Kies! Σημερινη εκδοση (2/5/11).

Λετε να προετοιμαζουν το εδαφος για την Gingerbread?

Panos

Samsung Galaxy S / 2.2 απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα update το Samsung Kies! Σημερινη εκδοση (2/5/11).

Λετε να προετοιμαζουν το εδαφος για την Gingerbread?

 

Μυριζει τιριριριν...:pΑιντε να δουμε επιτελους...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα κι εγω το κιες αλλα το τηλεφωνο σε λειτουργια "κιες" δεν το αναγνωριζει..... να εχει τετοια τηλεφωναρα και να μην το αναγνωριζει το επισημο προγραμμα της εταιρειας????τι να πει κανεις.....πως αλλιως θα κανω την αναβαθμιση οταν με το καλο ερθει, δε ξερω!!!
Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα κι εγω το κιες αλλα το τηλεφωνο σε λειτουργια "κιες" δεν το αναγνωριζει..... να εχει τετοια τηλεφωναρα και να μην το αναγνωριζει το επισημο προγραμμα της εταιρειας????τι να πει κανεις.....πως αλλιως θα κανω την αναβαθμιση οταν με το καλο ερθει, δε ξερω!!!

 

Δεν εχεις αλλαξει τον Twiz ε?

Ξαναπερασε τους drivers. Δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω και αλλο συνταρακτικο νεο.

Ειναι γεματο paid applications.

Να υποθεσω οτι τις απελευθερωσαν (samsung apps @ kies) και στην Ελλαδα?

Μηπως γινει και στο Μαρκετ? Παιδια ψαχτειτε!

Panos

Samsung Galaxy S / 2.2 απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα κι εγω το κιες αλλα το τηλεφωνο σε λειτουργια "κιες" δεν το αναγνωριζει..... να εχει τετοια τηλεφωναρα και να μην το αναγνωριζει το επισημο προγραμμα της εταιρειας????τι να πει κανεις.....πως αλλιως θα κανω την αναβαθμιση οταν με το καλο ερθει, δε ξερω!!!

 

To αναγνωρίζει κανονικά. Κάτι δεν έχεις σωστά στο σύστημά σου. Διάβασε τους οδηγούς για νέους χρήστες για περαιτέρω...

 

Εχω και αλλο συνταρακτικο νεο.

Ειναι γεματο paid applications.

Να υποθεσω οτι τις απελευθερωσαν (samsung apps @ kies) και στην Ελλαδα?

Μηπως γινει και στο Μαρκετ? Παιδια ψαχτειτε!

 

Αυτό έχει γίνει εδώ και βδομάδες, και δεν αφορά το Android, είναι για να χαρούνε οι Bada users. Εξ'άλλου δε μας νοιάζει ιδιαίτερα... market enabler και όλα καλά.

 

Όσο για την αναβάθμιση, παραμένω δύσπιστος. Είναι η 3η μετά το Froyo, και δεν υπάρχει απαραίτητα λόγος να ξεσηκωνόμαστε...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα κι εγω το κιες αλλα το τηλεφωνο σε λειτουργια "κιες" δεν το αναγνωριζει..... να εχει τετοια τηλεφωναρα και να μην το αναγνωριζει το επισημο προγραμμα της εταιρειας????τι να πει κανεις.....πως αλλιως θα κανω την αναβαθμιση οταν με το καλο ερθει, δε ξερω!!!

 

Διαβασε τους οδηγους για νεους χρηστες και τον οδηγο hacks/root/βελτιωσεις και θα σου αποκαλυφθουν πολλες αληθειες/απαντησεις στις ερωτησεις σου.

 

Με το νεο για αναβαθμιση του Kies και ενδεχομενη gingerbread θα ενθουσιαζομουν πριν 6-7 μηνες. Πλεον εχουμε περασει σε αλλα επιπεδα:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μολις αναβαθμισα κι εγω το κιες αλλα το τηλεφωνο σε λειτουργια "κιες" δεν το αναγνωριζει..... να εχει τετοια τηλεφωναρα και να μην το αναγνωριζει το επισημο προγραμμα της εταιρειας????τι να πει κανεις.....πως αλλιως θα κανω την αναβαθμιση οταν με το καλο ερθει, δε ξερω!!!

 

θα βρουμε την ακρη μην αγχωνεσαι... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα κατεβασα την εφαρμογη Network Switcher...το ξερω οτι δεν μιλαμε για εφαρμογες εδω αλλα πραγματικα η συγκεκριμενη παει το κινητο σε αλλο επιπεδο....

και επιτελους εχει αυτο που εψαχνα τοσο καιρο στο κινητο...

υπαρχει η επιλογη να κλεισεις και το wifi και το 3g αλλα τα mms να παραμένουν ανοιχτα....:)

τρομερη εφαρμογη οταν δεν χρειαζεσαι το ιντερνετ..για να γλυτωσεις μπαταρια και ολα τα σχετικα....:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...