Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας υποχρεωσαν. Μακαρι αυτο να σημαινει οτι πλησιαζει η στιγμη που θα δωσουν εεπιτελους επισημη 2.3.4 στην Αγγλια.

 

Αν η ελληνική ginger είναι τόσο καλή όσο η ελληνική froyo τότε δεν το συζητάω, θα την περάσω στο λεπτό.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραιος Μητσο.

ευχαριστουμε samsung hellas! Ενα 3μηνο εργησες μονο!

Παντως αν ειναι 2.3.3 (που λογικα αυτη θα ειναι), δεν προκειται να δωσουν 2.3.4 ελληνικη ΠΟΤΕ! (πιστευω)

 

Ε 2.3.3 θα ειναι ρε συ τι να ειναι. Την 2.3.4 ουτε στην Αγγλια δεν την εδωσαν.

 

Μακη διακρινω ειρωνια? Προς τι?:p:p:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ε 2.3.3 θα ειναι ρε συ τι να ειναι. Την 2.3.4 ουτε στην Αγγλια δεν την εδωσαν.

 

εσυ απαντησες στο techblog ε? :lol:

 

παρε την απαντηση μου απο εκει αν απαντησες εσυ χαχα!

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

εσυ απαντησες στο techblog ε? :lol:

 

παρε την απαντηση μου απο εκει αν απαντησες εσυ χαχα!

 

:lol::lol: καλη φαση απανταμε ο ενας στον αλλο σε διπλο ταμπλω. Τελος παντων, συμφωνω με οσα λες κι εδω κι εκει:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε το καινούριο skype που υποστηρίζει βίντεοκλήσεις, αλλά είναι συμβατή λειτουργία μόνο με συγκεκριμένες συσκευές (guess what, το SGS δεν περιλαμβάνεται). Να ελπίζω σε καμιά τροποποιημένη έκδοση από xda ή τον *****;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε το καινούριο skype που υποστηρίζει βίντεοκλήσεις, αλλά είναι συμβατή λειτουργία μόνο με συγκεκριμένες συσκευές (guess what, το SGS δεν περιλαμβάνεται). Να ελπίζω σε καμιά τροποποιημένη έκδοση από xda ή τον *****;

 

Βγηκε εχθες βραδυ. Μια απο τα ιδια, δεν εχει καμια ουσιαστικη αλλαγη. Επισης εχουμε και ενημερωση στο google maps την οποια χθες δεν μου την εκανε (εβγαζε το κλασσικο σφαλμα) και σημερα μου την εκανε κανονικα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε το καινούριο skype που υποστηρίζει βίντεοκλήσεις, αλλά είναι συμβατή λειτουργία μόνο με συγκεκριμένες συσκευές (guess what, το SGS δεν περιλαμβάνεται). Να ελπίζω σε καμιά τροποποιημένη έκδοση από xda ή τον *****;

 

Κατέβασε την πειραγμένη έκδοσή μου από το XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708 :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε το καινούριο skype που υποστηρίζει βίντεοκλήσεις, αλλά είναι συμβατή λειτουργία μόνο με συγκεκριμένες συσκευές (guess what, το SGS δεν περιλαμβάνεται). Να ελπίζω σε καμιά τροποποιημένη έκδοση από xda ή τον *****;

 

Bγήκε ήδη, και δουλεύει άψογα. Απλά τέλειο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708

 

Εdit: Mε πρόλαβε ο Κωστής... εσύ είσαι ο theos0o? Θεός :) Μπράβο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εdit: Mε πρόλαβε ο Κωστής... εσύ είσαι ο theos0o? Θεός :) Μπράβο.

 

Εγώ είμαι.. Thanks!

 

Ωστόσο τα παιδιά στο XDA νομίζουν ότι είμαι κανάς τρελός developer/hacker και θα το κάνω να δουλεύει παντού (honeycomb κλπ.) και σε όλες τις συσκευές! :lol:

 

Θα το παλέψω λίγο ακόμα όμως.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι.. Thanks!

 

Ωστόσο τα παιδιά στο XDA νομίζουν ότι είμαι κανάς τρελός developer/hacker και θα το κάνω να δουλεύει παντού (honeycomb κλπ.) και σε όλες τις συσκευές! :lol:

 

Θα το παλέψω λίγο ακόμα όμως.. :happy:

 

Μα πόσο γελοίοι είναι στην Skype, αφού το sgs και το nexus s είναι ίδια, ποιά είναι η δικαιολογία; Μπράβο πάντως, δουλεύει πραγματικά άψογα, και μπροστά και πίσω κάμερα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στη προηγούμενη έκδοση του SKYPE αν δε το είχες να ανοίγει αυτόματα δεν άφηνε κάποια εφαρμογή να εκτελείται στο παρασκήνιο.

Με τη νέα έκδοση παρόλο που δε το έχω να ανοίγει αυτόματα κάποια εφαρμογή του τρέχει με το άνοιγμα της συσκευής και τρώει γύρω στα 15MB RAM και πολύ πιθανόν να αυξάνει και τη κατανάλωση της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι.. Thanks!

 

Ωστόσο τα παιδιά στο XDA νομίζουν ότι είμαι κανάς τρελός developer/hacker και θα το κάνω να δουλεύει παντού (honeycomb κλπ.) και σε όλες τις συσκευές! :lol:

 

Θα το παλέψω λίγο ακόμα όμως.. :happy:

 

Δουλευει τελεια τωρα που δοκιμασα κι εγω. Χιλια μπραβο Κωστη. Που εισαι εσυ τοσο καιρο και πως μας ξεφυγες? :p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δοκίμασα τα apn της Cosmote απο τον οδηγό του Αντώνη αλλά έχω πρόβλημα με τα MMS.Δοκίμασα να τα περάσω και χειροκίνητα αλλά και πάλι τίποτα.Το apn για το gprs λειτουργεί κανονικά.Ζήτησα και τις ρυθμίσεις απο την Cosmote αλλά και πάλι σε όλες τις περιπτώσεις όταν πάω να στείλω mms βγαίνει μήνυμα"Την δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνυματός σας.Θα σταλεί όταν η υπηρεσία θα είναι και πάλι διαθέσιμη"

Τώρα έχω JVI αλλά παλιότερα όταν ήμουν σε eclair είχα στείλει απο το κινητό mms.Καμία ιδέα?

 

Έχουμε και λέμε: Δοκίμασα 3 διαφορετικά F/W JVI,JVO και JVH. Σε όλες τις περιπτώσεις έχει γίνει Hardreset και δοκίμασα να περάσω τα APN μέσω του προγράμματος αυτόματα και δοκίμασα και χειροκίνητα.

Εξακολουθώ και δεν μπορώ να στείλω MMS. Πλέον βγαίνει μήνυμα (Την δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η λήψη.Δοκιμάστε ξανά αργότερα)

 

Έχω μιλήσει και με την Cosmote και περάσαμε manual τις ρυθμίσεις και δοκιμάσαμε και με το μήνυμα που στέλνει και το αποθηκέυεις.Το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Η κάρτα μου SIM στο κινητό της γυναίκας μου(Vivaz) στέλνει κανονικά mms. Ενώ της γυναίκας μου στο κινητό μου έχει το ίδιο πρόβλημα.

Απο ότι κατάλαβα δεν πρέπει να είναι πρόβλημα F/W γιατί άλλα παιδιά στέλνουν mms με τα F/W που έχω δοκιμάσει(σίγουρα στέλνει η JVO)

 

Δεν είναι τραγικό όμως να μην μπορώ να στείλω mms απο το Galaxy και να μπορώ να στέλνω απο το Vivaz......:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε: Δοκίμασα 3 διαφορετικά F/W JVI,JVO και JVH. Σε όλες τις περιπτώσεις έχει γίνει Hardreset και δοκίμασα να περάσω τα APN μέσω του προγράμματος αυτόματα και δοκίμασα και χειροκίνητα.

Εξακολουθώ και δεν μπορώ να στείλω MMS. Πλέον βγαίνει μήνυμα (Την δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η λήψη.Δοκιμάστε ξανά αργότερα)

 

Έχω μιλήσει και με την Cosmote και περάσαμε manual τις ρυθμίσεις και δοκιμάσαμε και με το μήνυμα που στέλνει και το αποθηκέυεις.Το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Η κάρτα μου SIM στο κινητό της γυναίκας μου(Vivaz) στέλνει κανονικά mms. Ενώ της γυναίκας μου στο κινητό μου έχει το ίδιο πρόβλημα.

Απο ότι κατάλαβα δεν πρέπει να είναι πρόβλημα F/W γιατί άλλα παιδιά στέλνουν mms με τα F/W που έχω δοκιμάσει(σίγουρα στέλνει η JVO)

 

Δεν είναι τραγικό όμως να μην μπορώ να στείλω mms απο το Galaxy και να μπορώ να στέλνω απο το Vivaz......:cry:

 

Υποθετω οτι δεν εχεις βγαλει την μαμα εφαρμογη μυνηματων...

Εχεις ενεργοποιημενα τα data;

Μηπως τα χεις κλειδωσει με καμια εξτρα εφαρμογη τυπου apndroid;η το watchdog;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι δεν εχεις βγαλει την μαμα εφαρμογη μυνηματων...

Εχεις ενεργοποιημενα τα data;

Μηπως τα χεις κλειδωσει με καμια εξτρα εφαρμογη τυπου apndroid;η το watchdog;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Οι δοκιμές έγιναν με το πρόγραμμα μηνυμάτων που έχει το Galaxy και με μόνο εγκατεστημένο πρόγραμμα το APN BACKUP AND RESTORE και έγινε και δοκιμή έπειτα απο Hardreset και κανένα πρόγραμμα εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Οι δοκιμές έγιναν με το πρόγραμμα μηνυμάτων που έχει το Galaxy και με μόνο εγκατεστημένο πρόγραμμα το APN BACKUP AND RESTORE και έγινε και δοκιμή έπειτα απο Hardreset και κανένα πρόγραμμα εγκατεστημένο.

 

Τα apn απο το blog του tonyk εβαλες;ψαξτα εδω και κανε οτι λενε οι οδηγιες...δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο παρα το οτι δεν εχει σωστα apn η συσκευη η οτι εχεις κλεισει καπως τα data

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα apn απο το blog του tonyk εβαλες;ψαξτα εδω και κανε οτι λενε οι οδηγιες...δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο παρα το οτι δεν εχει σωστα apn η συσκευη η οτι εχεις κλεισει καπως τα data

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Τα APN του tonyk χρησιμοποίησα και είναι ενεργοποιημένη η "χρήση δεδομένων πακέτου" και στις ρυθμίσεις μηνυμάτων είναι ενεργοποιημένη η "αυτόματη ανάκτηση"

 

Όταν είχα eclair στο κινητό είχα στείλει και δεν είχα πρόβλημα. Με Froyo δεν το είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Τα APN του tonyk χρησιμοποίησα και είναι ενεργοποιημένη η "χρήση δεδομένων πακέτου" και στις ρυθμίσεις μηνυμάτων είναι ενεργοποιημένη η "αυτόματη ανάκτηση"

 

Όταν είχα eclair στο κινητό είχα στείλει και δεν είχα πρόβλημα. Με Froyo δεν το είχα δοκιμάσει.

χθες δοκιμασα και εστειλα ενα Mms και εφυγε κανονικα. οι ρυθμισεις που εχω στο Blog τις εχω κανει Backup απο το κινητο μου.

δεν ξερω τι εχει παθει το κινητο σου και δεν στελνει. ενα hard reset ισως να το εφτιαχνε αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου και ξαναστηνεις παλι το κινητο απο την αρχη.

 

καλημερα και καλο μηνα σε ολη την παρεα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

χθες δοκιμασα και εστειλα ενα Mms και εφυγε κανονικα. οι ρυθμισεις που εχω στο Blog τις εχω κανει Backup απο το κινητο μου.

δεν ξερω τι εχει παθει το κινητο σου και δεν στελνει. ενα hard reset ισως να το εφτιαχνε αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου και ξαναστηνεις παλι το κινητο απο την αρχη.

 

καλημερα και καλο μηνα σε ολη την παρεα !!!!

 

Οι ρυθμίσεις σου είναι σωστές και είναι ίδιες με αυτές που μου έδωσε η cosmote. Το κινητό κάποιo σκάλωμα έχει φάει.

Τις δοκιμές τις έκανα έπειτα απο hardreset ,αλλά δεν έχω άλλο χρόνο για να δοκιμάσω σε προγενέστερο F/W,ήδη το έχω flasharei πολλές φορές και κάθε φορά πρέπει να το ξαναστήνεις απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις σου είναι σωστές και είναι ίδιες με αυτές που μου έδωσε η cosmote. Το κινητό κάποιo σκάλωμα έχει φάει.

Τις δοκιμές τις έκανα έπειτα απο hardreset ,αλλά δεν έχω άλλο χρόνο για να δοκιμάσω σε προγενέστερο F/W,ήδη το έχω flasharei πολλές φορές και κάθε φορά πρέπει να το ξαναστήνεις απο την αρχή.

 

Αυτο που χα κανει εγω ειναι

Περασα την ελληνικη εκλαιρ τραβηξα back up με το apn back up and restore και αυτες τις ρυθμισεις χρησιμοποιω μεχρι τωρα χωρις προβλημα,οποτε προτεινω nandroid back up για να κρατησεις image αυτης που χεις τωρα μετα φλας σε jm2,back up τα apn με το αντιστοιχο προγραμμα και μετα restore το image που θα χεις κρατησει της ρομ που φορας τωρα και restore apn με το αντιστοιχο προγραμμα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει τελεια τωρα που δοκιμασα κι εγω. Χιλια μπραβο Κωστη. Που εισαι εσυ τοσο καιρο και πως μας ξεφυγες? :p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ε μωρέ πιο πολύ στο XDA είμαι, αλλά περνάω κι από 'δω που και που.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ε μωρέ πιο πολύ στο XDA είμαι, αλλά περνάω κι από 'δω που και που.. :)

 

Να περνας ποιο συχνα ρε φιλος χαχαχα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ποση μνημη δινει το galaxy για εφαρμογες? σαν κινητο οχι σε memory card?

 

1,8 γκιγκα ενσωματωμένη για εφαρμογές μόνο και αλλα 5,8 για οτι θέλεις. Και αν θέλεις βαζεις και εξωτερική κάρτα μνήμης ως 32 γκιγκα.

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που χα κανει εγω ειναι

Περασα την ελληνικη εκλαιρ τραβηξα back up με το apn back up and restore και αυτες τις ρυθμισεις χρησιμοποιω μεχρι τωρα χωρις προβλημα,οποτε προτεινω nandroid back up για να κρατησεις image αυτης που χεις τωρα μετα φλας σε jm2,back up τα apn με το αντιστοιχο προγραμμα και μετα restore το image που θα χεις κρατησει της ρομ που φορας τωρα και restore apn με το αντιστοιχο προγραμμα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δοκίμασα και πέρασα την XXJF3 που ήταν το αρχικό του τηλεφώνου.......πέρασα χειροκίνητα τις ρυθμίσεις και τα mms παίξανε κανονικά χωρίς πρόβλημα!!

Πήρα backup με το πρόγραμμα και γύρισα στην JVI.....τζίφος....το ίδιο πρόβλημα με τα mms

 

Μου φαίνεται θα το γυρίσω σε Eclair :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...